Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 13 Paź 2021 11:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26094
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Żeby nie zaśmiecać w temacie o Covid i Meksyku :)

Co dziennie robię briefing Meksykańskich gazet, i będę podawać info co i jak :)

Jak pisałem ostatnio, defilada (którą pionierem jest film James Bonda :) ) w tym roku się odbędzie w CDMX

W tym dedykowana jest Mexico-Tenochtitlan, i znajdziemy 450 wolontariuszy, 350 akrobatów, 10 pojazdów oraz 150 muzyków do tego 4 międzynarodowe gwiazdy musicalu. To będzie pierwszy raz, gdzie na paradzie będzie muzyka na żywo.

Parada będzie podzielona na 4 części:

-Tenochtitlan - Serce Meksyku
- Ciudad de Mexico dzis
- Magia i tradycia
- Świętowania zycia.

W tym roku, pierwszy raz do parady wezmą udział osoby z grup z których zazwyczaj są pominięte, takie jak: osoby z niepełnosprawnością, starszy, samotne mamy oraz LGBTTTIQA

Parada odbędzie się 31/10, o 12:00. Start trasy to słynny plac Zocalo a koniec to oddalone o prawie 9km Deportivo del Campo Marte, wzdłuż alej Paseo de la Reforma. Powód tej długości to z powodu Covidu, żeby ludzie nie ciskali się obok siebie.

Image

Miasto Meksyku, także poprosił żeby ludzie nie malowali się, mieli maski oraz mogą być rutynowe testy covidowe.

Do tego:

Drugi Festiwal Kwiatów w Historycznym Centrum (od 29/10 - 2/11)

Ofiary dla Dnia Zmarłych w Pasażu Kultury, w San Jerónimo, Regina i Echevestere (od 29/10 - 2/11)

Festival del Pan de Muerto i czekolady w Plaza San Jerónimo, trzeba załatwić darmowe wejściówki (od 29/10 - 2/11)

W kompleksie Los Pinos, także odbędą się liczne atrakcje jak pokaż tańców z 6 stanów Meksyku, sprzedaż produktów dedykowanych Dnia Zmarłych oraz pokaż 8 lokalnych filmów dedykowane śmierci
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#2 PostWysłany: 13 Paź 2021 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 242
Loty: 72
Kilometry: 161 509
Krajów: 22 / 10.3%
niebieski
@Zeus będziesz na paradzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 13 Paź 2021 19:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26094
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Si :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#4 PostWysłany: 13 Paź 2021 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 242
Loty: 72
Kilometry: 161 509
Krajów: 22 / 10.3%
niebieski
To może do zobaczenia :)

Szkoda, że przesunęli z 30 na 31, bo specjalnie lot na piątek wziąłem :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 14 Paź 2021 07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 3677
HON fly4free
No to się widzimy!
Ktoś jeszcze będzie w tym czasie w CDMX?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#6 PostWysłany: 15 Paź 2021 15:42 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1248
srebrny
Prawdopodobnie ja +1 na 2-3 dni, od 31.10 :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#7 PostWysłany: 16 Paź 2021 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 292
Loty: 1083
Kilometry: 2 310 802
Krajów: 61 / 28.5%
niebieski
No i ja +3 paxy, tylko na 31 OCT...
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
Offline
#8 PostWysłany: 16 Paź 2021 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5612
złoty
Info dla tych co będą w Cancun, obchody też będą od 31.10 do 2.11, do zobaczenia
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#9 PostWysłany: 16 Paź 2021 15:32 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 467
Loty: 128
Kilometry: 310 463
Krajów: 36 / 16.8%
niebieski
Natomiast jeśli ktoś zastanawiał się, tak jak ja, czy lepsza na Dzień Zmarłych będzie Oaxaca czy Ciudad de México, to w podjęciu decyzji może pomóc fakt, że władze miasta Oaxaca potwierdziły, że cmentarze tam pozostaną zamknięte na czas Día de Muertos, chociaż sam stan stał się na początku miesiąca zieloną strefą.

https://www.excelsior.com.mx/nacional/o ... id/1477145
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#10 PostWysłany: 16 Paź 2021 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 174
Loty: 45
Kilometry: 121 003
Krajów: 24 / 11.2%
o, ja też będę
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
Offline
#11 PostWysłany: 16 Paź 2021 22:48 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 199
niebieski
Szybkie pytanie do osób które byly w poprzednich latach. