Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1261 PostWysłany: 27 Cze 2021 12:16 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 647
niebieski
Lotu nie odwołają bo Niemcy mogą latać. Jeśli nie jesteś obywatelką Niemiec, to nie wpuszczą cię po prostu do powrotnego samolotu na Maderze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1262 PostWysłany: 27 Cze 2021 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1391
Loty: 125
Kilometry: 214 217
Krajów: 26 / 12.2%
srebrny
Warunki transferu i ewentualnej kwarantannie jest tutaj: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1263 PostWysłany: 27 Cze 2021 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 2022
Loty: 314
Kilometry: 416 261
Krajów: 32 / 15.0%
srebrny
Jest duzo pytan o loty do Niemiec, ale brakuje nowszego info o lotach z Niemiec, zwlaszcza po ostatnich luzowaniach w Hiszpanii.

Zatem, czy aktualnie dojezdzajac samochodem/autobusem/pociagiem z Polski na lotnisko do Berlina, i lecac dalej do Hiszpanii (BCN), beda na lotnisku w Niemczech pytac o jakiekolwiek testy i formalnosci oprocz hiszpanskiego kodu QR?

Ta informacja z linku powyzej zakladam ze ma znaczenie tylko przy lotach DO Niemiec:
"Wejście na pokład samolotu lecącego do Niemiec jest możliwe co do zasady tylko z negatywnym wynikiem testu (niezależnie od miejsca wylotu)."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1264 PostWysłany: 27 Cze 2021 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2448
Loty: 191
Kilometry: 627 645
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
Jutro lece o 16.00 BER-MAD. Wg mojej wiedzy nic nie musze miec tylko kod QR ktorego nie moge wygenerowac. Jutyro pod wieczor napisze co i jak bylo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1265 PostWysłany: 28 Cze 2021 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 589
niebieski
Wiem, że było dużo postów, ale co chwilę jakieś zmiany i wolę potwierdzić.
Wylot i powrot w lipcu WRO-FRA-AGP. 2 dorosłych z paszportami covidowymi (14 dni) + dziecko <6.
Przelazimy wszedzie na certyfikat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1266 PostWysłany: 28 Cze 2021 12:18 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2243
Loty: 163
Kilometry: 153 421
Krajów: 27 / 12.6%
srebrny
Na dzień dzisiejszy tak.
Ale co będzie w lipcu i co nowego wymyślą Niemcy - nie wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1267 PostWysłany: 28 Cze 2021 13:09 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@grondo ; mam nadzieje ze zdążycie wrócić zanim Hiszpanie ogarnie wariantowy wirus /podziękujemy EURO2021/, już ktoś tutaj wcześniej pisał ze latanie przez Niemcy możne się źle skończyć w takim okresie jaki mamy. U mnie klinika ściąga zaplanowanych zagranicznych pacjentów wcześniej z obawy ze za chwile nie wjadą do Niemiec nawet prywatnymi lotami.
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1268 PostWysłany: 28 Cze 2021 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 589
niebieski
Dzięki, liczę że koledzy z Niemiec po podstawieniu 747 na Majorkę, zostawia Hiszpanie w spokoju, ale wiadomo, różnie może być. Człowiek, żeby nie stresować żony chciał uniknąć Ryanaira i potencjalnego Maxa, a może się skończyć różnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1269 PostWysłany: 28 Cze 2021 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2448
Loty: 191
Kilometry: 627 645
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
Witam. Siedzę w BER.
Lot do MAD. Na check in sprawdzali QR nic więcej.nie pytali o testy czy certyfikaty. 2 osoby dorosłe i dziecko 16 i 9lat
Na bramkach nic nikogo nie interesowalo.
Śmiało latac :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1270 PostWysłany: 28 Cze 2021 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2273
Loty: 1096
Kilometry: 2 578 144
Krajów: 111 / 51.9%
srebrny
W tym tygodniu transfer we FRA (MLE-FRA-POZ). Przy wylocie z Male tylko pytanie o test/szczepienie, wspomniałem że mam to drugie i agent podziękował, nie zajrzał tam nawet. We FRA podczas kontroli paszportowej pokazałem kwitek potwierdzający szczepienie, ale nikt nie był nim zainteresowany, dalej również tylko interesował ich boarding pass. W Poznaniu weryfikacja testów/szczepień to dosłownie sekunda, nikt nie przykłada do tego żadnej większej uwagi.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1271 PostWysłany: 28 Cze 2021 16:45 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1904
Loty: 816
Kilometry: 1 452 160
Krajów: 86 / 40.2%
srebrny
Ja z kolei przylot spoza EU do BER i na kontroli paszportowej wszyscy kontrola testów albo szczepienie. Pomimo,ze przylot z SKP, a Macedonia nie jest krajem ryzyka.

