Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 525 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#321 PostWysłany: 04 Maj 2018 14:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4226
Loty: 343
Kilometry: 671 009
Krajów: 64 / 29.9%
Warszawa w jeden dzień. O 7 rano to najlepiej pojechać od razu na Starówkę. Proponuję dojechać z dworca czy lotniska do ul. Nowy Świat i następnie przejść się Krakowskim Przedmieściem. Po drodze masz Pałac Branickich, Pałac Zamojskich, Kościół Św. Krzyża, Uniwersytet Warszawski. Zjedź gdzieś po drodze śniadanie. Potem zobaczysz Pałac Prezydencki, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i wejdziesz na Starówkę. Tam pokręć się po rynku, Podwale, Barbakan.
Następnie wróć w stronę pomnika Grób Nieznanego Żołnierza i przejdź przez Park Saski. Na ulicy Marszałkowskiej miniesz Pastę i dojdziesz do Pałacu Kultury i Nauki. Wjazd na Taras Widokowy w PKiN jest w godzinach: 10-20. Za bilet zapłacisz 20 zł.
Następnie możesz przejechać się Marszałkowską do Placu Konstytucji, przejść ul. Piękną i następnie zobaczysz Sejm na Wiejskiej (o ile nie będzie ogrodzony wysokim płotem). Potem możesz zwiedzić Łazienki Królewskie, które otwarte są od rana do wieczora. Park można zwiedzać za darmo, inne atrakcje są już płatne. Ale warto wydać 25 zł aby obejrzeć Pałac na wodzie od środka. Czwartki są bezpłatne. Warty obejrzenia jest też ogród botaniczny a dalej Belweder.
Możesz przejść się Alejami Ujazdowskim. Jeśli jeszcze miałbyś czas to możesz się jeszcze przejść Al. Szucha.
_________________
Ιαπόνκα76


Ostatnio edytowany przez Japonka76 04 Maj 2018 21:37, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#322 PostWysłany: 04 Maj 2018 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1677
Loty: 70
Kilometry: 138 694
Krajów: 24 / 11.2%
niebieski
A ja bym Ci proponował taką trasę
https://www.google.pl/maps/dir/52.25269 ... !3e2?hl=pl
z wizytą tu http://muzeumpolskiejwodki.pl/
Obiad Retro Praga Ząbkowska 2

Załączniki:
Wawa.png
Wawa.png [ 1016.94 KiB | Obejrzany 2365 razy ]
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#323 PostWysłany: 04 Maj 2018 15:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4226
Loty: 343
Kilometry: 671 009
Krajów: 64 / 29.9%
@eskie to fajna trasa, ale nie dla osoby, która będzie pierwszy raz w Warszawie i ma swoje preferencje odnośnie rzeczy, które chciałby by zobaczyć.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#324 PostWysłany: 04 Maj 2018 15:57 

Japonka76 napisał(a):
Następnie wróć w stronę pomnika Nieznanego Żołnierza .

To jest pomnik Nieznanego Žołnierza ?
Mnie uczyli, że to Gròb Nieznanego Žołnierza.

Z wielu pòl bitewnych wylosowano poległego nieznanego obrońcę Lwowa i to jego szczątki tam spoczywają.
Góra
 PM off  
      
Offline
#325 PostWysłany: 04 Maj 2018 16:01 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1667
Loty: 37
Kilometry: 97 719
Krajów: 14 / 6.5%
srebrny
Wg pierwszych słów z wikipedii - "Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie – grób-pomnik na placu marsz Józefa Piłsudskiego". Już pomijając fakt, że nagrobek może być nazywany pomnikiem, to tym bardziej symboliczność tego grobu, którą przedstawiłeś w swoim poście pozwala na nazywanie go pomnikiem
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Offline
#326 PostWysłany: 04 Maj 2018 16:06 

Może wg wikipediii to pomnik.
ZAWSZE nazywa się to miejsce Grobem Nieznanego Żołnierza.
Góra
 PM off  
      
Offline
#327 PostWysłany: 04 Maj 2018 17:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4226
Loty: 343
Kilometry: 671 009
Krajów: 64 / 29.9%
OK @jacakatowice Grób Nieznanego Żołnierza. Poprawiłam.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#328 PostWysłany: 04 Maj 2018 22:33 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
mzukowski, panprofesor82, Aga_podrozniczka, Japonka76, super propozycje, bardzo dziękuję.

