Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 15 Lip 2017 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 533
Loty: 59
Kilometry: 74 637
Krajów: 23 / 10.8%
srebrny
Informacja praktyczna, ceny sprzed kilku dni

Załączniki:
kursy Kauszany_Kiszyniów.jpg
kursy Kauszany_Kiszyniów.jpg [ 191.17 KiB | Obejrzany 7927 razy ]
Rompetrol_Lukoil.jpg
Rompetrol_Lukoil.jpg [ 216.51 KiB | Obejrzany 7927 razy ]
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 21 Lip 2017 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4628
Loty: 523
Kilometry: 841 507
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
Aktualna cena skupu EUR to 20,79
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 01 Kwi 2025 06:52 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 394
niebieski
Jakoe są teraz kursy walut w kantorach?
Lepiej wymieniać euro czy dolary?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 01 Kwi 2025 08:50 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 523
niebieski
W centrum Kiszyniowa masz kantor na kantorze. Widełki niewielkie, kurs praktycznie wszędzie taki sam.
Weź dowolną walutę i przy cenach w Moldawii nie zawracaj sobie głowy jakimiś groszami po przecinku ?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 25 Kwi 2025 14:47 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 394
niebieski
Czy ktoś używał karty ZEN w Mołdawii do płacenia i jeśli tak to jakie miał kursy? Lepsze od Revoluta, czy gorsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 26 Kwi 2025 07:05 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 279
Loty: 112
Kilometry: 192 131
Krajów: 29 / 13.6%
niebieski
Przy cenach w Mołdawii czy jest w ogóle sens się zastanawiać? Jak nie kupujesz auta to różnice kursowe na całym wyjeździe to będą jakieś grosze poniżej złotówki :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#7 PostWysłany: 12 Maj 2025 16:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12847
Loty: 617
Kilometry: 942 897
Krajów: 60 / 28.0%
Na lotnisku trzy kantory. Dwa z beznadziejnymi kursami, a jeden o dziwo z bardzo przyzwoitym - maib. Wymieniłem euro po 19,26 - na mieście najlepszy kurs widziałem 19,30, więc różnica statystycznie pomijalna.

Paliwo maj 2025: za benzynę płaciłem 22,26 MDL/litr, diesel był poniżej 20 MDL/litr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 21 Maj 2025 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4628
Loty: 523
Kilometry: 841 507
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
@Kashpir - dzięki za tipa - faktycznie na lotnisku środkowy kantor maib z mega uczciwą ceną (spread 0,07 MDL na 1 USD).
Można wymienić dowolną kwotę, ja dałem 5 USD i pani się nie krzywiła.

Na mieście zatrzęsienie kantorów, jak gdzieś widzimy marny kurs to najdalej za minutę-dwie drogi dalej będzie inny z lepszym.
Najniższy spread jaki widziałem to 0,04 MDL/1 USD.

Oczywiście najkorzystniejszy spread na USD.
Ale można też znaleźć kantory kupujące PLN i to po niezbójeckim kursie.

Gotówką w sumie płaciłem tylko za autobus miejski, marszrutki i jedzenie na bazarku.
W marketach i knajpach wszędzie karta.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#9 PostWysłany: 04 Cze 2025 20:17 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 167
Wypłata Revolut w bankomatach w Mołdawii jest darmowa ?? Nie wiem czy brać gotówkę w walucie czy karta wystarczy ? Jak z wymiana waluty w Nadniestrzu ? Chciałbym wysiąść w Benderach, gdzie najbliżej wymienić walutę ? Czy z MDL na RUB wymieniać ? W Nadniestrzu zapłacimy kartą ? Sorki za ogrom pytań. Miłego wieczoru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#10 PostWysłany: 04 Cze 2025 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4628
Loty: 523
Kilometry: 841 507
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
Do Mołdawii i Naddniestrza weź USD (najniższy spread).
Kantorów i tu i tu zatrzęsienie.

W Mołdawii kartą zapłacisz prawie wszędzie (poza marszrutkami i bazarem).

W Benderach kantor jest zaraz na wejściu do twierdzy.

W Naddniestrzu nie zapłacisz kartą - wymieniaj walutę na bieżąco - nawet po 5 USD
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#11 PostWysłany: 04 Cze 2025 22:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26090
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Nie wspomnę że jest temat o bankomatach

bankomaty-w-moldawii,1469,176337
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 01 Wrz 2025 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 5206
Loty: 398
Kilometry: 680 713
Krajów: 48 / 22.4%
platynowy
kiepska fotka :( kursy z soboty 30/8/2025
mialem zrobic pozniej kolejna z kantoru ktory skupuje wieksza liczbe walut np PLN,CZK itp ale wyszlo jak wyszlo mam tylko taka

Płatnosci karta kredytowa PEKAO SA rozliczyl 1 MDL = 0,22144

Załącznik:
ccc.jpg
ccc.jpg [ 136.43 KiB | Obejrzany 1167 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 30 Wrz 2025 12:08 

Rejestracja: 17 Sie 2025
Posty: 6
Kursy z ubiegłego tygodnia z kantorów w Kiszyniowie. Na lotnisku w Maib wymieniałem USD po 16.43, więc też dosyć korzystnie.
Trafiają się kantory skupujące PLN, ale to raczej wyjątek niż reguła. Widziałem kurs 4.46 / 4.57.

Załączniki:
20250927_122309.jpg
20250927_122309.jpg [ 170.91 KiB | Obejrzany 757 razy ]
20250927_121744.jpg
20250927_121744.jpg [ 198.08 KiB | Obejrzany 757 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#14 PostWysłany: 05 Kwi 2026 06:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4628
Loty: 523
Kilometry: 841 507
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
Wczorajszy kurs w kantorze Maib na lotnisku

Image
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group