Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 459 62 00
DE +49 69 209 777 777
+49 69 86799555
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9573 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 ... 479  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#8861 PostWysłany: 24 Lut 2025 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1673
Loty: 765
Kilometry: 1 296 868
Krajów: 98 / 45.8%
srebrny
Jeśli dostępność jest "fantomowa" to system wywala się na etapie rezerwacji przed płatnością. Jak pokazuje się posumowanie rezerwacji to raczej miejsca są. Tak czy inaczej dzwoń do DE albo USA.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
#8862 PostWysłany: 24 Lut 2025 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3292
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
Nie do końca. Mi kiedyś wywalało na płatności właśnie (Ethiopian). PL i DE infolinia nie widziała dostępności.

Najlepiej zadzwonić na zagraniczną i potwierdzić dostępność
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8863 PostWysłany: 24 Lut 2025 23:51 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 101
Słuchajcie czegoś nie rozumiem w wheretocredit. Ile powinienem dostać mil w miles&morę za lot worldwide TK w klasie O? - 500 mil? co to znaczy 100%?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8864 PostWysłany: 25 Lut 2025 00:10 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1481
Loty: 265
Kilometry: 510 675
Krajów: 34 / 15.9%
niebieski
500 mil to minimalna liczba mil za dany lot w tej klasie, jak dłuższy, to dostaniesz za 100 procent mil, które faktycznie przeleciałeś :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8865 PostWysłany: 25 Lut 2025 06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3292
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
Na stronie wheretocredit masz też kalkulator. Po wpisaniu portów, linii i klasy wyliczy Ci ile mil dostaniesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8866 PostWysłany: 25 Lut 2025 09:44 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 442
Loty: 213
Kilometry: 278 320
Krajów: 35 / 16.4%
niebieski
Czy działa Wam możliwość zakupu biletów za mile na stronie M&M lub poprzez aplikację? Bilety wyszukuje, ale nie chcą się dodać do koszyka.
Problem jest chyba tylko z biletami na linie spoza M&M, np. Etiopian. Na LHG, LOT działa.
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez krymek, 25 Lut 2025 16:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8867 PostWysłany: 25 Lut 2025 09:49 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 3033
złoty
@krymek u mnie ten sam problem co u Ciebie - nie mogę dodać do koszyka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8868 PostWysłany: 25 Lut 2025 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 755
Loty: 1428
Kilometry: 2 943 707
Krajów: 123 / 57.5%
platynowy
No i właśnie dowiedziałem się, że voucher MM nie wystarcza na upgrade do Premium jeżeli bilet wystawiony jest w klasie L :( (chodzi LOT longhaul)
Może to i jest napisane w warunkach MM gdzieś małym druczkiem ale wydawało mi się, że jeden voucher to bezproblemowe upgrade do Premium a dwa to Biznes... szkoda.
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
pyra2 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8869 PostWysłany: 25 Lut 2025 13:58 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10312
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Wydaje mi się, że w LO jeden wystarczał niezależnie od literki. Musieli coś po cichu zmienić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8870 PostWysłany: 25 Lut 2025 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 583
niebieski
Jeden wystarcza na rejsy krótkodystansowe, na długie, jak w LH, za tanią klasę pobierają dodatkowy voucher. Zmiana zaszła w ramach średniego dystansu - wcześniej był traktowany jak krótki, teraz jak longi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8871 PostWysłany: 25 Lut 2025 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 1261
Loty: 202
Kilometry: 404 129
Krajów: 80 / 37.4%
złoty
Nie bardzo się orientuję w temacie i podepnę się z pytaniem tutaj. Chodzi o loty LO i TK kupione za mile z FTL m&m.
Chciałbym w trakcie odprawy wpisać kartę Elite m&s tylko po to aby wejść do saloników na wszystkich lotniskach (IST, DOH, BAH). Czy system na to pozwoli? Czy rubryka z edycją numeru będzie aktywna?
Nie latalem jeszcze za mile z tego programu.

Czy w salonikach to przejdzie? A może im wyskoczy komunikat że to tylko srebro i nie ma wejścia. Jakie macie doświadczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8872 PostWysłany: 25 Lut 2025 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 2247
Loty: 369
Kilometry: 708 029
Krajów: 59 / 27.6%
srebrny
Nie bardzo rozumiem pytanie czy mowisz o karcie kredytowej MM
czy o statusie uzyskanym w sojuszu - jesli o to drugie to tak, możesz przy odprawie/ dopisac swoj numer, ewentualnie mogą Ci go dopisać w trakcie odprawy.

