Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Dubaj - ile pieniędzy
#1 PostWysłany: 01 Cze 2016 19:08 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 2
Witam,
niedługo lecę po raz pierwszy do Dubaju ile mniej więcej wziąć pieniędzy? Nie zamierzam szaleć, ale nie zamierzam także oszczędzać na wszystkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
#2 PostWysłany: 01 Cze 2016 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 1005
HON fly4free
Ja bym wzial tysiac.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 01 Cze 2016 19:17 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Ja z tysiąc sto.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Offline
#4 PostWysłany: 01 Cze 2016 19:23 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 32
myślę, że pincet starczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 01 Cze 2016 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
worek wystarczy
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 01 Cze 2016 19:31 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
becek napisał(a):
worek wystarczy


Wygrał skubany!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 01 Cze 2016 19:57 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 249
Loty: 23
Kilometry: 72 725
Krajów: 13 / 6.1%
niebieski
svietlana napisał(a):
Witam,
niedługo lecę po raz pierwszy do Dubaju ile mniej więcej wziąć pieniędzy? Nie zamierzam szaleć, ale nie zamierzam także oszczędzać na wszystkim.


Nic nie piszesz i oczekujesz odpowiedzi. Napisz na ile jedziesz i gdzie konkretnie. Masz zabookowany hotel? Będziesz chodzić do muzeum i uczestniczyć w innych atrakcjach? Wyżywienie we własnym zakresie czy hotel/restauracja? To tyle na początek...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 01 Cze 2016 20:24 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 110
w poniedziałek wróciłem z emiratów..bylem tam również we wrześniu 2014..i moje odczucie jest takie..że ceny poszły sporo w góre..4 mandarynki w carrefour 15 zł...tylko jeden przykład...Wiadomo..najdrożej jest w gaeriach.mall..jesli chodzi o jedzenie...atrakcje typu big bus czy burj khalifa moza kupic taniej z wyprzedzeniem przez internet.
Dolar też poszedł sporo w gore..wszytko to sprawia że taki wyjazd dla ludzi którzy nie zarabiają w euro czy dolarach robi sie coraz droższy..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 16 Sie 2016 10:06 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 11
To ja podłączę się konkretnie do tematu , nie będę zakładał nowego... wyjeżdzam na tydzien w listopadzie do dubaju , hotel i samolot juz oplacony. Ile szacować / zabierać kasy na przejazdy tam na miejscu - taxi metro? jedzenie , sklepy + restauracje. Nie planuję szaleć ale też mam ochotę czasem zjeść coś w restauracji. Jakieś sugestie? pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#10 PostWysłany: 16 Sie 2016 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 247
Loty: 228
Kilometry: 533 213
Krajów: 63 / 29.4%
niebieski
Metro - ok 20zł/dzień - bilet całodniowy.
Ceny w sklepach i restauracjach podobne są do cen w Polsce.
Ceny atrakcji jak parki, wodne, Burj Khalifa, Ferrari World (Abu Dhabi) dość wysokie.

Temat wałkowany już milion razy, wystarczy dobrze poszukać w tematach o ZEA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#11 PostWysłany: 16 Sie 2016 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 1055
Loty: 458
Kilometry: 739 672
Krajów: 85 / 39.7%
srebrny
http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... Comparison
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 16 Sie 2016 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3375
srebrny
Alls napisał(a):
To ja podłączę się konkretnie do tematu , nie będę zakładał nowego... wyjeżdzam na tydzien w listopadzie do dubaju , hotel i samolot juz oplacony. Ile szacować / zabierać kasy na przejazdy tam na miejscu - taxi metro? jedzenie , sklepy + restauracje. Nie planuję szaleć ale też mam ochotę czasem zjeść coś w restauracji. Jakieś sugestie? pozdrawiam!



kasy zabrać 0

wziąć kartę i płacić kartą
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
Offline
#13 PostWysłany: 16 Sie 2016 15:41 

I u Hindusa w sklepie, albo na straganie też będzie płacił kartą?
Góra
 PM off
wtak lubi ten post.
 
      
Offline
#14 PostWysłany: 16 Sie 2016 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3375
srebrny
moze sobie ta sama karta wyplacic troche pieniazkow z bankomatu
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#15 PostWysłany: 09 Lis 2016 22:08 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 121
czy ktoś jest bądź był w ostatnim czasie w Dubaju i może mi podać aktualny kurs euro i dolara ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 10 Lis 2016 00:53 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 434
niebieski
3.61 pierwszy kantor na lotnisku, 3.68 chyba pozniej
sprzedawalem w centrum na ibn battuta mall za 3.63
dolar.
euro nie wiem
11.2016
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#17 PostWysłany: 10 Lis 2016 03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 615
Loty: 100
Kilometry: 152 765
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
Przecież kursy w ZEA są sztywne, wiec nie ma znaczenia gdzie wymienia. Aktualne kursy można znaleźć poprzez popularna wyszukiwarkę z"g" na początku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#18 PostWysłany: 10 Lis 2016 13:27 

Rejestracja: 03 Lis 2016
Posty: 1
niby kursy są sztywne ale:

http://www.gccexchange.com/

przy EURO pokazuje 4112.08 AED za 1000 EUR

a na lotnisku:

Currency Name Code Buy FC Sell FC

Euro EUR 3.94736 4.27115

różnica rzędu 150 AED
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#19 PostWysłany: 10 Lis 2016 14:16 

Rejestracja: 13 Maj 2016
Posty: 21
rw30 napisał(a):
moze sobie ta sama karta wyplacic troche pieniazkow z bankomatu


tylko na niektórych kartach minimalna opłata za transakcję za granicą jest 9zł np. mbank
i przy na pewno kilkunastu operacjach już się robi niezły hajs :)
więc czasami lepiej wziąć jakieś dolce i wymienić na miejscu a kartę mieć w rezerwie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#20 PostWysłany: 10 Lis 2016 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 135
Loty: 75
Kilometry: 183 753
Krajów: 22 / 10.3%
Dokładnie też tak robię. Nie każdy ma kartę w obcej walucie a jak banki przeliczają ze złotówek to wie każdy kto korzysta od czasu do czasu- generalnie zawsze gorzej niż jeśli się gotówkę wymieni w kantorze.
Będąc w takiej cywilizowanej Hiszpanii bardzo często spotykałem się z sytuacją, że płatność była only cash. Nie wiem czy to ze względu na unikanie fiskusa czy opłaty za terminale jakieś wysokie mają.
Jako ciekawostka - w Australii często i gęsto przy płatności kartą była informacja że doliczają 2-3% do transakcji. W Polsce też jest to legalne ale nikt tego nie praktykuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group