Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/
Odnowienie wygasłej wizy:

https://www.ustraveldocs.com/pl/en/rene ... ew-my-visa

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 164  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#461 PostWysłany: 25 Lut 2014 18:13 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
w moim przypadku 4 dni
jeżeli wybierzesz odbiór na ul.Odlewniczej to nawet szybciej - bynajmniej tak podają w ambasadzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#462 PostWysłany: 25 Lut 2014 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 30
Loty: 199
Kilometry: 508 518
Krajów: 34 / 15.9%
tomo napisał(a):
To jeszcze jedno pytanie ode mnie - ile średnio czeka się na odbiór paszportu po przyznaniu wizy? Rozmowa w Warszawie, odbiór w Warszawie.

Myślę, że dwa dni w Warszawie wystarczą, ja miałem w ciągu trzech dni z odbiorem w Koszalinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#463 PostWysłany: 25 Lut 2014 23:32 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1190
Loty: 158
Kilometry: 320 173
Krajów: 28 / 13.1%
niebieski
pazur napisał(a):
Nie wiem czy to średnia, ale ja czekałem 2 dni.Podziwiam ludzi , którzy najpierw kupują bilety , a póżniej idą po wizę. Ciekawa kolejność ;)


Jak się kupuje bilet do NY i z powrotem za 670 zł to nie ma czasu się zastanawiać nad wizą. Ryzyk - fizyk.
Ja tak robiłem i się udało.
Dzięki temu zwiedziłem z rodziną NY za 1/3 kosztów jakie zakładałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
codriver lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#464 PostWysłany: 28 Lut 2014 18:30 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 4
Mam pewnie dość trywialne pytanie ,mianowicie:
posiadam wizę od 2010 roku ważną 10 lat , byłem 1 raz w usa i wróciłem w terminie , czy cokolwiek muszę zrobić aby ponownie udać się do usa? Czy tylko kupić bilet i w drogę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#465 PostWysłany: 28 Lut 2014 18:39 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Zbanowany
Krzy50 napisał(a):
...kupić bilet i w drogę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#466 PostWysłany: 03 Mar 2014 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 11
RomeY napisał(a):
Z przymrużeniem oka o wizie turystycznej, w miarę wszystko wytłumaczone, odnosi się bardziej do Krakowa. To się uśmiałem, lepiej to zdecydowanie wygląda w Warszawie.

http://blog.kopyra.com/index.php/2014/0 ... o-ameryki/


To jest niezwykle trafny opis tego, jak to wygląda w Krk. Rozwaliły mnie zwłaszcza rozdawane wymięte numerki, jak w nadmorskiej pizzerii :D Wszystko się zgadza.
Pytania standardowe: po co, kiedy, na jak długo i czy byliśmy wcześniej.
_________________
http://agatka.2be.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#467 PostWysłany: 03 Mar 2014 23:42 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 331
niebieski
pazur napisał(a):
Podziwiam ludzi , którzy najpierw kupują bilety , a póżniej idą po wizę. Ciekawa kolejność ;)
A ja nie..... Jeśli na rozmowę nie idziesz z kielnią w kieszeni spodni roboczych umazany farbą, tylko masz trochę oleju w głowie - dlaczego nie skorzystać z jakiejś mega promocji znalezionej na którejś ze stron typu F4F.... Znajomy był w Krakowie w styczniu. Dostał wizę bez problemu, wszyscy wokół też... Po kilkudziesięciu sekundach "rozmowy". Pozdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#468 PostWysłany: 06 Mar 2014 20:15 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 4
Kolejne pytanie:
czy posiadając międzynarodowe prawo jazdy można prowadzić auto w usa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#469 PostWysłany: 06 Mar 2014 20:28 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Możesz prowadzić z polskim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#470 PostWysłany: 06 Mar 2014 20:48 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1231
Loty: 155
Kilometry: 370 915
Krajów: 33 / 15.4%
srebrny
Krzy50 napisał(a):
Kolejne pytanie:
czy posiadając międzynarodowe prawo jazdy można prowadzić auto w usa?


Prowadzić można nawet bez prawa jazdy i nogami:)
Teoretycznie, dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami mechanicznymi określa prawo stanowe. W większości z nich (wszystkich?) wymagane jest krajowe prawo jazdy i uwierzytelnione tłumaczenie, czyli np. międzynarodowe prawo jazdy.
W praktyce, i wypożyczalni i policji wystarczy krajowe prawo jazdy. Nie polecam jednak. W razie jakiegoś wypadku mogą być kłopoty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#471 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:58 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
Ja byłam na rozmowie o wizę 3.03. Paszport miałam już do odbioru w czwartek.
Do okienka szłam razem z moim chłopakiem.

Pytania standardowe.
Na początku? czy jesteśmy rodziną? Odp: Nie, narzeczeństwo.
Do mnie:
Czym się zajmuję w Polsce? Gdzie studiuję? Jaki kierunek? Co chce robić po skończeniu studiów? Czy mam kogoś z rodziny w USA? odp: nie. Na jak długo jadę do USA?

