Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 874 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: odprawa PLL LOT
#201 PostWysłany: 19 Wrz 2015 20:51 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 746
srebrny
A które miałeś sekwencje? Rotacja krajowa czy zagraniczna?
Może tylko przy dwóch osobach (lub więcej) na jednej rezerwacji tak to słabo wygląda?
W poniedziałek lecę sam - zobaczymy jak to będzie wyglądało....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
 Temat postu: Re: odprawa PLL LOT
#202 PostWysłany: 20 Wrz 2015 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
Loty: 74
Kilometry: 126 865
Krajów: 18 / 8.4%
niebieski
Ja miałam 2 os. na rezerwacji, odprawa na 18 godz. przed lotem i miałam w czym wybierać, więc może po prostu mieliście pecha? ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: odprawa PLL LOT
#203 PostWysłany: 23 Wrz 2015 20:18 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 746
srebrny
A już myślałem, że złapiemy jakąś prawidłowość...
Ja na krajówce, lecąc sam, miałem też dużo miejsc do wyboru...
No nic - pozostaje obserwować dalej :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: odprawa PLL LOT
#204 PostWysłany: 23 Wrz 2015 20:36 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
leciałam do Toronto i z powrotem (2os na 1 rezerwacji).
Na lot do YYZ sekwencja 9 i 10 i nie miałam żadnego wyboru na 30h przed lotem. Na lotnisku też nie, jedna osoba siedziała w rzędzie 12, druga w 25.
Na powrót był tylko rząd 29 (ostatni, fotele lekko rozkładane) do wyboru obok, poza tym kilka pojedynczych miejsc. Na stanowisku drop off kobieta w YYZ powiedziała, że Lot ma teraz taką politykę, że jak bilet w niskiej taryfie (mój kupiony w promo WAW-XXX-PRG), to system przydziela na końcu miejsca jakie zostają, czyli w środku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: odprawa PLL LOT
#205 PostWysłany: 23 Wrz 2015 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5445
Loty: 155
Kilometry: 317 243
Krajów: 28 / 13.1%
srebrny
Ja leciałem w tym roku dwa razy do USA i było tak:

Pierwsza podróż (czerwiec): GDN-WAW-JFK-WAW-BUD - czyli taki mały dumpik za coś około 1500zł ze strony LOTu i tak na trasie:

WAW-JFK: wybór był duży, wybierałem z około 50 miejsc, było okno, środek, przejście itp., samolot w eko prawie pełny;
JFK-WAW: do wyboru miałem tylko dwa miejsca w środkowych rzędach od przejścia, choć odprawę robiłem tuż po jej odpaleniu, czyli jakieś 30h wcześniej, co ciekawe w samolocie w eko finalnie było około 25-30 pustych miejsc

Druga podróż (wrzesień): POZ-WAW-ORD...JFK-WAW-POZ - to już płacone normalnie (około 2700zł)

i tutaj na obu lotach przez ocean wybór był duży tak jak na pierwszym locie w czerwcu. Na locie do Chicago prawie komplet, a na powrocie z NYC 29 wolnych w eko.

Wnioski? Brak :D Albo wyważanie, choć przy pełnym samolocie ciężko wymyślić co chcieli wyważać, albo po prostu głupi system, najmniej chce mi się wierzyć w niską taryfę, bo pierwszy lot był w niskiej i raz mogłem wybrać z wielu a raz nie.

Dodatkowo trochę poza tematem, dodam moją obserwację, że LOT też dziwnie rozkłada miejsca w przypadku małego obłożenia. To znaczy, gdy leciałem około 10-godzinne longi: 4x United i 2x Iberią i było niskie obłożenie samolotu, to 2-3 ostatnie rzędy zawsze były puste, dzięki czemu gdy wsiadałem jako ostatni pasażer to od razu się tam ładowałem, żeby się wyspać na 3-4 środkowych miejscach.
W Locie miałem ostatnio podobną strategię i niestety pomimo faktu, że na dwóch lotach było po ~30 wolnych miejsc wolnych, to system tak je przydzielał, że żaden rząd nie był pusty - i cebulowe-biznes-spanie się nie udało :D
Wychodzi więc na to, że LOT ma jakiś inny algorytm przydzielania miejsc niż dwie pozostałe linie i pewnie ciężko będzie nam go rozgryźć.

Podobnie z resztą na krajówkach LOT, dość często trafiam że mogę wybierać z pośród 90% miejsc w samolocie, ale bywało kilka razy, że mogłem wybrać tylko jedno lub dwa miejsca pomimo, że samolot czasem był 100% a czasem 50% zapełniony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: odprawa PLL LOT
#206 PostWysłany: 23 Wrz 2015 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 132
Warto już nawet po dokonaniu odprawy sprawdzać, bo już nie raz w Locie miałem sytuację, że miejsca zablokowane/ dostępne zmieniały się kilka razy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: odprawa PLL LOT
#207 PostWysłany: 20 Paź 2015 23:05 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 746
srebrny
@dmirstek

Jaka rotacja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: odprawa PLL LOT
#208 PostWysłany: 21 Paź 2015 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 419
Loty: 652
Kilometry: 746 940
Krajów: 56 / 26.2%
niebieski
Ja miałem problem z odprawą przed internet - strona strasznie muliła, wyskakiwały błędy. Na lotnisku okazało się, że jest overbooking i niby nawet fajnie, gdyby nie to że byłem w pracy i nie miałem czasu na przyjemności hotelowo-finansowe :( Finalnie leciałem, bo jeden z pasażerów klasy biznes zgodził się, bym usiadł obok niego. Bilet mnie kosztował w jedną stronę 1200PLN, a czułem się jakbym na gapę leciał...
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: odprawa PLL LOT
#209 PostWysłany: 21 Paź 2015 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 19
Loty: 4
Kilometry: 4 761
Krajów: 3 / 1.4%
Witam :roll: Dokonałam odprawy on-line. Na wygenerowanej jednak karcie pokładowej do wydrukowania nie ma polskich znaków :?:
Np. ,,Dopuszczalna ilo baga u."
Czy będzie to problemem na lotnisku czy nikt nawet na to nie zwróci uwagi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: odprawa PLL LOT
#210 PostWysłany: 21 Paź 2015 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2433
Loty: 204
Kilometry: 251 203
Krajów: 30 / 14.0%
niebieski
nic nie szkodzi, ważne aby kod był czytelny (kreskowy albo QR)

jak chcesz mieć z polskimi znakami idź do stanowisk samoobsługowych i tam sobie sam wydrukujesz boardingpass, albo przy checkinie ktoś Ci wydrukuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#211 PostWysłany: 25 Paź 2015 16:27 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 290
niebieski
Czy udalo sie komus kiedykolwiek odprawic online na stronie LOT? Latam zwykle z bagazem podrecznym o stanie w kolejce do odprawy na lotnisku za kazdym razem tylko dlatego, ze strona nie dziala poprawnie doprowadza mnie do szalu.

No wiec check-in idzie tak:
Najpierw wybieram port wylotowy, potem destynacje, potem wyskakuje lista rejsow, na ktore na danej trasie otwarty jest juw on-line check-in. Klikam w moj rejs.

Dalej podajemy nazwisko i imie.
Otrzymujemy komunikat, ze brak w systemie rezerwacji na takie nazwisko.

Zeby bylo ciekawiej - strona glowna bez problemu odnajduje moja rezerwacje po numerze i nazwisku, tudziez po numerze e-ticketu.
Check my trip rowniez. Jedynie elektroniczna odprawa twierdzi, ze sie nie da.

Zmiany przegladarki nic nie daja.

Czy to moze byc kwestia zbyt dlugiego nazwiska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#212 PostWysłany: 25 Paź 2015 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2587
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Krajów: 40 / 18.7%
Wpisywales nazwisko i imie czy samo nazwisko w odprawie ? Jesli opcja nr 1 to wlasnie tu lezy problem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#213 PostWysłany: 25 Paź 2015 16:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9101
Loty: 205
Kilometry: 300 878
Krajów: 30 / 14.0%
Zawsze jak latam to odprawiam się online, możliwe że rzeczywiście to wina nazwiska

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#214 PostWysłany: 25 Paź 2015 17:36 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 477
niebieski
Coś musisz robić nie tak, ja ani nikt z moich znajomych nigdy nie mieliśmy problemów z odprawą online przez www i przez aplikacje iOS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#215 PostWysłany: 25 Paź 2015 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5445
Loty: 155
Kilometry: 317 243
Krajów: 28 / 13.1%
srebrny
Na jakiej stronie sie odprawiasz? Nigdy jeszcze nie musialem podawac gdzie lece zeby sprawdzac jakas liste czy checkin jest otwarty...

Tylko skad lece (a i to malo wazne czy dobrze zaznacze) i od razu nazwisko + pnr....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#216 PostWysłany: 25 Paź 2015 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2433
Loty: 204
Kilometry: 251 203
Krajów: 30 / 14.0%
niebieski
dokładnie, nie podaje się trasy ... tylko PNR i nazwisko.

Jeśli Ci nie pasuje czekanie to przecież masz selfcheckin :P nie wspominając o aplikacjach mobilnych,albo nawet stronie lufy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#217 PostWysłany: 25 Paź 2015 17:45 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 290
niebieski
strona jzst taka: https://www.web-check-in.com/checkin.php?lang=en&al=LO

normalna strona lot, wybieram z menu odprwawa on-line

Nazwisko mam podwojne

W okinkach wpisuje nazwisko i imie tak, jak chce system
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#218 PostWysłany: 25 Paź 2015 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1713
srebrny
Spróbuj tutaj: http://www.lot.com/pl/pl/odprawa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#219 PostWysłany: 25 Paź 2015 17:55 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 290
niebieski
Dokladnie to robie. Po wrzuceniu portu wylotu (BRU) przekierowuje mnie na link, ktory zalaczylam w poprzednim poscie.

Nic. Spadam na lotnisko. Sprobuje tam w self check in i dam znac. Jak tam nie wyjdzie to pewnie za dlugie nazwisko - mialam kiedys ten problem w wizzair (nazwisko nie wchodzilo do systemu i zawsze byl problem z odprawa bo nazwisko w paszporcie nie zgadzalo sie z tym na bilecie, bo system zjadal kilka liter)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#220 PostWysłany: 25 Paź 2015 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2587
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Krajów: 40 / 18.7%
Wpisz samo nazwisko, swego czasu LOT na swojej stronie wymagal podania nazwiska i imienia a nalezalo podac jedynie nazwisko zeby odnalezc rezerwacje. Ewentualnie zerknij w mailu jak masz wpisane nazwisko, w ktorym miejscu jest uciete
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 874 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 44  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group