Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2017 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Gwatemala City - Mangua (nicaragua). Ktoś, coś ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2017 11:57 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 44
Loty: 75
Kilometry: 126 849
Krajów: 18 / 8.4%
Właśnie wróciliśmy z tego rejonu.
Dobrze wspominam TicaBus.
Mają regularne połączenie między Guate-Managua
Zaplanuj jeszcze Honduras i wyspy Cayos Cochinos.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2017 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
a te wyspy to łódka ?skad?
gdzie nocowalisce w Hondurasie na wybrzezu?
bede z Copan jechał na polnoc i sie zastanawiam jak to zrobic, myslalem o postoju po drodze nad jeziorem Yojoa, chce tez w miare mozliwosci ominac San Pedro Sula ale tam pewnie bede mial przesiadke
cos podpowiesz?
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 22 Wrz 2017 12:22 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 44
Loty: 75
Kilometry: 126 849
Krajów: 18 / 8.4%
Na Cayos spaliśmy u Daryla
https://www.airbnb.pl/rooms/207514

Zrobiliśmy trasę z Roatan na Cayos w jeden dzień.
On załatwiał transport z wybrzeża, ale nie była to najtańsza opcja.
Płynęliśmy z Nueva Armenia a wracaliśmy do Sambo Creek
Domki polecam w 100%. Jedzenie najlepiej wziąć ze sobą, kuchnia jest dostępna.

Na innych wyspach Cayos jest tez hostel który kosztuje 10$/day.
Z Copan jest bezpośrednie połączenie do La Ceiba, wiec spokojnie ominiesz San Pedro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 22 Wrz 2017 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
a na Roatan jak? samolotem czy lodzia?
w la Ciba mozna zostac czy od razu szukac transportu na wyspy?
miales zolta ksiazeczke i szczepienie przweciw zoltej febrze?
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 22 Wrz 2017 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Misioleks napisał(a):
Właśnie wróciliśmy z tego rejonu.
Dobrze wspominam TicaBus.
Mają regularne połączenie między Guate-Managua
Zaplanuj jeszcze Honduras i wyspy Cayos Cochinos.


A co dokładnie w Hondurasie ? Trochę to nie po drodze... myśleliśmy, zeby zobaczyc Kostarykę (10) dni i Nikaragua (również 10)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 22 Wrz 2017 15:33 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 2267
srebrny
becek napisał(a):
a na Roatan jak? samolotem czy lodzia?
w la Ciba mozna zostac czy od razu szukac transportu na wyspy?
miales zolta ksiazeczke i szczepienie przweciw zoltej febrze?


w La Ceiba nie ma wiele interesującego, choć jest sporo hoteli, polecam od razu udać się na prom w kierunku Roatan.
Chyba, że planujesz być w maju i akurat trafisz na karnawał, to super sprawa, choć wtedy proponuję zarezerwować hotel wcześniej, bo całe miasto jest wykupione: https://en.wikipedia.org/wiki/La_Ceiba_Carnival

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z żółtą książeczką, jak jeździłem lądem po AmCen to nie miałem, nikt o to nie pytał, nie wiem czy coś się w tym temacie zmieniło na przestrzeni ostatnich lat.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8 PostWysłany: 22 Wrz 2017 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
@opo właśnie ostatnio słyszałem ze w Hondurasie czasem żądają okazania szczepienia przeciwko żółtej febrze
uważasz ze nie?
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 22 Wrz 2017 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 7
3 tygodnie temu byłem w Hondurasie i nikt nie interesował się żółtą książeczką
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#10 PostWysłany: 22 Wrz 2017 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
to byłoby super 2 stowy w kieszeni
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#11 PostWysłany: 22 Wrz 2017 16:38 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 44
Loty: 75
Kilometry: 126 849
Krajów: 18 / 8.4%
La Ceiba-Roatan 33USD one way.
My lecieliśmy z Tegucigalpa na Roatan za 295zl/os one way, Avianca.
Generalnie Roatan mnie rozczarował, dobry na 2-3dni.
Co innego na Cayos gdzie na całej wyspie było 6 osób.

Niestety nie mieliśmy czasu na więcej niż Roatan, Cayos i Copan.
Słyszałem że warte odwiedzenia są okolice jeziora Yojoa.
W okolicach La Ceiba, park Pico Bonito.
Najbezpieczniejsza część Hondurasu to Copan i okolice.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 22 Wrz 2017 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
dlaczego Roatan Cie rozczarował?
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 22 Wrz 2017 18:00 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 44
Loty: 75
Kilometry: 126 849
Krajów: 18 / 8.4%
becek napisał(a):
dlaczego Roatan Cie rozczarował?


Mnóstwo turystów, praktycznie codziennie przypływają 1-2 statki wycieczkowe.
Przedmiotowe podejście do turystów przez pryzmat $.
Oprócz paru plaż i niezłej rafy, nic więcej do zaoferowania.
Wysokie ceny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#14 PostWysłany: 22 Wrz 2017 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
nurkowałes? jakie ceny?
a na tej drugiej wyspie?
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group