Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 24 Sie 2015 21:09 

Rejestracja: 24 Sie 2015
Posty: 14
Wracamy do Guatemalii. Musimy zmienić 3 autobusy, pierwszy do Dangrigi, potem do Belmopanu i do granicy. Zbieramy się o świcie na małym placu w centrum Hopkins, tuż przy wielkiej hali, małego sklepiku prowadzonego (a jakże inaczej) przez Azjatów. Zbierają się tam dzieci jadące do szkoły i spora grupka turystów, widać będzie się trzeba bić o miejsca. Wreszcie podjeżdża wysłużony szkolny autobus i wszyscy gringos rzucają się do abordażu. Szybko okazuje się, że akurat ten szkolny autobus jest w rzeczywistości szkolnym autobusem. Wsiadające dzieci patrzą na nas z politowaniem, tak jakby takie rzeczy były oczywiste, a my wracamy pod daszek. Na nasz autobus poczekamy jeszcze chwilę w lekkim deszczyku, obserwując z pewną nieufnością ze dwa kolejne "szkolne autobusy". W końcu jest i nasz, z miejscami nie jest, aż tak źle. W hostelu doradzono mi, abym, wyjeżdżając z miasta, powiedział naganiaczowi, że chcemy jechać do Belmopanu, a ten na obrzeżach Dangrigi - nie dojeżdżając do dworca - zatrzyma nam autobus zmierzający właśnie w tamtą stronę. Oczywiście zapłacimy pełną stawkę, ale nie będziemy musieli czekać na kolejny. Zadziwiające jest to, że powrót do Belmopanu z Dangrigi zajął nam dużo mniej niż poprzednio i to prawie o godzinę. Oczywiście wliczam pół godzinny, obowiązkowy przejazd po każdej najmniejszej uliczce Hopkins w celu skompletowania jak największej liczby pasażerów.

W Belmopanie należy zrobić dłuższy postój i udać się na targ zaraz przy terminalu autobusowym. Można tam znaleźć bardzo dobre i tanie jedzenie. Autobusy do granicy odchodzą prawie co godzinę (zwłaszcza rano), więc można jeść spokojnie.

Dojeżdżamy do granicy. Przewalutowanie pesos czy belizyjskich dolarów jest możliwe ale po strasznym kursie. Straciliśmy około 5$ wymieniając 20$ w pesos na quetzale. Przejście granicy to formalność i znowu trzeba zapłacić - 37B$ - przynajmniej tym razem dostaliśmy pokwitowanie. W Gwatemali zostaliśmy przywitani przez naganiaczy busików do Flores. Daliśmy się namówić. Pojechaliśmy w 4 osoby za Q160, czyli całkiem nieźle.

We Flores zamieszkaliśmy w hostelu Aurora 2 (poprzednio Donya Goia), ale należy omijać to miejsce z daleka. Bliźniaczy hostel Aurora jest pewnie równie okropny. Dużo lepszym wyborem jest Los Amigos, ale nie mieli miejsc. Za to w pobliżu Aurora znaleźliśmy dwie bardzo dobre restauracje. Jedna (San Telmo) serwuje Cambucha - napój z zakwasu ziół lub zboż i dobre śniadania. W drugiej (miła restauracja z tarasem - po stromych schodach, na przeciwko San Telmo) można dostać Tamarindo - napój z suszonych owoców.

Flores to bardzo małe miasteczko, zlokalizowane na wyspie. Jest to zagłębie hosteli, agencji turystycznych i sklepów z pamiątkami. Jest jeden bankomat ale zwykle zepsuty. 10 minut od centrum Flores - za mostem - znajduje się Santa Elena, gdzie można zjeść w macdonaldzie i wypłacić pieniądze w jednym z 20 bankomatów 5B. Co ciekawe nie można wypłacić więcej niż Q2000 jednego dnia. Bez względu na limit karty. Flores można obejść w 15 minut, a centrum miasta znajduje się na wzniesieniu. Jest tam policja, boisko i (aktualnie) wielka zielona choinka z plastiku ubrana w setkę lampek, mrugających do muzyczek z amerykańskich kolęd. I tylko samoloty buczą nad głowami dowożąc nowych turystów ze stolicy, rządnych przygód w ruinach Tikal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group