Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 874 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#441 PostWysłany: 03 Paź 2017 20:29 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 13
Pięknie pogrywa LOT z rezerwacją miejsc w samolocie. Wczoraj pół samolotu wolne. Dzisiaj jest wolne jedno miejsce - w środkowym rzędzie, środkowe miejsce. Dziwnym trafem system Amadeus pokazuje coś innego. Robią wszystko, żeby ludzie płacili za wybór miejsca.

Za takie walenie w ch..., następnym razem wybiorę Lufthansę, mimo, że z przesiadką. LOT coraz bardziej przypomina linię low-costową :-( Smutne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#442 PostWysłany: 03 Paź 2017 20:52 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1819
niebieski
@Smokun ta kwestia przewijała się na forum wielokrotnie i najprawdopodobniej wynika ona ze złożoności klas rezerwacyjnych, statusów w programach lojalnościowych itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#443 PostWysłany: 03 Paź 2017 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7699
Loty: 15
Kilometry: 58 252
Krajów: 10 / 4.7%
srebrny
Smokun napisał(a):
następnym razem wybiorę Lufthansę, mimo, że z przesiadką.

I to jest dobry kierunek, warto na własnej skórze sprawdzić, że inne linie lotnicze mają taką samą politykę :D

Jak nie zapłacisz za wybrane miejsce lub nie kupisz droższego biletu w taryfie z wyborem miejsca, to dostajesz przy checkinie to co zostało, z uwzględnieniem tego o czym pisał @silvershark czyli status i koszt biletu.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#444 PostWysłany: 03 Paź 2017 22:25 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 13
mashacra napisał(a):
Smokun napisał(a):
następnym razem wybiorę Lufthansę, mimo, że z przesiadką.

I to jest dobry kierunek, warto na własnej skórze sprawdzić, że inne linie lotnicze mają taką samą politykę :D

Lufą latałem wielokrotnie i miejsce mogłem wybrać bezpłatnie, przez portal. Czy coś się zmieniło? Ostatni raz leciałem WAW-MUC-DXB-FRA-WAW w styczniu 2016.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#445 PostWysłany: 04 Paź 2017 11:54 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10314
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Tak, zmieniło się. Wszystko zależy od klasy i status. Tu masz aktualne info:

https://www.lufthansa.com/xx/tr/seat-re ... nomy-class
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#446 PostWysłany: 07 Paź 2017 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1257
Loty: 69
Kilometry: 142 806
Krajów: 26 / 12.2%
niebieski
W czerwcu kupiłem bilety LOT-em i od razu wrzuciłem rezerwację na checkmytrip. Kilku tygodni temu skasowała się z checkmytrip i gdy chcę ją dodać ponownie nic nie znajduje. Na stronie LOT-u jest ok. Co to może być?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#447 PostWysłany: 07 Paź 2017 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3234
Loty: 565
Kilometry: 887 070
Krajów: 57 / 26.6%
niebieski
Nie zamieniasz imienia z nazwiskiem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#448 PostWysłany: 07 Paź 2017 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1257
Loty: 69
Kilometry: 142 806
Krajów: 26 / 12.2%
niebieski
Nie, wpisuje właściwie, choć już też próbowałem wpisać odwrotnie. Zakładałbym, że to przez kupowanie na onetwotrip, ale przez długi czas wisiała mi ta rezerwacja w checkmytrip, zniknęła dopiero w sierpniu.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#449 PostWysłany: 10 Paź 2017 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1465
Loty: 472
Kilometry: 499 899
Krajów: 55 / 25.7%
niebieski
To wszystko wpływa na świadomy wybór pasażera. Nieustannie zauważam, że samolot z GDN do WAW nie jest wypełniony po brzegi, natomiast w minucie otwarcia odprawy online, nie ma już żadnego pola manewru - miejsce jest wybrane i wszystko inne jest "zajęte". Robią tak celowo, żeby pasażer odprawiał się przy check-in'ie na lotnisku albo za wczasu płacił za miejsce - ot, taki nowy styl LCC. Jednak czasami nie ma na to czasu, przyjeżdżając na ostatnią chwilę. W zeszłym tygodniu udało mi się wpaść 31 minut przed godziną odlotu i jakoś była cała masa miejsc do wyboru, a jutro to będzie na styk - zdążę do check-in desku i polecę albo nie zdążę (nikogo już tam nie będzie na kilka minut przed odlotem) i nie polecę (kupię po prostu bilet w kasie biletowej na następny lot - na szczęście nie ja za niego zapłacę, tylko podatnicy).

Niestety, robiąc styczniowy plan na trasie GDN-VCE i MXP-GDN, ceny biletów LH i LO są podobne. Co pasażer wybierze? Oczywiście LH - tam jest ogrom miejsca do wyboru, mimo tego, że nie wykupuję. A miałem dylemat - lecieć narodowym przewoźnikiem i być godzinę wcześniej czy lecieć z Niemcami, być godzinę później ale mieć odrobinę lepszy serwis. Po próbie odprawy (wstawałem na budzik, w nocy, aby spróbować jej dokonać w minucie gdy została otwarta) naszym LO wybór stał się jasny. O ile w przypadku krajówek jesteśmy skazani na LO, o tyle w lotach międzynarodowych mamy już spore pole do popisu. Taka konkluzja.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#450 PostWysłany: 10 Paź 2017 14:20 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 383
niebieski
A ja mam zupełnie inny pogląd, bo kupując najtańszą taryfę w LH nie mam bagażu w cenie, a w LO też niby nie, ale posiadając FTL wybór na rzecz LO jest prosty. Bagaż w najtańszej taryfie mam. W LH nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#451 PostWysłany: 10 Paź 2017 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1465
Loty: 472
Kilometry: 499 899
Krajów: 55 / 25.7%
niebieski
@krzysztof.ka akurat to uwzględniłem. W taryfie bez bagażu (+ bagaż z racji FTL) zapłacę jakieś 970PLN; w LH bez bagażu kosztuje poniżej 800PLN+bagaż = poniżej 1000PLN - na to samo wychodzi. Poza tym... bagaż można sobie w dowolnym momencie dokupić (nawet na lotnisku), a jak otworzą odprawę online, to miejsca już nie dokupisz, choćbyś nawet 1000PLN za to oferował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#452 PostWysłany: 10 Paź 2017 23:41 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 383
niebieski
Miejsca nie muszę kupować, bo z kartą FTL i tak mam przydzielane miejsca przeze mnie preferowane. Może raz zmieniałem miejsce przy odprawie on line. Każdy ma swoje preferencje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#453 PostWysłany: 11 Paź 2017 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1465
Loty: 472
Kilometry: 499 899
Krajów: 55 / 25.7%
niebieski
No, ale... @krzysztof.ka może ja nie ogarnąłem tematu. Mam FTL, ale skąd oni wiedzą o tym przed lotem? Po imieniu i nazwisku? Zawsze robię claima mil 2 tygodnie po odbytym locie i dopiero wtedy jakoby "widzą", że mam silver. Chyba, że potrzebuję bagaż gratis, pokazuję kartę na lotnisku i nie pobierają opłaty, ale z reguły latam właśnie bez bagażu, więc po prostu nie wiedzą o tym. A przy checkinie i tak jest za późno, żeby już zbytnio kaprysić z miejscami (najczęściej w ogóle nie idę do nich, tylko od razu do kontroli bezpieczeństwa). Robisz rezerwację i dzwonisz do nich, żeby ten numer karty dodali? U mnie to się niestety nie dodaje automatycznie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#454 PostWysłany: 11 Paź 2017 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 12594
HON fly4free
@1955845624 możesz dodać przez stronę Lufthansy zaraz po zakupie, albo na stronie LOT gdy jest możliwa już odprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
almukantarant lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#455 PostWysłany: 11 Paź 2017 13:04 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 383
niebieski
Moje rezerwacje służbowe robię przez biuro podróży, które zna moje numery kart w programach lojalnościowych.
Jak robię rezerwacje prywatnie na stronach przewoźników, to zakładam tam swoje profile. W profilu swoim mam wszystko, a i również dostęp do rezerwacji.
Jak rezerwuję przez OTA, podaję zawsze do rezerwacji numery kart.
W ten sposób zawsze przy odprawie on line widziałem podpięty numer karty i rozpoznany status. Wyjątek: lot powrotny z PLQ.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#456 PostWysłany: 11 Paź 2017 13:46 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10314
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Na obecnej stronie LOT-u nie da się dodać karty przed otwarciem odprawy.
Ale można to bez problemu zrobić na stronie Lufy, także na loty LO.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#457 PostWysłany: 16 Lis 2017 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 23
Hej, czy mogłabym prosić o pomoc? Lecę jutro na JfK Lotem, jest już otwarta odprawa online. Mamy dwie osoby na rezerwacji. Z jedna osoba poszło gładko, odprawa i karta na maila, natomiast u mnie przychodzi tylko potwierdzenie odprawy, gdzie wołami jest napisane, ze nie jest to pass i mam się zgłosić na lotnisku po kartę. Ktoś ma jakis pomysł z czego to wynika? Help :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#458 PostWysłany: 16 Lis 2017 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2433
Loty: 204
Kilometry: 251 203
Krajów: 30 / 14.0%
niebieski
Może over ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#459 PostWysłany: 16 Lis 2017 09:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9101
Loty: 205
Kilometry: 300 878
Krajów: 30 / 14.0%
@Lucy2011 prawdopodobnie overbooking
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#460 PostWysłany: 16 Lis 2017 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 23
To była również moja pierwsza myśl! Klasyczny overbooking, już w myślach miałam wydane te 650e :D ale nie, bo bilety na ten lot nadal są dostępne, co zreszta potwierdził Pan na infolinii, którego pytałam o magiczny brak karty pokładowej. Próbował ja wygenerować u siebie w systemie, ale tez się nie udało. Zaczynam się martwić :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 874 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 44  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group