Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1321 PostWysłany: 26 Lip 2021 17:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10218
HON fly4free
Przed wylotem agent przy odprawie LH dosłownie z daleka zerknął sekundę na paszport covidowy - nawet nie porównał danych, nie mówiąc już o jego skanowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1322 PostWysłany: 27 Lip 2021 10:49 

Rejestracja: 16 Wrz 2020
Posty: 57
marek2011 napisał(a):
Przylot wczoraj z Hiszpanii do FRA: zero jakichkolwiek kontroli, nikogo nic nie interesowało, nikt niczego nie sprawdzał.
Co do maseczek: w samolotach LH załoga zwraca uwagę, żeby założyć maseczkę "medyczną" ; w poczekalniach biznesowych ceregiele z FF2 przy czym obsługa w recepcji i w salonie w zwykłych maseczkach, albo bez... ;-)

Generalnie pic na wodę, można odnieść wrażenie, że wszyscy są zmęczeni tematem korony i mają dość - fasadowo udają, że się stosują do "mądrych" wymysłów i tyle.


Nowe regulacje wchodzą od 27-07-2021 r. może dlatego nic nie sprawdzali.

Co mam wpisać w adresie pobytu w Niemczech skoro tylko się przesiadam i jestem zaszczepiony? Brrr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1323 PostWysłany: 27 Lip 2021 11:08 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
Loty: 217
Kilometry: 263 920
Krajów: 24 / 11.2%
Ja podczas tranzytu wpisałem adres lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1324 PostWysłany: 27 Lip 2021 11:09 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10218
HON fly4free
Nic nie wpisywałem, bo nawet nie wypełniłem formularza. Nikogo to nie interesowało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1325 PostWysłany: 27 Lip 2021 11:22 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 847
niebieski
A jak wygląda potwierdzenie wypełnienia formularza na stronie einreiseanmeldung.de ? Po wypelnieniu otrzymałem możliwość pobrania pdf z danymi osobowymi, linkiem poprzez który mogę edytować dane(np. podesłać certyfikat). Moją wątpliwość budzi to, że nie ma tam kodu QR? Dajcie znać, jak to się przedstawia u was? Dodam jeszcze, że wracam z Hiszpanii i wpisałem adres w Polsce.

Edit: dodam, że wypełniam formularz dla tzw. świętego spokoju. Nie mam żadnych dowodów na tranzyt.


Ostatnio edytowany przez dyzio1, 27 Lip 2021 11:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1326 PostWysłany: 27 Lip 2021 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 2022
Loty: 314
Kilometry: 416 261
Krajów: 32 / 15.0%
srebrny
MarBlo napisał(a):
Ja podczas tranzytu wpisałem adres lotniska.

Ale przeciez lecac tranzytem, w ogole nie trzeba wypelniac tego formularza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mzagro lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1327 PostWysłany: 27 Lip 2021 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 589
niebieski
Nikt przy tranzycie nie chciał ode mnie formularzy, czyli zgodnie z tym co piszą na stronach (nie wiem czy coś się zmienia od 27). Jadąc do i wracając z Hiszpanii. Z ciekawości pytałem nawet na lotniskach czy muszę i też mówili ze nie trzeba.
Za maseczki "nie medyczne" gonili w w samolotach LH cały czas, ale na lotnisku we FRA łaziłem normalnie w bawełnianej i nikt się nie czepiał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1328 PostWysłany: 27 Lip 2021 11:47 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
Loty: 217
Kilometry: 263 920
Krajów: 24 / 11.2%
Teoria - teorią... Za dużo w ostatnim czasie widziałem "tragedii" ludzi, którzy nie zostali wpuszczeni do samolotu z powodu rzekomo brakujących dokumentów. Wychodzę z założenia, że lepiej mieć wypełnione te papiery, które wymaga kraj do którego akurat lecę. Najwyżej go nie okażę. Lepsze to niż szukać alternatywnego połączenia na powrót / wylot;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1329 PostWysłany: 27 Lip 2021 12:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10218
HON fly4free
@MarBlo: to nie teoria, tylko praktyka. W teorii są formularze, w praktyce w wielu krajach mają to gdzieś. W Niemczech się nikt tym nie interesował, w Polsce tak samo. Inaczej jest np. w Grecji itp. Co kraj, to wymóg. Z resztą niemiecki formularz można też wypełnić na pokładzie w tej chwili (jest rozdawany dla chętnych, podobnie jak polski), więc nikt z powodu jego braku nikogo nie zatrzyma przy odprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1330 PostWysłany: 27 Lip 2021 12:58 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Zalezy od lotniska wylotu. Na TFS nie było możliwości wylotu bez rejestracji w RKI lecąc do Niemiec. Nie było żadnych wymówek o tranzycie, itd. Kilka osób mialo ogromny stres, bo kod aktywacyjny długo im nie przychodził, by dokonać rejestracji przed boardingiem.
To, ze w Niemczech nikt nie sprawdza, to Inna sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1331 PostWysłany: 27 Lip 2021 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1210
Loty: 73
Kilometry: 147 838
Krajów: 18 / 8.4%
niebieski
Czy dobrze rozumiem, że od dziś wracając z Hiszpanii do Niemiec wystarczy certyfikat szczepienia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1332 PostWysłany: 27 Lip 2021 13:11 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 647
niebieski
@jacek96
To samo miałem w styczniu 2021 w Faro - Raynair żądał potwierdzenia złożenia formularza i dyskusji żadnej nie było, zalecali tylko wpisywać słowo transit w rubrykach co do miejsca pobytu w Niemczech


