Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 459 62 00
DE +49 69 209 777 777
+49 69 86799555
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9573 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450 ... 479  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#8921 PostWysłany: 10 Mar 2025 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3292
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
Nie działa. Trzeba się zalogować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
#8922 PostWysłany: 11 Mar 2025 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 253
yanas napisał(a):
Czy to prawda, że przy no-show na pierwszym odcinku rezerwacja wisi w systemie M&M nadal i mogę ją zmienić w ciągu roku (za 50e/os) lub anulować w ciągu 2 lat (też za 50e/os) ? I właściwie obojętnie czy - w razie gdybym nie mógł lecieć - zgłoszę anulacje rezerwacji na infolinii przed wylotem na pierwszy odcinek, czy później (w w/w terminach)?

Tak, to prawda.
Zmieniać daty (przy zachowaniu tej samej trasy i klasy podróży) można przez rok od kupna rezerwacji za mile.
Zwrot rezerwacji w ciągu dwóch lat od kupna rezerwacji za mile, nawet w dniu wylotu albo później. Oddają wszystkie mile i zapłacone opłaty.
_________________
Tak że = a więc, i dlatego. Także = również. Tak, że (z przecinkiem) = do tego stopnia, że
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8923 PostWysłany: 12 Mar 2025 18:04 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10312
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
@Darek M. Ale na konto w AC, czy ichniejszym programie lojalnościowym? Bo żadnego nie mam i średnio mi się chce zakładać, chociaż jak mus to mus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8924 PostWysłany: 14 Mar 2025 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3292
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
Ups. Myślałem, że pytasz o wyszukiwanie lotów na stronie Air Canada, ale to wątek o M&M.

U nich trzeba się zalogować. Zresztą w M&M też
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8925 PostWysłany: 19 Mar 2025 14:12 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 1116
srebrny
Mam pytanie - po jakim czasie mile wracają na konto przy zwróceniu rezerwacji?

Potrzebuje lotu z Japonii w lipcu, LH ma dostępność w C, ale wolę lecieć ANA, natomiast ANA wrzuca dostępność na kilka dni przed wylotem. Uda się zrobić myk, żeby zwrócić wtedy LH i wymienić na ANA, czy mile tak szybko nie wrócą? Czy po prostu robi się wymiankę z LH na ANA? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8926 PostWysłany: 19 Mar 2025 14:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
Mile wracają praktycznie natychmiast. Bardzo rzadko zdarza się jakiś poślizg.
Powinna być możliwość zmiany także, za opłatą (lub bez gdyby trafiła się zmiana rozkładu), jeśli trasa nie ulega zmianie.
Góra
 Profil Relacje PM off
h3rlitz uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8927 PostWysłany: 20 Mar 2025 14:52 

Rejestracja: 17 Mar 2022
Posty: 723
Loty: 203
Kilometry: 407 645
Krajów: 48 / 22.4%
złoty
Jak wygląda kwestia zmiany biletu za mile w przypadku opóźnień i niezdążenia na przesiadce? Są jakieś ograniczenia do miejsc dostępnych za mile, czy wtedy już nie obowiązują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8928 PostWysłany: 20 Mar 2025 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2360
Loty: 129
Kilometry: 229 054
Krajów: 28 / 13.1%
srebrny
Masz takie same prawa jak kazdy inny posiadający bilet
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#8929 PostWysłany: 23 Mar 2025 12:03 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 144
Mam do wyboru lot economy na zachodnie wybrzeże USA Swiss, Lufthansa oraz Austrian.
Wiem, że to wszystko jest bardzo podobne. Jakość Lufhansy doskonale znam, ale nie miałem przyjemności lecieć long haul Swiss czy Austrian.
Które byście wybrali?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8930 PostWysłany: 23 Mar 2025 12:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26061
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Ten co ma najmniejsze dopłaty
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#8931 PostWysłany: 23 Mar 2025 13:06 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 144
Wychodzi praktycznie tyle samo, różnica rzędu 5-10 eur, więc zastanawiam się co wybrać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8932 PostWysłany: 23 Mar 2025 13:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26061
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Ten co ma najlepsze godziny, dobre przesiadki.
Jak ktoś jest geekiem, to wybierze model samolotu w którym nie latał
Inny wybierze taki układ linii/modeli samolotów żeby pocztówki do uptripa pozbierać

Opinie:
austrian-airlines-opinie-recenzje-uwagi,226,68595
lrm-swiss-opinie-recenzje-uwagi,226,111235

