Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 4 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1660 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#141 PostWysłany: 19 Sie 2012 22:15 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Ja tylko dodam, że jeżeli nie chcesz jechać tymi Intercity (np. o 9.18, 11.18 czy 13.20), bo zależy Ci na szybkości albo na wyższym standardzie pociągu to na porównywalnym poziomie cenowym co FRECCIARGENTO jeżdżą jeszcze po Włoszech takie pociągi jak ITALO.
Odsyłam na stronę italotreno.it jakby ktoś chciał coś więcej poczytać.
Tutaj natomiast napiszę, że z Bolonii do Rzymu tym pociągiem bilet na 19.09.2012 (oczywiście inne terminy też) kosztuje 20 euro. Pociąg jedzie 2h10min i dojeżdża do stacji Roma Tiburtina. Trenitalia natomiast dojeżdża do Roma Termini.
Także do rozważenia, jeżeli jeszcze nie kupiłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#142 PostWysłany: 19 Sie 2012 22:32 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 35
Jeszcze nie kupiłem,
wielkie dzięki! spojrzę na pewno i pewnie się skuszę własnie na tą opcję (intercity jedzie ok 4 godzin, także gotów byłem juz dopłacić za ten droższy pociąg, a teraz jeszsze jedna dodatkowa opcja -dzięki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#143 PostWysłany: 20 Sie 2012 11:32 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
Wiecie może czym się różnią włoskie TGV (są 2 rodzaje) czyli-FRECCIARGENTO
i FRECCIAROSSA ?
Który jest "lepszy" (pierwsza podróż pociągiem dużych prędkości stąd chciałbym aby był to ten najszybszy, najnowocześniejszy)

Czy w pociągach lefrecce.it są jakież zniżki dla studentów?
Pozdrawiam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#144 PostWysłany: 20 Sie 2012 11:42 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Frecciabianca jest najmniej prestiżowa, a nazwy generalnie klasyfikują trasy.
Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

http://www.fsitaliane.it/cms/v/index.js ... a3e90aRCRD

Na pierwszy raz zdecydowanie Frecciarossa. Zniżek dla obcokrajowców brak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#145 PostWysłany: 20 Sie 2012 11:59 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
Maciek78 napisał(a):
.. Zniżek dla obcokrajowców brak.

a gdzie indziej masz jakies znizki dla obcokrajowcow?

po za tym, bilety na ten pociag sa juz od 19 euro wiec chyba nie ma co narzekac...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#146 PostWysłany: 20 Sie 2012 12:06 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
http://www.bahn.de/i/view/POL/pl/prices/index.shtml
nawet w naszych pekape się coś znajdzie ;)


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#147 PostWysłany: 20 Sie 2012 12:50 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
to nie są żadne zniżki dla obcokrajowców tylko specjalne taryfy na połączenia międzynarodowe...

w/w pociągi nie jeżdżą za granice italii to raz...

a dwa, ze trenitalia jak i thello(prywatny przewoźnik na trasie wenecja-paryz) posiadają dość przyzwoite oferty na przejazdy międzynarodowe(oczywiscie w kooperacji z np wspomnianym DB).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#148 PostWysłany: 20 Sie 2012 13:38 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
Ciekawe, że Frecciarossa która osiąga dużo wyższą prędkość od Frecciargento jedzie z Rzymu do Florencji 3 minuty dłużej.

Ktoś wie z czego to wynika?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#149 PostWysłany: 20 Sie 2012 13:48 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Frecciarossa, która jedzie 1:35 jedzie przez Roma Tiburtina. Frecciarossa, która jedzie 1:31 jedzie bezpośrednio z Termini, podobnie jak Frecciargento.
Prędkość maksymalna może być osiągnięta tylko na wybranych, wyremontowanych pod najwyższe prędkości trasach:
Image
Z Mediolanu do Bolonii i Turynu, Z Rzymu do Neapolu i z Florencji do Bolonii.
Na trasach Rzym - Florencja pociągi Frecciargento i Frecciarossa jadą z prędkością 250 kmh max.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#150 PostWysłany: 20 Sie 2012 14:20 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
Martinelli napisał(a):
Ciekawe, że Frecciarossa która osiąga dużo wyższą prędkość od Frecciargento jedzie z Rzymu do Florencji 3 minuty dłużej.

Ktoś wie z czego to wynika?


chyba nie przyjeżdżają na ta sama stacje:
-rosa - Firenze S. M. Novella
-argento - Firenze Campo Di Marte

a ponadto: tirbutina i termini leża na tej samej linii. oba pociągi ruszają o prawie tej samej godzinie wiec nie jest mozliwe(ze względów bezpieczeństwa) by jechały blisko siebie.
no i argento ma ciut krótszy dystans do pokonania :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#151 PostWysłany: 20 Sie 2012 14:49 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Santa Maria Novella jest dalej (patrząc od Rzymu) niż Campo Di Marte, ale na CDM jadą zarówno Freciarossa jak i Frecciargento. Dlatego także podróż zajmuje mniej o około 8 minut - czas postoju na CDM i dojazdu do SMN.

