Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 4 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1660 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#181 PostWysłany: 05 Wrz 2012 22:09 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 474
Loty: 183
Kilometry: 269 780
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
Dlaczego nie można rezerwować InterCityNotte on line ??

jest komunikat : Soluzione di viaggio con una o più tratte non vendibili
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#182 PostWysłany: 06 Wrz 2012 15:16 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Krajów: 9 / 4.2%
art77 napisał(a):
Dlaczego nie można rezerwować InterCityNotte on line ??

jest komunikat : Soluzione di viaggio con una o più tratte non vendibili


Wybrałeś opcję, w której nie można kupić biletu na jeden lub więcej odcinków podróży (a z jakiego powodu, to już trzeba zobaczyć).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#183 PostWysłany: 06 Wrz 2012 17:27 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
który dworzec we florencji jest dogodniejszy go zwiedzania/ bliżej centrum?
Santa Maria Novella czy Campo di Marte?

główne atrakcje: most złotników, piazza della signoria, wzgórze z widokiem na miasto itd...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:44, edytowano w sumie 1 raz
łączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#184 PostWysłany: 06 Wrz 2012 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 88
Czy ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiedzi na pytanie czy taryfa "mini" (bilety za 9 e) obowiązuje na trasie Rzym-Mediolan?
A jeśli obowiązuje, to z jak dużym wyprzedzeniem takie bilety można nabyć?

Szukam takiego przejazdu w dniu 21.10 (niedziela, odjazd ok. 17-18) i nie widzę "Mini" w ogóle - ani rano, ani wieczorem, ani nawet w dniu wcześniejszym.

W skrócie - czy bilety z puli taryfy MINI już były "i się zmyły" czy dopiero będą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#185 PostWysłany: 07 Wrz 2012 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 488
niebieski
Trochę się spóźniłeś.
Jeśli przeczytałbyś cały wątek ze zrozumieniem, to wiedziałbyś że najpierw sprzedawana jest pewna pula biletów za 9EURO, potem pula za 19, 29 i tak dalej.
W internecie jak i w tym wątku ludzie piszą że wystarczy miesięczne wyprzedzenie, ale w twoim wypadku jak widać nie wystarczyło:(.
Ja kupowałem tą relację na 10.10 tydzień temu i płaciłem za każdy bilet 9EURO.
Dziś około północy sprawdzałem i na podróż z Rzymu do Mediolanu za 9 Euro musiałbyś poczekać w Rzymie do środy 7 listopada, ale gdybyś zechciał kupić bilet troszkę dalej do Turynu i wysiąść bliżej w Mediolanie to na bilet za 9 Euro musiałbyś poczekać w Rzymie do 30 października:)
Pozdrawiam - życząc cierpliwości w planowaniu podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#186 PostWysłany: 07 Wrz 2012 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 88
To ja chyba klikam w złe przyciski :mrgreen: bo nie widzę biletów za 9eur ani 7.11 do Mediolanu, ani 30.10 do Turynu.
W ogóle NIGDZIE ich nie widziałem :)
Wchodzę za Waszą radą przez https://www.lefrecce.it/ i lipa. To samo, gdy wchodzę przez http://www.trenitalia.com/ ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#187 PostWysłany: 07 Wrz 2012 11:40 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 474
Loty: 183
Kilometry: 269 780
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
kredka napisał(a):
art77 napisał(a):
Dlaczego nie można rezerwować InterCityNotte on line ??

jest komunikat : Soluzione di viaggio con una o più tratte non vendibili


Wybrałeś opcję, w której nie można kupić biletu na jeden lub więcej odcinków podróży (a z jakiego powodu, to już trzeba zobaczyć).


hmm, mniej wiecej tyle sobie wytranslatorowałem :)
czy ktoś wie może co trzeba zaznaczyć itp??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#188 PostWysłany: 07 Wrz 2012 11:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Na 90% jednym z połączeń jest pociąg Regionale, na który bilet przez internet możesz kupić do max 7 dni przed wyjazdem.
Jeżeli tak jest - wyszukaj bezpośredni odcinek trasy IC Notte i kupisz bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#189 PostWysłany: 07 Wrz 2012 11:50 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
floydpinkk napisał(a):
To ja chyba klikam w złe przyciski :mrgreen: bo nie widzę biletów za 9eur ani 7.11 do Mediolanu, ani 30.10 do Turynu.
W ogóle NIGDZIE ich nie widziałem :)
Wchodzę za Waszą radą przez https://www.lefrecce.it/ i lipa. To samo, gdy wchodzę przez http://www.trenitalia.com/ ...

