Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 459 62 00
DE +49 69 209 777 777
+49 69 86799555
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9584 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 480  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#861 PostWysłany: 27 Kwi 2014 19:58 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 892
niebieski
correos napisał(a):
karta jak to karta zalezy w jakim celu ja zakladamy
ja jestem bardzo zadowolony - wkurza moze jedynie czas po jakim ksieguja spłate zadluzenia przelewem z innego banku czasem 2 dni robocze


2 dni? Mi ostatnio księgowali ponad 8 dni a i od 2tyg nie odpisują na maile.
Ja mam bardzo mieszane uczucia co do Dinersa w zwiazku z tym po miesiącu juz go nie używam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#862 PostWysłany: 28 Kwi 2014 09:10 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4350
złoty
Czy bilet ow z NRT do LAX ze stopoverem kilkudniowym w HNL będzie kosztował 40k mil tak jak w przypadku lotu bezpośredniego czy M&M potraktuje to jako 3 regiony za 50k mil?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#863 PostWysłany: 28 Kwi 2014 09:35 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
mucha napisał(a):
Czy bilet ow z NRT do LAX ze stopoverem kilkudniowym w HNL będzie kosztował 40k mil tak jak w przypadku lotu bezpośredniego czy M&M potraktuje to jako 3 regiony za 50k mil?


Nie ma czegoś takiego jak 3 regiony ow z tego co się orientuję. 3 regiony kosztują zawsze 100k i to będzie właśnie taki bilet, bo Hawaje to właśnie 3 region.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#864 PostWysłany: 28 Kwi 2014 09:38 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4350
złoty
Hmm, ale Azja-Hawaii to 20k mil za ow i Hawaii-USA to też 20k mil za ow... więc można by chyba w ten sposób?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
Offline
#865 PostWysłany: 28 Kwi 2014 09:41 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
mucha napisał(a):
Hmm, ale Azja-Hawaii to 20k mil za ow i Hawaii-USA to też 20k mil za ow... więc można by chyba w ten sposób?


Oczywiście, że można, tylko wtedy to nie jest bilet ze stopoverem - tak jak pisałeś - tylko dwa oddzielne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#866 PostWysłany: 28 Kwi 2014 09:49 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5671
srebrny
mucha napisał(a):
Hmm, ale Azja-Hawaii to 20k mil za ow i Hawaii-USA to też 20k mil za ow... więc można by chyba w ten sposób?

super sprawa na brakujacy kawalek podrozy dookola swiata :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#867 PostWysłany: 28 Kwi 2014 09:55 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
michcioj napisał(a):
mucha napisał(a):
Hmm, ale Azja-Hawaii to 20k mil za ow i Hawaii-USA to też 20k mil za ow... więc można by chyba w ten sposób?

super sprawa na brakujacy kawalek podrozy dookola swiata :)


Dokładnie, do różnych składaków mile są niezastąpione. Najtaniej powinno być przez PEK, jeśli będzie dostępność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#868 PostWysłany: 28 Kwi 2014 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 517
Loty: 250
Kilometry: 590 205
Krajów: 38 / 17.8%
niebieski
mucha napisał(a):
Czy bilet ow z NRT do LAX ze stopoverem kilkudniowym w HNL będzie kosztował 40k mil tak jak w przypadku lotu bezpośredniego czy M&M potraktuje to jako 3 regiony za 50k mil?


Dzwoniłem do M&M w tej sprawie w sobotę. Poinformowano mnie, że nie ma możliwości stop over dla lotów one way
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#869 PostWysłany: 28 Kwi 2014 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 517
Loty: 250
Kilometry: 590 205
Krajów: 38 / 17.8%
niebieski
michcioj napisał(a):
mucha napisał(a):
Hmm, ale Azja-Hawaii to 20k mil za ow i Hawaii-USA to też 20k mil za ow... więc można by chyba w ten sposób?

super sprawa na brakujacy kawalek podrozy dookola swiata :)


Pytanie tylko ile to kosztuje (podatki).
Lot nagroda w United na trasie NRT - LAX to 35 000 plus $43 (18.11)
Miles and More ta sama trasa to 40 000 plus 900 zł podatków.
Wydaje sie jednak, że jak można podatki znacznie obnizyć stosując rozwiązanie proponowane przez @mucha
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#870 PostWysłany: 28 Kwi 2014 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 517
Loty: 250
Kilometry: 590 205
Krajów: 38 / 17.8%
niebieski
mucha napisał(a):
Hmm, ale Azja-Hawaii to 20k mil za ow i Hawaii-USA to też 20k mil za ow... więc można by chyba w ten sposób?


