Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/
Odnowienie wygasłej wizy:

https://www.ustraveldocs.com/pl/en/rene ... ew-my-visa

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 164  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#501 PostWysłany: 09 Kwi 2014 11:55 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 431
niebieski
Byłem wczoraj po B1, rozmowa trwała ok 3 min. a czas oczekiwania 1,5 h ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#502 PostWysłany: 09 Kwi 2014 17:11 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 6
sluchajcie, nie moglem zaplacic karta za wize ( system ja odrzucal ) wiec wykonalem przelew na podany tam rachunek itp , kiedy dostane potwierdzenie, jak to dziala? zna ktos z Was odpowiedz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#503 PostWysłany: 09 Kwi 2014 17:39 

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 194
Umowa z Madrycie.

Czas czekania na rozmowe: okolo 2 tygodni.

Trzeba bylo 3 razy podchodzic do okienka.

- 1º (ok. 10 min czekania) -- Paszport, zdjecia, kartka co sie na internecie wypisywalo.
- 2º (ok. 15 min czekania) -- Odciski.
- 3º (ok 1.45-2 h. czekania) -- W tym czasie mialem okolo 30-40 osób przed soba, to okolo, 15 nie dostalo wizy. Prawie wszyscy to z Columbi, Ecwadoru, Bulgari, Rumuni, hiszpania (do pracy albo studja bez problemow dostawali).

Rozmowa z konsulem okolo 2 min. Pytania: (Mam 22 lata i studiuje)

- Od kiedy mieszkam w Hiszpani? Cale zycie.
- Czy mam dowód hiszpanski? Tak
- Czym sie zajmuje? Studia (Mialem papiery ze studiuje, ale nawet nie chcial)
- Kto bedzie placil za wyjazd? Sam i rodzice (mialem z banku papier, poprosil)
- Z kim? Z kolegami z klasy
- Gdzie i na jak dlugo? Do NY na 7-8 dni.

Ok, dostales wize na 10 lat.


Mialem wizyte w czwartek, a dzisiaj doszedl paszport, mam 2*
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#504 PostWysłany: 09 Kwi 2014 17:55 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Zbanowany
bolek napisał(a):
Umowa z Madrycie.
to z Columbi, Ecwadoru, Bulgari, Rumuni, hiszpania (do pracy albo studja bez problemow dostawali).

A ty z jakiego jesteś kraju? Długo się uczysz polskiego? Wprawdzie twój polski można zrozumieć, ale jeszcze sporo ci brakuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#505 PostWysłany: 09 Kwi 2014 18:01 

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 194
marfot napisał(a):
bolek napisał(a):
Umowa z Madrycie.
to z Columbi, Ecwadoru, Bulgari, Rumuni, hiszpania (do pracy albo studja bez problemow dostawali).

A ty z jakiego jesteś kraju? Długo się uczysz polskiego? Wprawdzie twój polski można zrozumieć, ale jeszcze sporo ci brakuje.


Nigdy sie polskiego nie uczylem. Hahahaha, w mowieniu nie ma problemow bo zawsze to w domu, ale pisac, to nigdy nie pisze.

Pisalem Ecwadoru, Columbi bo po hiszpansku to jest: Ecuador, Colombia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#506 PostWysłany: 09 Kwi 2014 22:47 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5667
srebrny
marfot napisał(a):
A ty z jakiego jesteś kraju? Długo się uczysz polskiego? Wprawdzie twój polski można zrozumieć, ale jeszcze sporo ci brakuje.

kurcze no prosze, nie czepiajmy sie, moze rodzice sa z Polski, i juz :)

a tak wogole, to ciekawe z tymi gwiazdkami.
mam 2 pod wiza,a bylem kiedys 3 razy. i dosc duzo podrozuje, mam w .pl stala dobra prace, mieszkanie itd...
czyli potencjalnym emigrantem raczej nie bardzo.
moja dziewczyna dostala tez wize, ma 1 gwiazdke, a nigdy w usa nie byla i jest studentka... hmm.. jutro zobaczymy na granicy
w miami :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#507 PostWysłany: 10 Kwi 2014 18:51 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
michcioj napisał(a):
marfot napisał(a):
A ty z jakiego jesteś kraju? Długo się uczysz polskiego? Wprawdzie twój polski można zrozumieć, ale jeszcze sporo ci brakuje.

kurcze no prosze, nie czepiajmy sie, moze rodzice sa z Polski, i juz :)

a tak wogole, to ciekawe z tymi gwiazdkami.
mam 2 pod wiza,a bylem kiedys 3 razy. i dosc duzo podrozuje, mam w .pl stala dobra prace, mieszkanie itd...
czyli potencjalnym emigrantem raczej nie bardzo.
moja dziewczyna dostala tez wize, ma 1 gwiazdke, a nigdy w usa nie byla i jest studentka... hmm.. jutro zobaczymy na granicy
w miami :) :)