Ostatnio edytowany przez Tomasz101, 27 Lip 2021 13:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1333 PostWysłany: 27 Lip 2021 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2696
Loty: 287
Kilometry: 658 291
Krajów: 29 / 13.6%
platynowy
Planowane obowiązkowe testy dla podróżnych
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C9 ... a-obecnosc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1334 PostWysłany: 27 Lip 2021 13:20 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 874
Zbanowany
niebieski
makdeb napisał(a):
Czy dobrze rozumiem, że od dziś wracając z Hiszpanii do Niemiec wystarczy certyfikat szczepienia?


Kol. @makdeb
A wczesniej to niby nie wystarczal...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1335 PostWysłany: 27 Lip 2021 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1210
Loty: 73
Kilometry: 147 838
Krajów: 18 / 8.4%
niebieski
Kol. flus, najprawdopodobniej Twoja konfuzja w wypowiedzi wynika ze skrótu myślowego jakiego użyłem w swoim wpisie. Mówiąc dokładniej: Czy dobrze rozumiem, że wchodzące od dziś aktualizacje obowiązujących przepisów pozwalają na przylot z terenu Królestwa Hiszpanii do Republiki Federalnej Niemiec na podstawie certyfikatu szczepienia?

Rozumiem, że tak. Dziękuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1336 PostWysłany: 27 Lip 2021 13:41 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 874
Zbanowany
niebieski
Kol. @makdeb
Nie wiem, jakie aktualizacje dzis wchodza, ale juz od dobrych kilku tygodni z Hiszpanii mozna bylo wlatywac do Niemiec na podstawie certyfikatu szczepien.
Stad moje zdziwienie, ze o to pytasz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1337 PostWysłany: 27 Lip 2021 13:51 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1560
Loty: 1029
Kilometry: 1 596 894
Krajów: 130 / 60.8%
niebieski
marek2011 napisał(a):
@MarBlo: to nie teoria, tylko praktyka. W teorii są formularze, w praktyce w wielu krajach mają to gdzieś. W Niemczech się nikt tym nie interesował, w Polsce tak samo.

Wg Ciebie to tylko teoria z tymi formularzami? Trochę ryzykowna taka rada... U mnie podczas przesiadki w MUC (lot LH do LIS) na lotnisku żądali formularza i zostałem odesłany na bok aby je wypełnić. Raz jest tak raz inaczej więc prosty wniosek, że lepiej wypełnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1338 PostWysłany: 27 Lip 2021 16:08 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10218
HON fly4free
Wypełnienie na boku, a niewpuszczenie na pokład z powodu braku wypełnienia (przywołane wcześniej) to konsekwencje o dwóch zupełnie odmiennych ciężarach gatunkowych. To co pisałem sprowadza się do tego, że w przypadku takich krajów jak np. Niemcy czy Polska formularz można, obecnie, zawsze wypełnić na pokładzie samolotu, czy właśnie na rzeczonym "boku", jeśli ktoś nie ma ochoty czy zapomni o wersji on-line. A wybiórcze sprawdzanie czy niesprawdzanie tego przez powołane służby oznacza, że jest to tylko kolejny wymysł biurokracji, który nie spełnia żadnej pożytecznej roli i który generalnie wszyscy mają w nosie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1339 PostWysłany: 28 Lip 2021 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2021
Posty: 3
Witam Wszystkich.
nie wiem czy nie za wcześnie pytanie, ale chciałbym się przygotować. Lecimy w sierpniu z GDA na Teneryfę z przesiadką w Frakfurcie dorośli (zaszczepieni z certyfikatem ) oraz dzieci 7 i 11 lat. Czy dzieci potrzebują testy przy przesiadce ? Będziemy wracać też w sierpniu tą samą drogą- czy powrót się różni ?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1340 PostWysłany: 28 Lip 2021 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8098
platynowy
Z GDA to Wy raczej nie lecicie, bo to Gounda w Republice Środkowoafrykańskiej. Jeśli już to raczej z GDN ;)
Zasady dot. tranzytu we FRA i w MUC są tu (patrz na "simplified rules...") :


https://www.lufthansa.com/ae/en/entry-requirements

To jest stan na teraz i do Waszego wyjazdu może się zmienić
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group