Jeśli pytasz o karte z Banku elite MM to nie wpiszesz tego do BP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8873 PostWysłany: 25 Lut 2025 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3292
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
Jasne, że możesz wpisać numer M&S jak i każdego innego programu FFP z linii należącej do Star Alliance
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8874 PostWysłany: 25 Lut 2025 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 1261
Loty: 202
Kilometry: 404 129
Krajów: 80 / 37.4%
złoty
@Robaku mam dwa statusy srebrny w m&m i złoty w m&s. Chcę kupić bilet ze srebrnego statusu ale przy odprawie wpisać numer złotego statusu po to aby wejść do saloników.

m&m- miles and more
m&s- miles and smiles
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ted07 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8875 PostWysłany: 25 Lut 2025 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 2247
Loty: 369
Kilometry: 708 029
Krajów: 59 / 27.6%
srebrny
Tak możesz tak zrobić. Ostatnio tak robiłem, że mi zaciągnęło silvera na 1 lot, bo miałem taką "jakby rezerwację łączoną"
Najpier Wawa - Sztokholm na LOT, a potem Sztokholm + Nairobi Lufa i po nadaniu bagażu w Wawie bezposrednio do Nairobi powiedzieli mi na infolonii, że zmienić nie mogę, ale przy odprawie w Szttokholmie na loty do Afryki w checin - zmieniono mi na numer z golda, na pozostale loty.
Także, jeśli byś sam tego nie mógł zrobić po prostu poproś przy odprawie pokazując swoją kartę czy podajć numer.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8876 PostWysłany: 25 Lut 2025 21:31 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 216
Loty: 407
Kilometry: 569 610
Krajów: 41 / 19.2%
niebieski
Równie dobrze nic nie musisz zmieniać. Wchodząc do poczekalni podasz kartę pokładową i złotą kartę. Wiele razy tak robiłem na wielu lotniskach także poza Europą i bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8877 PostWysłany: 26 Lut 2025 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 1261
Loty: 202
Kilometry: 404 129
Krajów: 80 / 37.4%
złoty
Od 10 lutego br. obowiązuje nowy numer polskiej infolinii - (22) 4596200. Proszę o aktualizację wikipostu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8878 PostWysłany: 26 Lut 2025 17:02 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2292
Loty: 44
Kilometry: 65 890
Krajów: 15 / 7.0%
niebieski
DXmaniac napisał(a):
Równie dobrze nic nie musisz zmieniać. Wchodząc do poczekalni podasz kartę pokładową i złotą kartę. Wiele razy tak robiłem na wielu lotniskach także poza Europą i bez problemu.


Problem jest jak masz salonik kontraktowy - wtedy się trzeba na check in upomnieć o voucher do saloniku.
Jak się nie wie, że jest tylko kontraktowy i oleje się zmianę karty to można skończyć jak kiedyś ja w BOM w saloniku na PP, a nie lepszym kontraktowym :D W takiej sytuacji nie wpuszczą nawet jak połączysz Golda z Paszportem Polsatu :D
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8879 PostWysłany: 28 Lut 2025 23:45 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 321
niebieski
Wrzucę kamyczek do ogródka p.Macieja (chyba,że jest Maciejów tam więcej??) z infolinii M&M. Usłyszałem dziś od niego,że za lot WAW-ICN-OKA stawka milowa za dziecko jest jak za osobę dorosłą, bo Asiana nie jest w grupie Lufthansy. Oczywiście w apce bez problemu zarezerwowałem te loty za 40k mil dorosły/30k dziecko. Swoją drogą IMO super deal, WAW-OKA dwoma szerokimi kadłubami, w 18h total i za ok.140zł/os.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8880 PostWysłany: 02 Mar 2025 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2360
Loty: 129
Kilometry: 229 054
Krajów: 28 / 13.1%
srebrny
Teoretycznie miał rację. Do tej pory tak właśnie było, ale teraz faktycznie sprawdziłem wiele różnych kombinacji i zawsze bilet dla dzieciaków kosztuje 75% bez względu czym się leci. Musiało się coś zmienić niedawno.
Przy okazji zauważyłem że w końcu bilety Etiopczykiem pokazują dostępność biletów dla młodych. Do tej pory trzeba było dzwonić na infolinię.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Darek M. lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9573 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 ... 479  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group