Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 459 62 00
DE +49 69 209 777 777
+49 69 86799555
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9573 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 479  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#721 PostWysłany: 17 Lut 2014 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 913
Loty: 251
Kilometry: 475 688
Krajów: 51 / 23.8%
niebieski
okiemserca napisał(a):
to ja mam takie pytanie: uzbierałem premiowych 50 000 w miles&more dzieki karcie mBanku.

próba wykorzystania mil pokazuje mi absurdalność tego programu (np - w promocji milowej lot Wawa-New Delhi to 30 000 mil i 1850PLN dopłat! ----- i tu jaja: ten sam lot bez wykorzystywania mil - ok 2100 PLN (interesujące - bilet 550 a dopłat 1550 czyli mniej niz w okazjach milowych:-). Wykorzystanie mil na przeloty europejskie - dopłaty też absurdalne.

moje pytanie:
1. po cholerę zbierać te mile? jak je wykorzystać sensownie?
2. czy warto zbierać mile m&m jeśli rocznie mogę uzbierać wartość rzędu ok. 30 000 - 40 000? A może lepiej wziąć kartę CitiLot (zniżki realne na loty Lotem), albo kartę Citi wizz - (realne punkty na loty tanie)

jakie macie sugestie?


Sugestia: Leć do USA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
#722 PostWysłany: 17 Lut 2014 20:20 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Zbanowany
RaDiDaM napisał(a):
Sugestia: Leć do USA.

Ale tylko LOT-em do CHI, NYC, a dalej UA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#723 PostWysłany: 17 Lut 2014 20:39 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
okiemserca pochyl się nad tym co zapodał Kamil i dowiesz się jak wykorzystać te zgromadzone mile

co do karty to ja z doświadczenia polecam citi, ale co kto woli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#724 PostWysłany: 17 Lut 2014 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Krajów: 18 / 8.4%
marfot napisał(a):
RaDiDaM napisał(a):
Sugestia: Leć do USA.

Ale tylko LOT-em do CHI, NYC, a dalej UA



co to jest UA? Ok już wiem, United Airlines
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#725 PostWysłany: 18 Lut 2014 02:31 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2577
Loty: 290
Kilometry: 383 656
Krajów: 40 / 18.7%
srebrny
Czy ja dobrze rozumiem, że za lot United, w klasie rezerwacyjnej K w programie M&M dostanę:
- mile premiowe x0.25
- mile statusowe x1
?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#726 PostWysłany: 18 Lut 2014 03:45 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3564
srebrny
J29 napisał(a):
Czy ja dobrze rozumiem, że za lot United, w klasie rezerwacyjnej K w programie M&M dostanę:
- mile premiowe x0.25
- mile statusowe x1
?


Obecnie M&M stało się parodią FPP - nie ma sensu tam nic wrzucać. W UA dostaniesz 100% mil a jak będziesz chciał je wykorzystać to unikniesz drakońskich opłat M&M.

Jak nie masz statusu to w M&M dostaniesz 25% zarówno statusowych jak i premiowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#727 PostWysłany: 18 Lut 2014 03:50 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1151
niebieski
Co ciekawe Amerykanie to samo mowia o programie Milaege Plus ;)
Generalnie Star Alliance jest kiepskie po prostu...
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#728 PostWysłany: 18 Lut 2014 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2921
Loty: 1023
Kilometry: 2 238 811
Krajów: 146 / 68.2%
HON fly4free
MP jest lata świetlne przed M&M.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#729 PostWysłany: 18 Lut 2014 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Krajów: 18 / 8.4%
- czy da się może przenosić mile z M&M do MP?
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#730 PostWysłany: 18 Lut 2014 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2921
Loty: 1023
Kilometry: 2 238 811
Krajów: 146 / 68.2%
HON fly4free
Nie.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#731 PostWysłany: 18 Lut 2014 19:06 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 239
Loty: 38
Kilometry: 88 050
Krajów: 15 / 7.0%
niebieski
witam

Mil z M&M nie można przenieść do MP , a czy znacie inne programy lojalnościowe do których można przenieść mile M&M
Mogą to być programy lotnicze jak i hotelowe

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#732 PostWysłany: 24 Lut 2014 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5445
Loty: 155
Kilometry: 317 243
Krajów: 28 / 13.1%
srebrny
Takie szybkie pytanie: co to są mile HON circle? Screen w załączniku:

Załączniki:
IMG_8702.png
IMG_8702.png [ 110.28 KiB | Obejrzany 1751 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#733 PostWysłany: 25 Lut 2014 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Mile do statusu HON Circle możliwe do uzyskania tylko w klasie business lub first. W odróżnieniu od mil statusowych "resetują" się po dwóch latach.
Ten licznik jest widoczny od statusu SEN (chyba ponad 300K mil) na stronie WWW lub dla wszystkich FT i SEN przez aplikacje mobilne.
Góra
 Profil Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.
 
