Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1281 PostWysłany: 07 Lip 2021 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Krajów: 10 / 4.7%
Zbanowany
niebieski
Visitor napisał(a):
Jechał ktoś ostatnio pociągiem z Polski do Niemiec, są kontrole po jednej lub drugiej stronie? Planujemy wypad a nie wszyscy są jeszcze w pełni zaszczepieni.

Ale jeśli przyjeżdża się do Niemiec z Polski (czymkolwiek poza samolotem) to np pociągiem czy autem nie trzeba niczego, bo nie jesteśmy ryzykiem. Chyba, że coś się zmieniło, bo już w sumie z miesiąc nie śledziłem zmian i czy dalej każdy lot do Niemiec to obowiązek testu ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
danmoood uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1282 PostWysłany: 08 Lip 2021 09:27 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
Czy obecnie przy tranzycie lotniczym w Niemczech nie trzeba robić testu, jeśli się jest zaszczepionym? wylot poza UE
Cytuj:
Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do 6 r. życia, a przy locie z obszaru podwyższonego ryzyka i szczególnie wysokiego ryzyka ze względu na dużą liczbę zachorowań również osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.


Rozumiem, że nie ma to znaczenia również podczas powrotu, gdy lecę z Tanzanii (obecnie Hochinzidenzgebiete) przez ADD (obecnie "einfache" Risikogebiete) - gdyby w przyszłości się coś zmieniło to decydujący jest port rozpoczęcia podróży (ZNZ), czy ostatni przed wlotem od Niemiec (ADD)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1283 PostWysłany: 08 Lip 2021 18:53 

Rejestracja: 08 Lip 2021
Posty: 11
Witam Wszystkich na forum!

Wiem że w przypadku przekraczania granicy z Niemcami pociągiem, nie musze miec testu.

Jak sprawa wygląda w Berlinie? Widziałem artykuły mowiące o tym że trzeba miec negatywny wynik testu lub Eu certyfikat.
Czy to dalej aktualne? Ile wazny jest negatywny wynik? Czy warto zrobić test w PL w przypadku weekendowego wypadu do Berlina?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1284 PostWysłany: 09 Lip 2021 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 87
Wjeżdżasz z Polski do Niemiec bez testu drogą lądową. W Berlinie test potrzebny Ci jeżeli chcesz skorzystać z restauracji w środku, ale jeżeli siądziesz przed restauracją to nie jest potrzebny. W hotelach obecnie również powinno być bez testu jeżeli nie korzysta się w nich z gastronomii.

https://www.berlin.de/corona/massnahmen/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1285 PostWysłany: 14 Lip 2021 11:02 

Rejestracja: 09 Cze 2021
Posty: 27
tak, na razie droga lądową wjedziemy do Niemiec bez problemu. Ale warto pamiętać że obowiązkowo należy mieć maskę FFP2 koniecznie bez zaworu. Zwykłe maski materiałowe czy medycznie nie wystarczają i grozi mandat.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1286 PostWysłany: 14 Lip 2021 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 1008
Loty: 377
Kilometry: 634 505
Krajów: 71 / 33.2%
niebieski
Medyczne zwane też chirurgicznymi wystarczą.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1287 PostWysłany: 14 Lip 2021 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 1139
srebrny
Potwierdzam słowa @turczy. Byłem dwa tygodnie temu w okolicach Frankfurtu i zarówno w samolocie jak i w przestrzeniach zamkniętych wystarczyły zwykłe maseczki. Z tym sprawdzaniem testów w knajpach też różnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1288 PostWysłany: 15 Lip 2021 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Krajów: 10 / 4.7%
Zbanowany
niebieski
Od 31 lipca prawdopodobnie (póki co to są plany) zmiany zasad wjazdu do Niemiec. Podział państw ma być na 2 kategorie (wysoka zachorowalność oraz obszar wariantów) I wjazd nawet z państwa bezpiecznego ma być dla zaszczepionych, ozdrowieńców lub przetestowanych. Szczegóły: https://natemat.pl/363977,beda-nowe-zas ... -przez-rfn
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1289 PostWysłany: 15 Lip 2021 23:43 

Rejestracja: 09 Cze 2021
Posty: 27
Na stronach muzeów w Berlinie na wyspie muzeów jest napisane że aby do nich wejść wymagana jest maska minimum FFP2 bez filtra. Aktualnie do muzeów można wejść bez paszportu covid i bez testów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1290 PostWysłany: 16 Lip 2021 11:52 

Rejestracja: 25 Lip 2017
Posty: 7
Wczoraj wracalem z Fuerteventury do Berlina. Kazano mi przedstawic dowod szczepien lub negatywny wynik testu PCR. Wymagany byl takze formularz dotyczacy wjazdu na terytorium Niemiec i obowiazywal wszystkich wchodzacych na poklad samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1291 PostWysłany: 16 Lip 2021 16:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
“Germany has declared all of Greece a coronavirus risk area, the Robert Koch Institute (RKI) said on Friday, which means that tourists and returning German nationals need to present a negative test to avoid quarantine”.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1292 PostWysłany: 16 Lip 2021 17:10 