Na pewno wybiorę coś z tych tras.
Bardzo, bardzo Wam dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#329 PostWysłany: 06 Maj 2018 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Loty: 12
Kilometry: 13 322
Krajów: 7 / 3.3%
Jako, że sam 1 maja byłem na kolejnej jednodniówce w Warszawie to wrzucę swój plan wycieczki:

Przylot 6:50 na lotnisko Chopina --> Idziemy na przystanek autobusowy i dojazd do centrum (np linia 175)
- Pałac Kultury i Nauki, dworzec centralny, złote tarasy
- następnie idziemy na stację metra (centrum) i jedziemy do Ratusz Arsenał (kierunek Młociny), wysiadka i idziemy do Ogrodu Krasińskich, mijamy pałac Krasińskich następnie budynek sądu Najwyższego i pomnik Powstania Warszawskiego.
- kolejno udajemy się w kierunku Barbakan, pomnik Małego Powstańca i wchodzimy na Rynek Starego miasta do Syrenki. Klimatyczne uliczki, kamienice fajnie troszkę tam pochodzić.
- następnie przechodzimy do Zamku Królewskiego można udać się na jego zwiedzanie bądź też iść dalej mijając kolumnę Zygmunta aż na Taras widokowy.
- schodzimy Krakowskim Przedmieściem mijając pałac Wesslów, pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza, pałac Potockich, następnie odbijamy w prawo w kierunku Pomnika Piłsudskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza.
- wracamy na Krakowskie Przedmieście i idziemy w dół aż do stacji metra Nowy Świat i udajemy się nim do stacji Stadion Narodowy
- zwiedzanie stadionu w wersji jak kto woli (z zewnątrz, trybuny albo i nawet szatnie, murawę)
- z pod stadionu idziemy na Rondo Waszyngtona i jedziemy autobusem, tramwajem na Muzeum Narodowe
- zwiedzamy Muzeum Narodowe bądź też Muzeum Wojska Polskiego
- teraz możemy udać się na zasłużony obiad (ja akurat udałem się metrem na Plac Wilsona)

Po obiedzie jedziemy metrem na stację Politechnika, następnie autobusem w kierunku Torwaru (przystanek Rozbrat 01 albo Torwar 07)
- przechodzimy obok Torwaru, stadionu Legii by wejść od tej strony do Łazienek Królewskich.
- Jak ktoś chce można wejść po schodach na Zamek Ujazdowski następnie alejkami udajemy się aż do Pałacu na Wodzie. Okolica jak i sam pałac o tej porze roku robi wrażenie.
- Po odpoczynku na Łazienkach udajemy się pod Belweder by przejść się alejami Ujazdowskimi obok kancelarii Prezesa Rady Ministrów
- możemy się przejść bądź podjechać autobusem aż na przystanek Piękna 02 by następnie udać się na ul Wiejską pod Sejm.
- Z sejmu idziemy w kierunku placu Trzech Krzyży
- I tak skończyliśmy podróż w knajpie znów na Krakowskim Przedmieściu (Kino Kultura) gdzie polecam super lody.
- Po 19 odjazd autobusem 175 z Placu Piłsudskiego 06 na lotnisko Okęcie

Może komuś się przyda taka forma podróży i gwarantuję, że nogi trochę bolą ;).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mzukowski uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#330 PostWysłany: 12 Cze 2018 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1217
Loty: 307
Kilometry: 488 854
Krajów: 70 / 32.7%
niebieski
Dzisiaj "Muzeum Polskiej Wódki otworzyło swoje podwoje dla pierwszych gości!"
http://muzeumpolskiejwodki.pl/
wstęp 40 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Offline
#331 PostWysłany: 12 Cze 2018 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7699
Loty: 15
Kilometry: 58 252
Krajów: 10 / 4.7%
srebrny
@zoli a co w cenie tego biletu, jakieś degustacje etc....? :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
Offline
#332 PostWysłany: 12 Cze 2018 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1217
Loty: 307
Kilometry: 488 854
Krajów: 70 / 32.7%
niebieski
-- 12 Cze 2018 18:05 --

póki co nie byłem, więc nie wiem. Dostałem tylko info o otwarciu.

