Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 525 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#301 PostWysłany: 22 Lis 2017 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1673
Loty: 766
Kilometry: 1 302 130
Krajów: 98 / 45.8%
srebrny
http://warsaw.carpediem.cd/events/49900 ... -powrotem/

Ktoś dziś wybiera się do "Tam i z powrotem"?
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#302 PostWysłany: 30 Lis 2017 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1060
Loty: 279
Kilometry: 414 687
Krajów: 54 / 25.2%
niebieski
Trochę klikania, ale przegląd najważniejszych stołecznych jarmarków/imprez bożonarodzeniowych w jednym miejscu:

http://mazowieckie.naszemiasto.pl/artyk ... n=jarmarki
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#303 PostWysłany: 30 Lis 2017 11:53 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10319
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
sko1czek napisał(a):
http://warsaw.carpediem.cd/events/4990045-arabia-saudyjska-kraj-kontrastu-i-absurdu-at-klubokawiarnia-tam-i-z-powrotem/

Ktoś dziś wybiera się do "Tam i z powrotem"?


Byłeś? Wygląda na bardzo fajną miejscówkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#304 PostWysłany: 30 Lis 2017 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1673
Loty: 766
Kilometry: 1 302 130
Krajów: 98 / 45.8%
srebrny
@Sudoku
byłem 2 x. Pierwszy raz na spotkaniu z Witoldem Repetowiczem, na promocji jego książki o Kurdystanie:
http://www.tam-cafe.pl/facebook-event/n ... kurdystan/
a drugi raz na pogadance o Arabii Saudyjskiej.

Miejsce bardzo wyluzowane, przyjemne, sporo do jedzenia na ciepło i na zimno, dobrej jakości (kanapki, humusy, curry, ciasta) dwa piwa z kija, właściwie jest wszystko co potrzeba. Trochę poza centrum, na Mokotowie, ale od tramwaju 50 m a od stacji metra poniżej kilometra.

Paradoksalnie, na świetnym spotkaniu z Repetowiczem, który jest mądrym gościem z kolosalną wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie Kurdów, Kurdystanu i Bliskiego Wschodu w ogólności było tylko pół sali gości.
Za to na pogadance stewardess ze Small Planet o Arabii Saudyjskiej, w której po prostu pracowały 3,5 miesiąca, sala pękała w szwach, ludzie siedzieli na podłodze i stali w sąsiedniej sali nie widząc albo widząc tylko kątem oka pokazywane zdjęcia.
Wot zagadka. Może w okresie od kwietnia do dziś klub stał się znany i popularny, może sama nazwa Arabii Saudyjskiej przyciąga a może przyciąga coś innego... a może dziewczyny mają duże grono znajomych i przyjaciół.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#305 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:19 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10319
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Ja ma tam pól kilometra na piechotę, więc na pewno w najbliższej przyszłości skorzystam i sprawdzę, od czego zależy ilość gości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#306 PostWysłany: 11 Lut 2018 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 257
niebieski
Będę nocował 2 dni w Warszawie. Jest to delegacja, więc na zwiedzanie nie będę miał za dużo czasu - dopiero po 18:00 będę wolny. Co warto zobaczyć w te 2 wieczory? Nocleg mam w rejonie Krakowskiego Przedmieścia. Bezpiecznie jest tam w tych (ciemno) godzinach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#307 PostWysłany: 11 Lut 2018 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8100
platynowy
Sporo zależy od pory roku. Im cieplej, tym więcej dzieje się na zewnątrz. Polecam stronę reporter.pl, gdzie jest masa informacji o różnego rodzaju imprezach, wystawach, koncertach i przedstawieniach, ale raczej tych nie ogłaszanych na stronach typu ebilet.pl, itp.
Jeśli lubisz teatr, to na pewno warto wybrać się na jakiś spektakl, a jest tego w Warszawie bardzo dużo (jest o tym nawet osobny wątek).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#308 PostWysłany: 11 Lut 2018 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1677
Loty: 70
Kilometry: 138 694
Krajów: 24 / 11.2%
niebieski
Pomijając białe wygłodzone niedźwiedzie to jest bezpiecznie. Ale Ty w Kanadzie, to chyba jesteś przyzwyczajony do niedźwiedzi snujących się po centrach dużych miast.
A tak na serio, Krakowskie Przedmieście i Stare i Nowe Miasto oraz Mariensztat, to najciekawsze miejsca w Warszawie. Po prostu połaź sobie po mieście, wstąp gdzieś na pierogi, wejdź do pub'u, wstąp do prywatnej galerii. Po 18.00 to raczej muzea i państwowe galerie będą już pozamykane, bilety na spektakle w teatrze też raczej są wyprzedane.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#309 PostWysłany: 11 Lut 2018 13:15 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3834
srebrny
Stare i Nowe Miasto, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i inne ulice w centrum są oświetlone i spokojnie do 22.00, a w weekendy oczywiście dłużej jest tam dużo ludzi. Spokojnie możesz spacerować. :) Nocą nie należy, jak wszędzie chyba, zapuszczać się w dzielnice mieszkaniowe gdzie z oświetleniem może być gorzej i więcej nudzącej się młodzieży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#310 PostWysłany: 11 Lut 2018 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4628
Loty: 523
Kilometry: 841 507
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
@klonowiec

Krakowskie Przedmieście to akurat chyba najlepiej oświetlony, najtłumniejszy i też najbezpieczniejszy region Warszawy (która i tak jest o niebo bezpieczniejsza od innych dużych europejskich stolic).

Po 18-tej to wiele się nie nazwiedzasz - raz, że ciemno a dwa że większość miejsc już będzie zamknięta.

Pozostaje ci rozrywka - tutaj musisz nam napisać czy wolisz iść na dobre piwo czy może do teatru.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#311 PostWysłany: 11 Lut 2018 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 257
niebieski
Powiedzmy, że jak dla mnie rozrywką będzie już sam spacer od Zamku Królewskiego pod Sejm ;) Bardzo lubię klimaty dużych miast (wieżowce itp).
Czyli Krakowskie Przedmieście już wpisałem na listę. A opłaci mi się wjeżdżać na taras widokowy PKiN? Wyczytałem, że jest czynny do 20:00. No to jak bym tam dotarł na 19:00, to spokojnie zobaczyłbym sobie panoramę Warszawy w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#312 PostWysłany: 11 Lut 2018 14:14 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3834
srebrny
Jak trafisz na dobrą pogodę bez smogu, to warto. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#313 PostWysłany: 11 Lut 2018 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4628
Loty: 523
Kilometry: 841 507
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
Biorąc pod uwagę noc, zimę i dość częsty smog to chyba nie ma sensu.
Poza tym na górze mocno wieje - tam nawet latem jest chłodno a co dopiero zimą.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#314 PostWysłany: 11 Lut 2018 16:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9101
Loty: 205
Kilometry: 300 878
Krajów: 30 / 14.0%
Całkiem fajne ulice są w okolicy Politechniki, Nowowiejska, Noakowskiego, całkiem wysokie kamienice eleganckie, jak generalnie spora część Śródmieścia Południowego (między Łazienkowską, a Jerozolimskimi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#315 PostWysłany: 12 Lut 2018 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1480
Loty: 145
Kilometry: 224 064
Krajów: 34 / 15.9%
niebieski
W Łazienkach Królewskich świąteczna iluminacja jest w tym roku do 12 marca. Całkiem fajnie to wygląda, a i ludzi jest sporo, przynajmniej na głównych oświetlonych alejkach.
https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/w ... lazienkach
A Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie są czynne do 25 lutego. Bilet normalny w dni powszednie kosztuje 10 zł. Czynne są do godziny 21:00.
http://www.wilanow-palac.pl/edukacja/kr ... od_swiatla
Inne iluminacje już są zdemontowane :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#316 PostWysłany: 17 Lut 2018 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 257
niebieski
Jak by kogoś ciekawiło, jak o tej porze roku (w nocy) wygląda Warszawa z góry, to odsyłam do załącznika. Prawie jak Dubaj, tylko troszkę niższy ;)

Załączniki:
prawie jak Dubaj.jpg
prawie jak Dubaj.jpg [ 479.27 KiB | Obejrzany 1329 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#317 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:58 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Hej.
Będę mieć wolny czas w Warszawie w godzinach 7.00 do powiedzmy 17.00.
Co prawda przeczytałem cały temat, jednak nie wiem dalej jak zaplanować dzień.
Pogoda ma być super, ciepło i słonecznie co byście polecili zobaczyć?
Dodam, tylko, że będzie to moja pierwsza wizyta w Warszawie i chciałbym raczej zobaczyć miejsca obowiązkowe i popularne.
Na pewno odpada Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Kopernika. Na to chcę przeznaczyć osobny wyjazd.
Sam tak myślę aby zobaczyć coś z tego:
-Stare miasto
- Pałac Kultury
- Pałac Prezydencki
- Sejm w Warszawie
- Łazienki Królewskie
- Belweder

Hmmm.. Sam nie wiem, pytanie czy można by też zwiedzić większość tych miejsc od środka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#318 PostWysłany: 04 Maj 2018 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 660
Loty: 370
Kilometry: 533 368
Krajów: 56 / 26.2%
niebieski
Rano możesz uderzyć w okolicę Belwederu, Łazienek, później o 10.00 polecam Free Walking Tour (https://freewalkingtour.com/warsaw/), później obiad, może piwko na Bulwarach, a na koniec trochę centrum z Pałacem Kultury (punkt widokowy). Sejmu i Belwederu nie zwiedzisz ot tak wewnątrz.
_________________
Iberomat.com - stories from Spain & Portugal. Slow travel, local food, wine, culture & hidden places of the Iberian Peninsula.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#319 PostWysłany: 04 Maj 2018 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1330
srebrny
Przyjmuję punkt startowy w Centrum i zakładając, że chodzenie jest Tobie obce proponuję poniższą trasę. Nad wizłą możesz odpocząć, a jeśli wystarczy Tobie czasu zwiedzisz jeszcze PKiN.
Miłego zwiedzania :)

3,5 km odcinek Centrum - Stare Miasto
https://www.google.de/maps/dir/52.23016 ... !3e2?hl=pl

8,9km odcinek Stare Miasto - Nowe Miasto - Bulwary - Łazienki
https://www.google.de/maps/dir/52.24994 ... !3e2?hl=pl

3,5km Uleje Ujazdowskie
https://www.google.de/maps/dir/52.21482 ... !3e2?hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#320 PostWysłany: 04 Maj 2018 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3036
Loty: 554
Kilometry: 1 342 494
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
Ja bym polecila polaczenie trasy numer 2 i 3 i przejscie do Starowki Alejami Ujazdowskimi i potem Nowym Swiatem do Starego Miasta.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 525 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group