Rejestracja: 09 Cze 2021
Posty: 27
Witam,

mam pytanie bo chciałbym wyskoczyć na 1 dzień samochodem do Berlina, nieszczepiony,, rozumiem że aktualnie wjazd do Niemiec jest bez problemu, ale co z powrotem ? Na stronie MSZ przeczytałem że jest przy powrocie do Polski z każdego kraju strefy Schengen 10-dniowa kwarantanna , czy dobrze to zrozumiałem ? czyli wycieczka bez sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1293 PostWysłany: 16 Lip 2021 17:50 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2077
Loty: 4
Kilometry: 17 154
Krajów: 3 / 1.4%
niebieski
@Zeus -zaszczepieni 2 razy , wracajacy z Grecji do Niemiec samolotem też muszą miec test?
Z tego co przed chwilką wyczytałem na stronie rki to właściwie się nic nie zmienia , bo np. dzisiaj i tak nie zostałbym wpuszczony do samolotu z Grecji do Niemiec gdybym nie był zaszczepiony/ozdrowiencem / z testem . A może się mylę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1294 PostWysłany: 16 Lip 2021 18:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
@samaki9 wiadomość dostałem od znajomego z visit Greece, i nie mam pojęcia czy dla wszystkich czy tylko nie-zaszczepionych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1295 PostWysłany: 16 Lip 2021 18:33 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2077
Loty: 4
Kilometry: 17 154
Krajów: 3 / 1.4%
niebieski
Prześledziłem parę stron niemiecko-języcznych i wg. mnie jedyna zmiana bedzie taka , że znowu trzeba będzie wypełniac Einreiseanmeldung.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1296 PostWysłany: 17 Lip 2021 00:00 

Rejestracja: 09 Cze 2021
Posty: 27
Według informacji w polskim MSZ od 24.06 wszyscy niezaszczepieni przy powrocie do Polski podlegają kwarantannie (dowolną drogą nawet lądową), chyba że zrobią test. Czyli wyskoczyć do Niemiec autem na 1 dzień mogę, ale z powrotem będe miał kłopot bo jak trafię na kontrolę graniczną to kwarantanna, a jak nie będzie kontroli to mam szczęście ? ktoś wie jak wygladają teraz przejścia drogowe z Niemcami ? są kontrole w kierunku polskim ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1297 PostWysłany: 17 Lip 2021 14:40 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2243
Loty: 163
Kilometry: 153 421
Krajów: 27 / 12.6%
srebrny
Jak Ci teraz napiszę, że nie ma kontroli, a wracając trafisz na jakąś i dostaniesz kwarantannę, to do kogo będziesz mieć pretensje? ;)
Sytuacja na danym przejściu może się zmienić w ciągu kilku godzin.
Można oszacować co najwyżej prawdopodobieństwo, które jest niskie, ale jednak jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1298 PostWysłany: 17 Lip 2021 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Krajów: 10 / 4.7%
Zbanowany
niebieski
@Hamal99 mój brat ostatnio kursował pomiędzy PL a Holandią drogą lądową z 10 razy i nigdy nie miał kontroli. Jedź normalnie, no i po prostu w razie ewentualnej kontroli miej na uwadze, że będzie kwarantanna, a nawet jak ona będzie to możesz dopiero po wjeździe do Polski wykonać test, żeby być z niej zwolniony. I tyle. Ale sądząc po innych krajach (np powrót promem ze Szwecji) prawdopodobieństwo kontroli jest praktycznie nikłe.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1299 PostWysłany: 18 Lip 2021 04:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 1050
Loty: 151
Kilometry: 254 156
Krajów: 46 / 21.5%
niebieski
Właśnie przyleciałem z Turcji do Niemiec - oprócz zielonego certyfikatu (szczepienie, test, ozdrowieńcy) należy wypełnić też einreisemeldung. Ja zrobiłem to online, ale można wypełnić papierowy formularz - dawali go przy check-in, później w samolocie, a najbardziej oporni dostali go przy kontroli paszportowej. Sprawnie i bez problemuproblemu, pokazałem tylko w telefonie certyfikat i potwierdzenie rejestracji formularza.

https://www.einreiseanmeldung.de/#/
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1300 PostWysłany: 18 Lip 2021 11:48 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2077
Loty: 4
Kilometry: 17 154
Krajów: 3 / 1.4%
niebieski
Ten einreiseanmeldung.de na ile maksymalnie przed wlotem do Niemiec może być wypełniony? Mozna wypełnic 1 na rodzinę 2 dorosłych i dziecko czy kazda osoba musi wypełniać osobno?

Rozumiem , że mimo tego wyjątku , ze nie musze wypełniać formularza "Jeśli podróżował/a Pan/i przez obszar ryzyka bez postoju lub podróżuje Pan/i bez postoju przez Niemcy." to i tak jesli nie mam dalszego biletu na samolot czy pociąg , a mam tylko polski dokument tożsamości i swistek z parkingu , żę czeka tam na mnie auto , żebym prosto z lotniska wrócił do Polski to i tak nie będzie wiarygodne dla Greków przy odprawie i będą musiał zrobić einreiseanmeldung?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group