Dajcie info po wyprawie z ewentualnymi poradami
Będę w maju więc się przyda kilka wskazówek

Udanego wyjazdu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#508 PostWysłany: 11 Kwi 2014 00:32 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5667
srebrny
dzieki :)
przejscie przez imigration bardzo latwe, w sumie to koles sie nawet nie pytal po co, tylko jak dlugo bedziemy
nie wbil nawet na ile mozemy byc w stanach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#509 PostWysłany: 11 Kwi 2014 12:57 

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 5
Zbanowany
zdarzyło mi się bedąc w konsulacie w Krakowie, że ludzie dostawali odmowę. jak byłam po swoją wizę słyszałam rozmowę pani w okienku obok. Konsul zapytał ją o więzi rodzinne z osobą do której deklaruje wyjazd. pani tak się zaplątała w odpowiedzi i niestety dostała odmowę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#510 PostWysłany: 15 Kwi 2014 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
mozesz
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#511 PostWysłany: 15 Kwi 2014 22:10 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2241
Loty: 163
Kilometry: 153 421
Krajów: 27 / 12.6%
srebrny
W każdej chwili możesz - dlaczego miałbyś nie móc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#512 PostWysłany: 15 Kwi 2014 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
wize przewaznie daja na 10 lat....
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#513 PostWysłany: 15 Kwi 2014 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
bartas8891 napisał(a):
Czyli rozumiem przez to ze nie robi to kompletnie zadnej roznicy czy przelot i hotel ma sie juz wykupiony czy nie ?


Nie robi różnicy. Choć ambasada USA nawet sugeruje, żeby bez uprzedniego załatwienia wizy NIE kupować biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#514 PostWysłany: 15 Kwi 2014 22:36 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
bartas8891 napisał(a):
Czyli rozumiem przez to ze nie robi to kompletnie zadnej roznicy czy przelot i hotel ma sie juz wykupiony czy nie ?

Czasami robi, czasami nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#515 PostWysłany: 15 Kwi 2014 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
a dokładnie taka informacja jest na stronie ambasady:
Cytuj:
Nie należy podejmować żadnych nieodwracalnych decyzji związanych z podróżą lub kupować biletu aż do chwili otrzymania paszportu z wizą. Nie możemy zagwarantować, że wiza zostanie wydana.


http://polish.poland.usembassy.gov/wizy ... cyjne.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#516 PostWysłany: 16 Kwi 2014 15:18 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Całe życie się człowiek uczy. Byłem 2 razy w USA i nie zauważyłem , że są jakieś gwiazdki pod zdjęciem. Aż sprawdziłem i mam jedną.
Chyba jednak to ma jakieś znaczenie skoro je tam umieszczają
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#517 PostWysłany: 24 Kwi 2014 23:33 

Rejestracja: 08 Kwi 2014
Posty: 4
Planuję aplikować po wizę turystyczną do USA. Niestety nie przebywam obecnie w Polsce. Czy jest możliwość odbycia rozmowy w innym kraju niz ojczysty? Jeśli nie, to czy mozna umówić sie na odległy termin kiedy bede w Polsce (np. za miesiąc) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#518 PostWysłany: 24 Kwi 2014 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2173
srebrny
Mozesz aplikowac o wize poza Polska. Sam tak zalatwialem B1/B2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odp: Wiza - USA
#519 PostWysłany: 24 Kwi 2014 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Na pewno mozesz sie umowic w PL na termin np.za miesiac. Sam wybierasz termin, a takich za miesiac bedzie pewnie sporo dostepnych.

Poza PL tez mozesz aplikowac - w ambasadzie USA w danym kraju. Ale tego osobiście nie przerabialam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#520 PostWysłany: 24 Kwi 2014 23:51 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
Krajów: 8 / 3.7%
niebieski
Ale uwaga! Moj maz dostal trzy razy odmowe w Krakowie w latach 90-tych. A od osmiu lat mieszkamy w UK i w 2010r. maz poszedl do ambasady w USA w Londynie gdzie dostal odmowe. Powod - "musisz isc do Polski po wize, tam ci odmowili i ja ci nie moge dac". Ja i dzieci wize mamy, a raczej mielismy, bylismy w USA dwa razy, raz tydzien w NYC raz 3 tyg na Florydzie. Sporo podrozujemy po roznych kontynentach. Naprawde nie bylo zadnego powodu odmowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 164  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group