Przez Trenitalię:
http://ifotos.pl/zobacz/beztytuuJ_xhrpxre.JPG/
:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#190 PostWysłany: 07 Wrz 2012 11:58 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 474
Loty: 183
Kilometry: 269 780
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Na 90% jednym z połączeń jest pociąg Regionale, na który bilet przez internet możesz kupić do max 7 dni przed wyjazdem.
Jeżeli tak jest - wyszukaj bezpośredni odcinek trasy IC Notte i kupisz bilet.


sprawdzałem też na np jutro (wiec opcja z regionale odpada) to ten pociąg
03:24 Bologna Centrale 04:27 InterCityNotte750
Soluzione di viaggio con una o più tratte non vendibili
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#191 PostWysłany: 07 Wrz 2012 13:09 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
No to mamy nową zagadkę - na żaden pociąg nocny (Notte) nie da się kupić biletów przez neta ze strony trenitali lub lefrecce :)

Ale za to kupisz z tego linka:
http://www.fsitaliane.it/homepage.html
8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#192 PostWysłany: 07 Wrz 2012 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 511
niebieski
Dokladnie, dzwonilam ostatnio na infolinie trenitalia i ostatecznie kupilam przez tel, ale kobitka podala mi wlasnie ta strone, mowila ze ona przez nia zamawia bilety i tam nie ma problemu. Nie wiedziala czemu na trenitalia ta opcja jest niedostepna.. Btw, przy okazji znalazlam tez strone szwajcarska:http://www.sbb.ch na ktorej tez da sie kupic nocne bilety ale w CHF. Mozna by sprawdzic gdzie lepszy przelicznik :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#193 PostWysłany: 07 Wrz 2012 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 88
Maciek78 napisał(a):
floydpinkk napisał(a):
To ja chyba klikam w złe przyciski :mrgreen: bo nie widzę biletów za 9eur ani 7.11 do Mediolanu, ani 30.10 do Turynu.
W ogóle NIGDZIE ich nie widziałem :)
Wchodzę za Waszą radą przez https://www.lefrecce.it/ i lipa. To samo, gdy wchodzę przez http://www.trenitalia.com/ ...

Przez Trenitalię:
http://ifotos.pl/zobacz/beztytuuJ_xhrpxre.JPG/
:D


aaaaaahhhhaaaa! :)
Czyli bilet za 9e w taryfie MINI to w gruncie rzeczy taryfa SUPER ECONOMY! :) A ja szukałem jak głupi słowa "mini" wśród podanych cen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#194 PostWysłany: 10 Wrz 2012 10:26 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Mam pytanko - orientuje się ktoś gdzie na lotnisku Fiumicino można kupić bilet na pociąg Regionale do stacji Tiburtina? I czy cena będzie taka sama jak na stronie internetowej - 8 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#195 PostWysłany: 10 Wrz 2012 10:58 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Na lotnisku kieruj się znaczkami, na których widnieje obrazek pociągu i dojdziesz do dworca, który właściwie znajduje się w całym kompleksie lotniska. Tam są kasy i automaty biletowe na linie FR1, która jedzie na Tiburtinę, też kosztują 8 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#196 PostWysłany: 10 Wrz 2012 14:58 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Krajów: 9 / 4.2%
Czasem do kas biletowych są kolejki, więc lepiej kupić w automacie albo po prostu u tabaccaio lub w barze obok kas FS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#197 PostWysłany: 11 Wrz 2012 09:43 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
A tak się zastanawiam czy kupując przez internet bilet na pociąg Regionale na - dajmy na to - godz. 16:00 a odjadę o 17:00 to bilet jest ważny czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#198 PostWysłany: 11 Wrz 2012 12:13 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
to zdanie z opisu oferty regional tickets on-line:
"The ticket is nominal, valid only for journeys chosen on Regional train leaving within 3 hours after the departure time you choose".

Myślę, że wyjaśnia sprawę.

I jeszcze link do całego opisu oferty:
http://tnij.org/regional
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#199 PostWysłany: 12 Wrz 2012 14:50 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
No i jak to we Włoszech: burdello :lol:

Zgodnie z informacją powyżej w końcu założyłem sobie konto na ich stronie (szczęśliwie trafiłem, że logowanie działa tylko na stronie fsitaliane, a nie działa na trenitalia i lefrecce) i kupiłem 3 bilety na 3 różne trasy pociągami Regionale (FCO - Tiburtina, Napoli - Termini, Termini - FCO) i na każdym bilecie jak byk stoi:
2. Il biglietto è
2.1. nominativo, personale e incedibile
2.2. già convalidato e permette di iniziare il viaggio entro 1 ore 30 minuti dalla data/ora indicata su questa ricevuta

Czuję, że będą problemy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Pociągi w Italii
#200 PostWysłany: 15 Wrz 2012 20:55 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
kredka napisał(a):
Maciek78 napisał(a):
Pytanie do osób, które jechały pociagami Freccia - sprawdzane są dowody tożsamości z danymi na bilecie kupionym przez internet?
Jeżeli nie to mam jeden do oddania ;)


Potwierdzam, że konduktor nie sprawdza dowodu tożsamości, jedynie bilet.

Nie tyle nie sprawdza tożsamości co nawet nie sprawdza biletów :)
Freccia z Turynu do Neapolu, wsiadalem w Rzymie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1660 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group