Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 459 62 00
DE +49 69 209 777 777
+49 69 86799555
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9573 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446 ... 479  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#8841 PostWysłany: 18 Lut 2025 12:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26066
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Do CUM lata tylko Conviasa, to jak za mile chcesz to kupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
#8842 PostWysłany: 18 Lut 2025 12:56 

Rejestracja: 08 Sie 2023
Posty: 28
Sorry, moje typo. Chodzilo o CUN (lata tam UA z przesiadka w IAH).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8843 PostWysłany: 18 Lut 2025 13:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26066
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
To zadzwoń na infolinie i zapytaj czy Ci ułożą

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8844 PostWysłany: 18 Lut 2025 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2025
Posty: 2
Mam pytanie - czy ktoś może wytłumaczyć mi albo wskazać gdzie znajdę informacje o wykorzystywaniu mil i "segmentach" (chyba tak to się nazywa) podróży? Mam 160k - próbuje to jakoś wykorzystać i wyszukać loty przez stronę ale póki co głównie udaje mi się znaleźć opcje one way i ewentualnie na bazie tego coś skleić. Jak to działa z tymi stopoverami czy np podróżami już w innym rejonie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8845 PostWysłany: 18 Lut 2025 16:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26066
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
miles-more-promocje-milowe,1553,176853
pomysly-na-podroze-za-mile,forum,1553
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8846 PostWysłany: 18 Lut 2025 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2025
Posty: 2
Za to pięknie dziękuje - temat okazji czy najmilszych znam i korzysta. Teraz chciałbym te 160k wydać na jakąś dłuższą podróż z zaliczeniem więcej niż jednego miejsca. I właśnie nigdzie nie potrafię doszukać się informacji o stop-overach i lotach w inny regionach. Kiedyś przeczytałem gdzieś, że jak wylecę np z europy i polecę do Azji, to tam w mogę odbyć dodatkowy lot w ramach tamtego regionu i dopiero wrócić do regionu wylotu? O tym głównie szukam informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8847 PostWysłany: 18 Lut 2025 17:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26066
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Na serio?

miles-more-promocje-milowe,1553,176853?start=140#p1750467
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Online
#8848 PostWysłany: 19 Lut 2025 10:43 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 321
niebieski
Tak na szybko, bo nie mogę znaleźć info a na pewno ktoś z Was wie :

Jeśli zrobię za mile rezerwację dla 3 osób, to w przypadku zmiany/odwołania przeze mnie zapłacę 200zł od pasażera, czy od rezerwacji?

Dzięki&pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8849 PostWysłany: 19 Lut 2025 10:52 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 3033
złoty
@yanas opłata za anulację osobno od każdego biletu nagrody (niezależnie od ilości odcinków) 50 EUR


Ostatnio edytowany przez lluukk, 19 Lut 2025 10:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
yanas lubi ten post.
 
      
Offline
#8850 PostWysłany: 19 Lut 2025 10:53 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1723
niebieski
od pasażera
Góra
 Profil Relacje PM off
yanas lubi ten post.
 
      
Offline
#8851 PostWysłany: 20 Lut 2025 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 253
Mirco4 napisał(a):
Kiedyś przeczytałem gdzieś, że jak wylecę np z europy i polecę do Azji, to tam w mogę odbyć dodatkowy lot w ramach tamtego regionu i dopiero wrócić do regionu wylotu? O tym głównie szukam informacji.

To prawda.
Możesz na przykład przykład polecieć WAW-FRA-EWR (stopover)-LAX (miejsce docelowe) - EWR (stopover)-FRA-WAW. Odcinek EWR-LAX-EWR masz wtedy niejako "w gratisie" bo w tej samej liczbie wydanych mil co WAW-EWR-WAW. Tylko że płacisz nieco więcej opłat lotniskowych.
Rezerwacje ze stopoverami trzeba robić przez telefon.
_________________
Tak że = a więc, i dlatego. Także = również. Tak, że (z przecinkiem) = do tego stopnia, że
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8852 PostWysłany: 21 Lut 2025 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 177
Loty: 94
Kilometry: 276 461
Krajów: 22 / 10.3%
niebieski
Ja w kwestii technicznej - czy ktoś się orientuje, dlaczego "Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat " już nie pokazuje terminów jak dawniej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8853 PostWysłany: 21 Lut 2025 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 12594
HON fly4free
Rzeczywiście zmienili "zawartość" pliku JSON i są tam teraz trochę inne informacje.
Odnośnie wygasania mil jest tylko expiringWithinQuarter, czyli ilość mil, które wygaśnie z końcem najbliższego kwartału
Niektóre "waluty" są łatwe do zgadnięcia:
AWD - mile
STP - punkty
GUP - punkty kwalifikujące
HOP - Punkty HON Circle
Ale nie wiem co oznaczają: EVO, STA, FRQ, HON, SEL. Być może FRQ to ilość odcinków wg starych zasad, a STA, HON i SEL to ilość mil wg starych zasad.

Nie wiem co oznacza EVO, ale podobny link dla EVO, jak dla AWD, pokazuje wygasanie tej "waluty" w podziale na kwartały.
EVO kojarzy się się z eVoucher :)
https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8854 PostWysłany: 21 Lut 2025 11:41 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1665
Loty: 37
Kilometry: 97 719
Krajów: 14 / 6.5%
srebrny
tam gdzieś lata słownik tych "walut", jak kiedyś szukałem czy gdzieś są informacje ze starego jsona to się na to natknąłem:

Kod:
currencyLabels: [ (.), (-), (-), (-), (), (-), (), (3]
• 0: Object { code: "AWD", label: "Mile" }|
• 1: Object {code: "AWD_POOL", label: "Mile (potaczone saldo)" }
• 2: Object ( code: "STP", label: "Punkty (Points)" }|
• 3: Object { code: "GUP", label: "Punkty kwalifikujace (Qualifying Points)" }
• 4: Object { code: "STA", label: "Mile statusowe" }
• 5: Object { code: "HON", label: "Mile HON Circle" } |
• 6: Object { code: "HOP", label: "Punkty HON Circle (HON Circle Points)" }
• 7: Object { code: "EVO", label: "eVoucher" }
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8855 PostWysłany: 22 Lut 2025 19:48 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 174
niebieski
czy działa Wam rezerwowanie biletów-nagród (zarówna apka jak i strona internetowa), od 2 dni wyrzuca u mnie jakiś błąd (żonie także)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8856 PostWysłany: 22 Lut 2025 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8094
platynowy
wszedłem i sprawdziłem (www) na szybko randomową trasę - działa.
Napisz, jaka trasa Cię interesuje - może tu tkwi problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8857 PostWysłany: 22 Lut 2025 20:07 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 174
niebieski
Dzięki za info. Zaczęło działać na kompie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8858 PostWysłany: 24 Lut 2025 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1521
Loty: 39
Kilometry: 45 226
Krajów: 11 / 5.1%
niebieski
Hej,
Chcę kupić bilet OW w C, na trasie GRU-FRA-VIE-WAW taką to kombinację lotu pokazuje strona mm ponieważ odcinek GRU-FRA chcę zrobić na (LH) 747-8 .
Wyszukuję na stronie MM:
Jak wybieram tylko trasę GRU-FRA lot LH nie jest dostępny
Jak wybieram trasę GRU -WAW pozuje podstępność w C i nawet kilka miejsc.3 szt

Po wprowadzeniu wszystkich danych (zakup na kogoś innego nie na właściciela konta mm) podaniu karty płatniczej jest oto taka sytuacja.
Kasa na KK zablokowana , strona zgłasza błąd problem z kartą wybierz inna metodę płatności. , biletu brak

Tak próbowałem kopic 2 razy jedną kartą (dwie blokady) ,następnie inną karta (blokada karty po stronie banku - podejrzana transakcja może ze w realach brazylijskich)

W dniu dzisiejszym dzwoniłem na polską infolinię nie widzieli takiego połączenia
Następnie dzisiaj znalazłem na stronie mm ponownie dostępne to połączenie spróbowałem raz jeszcze i znów tak samo blokada środków, info o błędnej karcie i brak biletu

Pytania:
1 czy w takich przypadkach blokady spadą same ? po jakim czasie ?
2 czy to ze bilet jest na stronie pokazywany to de facto nie jest kupowalny czy jest tu jakiś iy problem . (tymi kartami bez problemu kupowałem inne bilety na stronie mm i było ok)
3 Jak to kupić?

Ktoś miał podobną sytuacje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8859 PostWysłany: 24 Lut 2025 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 585
niebieski
1. Tak, max 2tygodnie
2. Jeśli przechodzi do płatności, to raczej jest dostępny, ewentualnie chwilowy problem
3. Próbowałeś dzwonić do DE?

Ostatnio dodali 3DS, może tu pojawia się problem, a karta mogła przestac działać...
Góra
 Profil Relacje PM off
lendziro uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8860 PostWysłany: 24 Lut 2025 13:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
@lendzioro: a sprawdzałeś w niezależnych od MM systemach (n. UA, A3, NH, whatever) czy na konkretne rejsy, które chcesz, jest dostępna klasa I?
MM czasami pokazuje fantomową dostępność i wtedy wywala właśnie błędy przy próbie rezerwacji.
Jeśli jest I to próbuj przez infolinię jak radzi @Maciek737
Góra
 Profil Relacje PM off
lendziro uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9573 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446 ... 479  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group