Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Na jednym bilecie przesiadkę gwarantuje przewoźnik. Jeżeli się spóźnisz, musi się Tobą zaopiekować.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 294 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#41 PostWysłany: 17 Kwi 2017 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 257
niebieski
A grzebią w walizkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#42 PostWysłany: 17 Kwi 2017 23:38 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1433
niebieski
Przy takim locie jak Twój to nie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#43 PostWysłany: 19 Kwi 2017 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1678
Loty: 379
Kilometry: 804 269
Krajów: 39 / 18.2%
srebrny
W sumie nie wiem czy ten wątek, czy nie. I czy było ;)
Ale niestety we Fra już nie ma darmowej kawy/ herbaty od Lufy - terminal 1a
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#44 PostWysłany: 19 Kwi 2017 10:14 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3629
Loty: 794
Kilometry: 1 018 395
Krajów: 72 / 33.6%
platynowy
Zawsze możesz skorzystać z H&M, gorących napojów ☕ nie braknie ;)

Załącznik:
FRA1.jpg
FRA1.jpg [ 164.3 KiB | Obejrzany 3774 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#45 PostWysłany: 29 Kwi 2017 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 257
niebieski
Dziwnej akcji doświadczyłem na tym lotnisku.
Wracam samolotem z Dubaju, wszyscy idą grzecznie rękawem do terminala, a tu w środku tego rękawa szybka kontrola graniczna. 2 celników sprawdzała paszporty, a 3 w rękawiczkach sprawdzał osoby wskazane przez tych pierwszych. Potem ponowna kontrola w okienku, ale bez przeszukiwania. Skąd taka nadgorliwość, czyżby fakt, że pasażerowie przylecieli z "podejrzanego" rejonu świata?

Inna rzecz to fakt, że lecąc do Krakowa musiałem ponownie przejść kontrolę bezpieczeństwa (znacznie dokładniejsza, niż u nas). Rozumiem, że inaczej ze względu na układ lotniska się nie dało i nikt celowo nie kierował tam pasażerów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#46 PostWysłany: 29 Kwi 2017 13:10 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1868
niebieski
Takie dodatkowe kontrole się zdarzają na wielu lotniskach. Głównie przy przylotach z krajów o większym zagrożeniu narkotycznym lub terrorystycznym, oraz przy podwyższonych alertach bezpieczeństwa.

Czasem (akurat nie FRA) przy przylotach z "krajów narkotycznych" potrafią nawet ważyć buty - czy oba mają taką samą wagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#47 PostWysłany: 29 Kwi 2017 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 257
niebieski
Być może również dlatego pewien pan, który miał półbuty (masywne obcasy) musiał je przepuścić przez skaner. Jak to dobrze nosić tenisówki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#48 PostWysłany: 13 Wrz 2017 11:53 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 21
Loty: 9
Kilometry: 10 731
Krajów: 4 / 1.9%
Hej, w najbliższych dniach mam dwie przesiadki we FRA odpowiednio 4,5h i 5,5h czy warto w takich przerwach wyskoczyć do miasta czy to się mija z celem? Jeżeli jest to bez sensu to czy dookoła FRA albo i na samym lotnisku jest coś ciekawego do porobienia oprócz szoppingu i jedzenia? Pytanko poboczne czy przy takich przerwach jakbym nie wychodził z lotniska to idę do strefy tranzytowej od razu po wylądowaniu z WAW?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#49 PostWysłany: 13 Wrz 2017 14:52 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1433
niebieski
Bedziesz mial ok 1.5 - 2.5h na miescie - starczy na krotki spacer i wino jablkowe
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
zysio uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#50 PostWysłany: 20 Gru 2017 12:06 

