Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/
Odnowienie wygasłej wizy:

https://www.ustraveldocs.com/pl/en/rene ... ew-my-visa

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 164  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2781 PostWysłany: 05 Wrz 2019 01:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9540
srebrny
Wiza nigdy nie gwarantuje wjazdu do kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2782 PostWysłany: 05 Wrz 2019 12:57 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3659
złoty
Czyli pozostaje tylko list żelazny?
A, tak na poważnie, próbowałem wczoraj rozkminić warunki chociażby wiz Schengen i nigdzie nie znalazłem warunków wjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2783 PostWysłany: 05 Wrz 2019 13:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9540
srebrny
W Polsce reguluje to art. 28 Dz.U.2018.0.2094
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2784 PostWysłany: 05 Wrz 2019 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@becek
Odpowiedź jest prosta, jajko od kury dzieli kilkaset milionów lat ;)

Załączniki:
15dd1ca64dfcbf612a63d72a142182d9--the-chicken-the-egg.jpg
15dd1ca64dfcbf612a63d72a142182d9--the-chicken-the-egg.jpg [ 45.35 KiB | Obejrzany 1700 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2785 PostWysłany: 05 Wrz 2019 18:53 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1336
Loty: 724
Kilometry: 938 929
Krajów: 59 / 27.6%
niebieski
Pozdrawiam wszystkich .......łatwowiernych w przyjażn USA !!!
To tylko biznes..................za skromne 160 USD :evil:
Nawet po ich zniesieniu pozostanie skromna opłata ........................14 USD
Wolałbym być Czechem-----oni latają tak od...................2009 roku !!!!
Z litości nie wspomnę o np. Litwie , Łotwie , Węgrzech czy Estonii !!!
NIE JEŻDZI SIĘ TAM GDZIE CHCA NA NAS ZARABIAĆ NA MAXA !!!
Oczywiście w imię sojuszy i przyjażni :roll: :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2786 PostWysłany: 05 Wrz 2019 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Twój post brzmi, jakbyś z miesięczną ukraińską pensją wybrał się na kolację w Zurychu :D

Dobry mi biznes, patrząc na zarobki w USA, koszty obsługi placówki dyplomatycznej, ochrony (!), urzędników... Te straszliwe 160 dolarów to hmm, nie wystarczyłyby na 15 minut dobrej konsultacji prawniczej w Nowym Jorku, nie mówiąc o zszyciu rany u lekarza ;)

A jeździ się tam, gdzie kogo na to stać. Wyluzuj kolego. Największymi zdziercami i naciągaczami są Afrykańczycy, co studni nie umieją wykopać w wiosce, ale wycieczka na pagórek dla białego turysty czy zobaczenie kota kosztuje tyle co ich 2-letnia pensja. Zaś najbardziej transparentne, uczciwe i rynkowe ceny, adekwatne do majętności społeczeństwa, spotkamy w rozwiniętych krajach Zachodu.

Pozdrowienia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2787 PostWysłany: 05 Wrz 2019 20:15 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Biko napisał(a):
Pozdrawiam wszystkich .......łatwowiernych w przyjażn USA !!!
To tylko biznes..................za skromne 160 USD :evil:
Nawet po ich zniesieniu pozostanie skromna opłata ........................14 USD
Wolałbym być Czechem-----oni latają tak od...................2009 roku !!!!
Z litości nie wspomnę o np. Litwie , Łotwie , Węgrzech czy Estonii !!!
NIE JEŻDZI SIĘ TAM GDZIE CHCA NA NAS ZARABIAĆ NA MAXA !!!
Oczywiście w imię sojuszy i przyjażni :roll: :roll:

Odstaw to co bierzesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2788 PostWysłany: 05 Wrz 2019 20:32 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 2267
srebrny
Biko napisał(a):
Pozdrawiam wszystkich .......łatwowiernych w przyjażn USA !!!


proponuję, abyś jednak przeniósł się na forum onetu
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2789 PostWysłany: 05 Wrz 2019 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 294
Loty: 598
Kilometry: 996 691
Krajów: 81 / 37.9%
niebieski
Sz@lony napisał(a):
Twój post brzmi, jakbyś z miesięczną ukraińską pensją wybrał się na kolację w Zurychu :D

