Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 459 62 00
DE +49 69 209 777 777
+49 69 86799555
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9573 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 479  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#641 PostWysłany: 23 Sty 2014 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5597
Loty: 169
Kilometry: 241 913
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
A czy warto poświęcać 18k mil? W przypadku LOTu opłaty dodatkowe na tej trasie nie powinny przekroczyć 300 zł, co daje półtogra grosza za milę - w mojej opinii poniżej jej wartości.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
#642 PostWysłany: 23 Sty 2014 09:44 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2981
srebrny
krasnal napisał(a):
A czy warto poświęcać 18k mil? W przypadku LOTu opłaty dodatkowe na tej trasie nie powinny przekroczyć 300 zł, co daje półtogra grosza za milę - w mojej opinii poniżej jej wartości.


Zgadzam się, że nie warto tracić 18k mil.
W moim przypadku opłaty na tej trasie za bilet nagrodę na luty wyniosły 275,22 PLN za 1 bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#643 PostWysłany: 23 Sty 2014 14:16 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 134
Loty: 158
Kilometry: 117 483
Krajów: 26 / 12.2%
Witam,

Pytanie pewnie przewineło się dużo razy. Ale czy istnieje możliwość przepisania mil z konta np. mojej mamy na moje? Jeśli tak, to jak to zrobić?
_________________
https://my.flightmemory.com/cmmwdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#644 PostWysłany: 23 Sty 2014 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1263
niebieski
Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
cmmwdf lubi ten post.
 
      
Offline
#645 PostWysłany: 23 Sty 2014 16:41 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 18
A czy jeśli potrzebuje na zakup 2 biletów 60.000 mil i posadam na jednej karcie 50.000 a na drugiej 10.000 to mogę wykorzystać mile z tych 2 kart? Bilety wystawione na osoby, do któych należą karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#646 PostWysłany: 23 Sty 2014 16:46 

Rejestracja: 22 Wrz 2013
Posty: 2
Zbanowany
majcher napisał(a):
A czy jeśli potrzebuje na zakup 2 biletów 60.000 mil i posadam na jednej karcie 50.000 a na drugiej 10.000 to mogę wykorzystać mile z tych 2 kart? Bilety wystawione na osoby, do któych należą karty.


Nie można z 2 kart łączyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#647 PostWysłany: 27 Sty 2014 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 2296
Loty: 327
Kilometry: 381 872
Krajów: 38 / 17.8%
złoty
Temat podatkow i oplat juz sie przewinal tutaj nie raz ale moze ktos ma pomysl jak one sa, do cholery, obliczane dla biletow za mile?

Dzisiaj jeden z forumowiczow mnie natchnal ze Lizbona moze byc ciekawym kierunkiem do pozwiedzania.
Wyszukane w M&M:

Wrocław (WRO) do Lizbona (LIS) : Wylot: Cz 6 luty - Powrót: Wt 11 luty

Data Z Do Rejs Czas
podróży Klasa Podróży
czwartek, 6 luty 2014 17:05 Wrocław 18:15 Monachium LH1635 5:45 Economy
Obsługiwany przez Lufthansa Cityline
czwartek, 6 luty 2014 19:35 Monachium 21:50 Lizbona LH1792 Economy

wtorek, 11 luty 2014 06:00 Lizbona 10:05 Monachium LH1793 5:35 Economy
wtorek, 11 luty 2014 11:20 Monachium 12:35 Wrocław LH1632 Economy
Obsługiwany przez Lufthansa Cityline

Taki zestaw kosztuje 15k mil w standardowej ofercie FlySmart i do tego podatki i opłaty: 951,22 PLN

Wyszukalem IDENTYCZNY lot na stronie lufthansy i jest cena 812.70 PLN - w tym 332.00 taryfa i 480.70 PLN Podatki i inne opłaty
Dla porownania jeszcze wkleje szczegoly tych podatkow na screenie.