Rejestracja: 20 Gru 2017
Posty: 1
Hej, mam przesiadkę we FRA do Houston (obydwa terminal 1) loty Lufthansa i na przesiadkę raptem 50 min, czy ma ktoś doświadczenia z tym połączeniem? Będzie bardzo ciężko? ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#51 PostWysłany: 20 Gru 2017 12:16 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Krajów: 35 / 16.4%
niebieski
@paulinaf przeczytaj ten temat i będziesz znała odpowiedź. Twoje połączenie nie jest specjalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#52 PostWysłany: 21 Gru 2017 00:06 

Rejestracja: 20 Gru 2017
Posty: 5
paulinaf napisał(a):
Hej, mam przesiadkę we FRA do Houston (obydwa terminal 1) loty Lufthansa i na przesiadkę raptem 50 min, czy ma ktoś doświadczenia z tym połączeniem? Będzie bardzo ciężko? ;P


Jeśli jesteś na jednym bilecie zero stresu najwyżej wyśla Cie inaczej.
Loty do US odlatują z Z prawdopodobnie autobusem do A cie przywiozą więc nie powinno być zadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Kraków-Frankfurt-Faro
#53 PostWysłany: 07 Sty 2018 15:00 

Rejestracja: 07 Sty 2018
Posty: 1
Witam

Czy ktoś z Was próbował takiego połączenia Ryan w zimie na kilka groszy ?
Nie wiem czy jest opcja żeby zdążyć we Frankfurcie bo to dość spore lotnisko


Kraków-Frankfurt International 13.05-14.40 39zł
Frankfurt International 15.30-17.55 15 eur
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#54 PostWysłany: 07 Sty 2018 22:07 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1433
niebieski
A ten drugi lot to czym i gdzie? Z powrotem do Krakowa?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#55 PostWysłany: 07 Sty 2018 22:24 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 233
niebieski
Jak ostatnio lecieliśmy FR to nim pokołowała na płytę postojową i nim nas ściągnęli do terminala autobusem to minęło ponad 30 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#56 PostWysłany: 12 Lut 2018 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3036
Loty: 554
Kilometry: 1 342 494
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
LHR-FRA-WAW z 1h10min we Frankfurcie (LH915 i LH1352), bede musiala biec czy da sie spokojnie przejsc? Z tego co wiedze, to lot z LHR spoznia sie od czasu do czasu po 20-30 minut, co skraca przesiadke do 30-40 minut. Nie wiem z ktorych bramek odlatuja/przylatuja te loty regularnie, a ostatni raz na tej trasie lecialam pare lat temu. Udalo mi sie przesiasc raz w 30 minut z USA do Oslo, ale bieglam i byl juz boarding do OSL. Poza tym samoloty staly obok siebie, tylko po drodze byla kontrola paszportowa.

Wolalabym nie nocowac we Frankfurcie na koszty Lufy jak cos nie wyjdzie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#57 PostWysłany: 12 Lut 2018 15:53 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1934
Loty: 688
Kilometry: 1 366 499
Krajów: 64 / 29.9%
niebieski
Swego czasu robilem takie przesiadki we FRA dosc regularnie - powiedzmy na ok 100 lotow nie zdazylem 2x.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#58 PostWysłany: 12 Lut 2018 15:57 

Jeżeli lądujesz na B to spokojnie zdążysz, bo do PL latają głównie z B - przejrzałem stare odcinki. Jeżeli wyrzucą na A, to trzeba będzie szybki spacer zaliczyć, ale też powinaś zdążyć
Góra
 PM off  
      
Offline
#59 PostWysłany: 12 Lut 2018 15:57 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1433
niebieski
z LHR bedziesz przechodzic przez kontrole paszportowa, pewnie w terminalu B. A potem jest kontrola bagazu i ewentualna zmiana terminala na A. Raczej da sie zrobic w 30 min.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#60 PostWysłany: 12 Lut 2018 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3036
Loty: 554
Kilometry: 1 342 494
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
OK, dzieki. Zastanowie sie w takim razie nad klasa lotu. Nie chcialabym zaplacic podwojnie za biznes i zostac na lodzie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 294 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group