Dobry mi biznes, patrząc na zarobki w USA, koszty obsługi placówki dyplomatycznej, ochrony (!), urzędników... Te straszliwe 160 dolarów to hmm, nie wystarczyłyby na 15 minut dobrej konsultacji prawniczej w Nowym Jorku, nie mówiąc o zszyciu rany u lekarza ;)

Nie wiem jak jest obecnie ale dobrych kilka lat w takim Krakowie o wizę starło się około 20tys. osób rocznie czyli przy kwocie 160 dolarów daje to ponad 3 miliony więc to chyba nie jest tak mało...
Ciekawe jak to wygląda w ogólnym rozrachunku we wszystkich placówkach włącznie z tymi za granicą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2790 PostWysłany: 05 Wrz 2019 21:45 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3790
srebrny
daleko od teorii spiskowych, ale...

Polska chciała opodatkować koncerny z USA. Przyjechał Mike Pence i okazało się, że podatku nie będzie
https://businessinsider.com.pl/firmy/po ... la/yp7d9zc


te 3 czy 10 milionow z wiz, to raczej na waciki.. teraz czekam na ogloszenie ze 5G od huaweja jest be.. lepiej od motoroli... drogie te wizy ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2791 PostWysłany: 06 Wrz 2019 07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 5206
Loty: 398
Kilometry: 680 713
Krajów: 48 / 22.4%
platynowy
jednorazowa randka z Jordania do tanich nie nalezy, ludzie placa i sadze, ze nie wylewaja fali zolci na temat wizy
istotna jest tutaj prostota calego procesu, dane enter + karta enter + wydruk i po temacie

gdyby analogicznie wygladala sprawa z wiza do usa to by towarzystwo placilo, latalo i ten temat umarlby smiercia naturalna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2792 PostWysłany: 06 Wrz 2019 08:21 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6257
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Krajów: 42 / 19.6%
@correos nie zgodzę się z tobą. Mi się bardziej wydaje, że narosło zbyt wiele legend na temat całego procederu wyrabiania wizy, od klasycznego spotkania z konsulem. Co jak mi się wydawało, że zostanę przyjęty w gabinecie i będę maglowany, a wszystko odbyło się przy okienku jak na poczcie.
Po przygotowanie całej dokumentacji PITy, umowy o pracę i inne pierdoły (widziałem ludzi z takimi teczkami w konsulacie).

Sprawa jest prosta. Zgadasz się na ich warunki, płacisz, spotykasz się z konsulem i potem lecisz, lub czekasz kolejny dzień, miesiąc, rok na zniesienie wiz.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2793 PostWysłany: 06 Wrz 2019 08:38 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1665
Loty: 37
Kilometry: 97 719
Krajów: 14 / 6.5%
srebrny
JIK napisał(a):
Po przygotowanie całej dokumentacji PITy, umowy o pracę i inne pierdoły (widziałem ludzi z takimi teczkami w konsulacie).

Nie ma się co dziwić - skoro oficjalnie piszą na stronie, że mogą chcieć zobaczyć takie rzeczy, to ludzie drukują i przynoszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2794 PostWysłany: 06 Wrz 2019 08:48 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Tak tylko ...BTW. Wszelakie naleciałości dotyczące wiz do USA biorą się od...30lat lub nawet więcej. Większośc na forum ma to szczęście , że jest młodymi ludżmi nie znającymi postepowania w ,,dawno przeszłych " latach. Stąd ,,smród" ciągnie się do bieżącego okresu i tak szybko nie zmieni toku myslenia przynajmniej starszej części społeczeństwa. :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2795 PostWysłany: 06 Wrz 2019 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@hudyts
3 mln dolarów rocznie - brzmi godnie. Tylko że z perspektywy człowieka na etacie z dziećmi do wyżywienia. Mówię to z szacunkiem, ale każdy, kto miał okazję prowadzić firmę, projekt badawczy lub inne poważniejsze przedsięwzięcie wie, że z pieniędzy rangą budżetu rodzinnego nic nie można zrobić. Nawet coś tak prozaicznego, jak wylanie kilkuset metrów jednego pasa asfaltu kosztuje między 500 tys. a 1 mln zł. Ambasada nie płaci swoim wiarygodnym i wykształconym urzędnikom tyle co kasjerce w Lidlu. Zakładając średnie koszty zatrudnienia na poziomie 15 tys./mc (ok. 7 tys. na rękę średnio, konsul ma więcej, sekretarka mniej) przy 30 pracownikach ambasady, mamy 5,4 mln PLN rocznie. Dodać trzeba koszty dzierżawy gruntu, utrzymania budynku, który nie jest 20 metrami znanego blogera, koszty operacyjne i ochrony, podróże służbowe tych ludzi... Oj, sporo USA dopłaca do swoich ambasad. To wydaje się niewiarygodne dla normalnego człowieka, ale nawet wystrzelenie jednego pocisku to koszt liczony w milionach.

