Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 4 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1660 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#121 PostWysłany: 16 Lip 2012 12:46 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
czesto sie zdarza ze pare pociagow regionalnych wychodzi drozej niz to ich pendolino takze uwazaj i nie kieruj sie tylko tym co widzisz na pierwszej stronie po kliknieciu "szukaj" ale takze zaznacz wybrany pociag i kliknij "dalej" i zobacz czy przypadkiem nie ma na dany pociag jakiejs taryfy specjalnej

a druga sprawa to to, ze w lombardii oprocz trenitalia istnieje takze trenord www.trenord.it ktory ma glownie pociagi regionalne i ponadto warto wejsc na ich strone bo czesto ich pociagi nie pojawia sie w systemach ogolnych jak np w trenitalii lub db
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#122 PostWysłany: 10 Sie 2012 11:42 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
Pytanie do osób, które jechały pociagami Freccia - sprawdzane są dowody tożsamości z danymi na bilecie kupionym przez internet?
Jeżeli nie to mam jeden do oddania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#123 PostWysłany: 10 Sie 2012 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
Krajów: 10 / 4.7%
Jechałem ostatnio Frecciabianca z Mediolanu do Wenecji i z Wenecji do Bresci. Później regionalnym z Bresci do Bergamo. W dwóch pierwszych pociągach sprawdzali tylko bilety a dokumentów już nie. W tym regionalnym nawet biletów nam nie sprawdzili, mimo że konduktor jechał z nami w tym samym wagonie ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#124 PostWysłany: 10 Sie 2012 12:30 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
W takim razie jest bilet do oddania na Frecciarossa
14.09.2012, 18:12
Roma Tiburtina - Napoli
;)

Oferta nie dla jednopostowców i kilkudniowców
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#125 PostWysłany: 10 Sie 2012 14:05 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Krajów: 9 / 4.2%
Maciek78 napisał(a):
Pytanie do osób, które jechały pociagami Freccia - sprawdzane są dowody tożsamości z danymi na bilecie kupionym przez internet?
Jeżeli nie to mam jeden do oddania ;)


Potwierdzam, że konduktor nie sprawdza dowodu tożsamości, jedynie bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#126 PostWysłany: 16 Sie 2012 14:03 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Witam,

planuję podróż z Rzymu docelowo do Mediolanu, zahaczając o Wenecję. Z tego, co wyczytałem w tym wątku, to najbardziej opłacalna byłaby podróż pociągiem regionalnym? Tylko, że wyszukiwarka w ogóle mi nie pokazuje takich pociągów.
Z Rzymu planuję jechać w okolicach 1 listopada. Czy na drodze z Rzymu do Wenecji są jakieś miejscowości warte zobaczenia? Może warto gdzieś zatrzymać się na noc?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#127 PostWysłany: 16 Sie 2012 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
Krajów: 10 / 4.7%
Dlaczego regionalnym ma być taniej? Może, jak kupujesz bilet w ostatniej chwili to tak ale jak z wyprzedzeniem to spokojnie trafisz bilet za 9 euro (taryfa: Super Economy) nawet na dość długą trasę. Dla przykładu jak ostatnio kupowałem bilety to płaciłem:

Mediolan - Wenecja (Frecciabianca): 9 euro (ok. 250km)
Wenecja - Brescia (Frecciabianca): 9 euro (ok. 170km)
Brescia - Bergamo (Regional): 4,45 euro (ok. 50km)

Wszystkie bilety kupowane tego samego dnia, na ok. miesiąc przed datą podróży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#128 PostWysłany: 16 Sie 2012 14:42 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Czy na Frecciabianca ta cena 9 euro to cena za bilet czy miejscówka również? Podróżował ktoś może ostatnio z biletem FIP po Italii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#129 PostWysłany: 16 Sie 2012 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
Krajów: 10 / 4.7%
Z miejscówką, zresztą kupując przez internet nie widziałem w systemie żadnych biletów bez (regionalnych nie liczę).
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:39, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#130 PostWysłany: 16 Sie 2012 15:08 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
potwierdzam przedmówce - regionalnymi się nie opłaca a promocję są bardzo atrakcyjne.

można płacić kartą, bilet dostajesz na mejla(chyba trzeba się jedynie zarejestrować ale nie wiem czy to konieczne), ewentualnie możesz go sobie wydrukować na stacji po przybyciu.
miejscówka oczywiście w cenie(to jest praktycznie jeden bilet z przypisanym miejscem a nie osobno bilet i osobno miejscówka)
żadnych problemów! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#131 PostWysłany: 16 Sie 2012 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
Krajów: 10 / 4.7%
Hetman napisał(a):
miejscówka oczywiście w cenie(to jest praktycznie jeden bilet z przypisanym miejscem a nie osobno bilet i osobno miejscówka)
żadnych problemów! :)
Do tego wygodne fotele z dużymi stoliczkami i klima :)

