Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/
Odnowienie wygasłej wizy:

https://www.ustraveldocs.com/pl/en/rene ... ew-my-visa

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 164  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2801 PostWysłany: 09 Wrz 2019 14:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9540
srebrny
Cytuj:
ale sama rozmowa jest z konsulem

:roll: :o :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2802 PostWysłany: 09 Wrz 2019 14:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3732
Loty: 40
Kilometry: 97 863
Krajów: 11 / 5.1%
srebrny
Chyba z Konsulatem ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2803 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:23 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
lousylucky napisał(a):
Rozmawia się z konsulem, przynajmniej ja rozmawiałem kiedy starałem się o wizę, . A wnioskuje, że rozmowa jest z konsulem, bo słabo rozmawia po polsku i ma bardzo american akcent.


Czyli konsula rozpoznajemy po tym , że słabo mówi po polsku. :D

Jak ktoś z amerykańskich pracowników mówi dobrze po polsku, to na pewno nie jest konsulem. :mrgreen: Może być np konserwatorem itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2804 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1023
niebieski
pazur napisał(a):
Poza tym nie rozmawiałeś z konsulem ( bo jest chyba tylko jeden) a ze zwykłym pracownikiem. :twisted:

Jeden to jest ambasador.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2805 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:34 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
W Warszawie rozmawiamy w tym okienku jak na poczcie, z panem ambasadorem. A w Krakowie z panem konsulem. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2806 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1023
niebieski
To kto stoi na czele Sekcji Konsularnej Ambasady USA w Warszawie? Poza tym jeśli już, to obecnie z Panią Ambasador :lol:


Ostatnio edytowany przez kittycate, 09 Wrz 2019 15:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2807 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:41 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Nie wiem. Wiem tylko ,że ci co siedzą w okienkach to Amerykanie- pracownicy ambasady czy konsulatu. Ale nie konsulowie. Raczej konsultanci. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2808 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:42 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3732
Loty: 40
Kilometry: 97 863
Krajów: 11 / 5.1%
srebrny
Dla bezpieczeństwa można pisać rozmawiałem z Kons*
Nikt się nie przyczepi ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2809 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1023
niebieski
@pazur A na pracownika komisariatu mówisz policjant czy starszy sierżant sztabowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2810 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:45 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Mówię np komisarz. Bo sierźantów już dawno nie ma w policji. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2811 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1023
niebieski
Czyżby? :? Musisz trochę doczytać i zaktualizować wiedzę :lol: z mojej strony EOT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2812 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:53 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Nie ma sierżanta. Aktualnie to przodownik. EOT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2813 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1023
niebieski
Sprawdziłeś to w sekcji: "Stopnie Policji Państwowej (1918–1939) i ich wojskowe odpowiedniki" na wikipedii? Przewiń niżej :D
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2814 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:59 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3659
złoty
Consul General – Patrick Walsh (w Warszawie)


Ostatnio edytowany przez Chupacabra, 09 Wrz 2019 16:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2815 PostWysłany: 09 Wrz 2019 16:00 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Twoja racja, Sierżant aktualnie jest. A co z tymi w okienkach ? To konsulowie czy nie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2816 PostWysłany: 09 Wrz 2019 16:01 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3659
złoty
W każdej placówce konsul jest tylko jeden.
https://pl.usembassy.gov/embassy-consulate/embassy/key-officers/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2817 PostWysłany: 09 Wrz 2019 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1023
niebieski
Ale są też wicekonsulowie i inni, potocznie mówi się na pracowników konsulatu per konsul. Zresztą na stronie ambasady sami piszą o "Rozmowie z konsulem w sprawie wizy imigracyjnej"

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/rozmowa-z-konsulem-w-sprawie-wizy-imigracyjnej/

W każdej placówce konsul generalny jest jeden.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2818 PostWysłany: 09 Wrz 2019 16:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9540
srebrny
Cytuj:
potocznie mówi się na pracowników konsulatu per konsul

No nie żartuj...
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2819 PostWysłany: 09 Wrz 2019 16:26 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3659
złoty
kittycate napisał(a):
Ale są też wicekonsulowie i inni, potocznie mówi się na pracowników konsulatu per konsul. Zresztą na stronie ambasady sami piszą o "Rozmowie z konsulem w sprawie wizy imigracyjnej"

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/rozmowa-z-konsulem-w-sprawie-wizy-imigracyjnej/

W każdej placówce konsul generalny jest jeden.


Jest zasadnicza różnica pomiędzy wizą imigracyjną a nie-imigracyjną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2820 PostWysłany: 09 Wrz 2019 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1023
niebieski
Podczas rozmowy o B2 trzeba zapytać urzędnika konsularnego jakie ma stanowisko w sekcji konsularnej i rangę w korpusie dyplomatycznym oraz dlaczego nie siedzi tam w okienku konsul generalny we własnej osobie :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 164  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group