Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 10%, min 20zł
- BNP Paribas od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8772 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403 ... 439  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7981 PostWysłany: 20 Gru 2023 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2023
Posty: 65
@Martinuss
Dzięki za potwierdzenie. To też jest ważne jak kto tego używa. Ja przelewam większe kwoty raz na jakiś czas i nawet bez szybkiego przelewu mi to jakoś nie przeszkadza.
_________________
Odwiedź Szwajcarski Szlak na YouTube i Instagram.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7982 PostWysłany: 20 Gru 2023 23:26 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 648
niebieski
Martinuss napisał(a):
@szsz

mBank (2 za darmo przy koncie Intensive miesięcznie)?
Trzy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7983 PostWysłany: 21 Gru 2023 08:56 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 394
niebieski
Martinuss napisał(a):
@szsz

No to potwierdzę Cię info. PKO BP płatne, ING płatne, PeKaO SA płatne przelewy błyskawiczne.
Na dodatek PKO BP max. 3000zl
Jak niedawno zakładałem konto w Pekao to dostałem pakiet 3 przelewów błyskawicznych za darmo. Może jakaś promocja...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7984 PostWysłany: 21 Gru 2023 11:16 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 591
złoty
Martinuss,

Ja mam konto w Aliorze - i przelewy błyskawiczne są darmowe (zresztą konto i karta też).
Góra
 Profil Relacje PM off
szsz lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7985 PostWysłany: 21 Gru 2023 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2023
Posty: 65
@bepa22
Dzięki za info. Jak widać darmowy błyskawiczny przelew w PL to nie rzadkość.

@tamtam
Możesz doprecyzować, 3 miesięcznie, czy jednorazowo?
_________________
Odwiedź Szwajcarski Szlak na YouTube i Instagram.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7986 PostWysłany: 21 Gru 2023 12:33 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 394
niebieski
3 na miesiąc. To jest razem w pakiecie komfort z ubezpieczeniem. Pakiet mam za darmo na promocji - sprawdziłem szczegóły. Jak się promocja skończy to albo wypowiem umowę albo dostanę od nowa na promocji. Zobaczymy co się uda. Zresztą konto założyłem z innego powodu i nie jest to mój główny bank. Pewnie zamknę konto jak skonczy się promocyjne oprocentowanie.
Używałem karty FX na wyjeździe w Czechach i nie widzę przewagi nad kk Infinite z PKO.
Góra
 Profil Relacje PM off
szsz lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7987 PostWysłany: 21 Gru 2023 14:12 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 648
niebieski
bepa22 napisał(a):
Martinuss,

Ja mam konto w Aliorze - i przelewy błyskawiczne są darmowe (zresztą konto i karta też).
Jakie to konto? W Aliorze nie ma bezpłatnych przelewów błyskawicznych w standardzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7988 PostWysłany: 21 Gru 2023 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 12594
HON fly4free
@f0ku5 są do wyboru jako "korzyść"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7989 PostWysłany: 21 Gru 2023 15:25 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 648
niebieski
No jako korzyść tak, ale to jest kilka sztuk. Ja pisałem o "standardzie", tak jak w Santanderze. Pod tym względem Santander jest jedyny na rynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7990 PostWysłany: 21 Gru 2023 15:34 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 781
niebieski
f0ku5 napisał(a):
Jakie to konto? W Aliorze nie ma bezpłatnych przelewów błyskawicznych w standardzie.


pewnie stare konto wyższej jakości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7991 PostWysłany: 21 Gru 2023 17:13 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 591
złoty
kruczi - masz rację to dokładnie to konto - nie skojarzyłem, że to coś czego już nie ma aktualnie w ofercie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7992 PostWysłany: 21 Gru 2023 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1198
Loty: 104
Kilometry: 466 167
Krajów: 33 / 15.4%
niebieski
szybkie przelewy w standardzie Polska powinna wdrozyc lata temu , w Wielkiej Brytanii mialem takowe w 3 bankach bez oplat, niestety Polska nie wdrozyla tej dyrektywy unijnej wiadomo o co chodzi blue media i im podobne by nie zarobila musza placic niezle lapowki politykom
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 27 Gru 2023 11:37, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7993 PostWysłany: 21 Gru 2023 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 553
Loty: 150
Kilometry: 181 117
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
szsz napisał(a):
@Martinuss
Jeden woli kotlety a drugi pomidorówkę z WARSa ;) Ja z kolei lubię prostotę apki Wise, a apka Revolut wydaje mi się jakaś taka kwadratowa. Aż tak ważne jest doładowanie kartą? Wiele banków w PL ma szybki przelew w gratisie, a to jest darmowe w Wise i kasa jest na koncie w maks. 15 minut (zwykle od razu).

