Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1629 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#161 PostWysłany: 04 Sty 2016 18:31 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 994
niebieski
Sprawdziłem trasy Warszawa-Poznań i Kraków-Warszawa na 3.02.2015. SuperPromo dla EIC działa jak trzeba. Może patrzyłeś na jakiś pociąg wracający z zagranicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#162 PostWysłany: 04 Sty 2016 18:52 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
Krajów: 19 / 8.9%
niebieski
Sprawdzam Warszawa Centralna - Pszczyna. Wchodzi tylko dla EIP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#163 PostWysłany: 04 Sty 2016 19:21 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 994
niebieski
Bo SuperPromo działa na trasie Warszawa-Bielsko Biała. EIP tak jedzie, EIC nie jadą do Bielska tylko za granicę. Możesz kupić na te pociągi bilet w SuperPromo do Katowic.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#164 PostWysłany: 04 Sty 2016 21:10 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
Krajów: 19 / 8.9%
niebieski
A, dzięki. Jakiś czas temu (1-2 miesiące) kupiłem EIC SuperPromo na tej trasie, może po zmianie rozkładu jest inaczej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#165 PostWysłany: 04 Sty 2016 21:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 994
niebieski
Pewnie teraz zamiast nich jeżdżą Pendolino, Bielsko już żadnego EIC nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#166 PostWysłany: 04 Sty 2016 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 745
niebieski
Jechałam dziś Flirtem (relacja Bydgoszcz-Kraków), bardzo przyjemny skład. Korytarze chyba nieco węższe niż w Pendolino, poza tym jak dla mnie ten skład jest o 100% od flagowej inwestycji PKP lepszy (nie zagłusza zasięgu tel. i jest internet!).
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#167 PostWysłany: 06 Sty 2016 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 615
Loty: 100
Kilometry: 152 765
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
Zgadzam się w 100%. Mam nadzieję, że po podróży Dartami też będą takie wrażenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#168 PostWysłany: 06 Sty 2016 20:16 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 994
niebieski
Póki co można poczytać opinie innych.
Pierwszy kurs Darta. Jakie są plusy i minusy pojazdu?

Z minusów:
"Z trójki pociągów: Pendolino, Flirt, Dart, ten ostatni jest niestety najsłabiej wyciszony."
"Hałas w pierwszym i ostatnim członie pociągu jest sporo większy niż w pozostałych. Przyczyną tego jest umieszczenie tam większej części aparatury elektrycznej. Dźwięki, które wydobywają się w czasie jazdy przypominają te z ezt Elf, również produkowanych przez Pesę. Musimy jedna przypomnieć, że głośniej przy krańcach pociągu jest również we Flirtach, z resztą z podobnych przyczyn."
"Okna są naszym zdaniem umieszczone zbyt nisko, co odczuwa się mocno zwłaszcza w przestrzeni barowej. Osoba mająca 175 cm. wzrostu musi się mocno pochylić, aby widzieć za oknem cokolwiek poza torami."
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 lubi ten post.
 
      
Offline
#169 PostWysłany: 06 Sty 2016 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Nie ma co porównywać zwykłego EZT z takim produktem jak Pendolino - to tak jakbym porównywał auto klasy wyższej z autem kompaktowym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#170 PostWysłany: 06 Sty 2016 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
srebrny
@lukas63 ale pedolino to też ezt
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#171 PostWysłany: 06 Sty 2016 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
A czy napisałem inaczej? - produkt PESY czy NEWAGu to zwykłe EZTy, które powinny zastąpić na trasach stare kible - natomiast nie wiem dlaczego PKP IC wrzuca je na tak długie trasy przez całą Polskę przez co jest automatycznie porównywany do Pendolino, który też jest EZT ale dużych prędkości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#172 PostWysłany: 06 Sty 2016 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
srebrny
Napisałeś tak jak by pendolino nie było ezt.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#173 PostWysłany: 07 Sty 2016 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 615
Loty: 100
Kilometry: 152 765
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
@Lukas63 Flirty to raczej produkt STADLERA, a nie NEWAGU, w Siedlcach składane. O jakich starych kiblach piszesz? Chodzi Tobie o wagony z lat 80? Jeżeli tak, to masz odpowiedź, dlaczego IC wrzuca na długie trasy. Co to za Pendo dużych prędkości jak ledwo co 160 po takiej infrastrukturze może jechać.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#174 PostWysłany: 07 Sty 2016 10:11 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2924
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
Ale Pendolino np. we Włoszech bez problemu osiąga 250km/h, a u nas na testach osiągnęło 293km/h. Natomiast Dart, niesłusznie nazywany "polskim Pendolino" projektowany był do osiągania prędkości 160km/h, a na testach nieznacznie przekroczył prędkość 200km/h. Są to zupełnie różne klasy pociągów.