Włąsnie pozwoliłem sobie przedzwonić do M&M

Dwa oddzielne bilety z M&M

Tokio - Honolulu - 18.11 - 20 000 mil plus 750 zł podatek (ANA)

Hololulu - Los Angeles - 19.11 - 20 000 mil + 8 zł podatek (słownie: osiem zł :) (United)
W przypadku lotu United należy pamietać o dopłacie za główny bagaż
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#871 PostWysłany: 28 Kwi 2014 11:58 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4350
złoty
ZFR napisał(a):
Tokio - Honolulu - 18.11 - 20 000 mil plus 750 zł podatek (ANA)

Ale UA też lata na tej trasie, więc wtedy da się z groszowymi taxami. Chyba że Ty masz sztywny termin.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#872 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 517
Loty: 250
Kilometry: 590 205
Krajów: 38 / 17.8%
niebieski
mucha napisał(a):
ZFR napisał(a):
Tokio - Honolulu - 18.11 - 20 000 mil plus 750 zł podatek (ANA)

Ale UA też lata na tej trasie, więc wtedy da się z groszowymi taxami. Chyba że Ty masz sztywny termin.


Na trasie Tokio - Honolulu UA raczej nie lata. Co najwyżej Tokio - LAX (podatek 900 zł + 40000 mil)
Lata Singapore Airways, ale podatki sa podobne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#873 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:33 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10221
HON fly4free
UA lata na trasie NRT-HNL , 880, podatki powinny kosztować ok. 150 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#874 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:33 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 161
ZFR napisał(a):
Na trasie Tokio - Honolulu UA raczej nie lata.


UA880, NRT-HNL, metal UA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#875 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:33 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4350
złoty
ZFR napisał(a):
Na trasie Tokio - Honolulu UA raczej nie lata.

Ja na luty 2015 widzę lot UA880 NRT-HNL.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#876 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:48 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
mucha napisał(a):
ZFR napisał(a):
Na trasie Tokio - Honolulu UA raczej nie lata.

Ja na luty 2015 widzę lot UA880 NRT-HNL.


marek2011 napisał(a):
UA lata na trasie NRT-HNL , 880, podatki powinny kosztować ok. 150 zł


Ale przecież na tych lotach UA dolicza YQ i M&M zrobi to samo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#877 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:56 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4350
złoty
blasto napisał(a):
Ale przecież na tych lotach UA dolicza YQ i M&M zrobi to samo...

Skąd taka informacja?

Wg strony UA:

$43.00
Japan Passenger Security Service Charge 5.10
Japan Passenger Service Facilities Charge 20.40
U.S. Customs User Fee 5.50
U.S. Immigration User Fee 7.00
U.S. APHIS User Fee 5.00
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#878 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:59 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
mucha napisał(a):
blasto napisał(a):
Ale przecież na tych lotach UA dolicza YQ i M&M zrobi to samo...

Skąd taka informacja?

Wg strony UA:

$43.00
Japan Passenger Security Service Charge 5.10
Japan Passenger Service Facilities Charge 20.40
U.S. Customs User Fee 5.50
U.S. Immigration User Fee 7.00
U.S. APHIS User Fee 5.00


Ale czemu sprawdzasz wysokość dopłat przy płatności punktami UA? Myślałem, że chcesz płacić M&M?
Wystarczy sprawdzić na ITA. UA ma YQ na wszystkich trasach oprócz tych do. Am. Pd i oczywiście tych po USA.

Załączniki:
UA_YQ.jpg
UA_YQ.jpg [ 120.6 KiB | Obejrzany 1764 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#879 PostWysłany: 28 Kwi 2014 13:07 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4350
złoty
Masz rację, dzwoniłem do M&M: 608zł taxów :/
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#880 PostWysłany: 28 Kwi 2014 13:11 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
mucha napisał(a):
Masz rację, dzwoniłem do M&M: 608zł taxów :/


Tego nie przeskoczysz, ale to i tak dobra cena. Można poszukać opcji z przesiadką np. OZ czy CA i zrobić sobie długi layover w Seulu czy Pekinie, jeśli oczywiście podpasują godziny i dostępność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9584 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 480  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group