Oraz jedzenie:
jedzenie-alkohole-w-samolocie,226,40802
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8933 PostWysłany: 23 Mar 2025 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 583
niebieski
W przypadku Y bym się nie zastanawiał i został przy LH - LX butikowy stara się być w C/F, 777 jest generalnie ciasny, zaletą moga być IMO widoki w ZRH.
Austrian na zachodnie nie lata, więc odpada.
Mimo wszystko LH jest solidna na tych trasach zwłaszcza 748 i kameralnej kabinie Y pomiędzy C a premium) lub 380.
Jeśli masz tocdo bólu opanowane, to pozostaje machnąć ręką i zarezerwować LX :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8934 PostWysłany: 23 Mar 2025 14:04 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Nawet gdyby OS latał, to byłby moim ostatnim wyborem. Zdecydowanie LX, następnie LH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8935 PostWysłany: 23 Mar 2025 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 583
niebieski
OS na na pewno lepszy catering (do&co), ale ciasne siedzenia bez gniazdek w 777, jaką przewagę w Y! ma LX?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8936 PostWysłany: 23 Mar 2025 16:06 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Cabin Crew, cala poduszka zamiast połowy na locie 11h robi różnice, obsługa naziemna, a catering-to nie wiem, co kto lubi, ale w OS jest tragiczny (główne danie), bo napoje Ok- nawet twarde alkohole się znajdą, jak się upomnisz-sami nie proponują, ani nie maja wystawionych. Sprawdzane kilka razy, ostatni raz przedwczoraj.
A, słuchawki też są „idealne”na 11h lot, wstyd takie g….rozdawac, na szczęście miałem swoje zapasowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8937 PostWysłany: 25 Mar 2025 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 397
Loty: 372
Kilometry: 907 939
Krajów: 60 / 28.0%
niebieski
Od kilku miesięcy na swoim profilu miles and more nie mogę podejrzeć rezerwacji nawet tych nagrodowych (mam komunikat o błędzie na stronie ) Kilka dni temu pan Maciej prosił bym wysłał im screeny z tym problemem technicznym i nr konta .
Dziś dostałem odpowiedź :
,,Uprzejmie informuję, że w programie Miles & More obowiązuje rejonizacja. Obsługa przez biuro Miles & More w Polsce jest udostępniona dla uczestników, którzy posiadają stały adres zamieszkania w tym kraju.''
Pani starszy specjalista Marta poradziła by napisać do niemieckiego oddziału , gdyż mimo ,że mam ustawioną polską rejonizację to dopatrzyła się niemieckiego kodu adresowego i ulicy .

Wcześniej zadzwoniłem w innej sprawie do polskiego oddziału by pomogli , bo nie można zamówić biletu nagrodowego Ethiopiana DXB-ADD-WAW na jednym bilecie . Pięknie widoczne są osobno DXB-ADD i ADD-WAW . Wtedy polski konsultant od razu poradził by dzwonić do Niemiec , bo oni mają ograniczone możliwości a właściwie nic nie widzą (wtedy więc rejonizacja pomocy nie obowiązuje :):):)

Po rozmowie w oddziale niemieckim w końcu kupiłem bilet sam , ale na trasie DXB-IST-KRK , bo w ,,moich '' datach nie było innych możliwości . Niestety bilet Turkisha nie zawierał nr rezerwacji TK a LH . Nie można było podejrzeć rezerwacji a ponadto nie można było wybrać miejsc .
Znowu zadzwoniłem do polskiego M&M i tym razem pan Maciej mimo ,że życzliwy i uczynny to poinformował mnie ,ze to jest stały problem Turkisha . Zdenerwował mnie tym ,że radził przyjść po prostu na odprawę do Dubaju wcześniej i odprawić się na lotnisku po danych z ..paszportu :( . A o wyborze miejsc mam zapomnieć .
I to jest ten bilet nagrodowy , który powinien być nagrodą a nie nocnym koszmarem ???
Zadzwoniłem do Lufhansy ,że nie mam nr potwierdzenia i miejsc . Tam również konsultant nie widział nic oprócz numeru LH .Ostatecznie sam na stronie Lufthansy , gdy otworzyłem ,,kupon pasażerski '' mojego biletu ukazał się nr potwierdzenia TK , który z powodzeniem wpisałem na stronie Turkisha .
Albo trafiłem przypadkowo na słabo zorientowanych ludzi albo coś ze mną ostatnio nie halo ...
Na stronie Turkisha też niestety nie mogę wybrać miejsc i chyba czeka mnie jednak kontakt z TK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8938 PostWysłany: 25 Mar 2025 20:28 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 216
Loty: 407
Kilometry: 569 610
Krajów: 41 / 19.2%
niebieski
@siwy550 leciałem LX do LAX w Y i Y+. Moim zdaniem lepiej niż w LH. Zwłaszcza w Y+.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8939 PostWysłany: 25 Mar 2025 21:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
@savoj : niekoniecznie w ogóle wybór miejsca w TK jest darmowy w Y z wyprzedzeniem; dziś linie to coraz częściej różnicują nawet jeśli bilet milowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8940 PostWysłany: 27 Mar 2025 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 583
niebieski
Czy ktoś ma taką sytuację, że nie widać ostatnich transakcji (aplikacjia i www) , ale saldo się zmienia. Mile naliczają się, ale nie widać za co. Na www (technical error, gry again w tym polu, w aplikacji stare mile do 18.03
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9573 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450 ... 479  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group