ps. ale można by się wybrać kiedyś wspólnie, bilety grupowe (od. 10 os.) są piątkę tańsze

-- 12 Cze 2018 18:36 --

Przyjrzałem się temu co mają na stronie - co do degustacji bardzo słabo jest to opisane. Sądząc po regulaminie najprawdopodobniej normalny bilet zawiera opcjonalną degustację, którą można rozszerzyć o Degustację Konesera za 15 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#333 PostWysłany: 18 Sie 2018 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 257
niebieski
Jak wygląda obłożenie Muzeum Powstania Warszawskiego w sobotę i niedzielę? Chodzi mi o to, czy są tłumy. Zamierzam poświęcić na zwiedzanie 3 godziny. Wystarczy? Czy w okolicy tego muzeum jest jeszcze coś godnego uwagi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#334 PostWysłany: 18 Sie 2018 18:23 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
W niedzielę rano po otwarciu z reguły pusto, 3h starczy.
W okolicy jedynie jako ciekawostkę można zobaczyć Pl. Europejski. Jest np. napis Kocham Warszawę, fontanny, leżaczki. Takie miejsce na relax po zwiedzaniu.
Dla fanów kolei działa jeszcze Stacja Muzeum na dawnym dworcu Warszawa Głowna. Wieczorami jest tam popularny nocny market.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#335 PostWysłany: 18 Sie 2018 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 257
niebieski
O tym mówisz?

https://www.stacjamuzeum.pl/pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#336 PostWysłany: 21 Sie 2018 09:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9101
Loty: 205
Kilometry: 300 878
Krajów: 30 / 14.0%
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#337 PostWysłany: 22 Sie 2018 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 257
niebieski
Wychodzi na to, że będę miał okazję pozwiedzać Warszawę. Czas jaki będę miał (podróż służbowa) to piątek od godziny 18:00 do niedzieli godzina 15:00.
Myślałem o czymś takim:
piątek wieczorem - okolice Zamku Królewskiego
sobota - Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Kolejnictwa, okolice Parku Saskiego, Pałac Kultury i Nauki (widok na stolicę o zachodzie słońca)
niedziela - tutaj nie mam pomysłu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#338 PostWysłany: 22 Sie 2018 15:25 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Dorzuć koniecznie...Muzeum Słoika. Warto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#339 PostWysłany: 22 Sie 2018 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1480
Loty: 145
Kilometry: 224 064
Krajów: 34 / 15.9%
niebieski
@klonowiec zwracam uwagę, że w niedzielę wstęp do Muzeum Powstania Warszawskiego jest bezpłatny, więc może warto rozważyć przesunięcie planu z soboty na niedzielę ;) Ponadto jeśli lubisz muzea to polecam dołożyć w niedzielę wizytę (też bezpłatną) w Muzeum Chopina. Nawet jeśli nie jesteś melomanem to fajnie zobaczyć i posłuchać tego multimedialnego miejsca. Fajne jest też niedawno ponownie otwarte po wieloletnim remoncie Muzeum Warszawy przy rynku na starówce oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. I oczywiście warte polecenia są warszawskie klasyki czyli wnętrza Zamku Królewskiego (niestety od niedawna zmieniono dzień bezpłatnego wejścia z niedzieli na środę), Pałacu na Wyspie i innych zabudowań w Łazienkach Królewskich oraz Pałacu w Wilanowie. Z rzeczy mniej oczywistych to interesująca jest wizyta ze zwiedzaniem Stadionu Narodowego. Spacer po bulwarach to miła rzecz. I polecam też wieczorne (teraz o 21) piątkowe lub sobotnie pokazy multimedialne fontann poniżej starego miasta - też za free :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#340 PostWysłany: 23 Sie 2018 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 257
niebieski
Mam już kilka opcji, teraz pozostało to wszystko zaplanować. Co do niedzieli, to czy nie będzie tak, że z racji bezpłatnego wstępu będzie więcej ludzi? Wolę zapłacić te ~20 zł i na spokojnie, bez tłumu zobaczyć to muzeum. Ale nic jeszcze nie jest postanowione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 525 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group