Do chłopaka:
Czym się zajmuje w Polsce? Co studiuje? Na którym roku jest? Czy byłeś już kiedyś w USA? Czym się będziemy poruszać po USA, bo we wniosku był opisany szczegółowy plan. - Odp. megabusem.

i tyle. Promesę wizową dostaliśmy na 10 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#472 PostWysłany: 14 Mar 2014 01:16 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 6
U mnie rozmowa trwała może 1,5 minuty, Pan w okienku zapytał się czy mam jakąś rodzinę w Stanach, czy ktoś z rodziny starał się o wizę, dlaczego wybrałam Nowy Jork jako miejsce podróży, co chcę jeszcze zobaczyć i czy moi znajomi, których wpisałam w formularzu już mają wizy. Na koniec powiedział, że dostałam wizę i życzył miłej podróży :) gorzej z odbiorem w Warszawie, który jest aż za Okęciem, z Centrum jedzie się 45 min na terminal Cargo i trzeba się pytać ludzi gdzie jest odbiór.

Ogólnie całą procedurę oceniam pozytywnie (oczywiście oprócz głupich pytań w formularzu typu- podaj kontakt w Stanach, w moim przypadku Empire State Building :D), z tego co zauważyłam wszyscy wychodzili bez paszportu, cała wyprawa do ambasady trwała godzinę. Wiza z dwiema gwiazdkami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#473 PostWysłany: 21 Mar 2014 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 35
Ja nie miałem problemu z dostaniem wizy. Nie miałem żadnych dokumentów "wspomagających". Było kilka pytań po co jadę, czym się zajmuję, jakie kraje ostatnio owiedziałem (może dlatego, że sporo ich wpisałem we wniosku) i pewnie najważniejsze - czy mam rodzinę w usa :D. W ogóle wydaje mi się, że bardziej te pytania sprawdzały czy to co powiem zgadza się z danymi wpisanymi we wniosku.

Na wszystko odpowiadałem tak/nie, gość też nic więcej nie dociekał i wizę dostałem :)

Kilku moich znajomych w ostatnim czasie też ubiegało się o wizę i dostali. Była też wśród nich osoba, która kiedyś przekroczyła dopuszczalny pobyt na wizie turystycznej.
_________________
Relacje z moich podróży
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#474 PostWysłany: 22 Mar 2014 15:47 

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 194
Na wizyte lepiej isc i pokaz bilet powrotny czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#475 PostWysłany: 22 Mar 2014 16:09 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Podczas rozmowy nikt Cię nie pyta o bilet
Na stronie ambasady jest wręcz napisane, że nie należy podejmować jakichkolwiek działań(kupować biletów) przed otrzymaniem wizy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#476 PostWysłany: 22 Mar 2014 16:27 

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 194
Ok, dzieki.

A czy trzeba wziasc zdjecia 5x5 czy jak bylo accepted jak sie wniosek wpisywalo to juz nie trzeba? Bo czytalem i pisalo ze jak bedzie jakis blad to ze wtedy trzeba wziasc.

Ja ide do Madrytu na rozmowe, ale mysle ze te same zasady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#477 PostWysłany: 22 Mar 2014 16:54 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Nigdy ie zaszkodzi wziąć ale nie powinno być problemu jak system zaakceptował
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#478 PostWysłany: 27 Mar 2014 11:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5663
srebrny
mam wrazenie ze tych wnioskow nikt wogole nie czyta. z powodu jakiegos bledu nie moglem zalaczyc informacji o wszystkich 3 wizach,
zalaczylem ostatnia. no i info o moich trzech wczensiejszych wizytach na trzech roznych wizach.
dzisiaj w krakowie nikt o to wogole nie pytal. 2 pytania :
po co pan jedzie do stanow ? bo wygralem konkurs z pracy i firma mnie zaprasza.
a jaki konkurs ? a dla sprzedawcow. aha.
pytanie do parnerki - a pani po co jedzie ? a bo z chlopakiem jako osoba towarzyszaca.
a czy jest pani studentka ? tak, aha to poprosze o legitymacje. tyle.
wszystko nie trwalo nawet minuty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#479 PostWysłany: 28 Mar 2014 00:33 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 4
Loty: 135
Kilometry: 342 008
Krajów: 27 / 12.6%
Ja mam pytanie odnośnie powrotu z USA. Wracając z Nowego Jorku nie dostaliśmy żadnych stempli do paszportów odnotowujących wyjazd z USA. Celnik zerknął jedynie w paszport i oddał. Czy to standardowa sytuacja, czy może celnik zapomniał o pieczątkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#480 PostWysłany: 28 Mar 2014 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5445
Loty: 155
Kilometry: 317 243
Krajów: 28 / 13.1%
srebrny
Poczytaj forum. Wszystko jest ok, nic juz nie wbijają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 164  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group