Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 874 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#381 PostWysłany: 19 Maj 2017 03:04 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3564
srebrny
Nie - zasłonka jest ustawiana w zależności od potrzeb, jeśli mogłeś wybrać miejsce w 6 rzędzie oznacza to że będzie tam economy.

Gdyby na ostatnią chwilę sprzedali więcej biletów C lub PE to przy boardingu powinni przydzielić inne miejsca osobom z 6 rzędu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#382 PostWysłany: 20 Maj 2017 00:20 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Witam,

Zakupiłem bilety na trasie krajowej IEG-WAW przez MyTrip.com i na stronie LOT-u nie mogę wprowadzić żadnych szczegółów pasażerów (nr dowodu osobistego, data urodzenia, itp.). Cały czas wyświetla się komunikat: "błąd połączenia z serwerem, spróbuj później). Czy bez uzupełnienia rezerwacji będę mógł bez problemu odprawić się na lotnisku? I co w takiej sytuacji z wyborem miejsc? Lecę pierwszy raz z LOT-em, stąd moje pytania :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#383 PostWysłany: 20 Maj 2017 01:11 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 442
Loty: 213
Kilometry: 278 320
Krajów: 35 / 16.4%
niebieski
Nic nie musisz wypełnić na stronie Lotu. Przy odprawie on-line podajesz nr rezerwacji i nazwisko, nic więcej nie potrzeba. Przy check-in na lotnisku sam dokument tożsamości starczy.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fly4me uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#384 PostWysłany: 22 Maj 2017 11:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12848
Loty: 619
Kilometry: 944 783
Krajów: 60 / 28.0%
Miałem napisać jak poszło z odprawą online dla 2 osób z jednej rezerwacji i próbami zmiany miejsc, które system przydziela nie obok siebie:
- piątkowy lot WAW-SZZ, w odprawie online dostaliśmy 5D i 6D (kliknięcie na Zmień miejsce dawało jeszcze do wyboru jedno miejsce w samolocie w rzędzie 12); na lotnisku - ale nie check-in tylko dopiero na bramce przed boardingiem - udało się zmienić 5D na 6C.
- niedzielny lot SZZ-WAW, w odprawie online dostaliśmy już nawet w jednym rzędzie 10B i 10C (Bombardier, czyli pomiędzy miejscami korytarz) i system nawet nie dawał żadnej (sic!) możliwości zmiany miejsca; przy check-in spytaliśmy o możliwość zmiany, ale niestety nie było. W samolocie zamieniliśmy się więc z panem z miejsca 10A, także ostatecznie też siedzieliśmy obok siebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#385 PostWysłany: 06 Cze 2017 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 452
Loty: 67
Kilometry: 138 255
Krajów: 19 / 8.9%
niebieski
Hej, pytania za 100 pkt , bo dawno nie leciałem Lotem, może ktoś biegły będzie mógł pomóc. Jak się odprawiacie online ? przez telefon aplikację ( tak odprawiałem się w Ryanair)? dodam , że lecę tylko z podstawowym bagażem 8 kg , + to że na innej rezerwacji jest osoba, obok której chciałbym siedzieć, z tego co czytałem na forum, można to jakoś połączyć, w którym momencie? rezerwacje zrobione przez opodo. dziękuję za info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#386 PostWysłany: 06 Cze 2017 12:07 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2924
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
@‌radziu89‌ Podczas odprawy online możesz wybrać miejsce które chcesz zająć, więc wystarczy wybrać dwa miejsca obok siebie odprawiając dwie osoby. Kartę pokładową możesz pokazać na telefonie. Możesz też odprawić się online i podejść po kartę pokładową do stanowiska na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#387 PostWysłany: 06 Cze 2017 13:07 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 529
niebieski
Nie wiem jak u innych, ale moje doświadczenie z odprawą on-line LOTu jest takie, że system nie daje zbyt dużego wyboru miejsc.
Na dolocie do W-wy miałem do wyboru dwa rzędy (a odprawiałem 2 osoby), w locie europejskim z W-wy - pokazał tylko dwa dostępne miejsca i żadnej możliwości wyboru.
Znajomy odprawiał się on-line ostatnio i dwa miejsca z jednej rezerwacji były w dwóch różnych rzędach - bez żadnej możliwości zmiany - system pokazał tylko te dwa miejsca. (a miejsc wolnych na pewno było więcej, bo sprawdził co system pokaże do wyboru przy próbie zakupu kolejnego biletu).
Dopiero na lotnisku w W-wie, już przed samym gate'm miejsca zostały na prośbę zmienione przez obsługę LOTu i były obok siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#388 PostWysłany: 06 Cze 2017 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 12596
HON fly4free
@golen - po dodaniu karty Miles&More (szczególnie jeśli ma się status Silver lub wyzszy), bardzo często, jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki, pojawia się sporo więcej miejsc do wyboru :)
Odnośnie odprawy, to dodam, że aplikacja na Android to jakaś pomyłka - nie można się w niej odprawić. Wystarczy poczytać te kilkaset negatywnych komentarzy w google play :)
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#389 PostWysłany: 06 Cze 2017 15:40 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 309
Loty: 774
Kilometry: 1 013 501
Krajów: 57 / 26.6%
niebieski
Aplikacja na iOS jest równie nieprzydatna. Niby jest aktualizowana (ostatni update z 23.03.2017), ale jej rozdzielczość jest dostosowana do iPhone'ów sprzed 3-4 lat, wszystkie ikony są ogromne przez co wygląda tragicznie :/ Z resztą część tekstów jest po polsku, a część po angielsku. Po zalogowaniu się do rezerwacji przy próbie dodania jej do kalendarza wyskakuje błąd... Niektóre opisy są przycięte itd.
Zawszę robię odprawę przez www i dostaję linka na telefon do pobrania mobilnej karty pokładowej do Wallet'a.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#390 PostWysłany: 09 Cze 2017 19:54 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 77
Bartec napisał(a):
Aplikacja na iOS jest równie nieprzydatna. Niby jest aktualizowana (ostatni update z 23.03.2017), ale jej rozdzielczość jest dostosowana do iPhone'ów sprzed 3-4 lat, wszystkie ikony są ogromne przez co wygląda tragicznie :/ Z resztą część tekstów jest po polsku, a część po angielsku. Po zalogowaniu się do rezerwacji przy próbie dodania jej do kalendarza wyskakuje błąd... Niektóre opisy są przycięte itd.
Zawszę robię odprawę przez www i dostaję linka na telefon do pobrania mobilnej karty pokładowej do Wallet'a.