A braki w infrastrukturze nie są winą pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#175 PostWysłany: 07 Sty 2016 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 615
Loty: 100
Kilometry: 152 765
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
Z założenia tak, ale praktyka pokazuje co innego. Jeżeli te pociągi po naszych torach mogą jechać MAX 160, to na chwilę obecną ten czynnik porównaw czy odpada. Pozostaje komfort, który moim zdaniem w nowych eztach na pewno nie jest gorszy niż w pendo, a w pewnych aspektach nawet lepszy (np. Wi-fi).

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#176 PostWysłany: 07 Sty 2016 11:34 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2924
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
Ja Cię rozumiem i patrząc pod tym kątem faktycznie Pendolino nie ma racji bytu na naszych torach. Jednak inwestycja w tabor kolejowy to inwestycja na kiladziesiąt lat, a z biegiem czasu stan infrastruktury na pewno się poprawi. I wtedy tam gdzie Pendolino rozwinie skrzydła Dart od Pesy dostanie zadyszki.

BTW Flirtów od Stadlera/Newagu nikt do Pendolino jakoś nie porównuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#177 PostWysłany: 07 Sty 2016 11:43 

dworkam napisał(a):
Z założenia tak, ale praktyka pokazuje co innego. Jeżeli te pociągi po naszych torach mogą jechać MAX 160, to na chwilę obecną ten czynnik porównaw czy odpada. Pozostaje komfort, który moim zdaniem w nowych eztach na pewno nie jest gorszy niż w pendo, a w pewnych aspektach nawet lepszy (np. Wi-fi).

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


Hmmmm... Jechałem dwoma flirtami i standard w jedynce zdecydowanie gorszy niż pendolino. W obu coś brzęczało, buczało i telepało. Po ponad czterech godzinach z Kutna do Szczecina byłem szczęśliwy, że wysiadam.
Pendolino na krótkim odcinku, ale jednak jedzie 200 km/h.
Góra
 PM off  
      
Offline
#178 PostWysłany: 07 Sty 2016 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 615
Loty: 100
Kilometry: 152 765
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
Ja jedynkami się nie rozbijam :-) Może w dwójce jest lepiej. Nie przekonuję, że nowe ezety są zdecydowanie lepsze, chodzi mi jedynie o to, że biorąc takie czynniki jak: koszt zakupu, utrzymania, komfort, prędkoś, to na logikę moim zdaniem bardziej rozsądny byłby zakup zamiast 20 Pendo, 40 sztuk filrtów/dartów, a pociągi na duże prędkości dopiero po zmodernizowaniu infrastruktury.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#179 PostWysłany: 07 Sty 2016 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
srebrny
dworkam napisał(a):
...to na logikę ...

ejj, ale wiesz że to wciąż dyskusja o PKP? :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
Offline
#180 PostWysłany: 07 Sty 2016 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 615
Loty: 100
Kilometry: 152 765
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
W sumie zapomniałem :-) Ale tak do końca po PKP bym nie jechał. W końcu w tym przypadku to nasz szanowny Rząd karty rozdawał, a oni logiką i zdrowym rozsądkiem też nie grzeszą.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1629 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group