Wiem ze wszyscy o tym juz wiedza ale mam takiego chwilowego wnerwa, wiec wrzucam ku przestrodze dla potomnych.

Załączniki:
podatkiLufa.jpg
podatkiLufa.jpg [ 22.5 KiB | Obejrzany 949 razy ]
podatkiMM.jpg
podatkiMM.jpg [ 29.42 KiB | Obejrzany 949 razy ]
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#648 PostWysłany: 27 Sty 2014 14:34 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4349
złoty
xyrxis napisał(a):
Temat podatkow i oplat juz sie przewinal tutaj nie raz ale moze ktos ma pomysl jak one sa, do cholery, obliczane dla biletow za mile?

Podatki są brane z taryfy Full Flex (Y). Czyli jak na stronie LH weźmiesz lot w najdroższej taryfie Economy to suma podatków powinna być taka sama.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#649 PostWysłany: 27 Sty 2014 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 2296
Loty: 327
Kilometry: 381 872
Krajów: 38 / 17.8%
złoty
Zaiste, slusznie prawisz. Teraz sie zgadza. Szkoda tylko ze FlySmart ma warunki jak w K a dowalaja podatki z Y.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#650 PostWysłany: 27 Sty 2014 14:47 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 11
Witam,

Przepraszam, jeżeli pytam o coś, o co już pytano.

1) jeżeli lecę z kolegą, on nie zbiera mil, to czy może przy odprawie podać mój numer?

2) w USA mam loty US Airways na trasie JFK-MSY z przesiadką prawdopodobnie w Texasie – czy mile są liczone za całość podróży, tj. dwa loty w każdą stronę czy inaczej? US Airways odchodzi z M&M pod koniec marca w związku z fuzją z AA. Czy mile za loty tą linią do czasu wyjścia z sojuszu będą naliczane?

Uprzejmie dziękuję za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#651 PostWysłany: 27 Sty 2014 14:50 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Zbanowany
Lufthansa przy biletach promocyjnych obniża dopłatę paliwową, bo inaczej trudno by było skalkulować cenę promocyjną. Tak już jest od kilku lat. Na przeloty w Europie opłaca się tylko brać bilety nagrodowe LOTu, bo tylko LOT nie dolicza tej dopłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#652 PostWysłany: 27 Sty 2014 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 2296
Loty: 327
Kilometry: 381 872
Krajów: 38 / 17.8%
złoty
Tyle co wiem to Ci powiem :)

1) Nie, nazwisko na bilecie musi sie zgadzac z nazwiskiem wlasciciela konta M&M
2) Mile sa naliczane za kazdy segment podrozy czyli powinny byc naliczane za 2 loty w kazda strone.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#653 PostWysłany: 27 Sty 2014 14:51 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Zbanowany
cubz napisał(a):
Witam,

Przepraszam, jeżeli pytam o coś, o co już pytano.

1) jeżeli lecę z kolegą, on nie zbiera mil, to czy może przy odprawie podać mój numer?

2) w USA mam loty US Airways na trasie JFK-MSY z przesiadką prawdopodobnie w Texasie – czy mile są liczone za całość podróży, tj. dwa loty w każdą stronę czy inaczej? US Airways odchodzi z M&M pod koniec marca w związku z fuzją z AA. Czy mile za loty tą linią do czasu wyjścia z sojuszu będą naliczane?

Uprzejmie dziękuję za odpowiedzi!

