| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [LIVE] W 8 dni dookoła świata w-8-dni-dookola-swiata,219,185778 | Strona 1 z 3 |
| Autor: | igore [ 27 Lut 2026 15:01 ] | ||
| Temat postu: | [LIVE] W 8 dni dookoła świata | ||
On i ona rozmawiają w jednym z krakowskich mieszkań w sobotni wieczór: On - chyba nie jest normalne, że ktoś bierze kąpiel w wannie 2 razy dziennie Ona - chyba nie jest normalne, że ktoś leci dookoła świata w tydzień Kurtyna Trudno się z Nią nie zgodzić, ale skoro bilety (prawie wszystkie) kupione, trzeba będzie lecieć. Od samego początku pojawiają się problemy. 1. Dopiero w tym miesiącu zauważyłem, że ważność mojego paszportu kończy się w sierpniu. Do kilku miejsc na mojej trasie wymagane jest by paszport był ważny minimum 6 miesięcy. Na szczęście w 2.5 tygodnia udało się wyrobić nowy. 2. Gdy wnioskowałem o wizę do Indii, przez przypadek trafiłem na wątek, w którym ludzie opisywali, że czekali nawet ponad 2 tygodnie na decyzję. Ja miałem tydzień. Szczęśliwie odpowiedź dostałem w niecałe 24h - odmowną. Okazało się, że w pośpiechu zamiast swojego zdjęcia załączyłem zdjęcie paszportu. Kolejne 24h i kolejne wydane 25$ by wiza została przyznana. Co ciekawe, to moja druga wiza do Indii i drugi raz nei wyjdę z lotniska. Pierwsza też była przy okazji RTW. 3. Ponad 10 telefonów i dwa źle wystawione bilety za aviosy. Niekompetencja pracowników BA jest zatrważająca. Finalnie dostępność na lot, który mnie interesował zmalała do 0 i mam do wyboru lot częściowo za kasę albo zostanie dłużej w Vanuatu zamiast 2 dni na Fidżi. Sam nie wiem Zaczynam dziś o 22 lotem do Szardży. Wracam w następną sobotę. Przy takim tempie o sensownym planowaniu nie ma co myśleć. Najważniejsze, żeby zdążyć na wszystkie loty. Postaram się pisać live, ale na cuda bym nie liczył. Na początku zwiedzę głownie lotniska i samoloty.
| |||
| Autor: | seba [ 27 Lut 2026 15:04 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Kibicuje mocno, ale hardkor niesamowity | |
| Autor: | Yossarian [ 27 Lut 2026 15:23 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Wspieram, żeby nic nie posypało się na trasie i trzymam kciuki za kręgosłup. Nie takie rzeczy się robiło I przypomniał mi się cytat niejakiego @igore pod moim 8-dniowym RTW: „Ja się z kolei upewniam, że takie tempo "zwiedzania" nie dla mnie.” | |
| Autor: | kameander [ 27 Lut 2026 16:27 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Kto wie, czy będzie to relacja roku. Ale z całą pewnością będzie to intro roku. | |
| Autor: | marcin.krakow [ 27 Lut 2026 18:51 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Jak masz siedzieć tylko w NAN i okolicy to lepiej zostać dłużej na VLI | |
| Autor: | igore [ 27 Lut 2026 21:31 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Ja to proszę Pana mam dobre połączenie....No chyba, że gra najlepsza liga na świecie. Zwykle na lotnisko jadę mniej niż 20 minut. Na szczęście kibice Piasta nie wracają do Gliwic samolotem, więc droga na lotnisko jest w miarę pusta. Na salonik chyba już nie będzie czasu. Poza tym jest post i ramadan. W autobusie mnóstwo miejsc siedzących, ale stwierdziłem, że może lepiej postoję. | |
| Autor: | igore [ 28 Lut 2026 06:53 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Fast track nie działał, ale o tej porze w piątek na lotnisku hula wiatr, więc przez kontrolę przeszedłem w 2 minuty. Pod bramką rodacy rozpijają ostatnie Żubrówki. Podczas boardingu 2 kolesi chce się bić. - To co, napie..my się? Ja nie muszę lecieć. - Ja też nie. Ostatecznie jeden na pewno nie poleciał. Widocznie Szardża podczas ramadanu wydała mu się przerażającą perspektywą. Pierwszy raz leciałem Air Arabią i wybrałem ją tylko dlatego,że wylot był późno. Normalnie leciałbym pewnie naszym narodowym za mile. Nie było źle. Miejsca trochę więcej niż w FR. Ceny posiłków i napojów niskie. W promocyjnej cenie warto ich rozważyć. Load factor bliski 100%. Za 4h lecę do Delhi. | |