No i te prędkości - poniżej screen z telefonu (pomiar na trasie Mediolan - Wenecja, niedługo po minięciu Verony):

Image

8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#132 PostWysłany: 17 Sie 2012 10:39 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2182
niebieski
miszti napisał(a):
Witam,

planuję podróż z Rzymu docelowo do Mediolanu, zahaczając o Wenecję. Z tego, co wyczytałem w tym wątku, to najbardziej opłacalna byłaby podróż pociągiem regionalnym? Tylko, że wyszukiwarka w ogóle mi nie pokazuje takich pociągów.
Z Rzymu planuję jechać w okolicach 1 listopada. Czy na drodze z Rzymu do Wenecji są jakieś miejscowości warte zobaczenia? Może warto gdzieś zatrzymać się na noc?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Zależy czy uda Ci się znaleźć bilety w promocyjnych cenach na pociągi Le Frecce lub IC - ceny zaczynają się od 9 euro. Jeżeli pule zostały wyczerpane wówczas Regionale będzie z pewnością najtańsze.
Połączeń poszukaj tu:
http://www.fsitaliane.it/homepage.html
Wpisz nazwy miejscowości, datę wyjazdu ustaw max 7 dni do przodu (wówczas pokażą Ci się także ceny) i klik w INVIA. Potem, po pokazaniu się połączeń w lewym dolnym rogu klik w TUTTE LE SOLUZIONI. Będziesz miał wszystko.
Ewentualnie www.bahn.de - zawsze się sprawdza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#133 PostWysłany: 17 Sie 2012 16:30 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
A czy są jakieś zniżki na przejazd dla 4 osób? albo na 5 przejazdów? Cokolwiek?

Planujemy jechać z Rzymu do Florencji. Następnego dnia z Florencji do Bolonii i kolejnego dnia z Bolonii do Wenecji. Później z Wenecji do Werony i Mediolanu
Najtańsze bilety kosztują po 9 euro, więc zbiera się naprawdę spora kwota i zastanawiam się, czy jest jakikolwiek sposób, by ją obniżyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#134 PostWysłany: 17 Sie 2012 17:15 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Krajów: 9 / 4.2%
Zapłacić 9 euro za bilet, który normalnie kosztuje 43 euro (odc. Rzym - Florencja) to już jest 80% zniżka!
Nie ma zniżek na przejazdy dla większej ilości osób.


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:39, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#135 PostWysłany: 17 Sie 2012 18:19 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Ewentualnie http://www.bahn.de - zawsze się sprawdza ;)

w przypadku północnych Włoch,a szczególnie Lombardii gdzie działa Trenord, akurat się nie sprawdza ;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#136 PostWysłany: 17 Sie 2012 22:35 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 35
A czy opłaca się kupić teraz bilet na pociąg z Bolonii do Rzymu na dzien 26 wrzesnia, cena za 2 osoby: 38 euro?
czy moze czekac na tydzien przed odjazdem na regionalne? czy moze autobus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#137 PostWysłany: 17 Sie 2012 22:48 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
pociąg to nie samolot i bilety na ten pociąg tańsze nie będą.
a ceny pociągów regionalnych(bilety można na nie kupić do 7 dni przed) możesz obaczaić już dzisiaj i zdecydować choć wątpię żeby były tańsze.
busem raczej nie będzie taniej ale sprawdź bo a nuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#138 PostWysłany: 17 Sie 2012 23:04 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Krajów: 9 / 4.2%
lamcpp napisał(a):
A czy opłaca się kupić teraz bilet na pociąg z Bolonii do Rzymu na dzien 26 wrzesnia, cena za 2 osoby: 38 euro?
czy moze czekac na tydzien przed odjazdem na regionalne? czy moze autobus?


Na tę samą datę masz intercity za 18 euro na 2 osoby. Regionalny tańszy nie będzie, autobus również nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#139 PostWysłany: 18 Sie 2012 08:43 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 35
sorki, chodziło mi o 19 wrzesień.
Ale dziękuję za odpowiedzi,
wobec tego wezmę ten za 38 EUR
ps. patrzyłem na autobusy to jadą prawię 6 godzin, dłuuugo.... w porównaniu do pociągów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#140 PostWysłany: 18 Sie 2012 09:46 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Krajów: 9 / 4.2%
Ja nadal widzę parę intercity za 18 euro dla dwóch osób, na 19 września również.
Intercity z Bolonii do Rzymu jedzie 4 godziny, więc jeśli wolisz zapłacić mniej, a jechać 2 godz. dłużej to może być opcja dla ciebie.
Do poszukiwań biletów polecam wejście przez http://www.lefrecce.it


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:40, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1660 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group