      
Offline
#734 PostWysłany: 27 Lut 2014 23:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2740
Loty: 281
Kilometry: 353 225
Krajów: 46 / 21.5%
Czy teoretycznie mogę co parę miesięcy otwierać i zamykać konto w mbanku bądź citi o ile taka karta kredytowa po raz kolejny będzie mi wydawana i zgarniać dzięki mile premiowe przyznawane na start ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#735 PostWysłany: 27 Lut 2014 23:32 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4349
złoty
klapio napisał(a):
Czy teoretycznie mogę co parę miesięcy otwierać i zamykać konto w mbanku bądź citi o ile taka karta kredytowa po raz kolejny będzie mi wydawana i zgarniać dzięki mile premiowe przyznawane na start ?

Tak. Tylko że np. w mBanku jak zgłosisz zamknięcie karty to ona jeszcze wisi w systemie aż wygenerują się 3 zerowe wyciągi. Dopiero wtedy znika i można zawnioskować o nową kartę tego samego typu. No i teraz kasują chyba 50zł za wydanie więc to nie jest taki złoty interes.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#736 PostWysłany: 27 Lut 2014 23:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2740
Loty: 281
Kilometry: 353 225
Krajów: 46 / 21.5%
mucha napisał(a):
klapio napisał(a):
Czy teoretycznie mogę co parę miesięcy otwierać i zamykać konto w mbanku bądź citi o ile taka karta kredytowa po raz kolejny będzie mi wydawana i zgarniać dzięki mile premiowe przyznawane na start ?

Tak. Tylko że np. w mBanku jak zgłosisz zamknięcie karty to ona jeszcze wisi w systemie aż wygenerują się 3 zerowe wyciągi. Dopiero wtedy znika i można zawnioskować o nową kartę tego samego typu. No i teraz kasują chyba 50zł za wydanie więc to nie jest taki złoty interes.


Za wydanie karty kasują 10 zł. O 3 wyciągach wiem więc się tak zastanawiam, czy teoretycznie co te 4 miesiące można bez problemu wnioskować o nową kartę i bez problemu ją znowu otrzymać. Praktykował ktoś z was coś takiego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#737 PostWysłany: 04 Mar 2014 16:04 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 28
Witam,

czy ktoś może pomóc - gdzie sprawdzić ile potrzeba mil na konkretne trasy z siatki Air New Zeland?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#738 PostWysłany: 04 Mar 2014 16:15 

Rejestracja: 08 Cze 2010
Posty: 168
Loty: 120
Kilometry: 122 460
Krajów: 16 / 7.5%
Tutaj masz tabelę z ilością potrzebnych mil na poszczególne regiony:
http://www.miles-and-more.com/mediapool/pdf/35/media_101934235.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#739 PostWysłany: 04 Mar 2014 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
niebieski
miloszp napisał(a):
dostępność musisz sprawdzić telefonicznie u konsultanta miles and more


Dostępność w Air NZ i innych liniach *A można też sprawdzić zapisując się do ANA Mileage Club przez ich wyszukiwarkę i z wybranymi już lotami zadzwonić na infolinię M&M żeby zarezerwować nagrodę. Oczywiście nie sugerować się milami wyświetlanymi na stronie ANA bo te odnoszą się jedynie do tego programu. Mile z tabelki od przedmówcy, na stronie tylko dostępność. :)

Tutaj link do formularza ANA: https://cam.ana.co.jp/amcmember/amcentr ... ryFacadeEn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#740 PostWysłany: 05 Mar 2014 13:45 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
billabong napisał(a):
miloszp napisał(a):
dostępność musisz sprawdzić telefonicznie u konsultanta miles and more


Dostępność w Air NZ i innych liniach *A można też sprawdzić zapisując się do ANA Mileage Club przez ich wyszukiwarkę i z wybranymi już lotami zadzwonić na infolinię M&M żeby zarezerwować nagrodę. Oczywiście nie sugerować się milami wyświetlanymi na stronie ANA bo te odnoszą się jedynie do tego programu. Mile z tabelki od przedmówcy, na stronie tylko dostępność. :)

Tutaj link do formularza ANA: https://cam.ana.co.jp/amcmember/amcentr ... ryFacadeEn


Tylko trzeba mieć najpierw jakieś mile w ich programie, bo bez tego wyszukiwarka nie działa.

Redakcjo: pomyślcie o zrobieniu podwieszonego postu z najważniejszymi informacjami M&M np. link do chartu M&M jest w tym wątku minimum 20 razy, a pytania o niego powtarzają się co kilka stron.
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9573 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 479  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group