Uwierz mi, że to 15 minut często bardzo dużo zmienia ;) z mojego punktu widzenia oznacza to, że jeśli jestem w UE (albo jeśli mam lokalną kartę z netem i nie potrzebuję wifi) to tak naprawdę nie muszę kontrolować stanu konta w Revolucie, bo w ostateczności doładuję nawet przy kasie w pół minuty
_________________
35/51: ALB, AUT, BIH, BUL, CRO, CYP, CZE, DEN, ESP, FIN, FRA, GBR, GEO, GER, GRE, HUN, ITA, KOS, LAT, LTU, MDA, MKD, MLT, MNE, NED, NOR, POL, ROU, RUS, SLO, SRB, SUI, SVK, SWE, TUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
 Temat postu: Re: Revolut
#7994 PostWysłany: 22 Gru 2023 20:31 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 257
No to teraz Revolut stał się jeszcze bezpieczniejszy - tak urósł, że z nadzoru banku Litwy przeszedł pod nadzór EBC...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7995 PostWysłany: 22 Gru 2023 21:48 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 648
niebieski
Ostatnio zauważyłem, że kursy w kantorze mBanku (w przypadku konta Intensive, nie wiem jak w przypadku innych) przez większość dnia mam na poziomie tych z Revoluta. Czasem minimalnie gorsze, czasem minimalnie lepsze, ale ogólnie jestem mega pozytywnie zaskoczony.
Są również o wiele lepsze niż na przykład w chwili obecnej kursy MC i Visy. Co się stało? Może przy zagranicznych wyjazdach można po prostu zacząć korzystać z kantoru mBanku i nie przejmować się niczym innym? Oczywiście w ramach tych 10 walut obsługiwanych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7996 PostWysłany: 22 Gru 2023 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2023
Posty: 65
f0ku5 napisał(a):
Co się stało?

Możliwe że konkurencja zrobiła swoje, albo testują czy im się to opłaca.
_________________
Odwiedź Szwajcarski Szlak na YouTube i Instagram.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7997 PostWysłany: 28 Gru 2023 02:16 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 581
Zbanowany
niebieski
Macie doświadczenia z większymi transferami ? Jeśli przeleję na Revoluta, powiedzmy 150-200k złoty, pozostawię lub zamienię na euro i przeleję dalej, to się czepiają ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7998 PostWysłany: 28 Gru 2023 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 138
Loty: 46
Kilometry: 73 479
Krajów: 13 / 6.1%
Nie ma reguły. Kolega robił sobie zwykle takie wymiany i przelewał dalej kwoty od 10-50k pln i było ok przez kilka miesięcy ale w zeszłym tygodniu się pożegnali z nim, dali czas na wyciągniecie kasy i blok.
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#7999 PostWysłany: 28 Gru 2023 11:16 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1448
Loty: 6
Kilometry: 12 016
Krajów: 4 / 1.9%
niebieski
Tak z ciekawości, nie podobają im się zasilenia z kk czy w ogóle przelewy? A może brak płatności kartą?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Revolut
#8000 PostWysłany: 28 Gru 2023 16:32 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 581
Zbanowany
niebieski
Mr.Highlife napisał(a):
Nie ma reguły. Kolega robił sobie zwykle takie wymiany i przelewał dalej kwoty od 10-50k pln i było ok przez kilka miesięcy ale w zeszłym tygodniu się pożegnali z nim, dali czas na wyciągniecie kasy i blok.

A jaką podali przyczynę blokady ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8772 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403 ... 439  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ZFR oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group