Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 19 Paź 2013 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Witam,
Czy ktoś orientuję się jak działa 'swipe card' w Pekinie? Jak Oyster Card w Londynie? Gdzie można ją kupić. Czy minimalne doładowanie jest za 20 RMB? Słyszałem też, że jadąc autobusem 867 do Mutianyu zapłacę tą kartą 8 RMB a gotówką 16 RMB? Prawda czy fałsz? Ktoś ma doświadczenie?
Z góry dziękuję:)
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
#2 PostWysłany: 19 Paź 2013 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2802
niebieski
Nico_world napisał(a):
Witam,
Czy ktoś orientuję się jak działa 'swipe card' w Pekinie? Jak Oyster Card w Londynie? Gdzie można ją kupić. Czy minimalne doładowanie jest za 20 RMB? Słyszałem też, że jadąc autobusem 867 do Mutianyu zapłacę tą kartą 8 RMB a gotówką 16 RMB? Prawda czy fałsz? Ktoś ma doświadczenie?
Z góry dziękuję:)

sam nie używałem, ale za bilet do Mutianyu płaciłem bodajże 10 albo 12 RMB gotówką w lutym ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 19 Paź 2013 13:37 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 465
Loty: 177
Kilometry: 387 374
Krajów: 33 / 15.4%
niebieski
Karta jest bardzo wygodna, dokładnie jak oyster w Londynie (tylko tu nie ma stref). Daje zniżkę na autobus ok 1/2 ceny. Kaucja za kartę to 20 RMB plus pierwsze minimalne doładowanie to 20 RMB. Niewykorzystane środki oraz kaucja są zwracane przy oddawaniu karty (nie wszędzie można oddać kartę jak masz więcej niż 100RMB na koncie). Swoją kartę kupowałem na stacji Dongzhimen, powiedziano mi że na lotnisku (PEK T3) nie da się jej kupić i że można tylko doładować (nie wiem czy to prawda). Więcej informacji http://www.travelchinaguide.com/cityguides/beijing/transportation/smart-card.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 19 Paź 2013 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
monus napisał(a):
Karta jest bardzo wygodna, dokładnie jak oyster w Londynie (tylko tu nie ma stref). Daje zniżkę na autobus ok 1/2 ceny. Kaucja za kartę to 20 RMB plus pierwsze minimalne doładowanie to 20 RMB. Niewykorzystane środki oraz kaucja są zwracane przy oddawaniu karty (nie wszędzie można oddać kartę jak masz więcej niż 100RMB na koncie). Swoją kartę kupowałem na stacji Dongzhimen, powiedziano mi że na lotnisku (PEK T3) nie da się jej kupić i że można tylko doładować (nie wiem czy to prawda). Więcej informacji http://www.travelchinaguide.com/cityguides/beijing/transportation/smart-card.htm



Dzięki wielkie - za dwa dni będę w Pekinie, to sprawdzę i napiszę jak działało.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5 PostWysłany: 29 Gru 2024 13:41 

Rejestracja: 26 Paź 2014
Posty: 5
Loty: 3
Kilometry: 4 211
Krajów: 4 / 1.9%
Witam
W dniu 30 stycznia czyli Nowy Rok Chiński będziemy mieli 19h do wykorzystania w związku z przesiadką na samolot powrotny.
Proszę o informację jak w tym dniu funkcjonuje metro w Pekinie? czy lepiej wykupić sobie wcześniej jakiś przejazd i pomoc przez lokalsa?
Ktoś nam odradzał samodzielne poruszanie się po Pekinie w Nowy Rok bo podobno wtedy nic normalnie nie funkcjonuje łącznie z transportem...!!! ???
Czy na mieście można wtedy zjeść coś w normalnych cenach (ktoś poleci jakąś restaurację)?
Czy można śmiało samemu zaplanować sobie zwiedzanie np. Hutongi, Świątynia Nieba, Park Olimpijski...a może ktoś podpowie jeszcze inne jakieś atrakcje? (Wielki Mur, Zakazane Miasto - mamy w planie podczas przesiadki 17-01-2025)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group