Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 27 Lut 2026 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 2343
Loty: 418
Kilometry: 752 722
Krajów: 77 / 36.0%
HON fly4free
On i ona rozmawiają w jednym z krakowskich mieszkań w sobotni wieczór:

On - chyba nie jest normalne, że ktoś bierze kąpiel w wannie 2 razy dziennie
Ona - chyba nie jest normalne, że ktoś leci dookoła świata w tydzień

Kurtyna

Trudno się z Nią nie zgodzić, ale skoro bilety (prawie wszystkie) kupione, trzeba będzie lecieć.
Od samego początku pojawiają się problemy.

1. Dopiero w tym miesiącu zauważyłem, że ważność mojego paszportu kończy się w sierpniu. Do kilku miejsc na mojej trasie wymagane jest by paszport był ważny minimum 6 miesięcy. Na szczęście w 2.5 tygodnia udało się wyrobić nowy.
2. Gdy wnioskowałem o wizę do Indii, przez przypadek trafiłem na wątek, w którym ludzie opisywali, że czekali nawet ponad 2 tygodnie na decyzję. Ja miałem tydzień. Szczęśliwie odpowiedź dostałem w niecałe 24h - odmowną. Okazało się, że w pośpiechu zamiast swojego zdjęcia załączyłem zdjęcie paszportu. Kolejne 24h i kolejne wydane 25$ by wiza została przyznana. Co ciekawe, to moja druga wiza do Indii i drugi raz nei wyjdę z lotniska. Pierwsza też była przy okazji RTW.
3. Ponad 10 telefonów i dwa źle wystawione bilety za aviosy. Niekompetencja pracowników BA jest zatrważająca. Finalnie dostępność na lot, który mnie interesował zmalała do 0 i mam do wyboru lot częściowo za kasę albo zostanie dłużej w Vanuatu zamiast 2 dni na Fidżi. Sam nie wiem :roll: (możliwe, że mapa się trochę zmieni).

Zaczynam dziś o 22 lotem do Szardży. Wracam w następną sobotę. Przy takim tempie o sensownym planowaniu nie ma co myśleć. Najważniejsze, żeby zdążyć na wszystkie loty.

Postaram się pisać live, ale na cuda bym nie liczył. Na początku zwiedzę głownie lotniska i samoloty. :lol:

Załączniki:
rtw.png
rtw.png [ 239.42 KiB | Obejrzany 1276 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
39 ludzi lubi ten post.
11 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 27 Lut 2026 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 920
Loty: 497
Kilometry: 836 042
Krajów: 77 / 36.0%
srebrny
Kibicuje mocno, ale hardkor niesamowity :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 27 Lut 2026 15:23 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 559
Loty: 388
Kilometry: 568 148
Krajów: 77 / 36.0%
srebrny
Wspieram, żeby nic nie posypało się na trasie i trzymam kciuki za kręgosłup. Nie takie rzeczy się robiło ;)

I przypomniał mi się cytat niejakiego @igore pod moim 8-dniowym RTW: „Ja się z kolei upewniam, że takie tempo "zwiedzania" nie dla mnie.” :lol:
_________________
Image

Relacja [LIVE] RTW w 8 dni
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#4 PostWysłany: 27 Lut 2026 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 794
złoty
Kto wie, czy będzie to relacja roku. Ale z całą pewnością będzie to intro roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
igore lubi ten post.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 27 Lut 2026 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3824
Loty: 627
Kilometry: 1 137 707
Krajów: 111 / 51.9%
platynowy
Jak masz siedzieć tylko w NAN i okolicy to lepiej zostać dłużej na VLI
Góra
 Profil Relacje PM off
igore lubi ten post.
 
      
Offline
#6 PostWysłany: 27 Lut 2026 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 2343
Loty: 418
Kilometry: 752 722
Krajów: 77 / 36.0%
HON fly4free
Ja to proszę Pana mam dobre połączenie....No chyba, że gra najlepsza liga na świecie. Zwykle na lotnisko jadę mniej niż 20 minut. Na szczęście kibice Piasta nie wracają do Gliwic samolotem, więc droga na lotnisko jest w miarę pusta.
Na salonik chyba już nie będzie czasu. Poza tym jest post i ramadan. W autobusie mnóstwo miejsc siedzących, ale stwierdziłem, że może lepiej postoję.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#7 PostWysłany: 28 Lut 2026 06:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 2343
Loty: 418
Kilometry: 752 722
Krajów: 77 / 36.0%
HON fly4free
Fast track nie działał, ale o tej porze w piątek na lotnisku hula wiatr, więc przez kontrolę przeszedłem w 2 minuty. Pod bramką rodacy rozpijają ostatnie Żubrówki. Podczas boardingu 2 kolesi chce się bić.
- To co, napie..my się? Ja nie muszę lecieć.
- Ja też nie.

Ostatecznie jeden na pewno nie poleciał. Widocznie Szardża podczas ramadanu wydała mu się przerażającą perspektywą.

