Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 4 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1660 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#221 PostWysłany: 10 Lis 2012 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
srebrny
BarbaraK napisał(a):
namteH napisał(a):
UWAGA!
automat biletowy w bergamo na przystanku autobusowym sprzedaje tylko za odliczoną kwotę (nie można dać więcej bo nie sprzeda)


Lepiej więc kupić bilet autobusowy w informacji turystycznej na lotnisku i przy okazji wziąć darmową mapę Bergamo.

w informacji na pewno mają te 24godzinne(więc i może 72 też) ale jest czynna od 9 chyba dopiero
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#222 PostWysłany: 12 Lis 2012 10:51 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Bardzo dziękuje:)
Przylatujemy przed 22 dlatego musimy kupić bilety w tym automacie bo IT już zamknięte.
A jeszcze mam pytanie jak kupuje bilety na pociąg w kasie to kupuje na konkretną godzinę? Czy dopiero jak skasuje to się liczy? Chciałabym kupić dzień wcześniej będąc na miejscu aby rano już na spokojnie z dzieckiem wziąść do pociągu. Mam nadzieję, że uda mi się po angielsku dogadać z paniami z kas. Czy też mają automaty na sprzedaż biletów pociągowych?
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#223 PostWysłany: 12 Lis 2012 10:55 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
magdadd napisał(a):
Czy też mają automaty na sprzedaż biletów pociągowych?

Zdecydowanie kup sobie w automacie. Grafika jest bardzo przejrzysta i czytelna.
Bilet jest ważny od momentu skasowania, chyba że kupujesz na pociągi typu IC lub Le Frecce.
Wybierając automat popatrz na jego szczyt - są oznaczone dla płatności kartą i dla płatności gotówką. Jeżeli chcesz płacić gotówką podejdź do tego z symbolem gotówki i staraj się wrzucić odliczoną kwotę, bo inaczej resztę dostaniesz w przeważającej większości w żółtych monetach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#224 PostWysłany: 17 Lis 2012 13:54 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
orientujecie się może czy sam wydruk potwierdzenia zakupu biletów na freccariosę wystarczy czy muszę gdzieś odebrać bilety?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#225 PostWysłany: 17 Lis 2012 14:07 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Wydruk w zupełności wystarczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Pociągi w Italii
#226 PostWysłany: 17 Lis 2012 14:55 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Możesz nawet pdfa pokazać w telefonie i będzie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#227 PostWysłany: 20 Lis 2012 18:14 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
dodatkowa uwaga dla wybierających się w okolice Lago Como - na żadnej ze stacji (Varenna, Lierna, Mandello del Lario) - nie ma czynnej kasy biletowej.
bilety można zakupić w niektórych hotelach (lista wisi na głównych drzwiach wejściowych dworców) bądź sklepach - można też już po wejściu do pociągu.
Jest wprawdzie informacja, że należy uczynić to natychmiast, jednak bez żadnego problemu konduktorzy wypisują bilety dopiero podczas kontroli (a może tylko ja trafiłem na takich z bardzo luźnym podejściem do sprzedaży)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#228 PostWysłany: 20 Lis 2012 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
srebrny
Sorvali napisał(a):
dodatkowa uwaga dla wybierających się w okolice Lago Como - na żadnej ze stacji (Varenna, Lierna, Mandello del Lario) - nie ma czynnej kasy biletowej.
bilety można zakupić w niektórych hotelach (lista wisi na głównych drzwiach wejściowych dworców) bądź sklepach - można też już po wejściu do pociągu.
Jest wprawdzie informacja, że należy uczynić to natychmiast, jednak bez żadnego problemu konduktorzy wypisują bilety dopiero podczas kontroli (a może tylko ja trafiłem na takich z bardzo luźnym podejściem do sprzedaży)

na tych mniejszych rzeczywiście nie ma kas. raz jechałem i nie spotkałem konduktora wiec nie wiem czy on sprzedaje i jak to wyglada.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#229 PostWysłany: 10 Gru 2012 09:36 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 7
mam problem z kupnem biletu przez Internet (www.lefrecce.it). Jak już wybrałem pociąg, nie pojawia mi się żadna strona, w której mogę dokonać płatności kartą kredytową. Mieliście podobny problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#230 PostWysłany: 10 Gru 2012 13:02 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Spróbuj to samo z tej strony: http://www.fsitaliane.it/homepage.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#231 PostWysłany: 10 Gru 2012 13:33 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 7
dzięki, udało się
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#232 PostWysłany: 16 Gru 2012 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2012
Posty: 109
Witam,
a czy ktoś z Was mi może doradzić jak najtaniej i najwygodniej kupić bilet z Rzymu do Mediolanu najlepiej na nocny pociąg 12/13 lutego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#233 PostWysłany: 16 Gru 2012 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
srebrny
najtaniej to przez internet a najwygodniej to na dworcu przed odjazdem 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#234 PostWysłany: 16 Gru 2012 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 180
spróbuj italo, to taka alternatwya dla freccia rossa. Kup wczesniej a za 20- 30 euro dojedziesz. spokojnie
http://www.italotreno.it/IT/Pagine/default.aspx
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#235 PostWysłany: 16 Gru 2012 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
srebrny
ale PORÓWNAJ najpierw ceny bo nie raz trenitalia wychodzi taniej.

również weź pod uwagę, że czasem kuszetka wychodzi tak samo lub nawet taniej niż siedzenie :)

i jeśli obecnie nie ma cen rzędu 20-30euro na tej trasie(interesującego Cie dnia i dni sąsiednich) to znaczy, że jeszcze nie ma promocyjnych cen.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#236 PostWysłany: 16 Gru 2012 20:31 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Trasę Rzym-Mediolan można pokonać za 9 euro, więc radzę sprawdzić stronę trenintalia ;) Taniej na pewno nie będzię :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#237 PostWysłany: 17 Gru 2012 14:03 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
GOVERN napisał(a):
Witam,
a czy ktoś z Was mi może doradzić jak najtaniej i najwygodniej kupić bilet z Rzymu do Mediolanu najlepiej na nocny pociąg 12/13 lutego?

Na chwilę obecną najtaniej masz InterCity Notte za 27e, wyjazd o 23:44 z Tiburtiny i przyjazd o 7:11. Masz też dwie Freccie za 29 euro, Italo za 35.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#238 PostWysłany: 17 Gru 2012 16:40 

Rejestracja: 13 Gru 2012
Posty: 2
a czy ktoś może się orientuje czy z Bolonii do Florencji i z powrotem można się dostać taniej, niż za 9euro w jedną stronę z trenitalii? chodzi o okres w drugiej połowie lutego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#239 PostWysłany: 17 Gru 2012 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
srebrny
nie

możesz pojechać podmiejskim do Prato Centrale, 7,55 w jedna stronę, i potem zafundować sobie spacer(ok 12km do florencji)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Pociągi w Italii
#240 PostWysłany: 18 Gru 2012 08:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Przesadzasz. Mozna taniej, ale oszczędność mała i przesiadka w Prato.
Załącznik:
ImageUploadedByTapatalk1355812046.462959.jpg
ImageUploadedByTapatalk1355812046.462959.jpg [ 153.13 KiB | Obejrzany 1034 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1660 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group