| Autor: | Yossarian [ 28 Lut 2026 12:32 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Biorąc pod uwagę aktualną sytuację geopolityczną to może być naprawdę relacja roku. Życzę spokoju i bezpiecznej podróży. | |
| Autor: | igore [ 28 Lut 2026 13:28 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Chyba tyle z mojego wyjazdu. Po 2h w samolocie znów jestem w terminalu w Szardży bez szans zdāżenia na lot do Nowej Kaledonii. | |
| Autor: | Gaszpar [ 28 Lut 2026 13:46 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Ale pech...:/ | |
| Autor: | kumkwat_kwiat [ 28 Lut 2026 13:53 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Współczuję, niezły pech. | |
| Autor: | igore [ 28 Lut 2026 14:01 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Ma ktoś pomysł.jak się skontaktować z Air Calin by spróbować zwrócić bilet?Z tego co widzę wszystkie biura czynne w dni robocze. | |
| Autor: | iamdeszko [ 28 Lut 2026 15:04 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Szkoda, zapowiadalo sie świetnie :/ | |
| Autor: | igore [ 28 Lut 2026 15:13 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Niestety są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Zamiast jeść homara w biznes klasie SQ, będę siedział na podłodze przepełnionego terminala w SHJ. Burdel tu jest niemiłosierny i nikt nie wie co dalej. | |
| Autor: | MTalma [ 28 Lut 2026 15:15 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
@igore daj znac jak cokolwiek ruszy, bo ja na szczescie nie wylecialem, ale musze pozmieniac na cito... | |
| Autor: | Olencjaaa [ 28 Lut 2026 16:11 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
igore napisał(a): Niestety są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Zamiast jeść homara w biznes klasie SQ, będę siedział na podłodze przepełnionego terminala w SHJ. Burdel tu jest niemiłosierny i nikt nie wie co dalej. Bardzo mi przykro, że taka fajna podróż się posypała Moi rodzice też utknęli w Sharjah w drodze powrotnej do Warszawy. Zarezerwowałam im hotel przy lotnisku, już tam są i zobaczymy co dalej | |
| Autor: | igore [ 28 Lut 2026 16:14 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Na razie stoję w kolejce do kolejki do immigration, a z głośników leci po kolei w 2 językach litania skasowanych lotów. Czuję się jak w jakimś filmie. Nie byłbym sobą, gdybym nie zaczął szukać możliwości zrobienia jednak tego RTW jak otworzą przestrzeń powietrzną. Jak ktoś ma jakieś dobre i tanie propozycje to proszę o info W SYD mam już nieodwoływalny nocleg z 5 na 6 marca, 6 mam lot z SYD do LAX a potem z US do PL. Najlepiej byłoby mi się dostać do Australii w środę/czwartek. | |
| Autor: | pabien [ 28 Lut 2026 16:31 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
Z Dzudży latają samoloty - abu Dhabi bo nie wiedziałem jak się szardża pisze ![]() Riad jest 10h od Szardży | |
| Autor: | kostek966 [ 28 Lut 2026 17:29 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
?!, przecież bliżej do Omanu, widzę że Muscat otwarty, może salamem do Azji i tam dalej do Australii | |
| Autor: | pabien [ 28 Lut 2026 17:35 ] |
| Temat postu: | Re: [LIVE] W 8 dni dookoła świata |
To był mój pierwszy trop, ale uznalem, że SA jest bardziej perspektywiczna jeśli chodzi o ciągłość lotów. Oman ma przewagę, że łatwiej go zmienić w lokalna wycieczkę. A i jest Ramadan | |
| Strona 1 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |