Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 52  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#241 PostWysłany: 26 Lis 2015 09:59 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 250
Loty: 592
Kilometry: 613 437
Krajów: 44 / 20.6%
niebieski
marek2011 napisał(a):
piotrek13a napisał(a):

O proszę i skończyły się kupony na 50% zniżki dla osoby towarzyszącej...


To i tak było w 90% przypadków bezużyteczne bo dawało kompletnie symboliczne zniżki przy tanich taryfach (podatki nie były zniżane). Korzystali głównie Grecy muszący polecieć gdzieś last minute na domestiku.


Zgadzam się, była to symboliczna zniżka. Jednak boje się precedensu. Jak zmieniali zasady programu rok temu (dla większości z nas na gorsze) to dali nam dużo rzeczy na pocieszenie a teraz powoli można się z nich wycofywać i dawać standardowe przywileje *A....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
#242 PostWysłany: 02 Gru 2015 01:56 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Leciałem jakiś czas temu biznesem A3 (klasa C) i w ramach rekompensaty za brak firanki oddzielającej biznes od economy, otrzymałem voucher na darmowy odcinek w biznesie. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jeśli tak, to szczególnie interesuje mnie, czy za voucherowy bilet można nabijać mile.
Góra
 Profil Relacje PM off
jannnn lubi ten post.
 
      
Offline
#243 PostWysłany: 02 Gru 2015 02:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3563
srebrny
Jesteś pewien, że dostałeś voucher na darmowy odcinek, a nie na upgrade?. Jeśli to drugie to podejrzewam, że zadziała podobnie jak voucher dla *G, czyli należą się punkty za oryginalna taryfę economy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#244 PostWysłany: 02 Gru 2015 02:31 

Rejestracja: 03 Lut 2011
Posty: 130
bazx napisał(a):
Leciałem jakiś czas temu biznesem A3 (klasa C) i w ramach rekompensaty za brak firanki oddzielającej biznes od economy, otrzymałem voucher na darmowy odcinek w biznesie. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jeśli tak, to szczególnie interesuje mnie, czy za voucherowy bilet można nabijać mile.


Na FT od czasu do czasu pojawiają się wątki dotyczące/zawierające informacje na temat tych voucherów rozdawanych jako rekompensata za niedogodności. Opinie są raczej złe, albo bardzo złe - generalnie trudno je wykorzystać, a Aegean sprawy nie ułatwia. Po szczegóły odsyłam do FT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#245 PostWysłany: 02 Gru 2015 12:37 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
SPLDER napisał(a):
Jesteś pewien, że dostałeś voucher na darmowy odcinek, a nie na upgrade?. Jeśli to drugie to podejrzewam, że zadziała podobnie jak voucher dla *G, czyli należą się punkty za oryginalna taryfę economy.


Tak, voucher jest na darmowy odcinek ("one-way, point-to-point") bez podatków.

@jacke dzięki wielkie, sprawdzę tam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#246 PostWysłany: 02 Gru 2015 13:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
Z tego co ogólnie dowiedziałem się w biurze A3 w ATH voucher może być użyty na przelot w jedna stronę, bez przesiadek, na dowolnej trasie obsługiwanej przez A3 i zwalnia z zapłaty taryfy, natomiast nie z podatków + wystawienie takiego biletu kosztuje 20 EUR
Góra
 Profil Relacje PM off
bazx lubi ten post.
bazx uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#247 PostWysłany: 02 Gru 2015 15:19 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 250
Loty: 592
Kilometry: 613 437
Krajów: 44 / 20.6%
niebieski
marek2011 napisał(a):
Z tego co ogólnie dowiedziałem się w biurze A3 w ATH voucher może być użyty na przelot w jedna stronę, bez przesiadek, na dowolnej trasie obsługiwanej przez A3 i zwalnia z zapłaty taryfy, natomiast nie z podatków + wystawienie takiego biletu kosztuje 20 EUR

To chyba nie źle... Aegean jest jedna z niewielu linii, która za bilet w jedną stronę bierze faktycznie tyle samo co za ten sam bilet kupowany jako odcinek rejsu w dwie strony.... Wiec ja bym się cieszył i wykorzystał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#248 PostWysłany: 02 Gru 2015 15:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
Na pewno opłaca się go użyć na trasach/w datach z wysokimi cenami ow. Wtedy realna zniżka może wynosić od kilkudziesięciu euro w górę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#249 PostWysłany: 03 Gru 2015 00:28 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
W przypadku biznesu, to nawet sporo w górę od kilkudziesięciu euro ;) No i potencjalnie sporo mil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#250 PostWysłany: 03 Gru 2015 11:48 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 250
Loty: 592
Kilometry: 613 437
Krajów: 44 / 20.6%
niebieski
bazx napisał(a):
W przypadku biznesu, to nawet sporo w górę od kilkudziesięciu euro ;) No i potencjalnie sporo mil.


Obawiam się, że za lot na podstawie voucherów mil nie uświadczysz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#251 PostWysłany: 14 Gru 2015 21:18 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
"35-Your request has been rejected. The specific booking class is not eligible for mileage accrual." - taki odzew na retroclaim za klasę O w LO, która od niedawna daje 25% (lot odbył się po wprowadzeniu nowego taryfikatora).

Czy ktoś zmagał się z podobnym problemem? Wiem, że to grosze, ale w ciągu roku zbierze się tych groszy trochę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#252 PostWysłany: 14 Gru 2015 21:41 

Rejestracja: 03 Lut 2011
Posty: 130
Pewnie będzie jak z TK - po paru miesiącach się 'odblokują' ;-)

Też mi odrzucili request, po mailowym ponagleniu status na stronie zmienił się na 'Waiting For Partner Manual Retro Processing' i sobie tak wisi od miesiąca ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
bazx lubi ten post.
 
      
Offline
#253 PostWysłany: 19 Gru 2015 17:00 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Podejrzewam, że wielu nielatających służbowo pośród nas planuje już loty dające 12.000 mil i 4 odcinki A3/OA. Otwieram wątek z propozycjami na przedłużenie Golda w Miles+Bonus w dobrej cenie lub z innymi zaletami.

Na początek: nieśmiertelną opcją pozostaje longhaul w SK (WAW-BJS, ok. 2000 PLN, ok. 10.000 M+B) oraz skorzystanie z którejkolwiek promocji A3 (WAW-ATH-?, od 400 PLN, 4 odcinki i ok. 2.000 M+B) - w sumie przedłużenie za niecałe 2500 PLN. Oby A3 prędko nie zdewaluowało SK.

Zamiast longhaula można też zobaczyć za pośrednictwem SK zorzę polarną (WAW-CPH-OSL-LYR za ok. 2000 PLN w SAS Plus, ok. 9600 M+B.).
Góra
 Profil Relacje PM off
jannnn lubi ten post.
 
      
Offline
#254 PostWysłany: 19 Gru 2015 17:08 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
Przy dobrych cenach w A3 i przyzwoitym milażu za loty własne status można przedłużyć paroma weekendowymi wyprawami na greckie wyspy jeśli ktoś nie planuje longów.
Góra
 Profil Relacje PM off
bazx lubi ten post.
 
      
Offline
#255 PostWysłany: 21 Gru 2015 12:47 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2390
złoty
bazx napisał(a):
Zamiast longhaula można też zobaczyć za pośrednictwem SK zorzę polarną (WAW-CPH-OSL-LYR za ok. 2000 PLN w SAS Plus, ok. 9600 M+B.).

Rzeczywiście można kupić loty do LYR za około 2000 zł w klasie rezerwacyjnej A. Da to dokładnie 9820 mil w A3 (2x(1200+1200+2x1255)).
Podobną ilość (9600 mil) można nawet taniej - około 1700 zł. Wybierając trasę do Alty (WAW-CPH-OSL-TRO-ALF). Należy zwrócić uwagę, żeby lot z Oslo do Alty był z międzylądowaniem w Tromso.
Poza tym nie ma zbyt wielu opcji. UA daje 50%, więc żeby trzeba się sporo nalatać, mi za trasę WAW-LHR-LAX-HNL RT wyjdzie niecałe 9000 mil.
A3 można latać też do innych miast poza Grecją. Ostatnio widziałem Istambuł za około 120 EUR RT.
Oby SAS się za szybko nie skończył bo będzie krucho ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#256 PostWysłany: 21 Gru 2015 13:15 

@tasma

A czy przypadkiem międzylądowanie w Tromso nie wpływa na ilość mil (można dostać tylko 1200 w premium za ten odcinek), bo numer lotu jest ten sam? Jeśli nie, to podobnie można kombinować z BOO, również międzylądowanie w TRD.

Inną opcją, dającą 7200 mil i kosztującą od 320 EUR, jest jednodniówka GDN - BGO, przez CPH i OSL.
Góra
 PM off  
      
Offline
#257 PostWysłany: 21 Gru 2015 15:01 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2390
złoty
@panlukasz

Czytałem gdzieś, że dają mile za każdy odcinek osobno, ale zabij mnie nie wiem gdzie. Na pewno było to anglojęzyczne forum.
Na własnej skórze nie sprawdziłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#258 PostWysłany: 21 Gru 2015 15:06 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 250
Loty: 592
Kilometry: 613 437
Krajów: 44 / 20.6%
niebieski
Same Tromso jest też warte obejrzenia. Duży wybór hoteli w nawet niezłych cenach z wyprzedzeniem. Klasa A za ok 1700 zł i ok 7500 mil. Jak się do tego dorzuci 4 odcinki A3 i kilka Lotowskich powinno być bez problemu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#259 PostWysłany: 28 Gru 2015 15:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10310
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Ja w tym roku ze względów czasowych zrobiłem jednodniówkę:

GDN - CPH - SVG - OSL - CPH - GDN

5 odcinków w taryfie SAS Plus, czyli w sumie 6000 mil (akurat tyle mi brakowało) za 1300+ zł.

Można to spokojnie rozszerzyć na 6 odcinków w ciągu dnia dodając Oslo lub Bergen w drodze tam, cena bardzo podobna.

Zaletą takiego rozwiązania jest jego wykonanie w ciągu zaledwie jednego dnia i to bez bardzo wczesnego wstawania (pierwszy lot miałem ok. 9-ej), bez dodatkowych kosztów na noclegi itp.
Starczyło mi jeszcze czasu na kilkugodzinny wypad do centrum Stavanger.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#260 PostWysłany: 01 Sty 2016 16:01 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10310
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Czy ktoś dostał już nową kartę?

Ważność starej upływa za 3 tygodnie, niedługo potem kolejne loty.

Nie wiem, czy jeszcze czakać, czy prosić o ponowną wysyłkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 52  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group