Tiburtina i Termini leżą owszem na tej samej linii, ale te 3 minuty to czas postoju na stacji Tiburtina.
Pociągi, które wyruszają niemal jeden po drugim jadą w odstępie 3-5 minut po sobie - czasami widać jedną strzałę i zaraz drugą ;) Zwykle drugi ma postój na Tiburtinie, więc wytraca cenne minuty i stąd różnica w czasie dojazdu.
Na tej linii prędkość max to 250 kmh, więc Frecciargento jedzie z prędkością max, natomiast Frecciabianca ma rezerwę :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#152 PostWysłany: 20 Sie 2012 14:52 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/
Pociągowy flightradar ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#153 PostWysłany: 20 Sie 2012 15:00 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
ale dyskuję rozpocząłęm :)
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

a czy wiecie coś o jakiejś przechowalni bagażu we Florencji?
Ewentualnie w Rzymie jakaś inna niż ta na termini i tiburtino ( dość drogie) i chyba wolę wziaść ze sobą rzeczy i mieć świadomość że są w tym samym mieście co ja ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#154 PostWysłany: 20 Sie 2012 15:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
http://www.grandistazioni.it/cms/v/inde ... 16f90aRCRD
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#155 PostWysłany: 20 Sie 2012 15:17 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
bardzo dziękuję.
czyli cena taka jak w Rzymie niestety.
Z tego co czytałem to cena ta dotyczy 1 bagażu i za każdy płaci się oddzielnie.
A czy ktoś się orientuje jak to wygląda w praktyce? Czy mając np. 3 małe walizki mogę je wrzucić razem za te 5 euro?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#156 PostWysłany: 20 Sie 2012 15:31 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Przechowalnię obsługuje człowiek, ale liczą nie za walizkę a za osobę. Więc trzy mniejsze policzą jak jedną.

A jaki masz plan podróży i gdzie zostajesz w Rzymie? Podejdź może do swojego hotelu - na pewno przygarną Twój bagaż na krótki czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#157 PostWysłany: 20 Sie 2012 15:38 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
lokum wynajmuje od prywatnej osoby poprzez serwis typu- airnb.com i niestety właściciel nie jest chętny aby przechować bagaż w tym mieszkaniu do wieczora po wymeldowaniu lub przedłużyć godzinę wymeldowania z 11 rano do wieczora, niestety. ale jeszcze będę próbował na żywo z nim negocjować, jeśli się nie uda muszę wiedzieć co i jak:)

Florencja na pewno będzie piękniejsza bez walizek w ręku ;)

aha, planuję ostatniego dnia pojechać do Florencji na cały dzień i wrócić wieczorem do Rzymu skąd mam o 8 samolot, więc również część nocy na Ciampino :]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Martinelli, 20 Sie 2012 15:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#158 PostWysłany: 20 Sie 2012 15:40 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Zdecydowanie, tym bardziej iż przez niektóre uliczki chyba nawet nie przeciśniesz się z bagażem :D
A co robisz po powrocie z Florencji do Rzymu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#159 PostWysłany: 20 Sie 2012 15:46 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Santa Maria Novella jest dalej (patrząc od Rzymu) niż Campo Di Marte, ale na CDM jadą zarówno Freciarossa jak i Frecciargento. Dlatego także podróż zajmuje mniej o około 8 minut - czas postoju na CDM i dojazdu do SMN.

Tiburtina i Termini leżą owszem na tej samej linii, ale te 3 minuty to czas postoju na stacji Tiburtina.
Pociągi, które wyruszają niemal jeden po drugim jadą w odstępie 3-5 minut po sobie - czasami widać jedną strzałę i zaraz drugą ;) Zwykle drugi ma postój na Tiburtinie, więc wytraca cenne minuty i stąd różnica w czasie dojazdu.
Na tej linii prędkość max to 250 kmh, więc Frecciargento jedzie z prędkością max, natomiast Frecciabianca ma rezerwę :)


z tego co widze to te pociagi staja albo na jednej albo na drugiej stacji.
ja patrzylem na argento 16:10 y rosa 16:15; oba z termini, i nie staja na tiburtinie, ale argento de CDM a rosa de SMN. w sumie jest 8 minut roznicy no i jako ze argento jedzie pierwsze to rosa nie moze jechac szybciej niz argento. po prostu italia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#160 PostWysłany: 20 Sie 2012 15:59 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Hetman, to jest zależne od linii kolejowej - na trasie Roma-Firenze można jechać max 250 kmh, więc nie ma znaczenia który jedzie pierwszy bo oba gnają te 250 kmh :)
Ale fakt, Italia ma zawsze swoje prawa :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1660 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group