Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 08 Mar 2017 11:29 

Pierwszy raz wybieramy się do Malezji. Kraj w dużej części muzułmański. Jaki strój dla kobiety jest tam WYMAGANY ?
W Kuala Lumpur i na wyspach ?
Na głowie kobieta MUSI coś nosić ? Bo jeśli tak, to rezygnujemy i wybieramy inny kraj w okolicy.
I ogólnie jakie obyczaje tam panują ? Mocno ortodoksyjne czy w miarę swobodne. Coby się nie męczyć za bardzo .
Góra
 PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#2 PostWysłany: 08 Mar 2017 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 438
Loty: 192
Kilometry: 367 645
Krajów: 37 / 17.3%
srebrny
Spokojnie, ubiór może być tzw. europejski dostosowany do temperatury.

Kobieta może chodzić z odkrytymi ramionami i bez nakrycia głowy. Zakrycie włosów czy ramion oraz kolan obowiązuje tylko podczas zwiedzania meczetów (warto mieć swoje chusty, bo te co pożyczają są śmierdzące i przepocone)
Jakoś tak się utarło że jak kraj w większej części muzułmański to od razu jakaś Arabia Saudyjska czy Jemen - burki, czarczafy i inne zasłony.

W Malezji tego nie ma, taki islam z rozsądkiem i bez nadmiernego ograniczania wolności do ubioru kobiet. Na ulicach można spotkać różnie ubrane kobiety, w zależności od ich woli: od w pełni wyluzowanych, po te dość szczelnie opatulone.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 08 Mar 2017 11:56 

Oczywiście, że przy zwiedzaniu meczetów, czy innych miejsc kultu, trzeba się dostosować do miejscowych zwyczajów. To zrozumiałe i to w pełni akceptujemy.
Chodziło mi o normalne życie " na ulicy".
Dzięki za informacje.
Góra
 PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 08 Mar 2017 15:56 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
100% luz, w hotelu zakoczeni byli nawet takim pytaniem :)
Szorty u kobiety nie dziwily
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:46 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2137
niebieski
Jacku, Malezja to jeden z najbardziej liberalnych krajów, z jakimi miałem do czynienia. Kobiety w burkach mieszają się z roznegliżowanymi Chinkami i Europejkami i nikt na nikogo nie zwraca uwagi.
Niech sobie tylko weźmie chustę do świątyń.
Góra
 Profil Relacje PM off
kazia94 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#6 PostWysłany: 10 Kwi 2017 20:37 

Jak powyżej: co do zasady jest liberalnie, jak to w azjatyckim islamie. A KL to już w ogóle multikulti-kosmoplitan (coby się pokazać, że od SG nie są gorsi). Nie wiem gdzie dokładnie pojedziesz poza KL, ale bez obaw. Nawet jeżeli lokalne władze będą bardziej konserwatywne, to nic wam się nie powinno stać, najwyżej do jakiegoś rządowego budynku małżonka nie wejdzie bez chusty etc. Pomijam wybryki jakiś idiotów czy przestępców (no i Polaków, bo jak wiemy od niektórych forumowiczów, Polacy są najgorsi ;) :twisted: ) Prawo Szariatu oczywiście działa, ale tak jak to powinno być, obowiązuje tylko wyznawców Religii Proroka. Bardziej obawiałbym się typowych przestępstw nękających turystów (kieszonkowcy, kradzieże i, niestety, rozboje). Także w KL.
Góra
 PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2017 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1578
Loty: 700
Kilometry: 942 651
Krajów: 77 / 36.0%
niebieski
W Malezji w ogóle nie czułem się jak w islamskim kraju. Meczetów widziałem mało i nawet nie słyszałem wezwań do modlitw. Zdecydowanie bardziej rzucał się w oczy hinduizm tym bardziej, że w czasie mojego pobytu przypadało święto światła Diwali w związku z czym przystrojone były ulice, centra handlowe, a nawet lotniska. Ogólnie bardzo przyjemny i przyjazny kraj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 28 Mar 2018 15:01 

Rejestracja: 21 Lut 2018
Posty: 7
Potwierdzam to co zostało wcześniej napisane, kraj jest bardzo przyjazny i warty odwiedzenia, zarówno w Kuala Lumpur jak i poza stolicą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 28 Mar 2018 15:44 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Co do tego ze kraj jest przyjazny to mialbym watpliwosci, tam rzadzi wojsko faktycznie.
Na ulicach KL czesto zobaczysz ustawki foto lokalnych dziewczyn do swoich modowych blogow/instagramow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#10 PostWysłany: 28 Mar 2018 15:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9545
srebrny
Co ma wspólnego rządzące wojsko z przyjaznością - lub nie - kraju dla turystów?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#11 PostWysłany: 28 Mar 2018 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2961
Loty: 348
Kilometry: 658 488
Krajów: 48 / 22.4%
niebieski
Ciekawe jest również zestawienie "nieprzyjaności" kraju, z pozowaniem do instagramowych fotek :lol: To musi być koszmar.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#12 PostWysłany: 28 Mar 2018 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1678
Loty: 379
Kilometry: 804 269
Krajów: 39 / 18.2%
srebrny
@jacakatowice pojechaliśmy w dłuższych spodniach i t-shirtach - dało radę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 28 Mar 2018 16:08 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2137
niebieski
Ja chodziłem w szortach, moja dziewczyna, podobnie jak i pół miliona Chinek również - nikt nie zwracał na to uwagi. Podobnie jak i ja nie gapiłem się jak szpak w babki w burkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group