Pierwszy raz leciałem Air Arabią i wybrałem ją tylko dlatego,że wylot był późno. Normalnie leciałbym pewnie naszym narodowym za mile.
Nie było źle. Miejsca trochę więcej niż w FR. Ceny posiłków i napojów niskie. W promocyjnej cenie warto ich rozważyć. Load factor bliski 100%. Za 4h lecę do Delhi.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#8 PostWysłany: 28 Lut 2026 12:32 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 559
Loty: 388
Kilometry: 568 148
Krajów: 77 / 36.0%
srebrny
Biorąc pod uwagę aktualną sytuację geopolityczną to może być naprawdę relacja roku. Życzę spokoju i bezpiecznej podróży.
_________________
Image

Relacja [LIVE] RTW w 8 dni
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
Offline
#9 PostWysłany: 28 Lut 2026 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 2343
Loty: 418
Kilometry: 752 722
Krajów: 77 / 36.0%
HON fly4free
Chyba tyle z mojego wyjazdu. Po 2h w samolocie znów jestem w terminalu w Szardży bez szans zdāżenia na lot do Nowej Kaledonii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#10 PostWysłany: 28 Lut 2026 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6498
Loty: 171
Kilometry: 188 843
Krajów: 25 / 11.7%
złoty
Ale pech...:/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#11 PostWysłany: 28 Lut 2026 13:53 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1868
niebieski
Współczuję, niezły pech.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 28 Lut 2026 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 2343
Loty: 418
Kilometry: 752 722
Krajów: 77 / 36.0%
HON fly4free
Ma ktoś pomysł.jak się skontaktować z Air Calin by spróbować zwrócić bilet?Z tego co widzę wszystkie biura czynne w dni robocze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 28 Lut 2026 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2023
Posty: 68
Loty: 105
Kilometry: 183 181
Krajów: 34 / 15.9%
Szkoda, zapowiadalo sie świetnie :/
_________________
Image

nomadmania
Góra
 Profil Relacje PM off
igore lubi ten post.
 
      
Offline
#14 PostWysłany: 28 Lut 2026 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 2343
Loty: 418
Kilometry: 752 722
Krajów: 77 / 36.0%
HON fly4free
Niestety są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Zamiast jeść homara w biznes klasie SQ, będę siedział na podłodze przepełnionego terminala w SHJ. Burdel tu jest niemiłosierny i nikt nie wie co dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#15 PostWysłany: 28 Lut 2026 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1829
platynowy
@igore daj znac jak cokolwiek ruszy, bo ja na szczescie nie wylecialem, ale musze pozmieniac na cito...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 28 Lut 2026 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 249
Loty: 193
Kilometry: 598 465
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
igore napisał(a):
Niestety są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Zamiast jeść homara w biznes klasie SQ, będę siedział na podłodze przepełnionego terminala w SHJ. Burdel tu jest niemiłosierny i nikt nie wie co dalej.


Bardzo mi przykro, że taka fajna podróż się posypała :(
Moi rodzice też utknęli w Sharjah w drodze powrotnej do Warszawy. Zarezerwowałam im hotel przy lotnisku, już tam są i zobaczymy co dalej :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
igore lubi ten post.
 
      
Offline
#17 PostWysłany: 28 Lut 2026 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 2343
Loty: 418
Kilometry: 752 722
Krajów: 77 / 36.0%
HON fly4free
Na razie stoję w kolejce do kolejki do immigration, a z głośników leci po kolei w 2 językach litania skasowanych lotów. Czuję się jak w jakimś filmie. Nie byłbym sobą, gdybym nie zaczął szukać możliwości zrobienia jednak tego RTW jak otworzą przestrzeń powietrzną. Jak ktoś ma jakieś dobre i tanie propozycje to proszę o info W SYD mam już nieodwoływalny nocleg z 5 na 6 marca, 6 mam lot z SYD do LAX a potem z US do PL. Najlepiej byłoby mi się dostać do Australii w środę/czwartek.
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
Offline
#18 PostWysłany: 28 Lut 2026 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5944
Loty: 768
Kilometry: 1 121 779
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
Z Dzudży latają samoloty - abu Dhabi bo nie wiedziałem jak się szardża pisze

Image

Riad jest 10h od Szardży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#19 PostWysłany: 28 Lut 2026 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5611
złoty
?!, przecież bliżej do Omanu, widzę że Muscat otwarty, może salamem do Azji i tam dalej do Australii
Góra
 Profil Relacje PM off
igore lubi ten post.
 
      
Offline
#20 PostWysłany: 28 Lut 2026 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5944
Loty: 768
Kilometry: 1 121 779
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
To był mój pierwszy trop, ale uznalem, że SA jest bardziej perspektywiczna jeśli chodzi o ciągłość lotów. Oman ma przewagę, że łatwiej go zmienić w lokalna wycieczkę.

A i jest Ramadan
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group