1) Nie
2) Każdy odcinek liczy się osobno, to szczególnie korzystne przy krótkich lotach, bo wtedy nalicza się minimalną stawkę zależną od klasy biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#654 PostWysłany: 27 Sty 2014 15:23 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
może LOT powinien mieć własny program lojalnościowy (a najlepiej dwa: M&M i własny).
M&M jest kiepski.
W przypadku LH to nie 'przeszkadza' bo to duża silna linia lotnicza, z szeroką ofertą, ale takie słabsze linie jak LOT powinny mieć program który skuteczniej przyciąga (np. brak wygasania mil, łatwiejsze statusy dla kogoś kto lata tylko LOT (100k mil za golda to strasznie dużo gdy wiele wiele innych linii daje za 50k mil)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#655 PostWysłany: 27 Sty 2014 15:32 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Zbanowany
Krz napisał(a):
może LOT powinien mieć własny program lojalnościowy (a najlepiej dwa: M&M i własny).
M&M jest kiepski.
W przypadku LH to nie 'przeszkadza' bo to duża silna linia lotnicza, z szeroką ofertą, ale takie słabsze linie jak LOT powinny mieć program który skuteczniej przyciąga (np. brak wygasania mil, łatwiejsze statusy dla kogoś kto lata tylko LOT (100k mil za golda to strasznie dużo gdy wiele wiele innych linii daje za 50k mil)

Im więcej linii w programie, tym lepiej, LOT ma tak małą siatkę połączeń, że trudno by było coś uzbierać. Chyba, że ktoś co tydzień lata do pracy. W ostatnich latach wszystkie programy podupadły. M&M i tak najdłużej oferował lepsze warunki niż inne programy, ale teraz coraz mniej mil przysługuje za najtańsze bilety i usług jest coraz mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#656 PostWysłany: 27 Sty 2014 15:46 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4349
złoty
Było mówione setki razy. Mile M&M wymienia się na bilety LO albo połączenia egzotyczne, typu loty AirNZ po Pacyfiku, krajówki w USA (oraz Hawaje) oraz inne połączenia które są zazwyczaj b.drogie a za mile wychodzą korzystnie.

O wymianie mil na loty LH/OS/LX itp. trzeba zapomnieć bo to wyrzucanie mil/pieniędzy w błoto. Chyba że rzeczywiście nie ma innej alternatywy na jakieś trasie albo potrzebujemy oneway który normalnie kupując jest droższy od rt.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#657 PostWysłany: 27 Sty 2014 18:16 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 474
Loty: 183
Kilometry: 269 780
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
ile potrzebowałbym mil na 2 bilety do USA, najlepiej z jakimś stoperem na terenie USA i dolotem POZ -WAW, jakiego kosztu dopłaty i czy to ma sens??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#658 PostWysłany: 27 Sty 2014 18:56 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Zbanowany
art77 napisał(a):
ile potrzebowałbym mil na 2 bilety do USA, najlepiej z jakimś stoperem na terenie USA i dolotem POZ -WAW, jakiego kosztu dopłaty i czy to ma sens??

Na 1 bilet 60000 mil. Najlepiej zarezerwować telefonicznie i poprosić POZ-WAW i WAW-ORD LOTem, a dalej United, dopłata wyniesie wtedy około 600zł. Cała podróż Lufthansą 1000zł drożej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#659 PostWysłany: 27 Sty 2014 19:31 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 474
Loty: 183
Kilometry: 269 780
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
marfot napisał(a):
art77 napisał(a):
ile potrzebowałbym mil na 2 bilety do USA, najlepiej z jakimś stoperem na terenie USA i dolotem POZ -WAW, jakiego kosztu dopłaty i czy to ma sens??

Na 1 bilet 60000 mil. Najlepiej zarezerwować telefonicznie i poprosić POZ-WAW i WAW-ORD LOTem, a dalej United, dopłata wyniesie wtedy około 600zł. Cała podróż Lufthansą 1000zł drożej


czyli pozostanie czekać na promocje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#660 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:14 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10314
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Ale promocje, to tylko LOT (a więc NY lub Chicago) albo Lufthansa i w tym przypadku spore dopłaty.

Musisz zatem skalkulować, czy mieć niższe dopłaty, czy może wydać więcej mil.

Oczywiście optymalnie byłoby skorzystać z promocji LOT-u (jeśli taka się pojawi) i dobrać loty wewnątrz USA z United.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9573 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 479  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group