odprawiałam się na iOS 29 maja na 6 i było ok,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#391 PostWysłany: 11 Cze 2017 21:49 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 17
Odprawa 3 osób na 36h przed lotem YYZ-WAW (787) - brak wolnych miejsc do wyboru podczas zmiany!
Na infolinii nie mogą nic zmienić.

Lot zrobił się jak tania linia lotnicza, mając niską taryfę nic nie dostajesz, nawet miejsca są celowo przydzielane losowo żeby zapłacić za ich wybór wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#392 PostWysłany: 11 Cze 2017 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8100
platynowy
Wyrazy współczucia (sam doświadczyłem tych niedogodności, o czym pisałem wcześniej), a przy okazji pytanie:
te 36 h przed odlotem, to z uwagi na lot transatlantycki? Bo na europejskie, o ile pamiętam, jest 30 h?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#393 PostWysłany: 11 Cze 2017 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5597
Loty: 169
Kilometry: 241 913
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
Na europejskie też 36h.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#394 PostWysłany: 11 Cze 2017 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8100
platynowy
No to szybko zmieniam przypomnienia w kalendarzu

EDIT: a jednak źle zapamiętałem - w kalendarzu mam prawidłowo 36 h

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
bogi2889 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#395 PostWysłany: 17 Cze 2017 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2571
Loty: 26
Kilometry: 45 127
Krajów: 12 / 5.6%
srebrny
Pierwszy raz lecę Lot-em. LUZ-TLV-WRO. Bilety kupione na Opodo.

Zmieniłem sobie chyba za FREE miejsce z ostatniego rzędu na 14F czyli w awaryjnym z większą ilością miejsca na nogi. Czy tak ma być, nie każą mi dopłacać ? Podobno cennik to 40 PLN za wybór miejsca , a mi nic takiego nie wyskoczyło. Druga sprawa - nigdzie nie podawałem numeru paszportu , tak jak np w ryanair , tak ma być ?
Załącznik:
lot.jpg
lot.jpg [ 142.32 KiB | Obejrzany 4244 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#396 PostWysłany: 17 Cze 2017 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2433
Loty: 204
Kilometry: 251 203
Krajów: 30 / 14.0%
niebieski
Hahah, nie nie każą ci dopłacać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#397 PostWysłany: 17 Cze 2017 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2571
Loty: 26
Kilometry: 45 127
Krajów: 12 / 5.6%
srebrny
A co z danymi paszportu ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#398 PostWysłany: 17 Cze 2017 20:15 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3793
srebrny
A po co te dane? Pokazesz na kontroli i tyle
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#399 PostWysłany: 18 Cze 2017 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 801
Loty: 190
Kilometry: 364 337
Krajów: 43 / 20.1%
niebieski
Może głupie pytanie, ale LOTem leciałem tylko raz w życiu. Mam 3 bilety na lot do Tel Awiwu. Niestety dwóch znajomych nie może lecieć. Mogę ich odprawić bez problemu i nikt na lotnisku ich nie będzie szukać ? Chciałbym mieć cały wolny rząd w samolocie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#400 PostWysłany: 18 Cze 2017 13:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10318
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Jeśli będą odprawieni, to będą na nich czekać/wywoływać. Ale w końcu polecą bez.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 874 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 44  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group