Wcześniej też miałem przylot z MAD i nikogo nic nie interesowało, więc dużo zależy od tego czy EU czy spoza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1272 PostWysłany: 28 Cze 2021 19:50 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2243
Loty: 163
Kilometry: 153 421
Krajów: 27 / 12.6%
srebrny
Kian napisał(a):
Witam. Siedzę w BER.
Lot do MAD. Na check in sprawdzali QR nic więcej.nie pytali o testy czy certyfikaty. 2 osoby dorosłe i dziecko 16 i 9lat
Na bramkach nic nikogo nie interesowalo.
Śmiało latac :D

@Kian
Ale na jakiej podstawie mieliby chcieć coś żądać, skoro Niemcy są też na zielonej liście Hiszpanii i lecąc z Berlina nie potrzeba ani szczepień, ani testów...? Za to na powrót młodsze dziecko będzie musiało mieć test (starsze też, chyba że jest zaszczepione)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1273 PostWysłany: 29 Cze 2021 14:58 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 847
niebieski
Mam certyfikat ozdrowienia z IKP. Czy ktoś może mi potwierdzić, że lecąc z Hiszpanii (Baleary) do Niemiec nie muszę już robić testu aby wejść na pokład?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1274 PostWysłany: 30 Cze 2021 07:02 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2243
Loty: 163
Kilometry: 153 421
Krajów: 27 / 12.6%
srebrny
Testu na pewno nie musisz robić, natomiast nie jestem pewien, czy przy check-in będą w stanie zweryfikować certyfikat ozdrowieńca (choć powinni).
Lepiej mieć potwierdzenie pozytywnego testu PCR-RT w okresie pomiędzy minionymi 28 dniami, a 6 miesiącami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1275 PostWysłany: 01 Lip 2021 14:25 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2077
Loty: 4
Kilometry: 17 154
Krajów: 3 / 1.4%
niebieski
Czy 10 latek lecac z Berlina do Grecji (do Berlina jedziemy z Polski autem) z rodzicami z certyfikatem musi mieć jakieś testy?Wiem,ze z Polski nie musialby mieć żadnych, a jak to jest z Niemiec? I czy musi mieć test na powrocie z Grecji do Ber?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1276 PostWysłany: 01 Lip 2021 17:58 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1336
Loty: 724
Kilometry: 938 929
Krajów: 59 / 27.6%
niebieski
Wczoraj jednodniówka KTW-DTM-KTW z certyfikatem zaszczepienia / ponad 14 dni od 2 dawki / - pomimo odprawy on-line check-in przy stanowisku odpraw i po sprawdzeniu certyfikatu wydanie karty pokładowej - PAPIEROWEJ która upoważnia do security i lotu .W DTM......żadnej kontroli po wylądowaniu .................... W drodze powrotnej podobnie choć niemiecki pracownik nawet nie spojrzał ani zeskanował certyfikatu tylko coś wstukał do kompa . Po wylądowaniu w KTW przejazd autobusem do strefy Schengen i manualna kontrola pracowników służby granicznej rozstawionych w 2 rzędach / porównanie dowodu osobistego z certyfikatem / . A propo Duty Free Heinemana zamknięte do odwołania / dla tych co mają kupony urodzinowe . Natomiast zarówno w East i West Barze kawa/herbata na kartę....Brak piwa bo nalewaki nieczynne i oczywiście wszystko na stojąco bo brak miejsc siedzących przy barach / można usiąść przy gejtach......a na tzw. mieście knajpy otwarte i życie toczy się w miarę normalnie / patrz stoliki na zewnątrz knajp.........zobaczymy..............jak długo :?:
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1277 PostWysłany: 02 Lip 2021 18:08 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2077
Loty: 4
Kilometry: 17 154
Krajów: 3 / 1.4%
niebieski
czy lecąc z Włoch do Niemiec muszę przed wylotem coś wypełniać? jakieś plf ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1278 PostWysłany: 02 Lip 2021 18:21 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1904
Loty: 816
Kilometry: 1 452 160
Krajów: 86 / 40.2%
srebrny
Nie
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1279 PostWysłany: 04 Lip 2021 12:50 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Krajów: 37 / 17.3%
Jechał ktoś ostatnio pociągiem z Polski do Niemiec, są kontrole po jednej lub drugiej stronie? Planujemy wypad a nie wszyscy są jeszcze w pełni zaszczepieni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1280 PostWysłany: 04 Lip 2021 13:58 

Rejestracja: 10 Kwi 2021
Posty: 27
Byłem w Görlitz kilka dni temu. Żadnych kontroli, brak SG, pełen luz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group