@correos
Jordania to zdzierstwo takie, ażby im napchać w pewną część pięć garści drobniaków. Wstęp do Petry z kilkoma wyrzeźbionymi kolumnami na pustyni za 300 zł, żebranie beduinów o 100 zł za (oficjalnie darmowy) 3-minutowy kurs na ośle, wiza, drink za 60 zł - wyzysk paskudny wśród zaśmieconych, biednych arabskich wsi. Izrael też umie zarabiać, 120% podatek od importu auta, wiza wielokrotnego wjazdu wydawana wyłącznie (!) na rok, to 300 szekli - co przy amerykańskich 160 USD na 10 lat mówi samo za siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2796 PostWysłany: 06 Wrz 2019 10:05 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3790
srebrny
tu jeszcze inny element jest 'wazny', wszyscy z Europy jada bez, tylko Polska, Rumunia i ktos jeszcze wciaz musi sie starac.. CZesi sa lepsiejsi? ;-)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Wrz 2019 21:49, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2797 PostWysłany: 06 Wrz 2019 10:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1934
Loty: 688
Kilometry: 1 366 499
Krajów: 64 / 29.9%
niebieski
Nie "lepsiejszy" tylko % odmow spadl ponizej wymaganego poziomu i sie zalapali na VWP... z niewiadomo jakich jednak przyczyn, niektorzy uwazaja, ze Polska jako narod wybrany nie musi spelniac zadnych kryteriow.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2798 PostWysłany: 09 Wrz 2019 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 247
Loty: 228
Kilometry: 533 213
Krajów: 63 / 29.4%
niebieski
Jeśli by komuś brakowało jeszcze całej procedury rozmowy z konsulem to opiszę najświeższą z dzisiejszego poranka - z Krakowa :)

1) Przed wejściem pracownik konsulatu daje wejściówki do placówki po sprawdzeniu zgodności DS-160 z paszportem.
2) W środku placówki standardowe bramki jak na lotnisku, jest również kilka szafek na telefon i podobne rzeczy.
3) Po przejściu bramek idziemy do pierwszej kolejki, gdzie Pani sprawdza wniosek DS-160 i nakleja kod kreskowy na paszport, po czym kieruje nas do jednego z dwóch okienek recepcji.
4) W recepcji Pani skanuje nam palce obu dłoni i możmey ustawić się już do kolejki do rozmowy z Konsulem.
5) Przy otwartych dwóch okienkach idzie to naprawde sprawnie. Przed nami było może 7 osób i czekanie zajęło nam ok. 5 minut. Warto dodać, że jeżeli wnioskuje się o wize z kimś z rodziny to do okienka podchodzimy razem.
6) Sama rozmowa z Konsulem skończyła się na jednym pytaniu - dokąd jedziemy?
7) Całość zajęła nie więcej niż 20 minut :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2799 PostWysłany: 09 Wrz 2019 12:20 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Dzięki za relacje. Brakowało ostatnio tego. ;)
Dostałeś wizę czy promesę ? Poza tym nie rozmawiałeś z konsulem ( bo jest chyba tylko jeden) a ze zwykłym pracownikiem. :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2800 PostWysłany: 09 Wrz 2019 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 196
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Krajów: 20 / 9.4%
Rozmawia się z konsulem, przynajmniej ja rozmawiałem kiedy starałem się o wizę, na terenie pracuje dużo osób z Polski, ale sama rozmowa jest z konsulem ( stanowiska są trzy, wiec śmiem twierdzić, że jest ich więcej niż jeden). A wnioskuje, że rozmowa jest z konsulem, bo słabo rozmawia po polsku i akcent ma bardzo American .
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Wrz 2019 21:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 164  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group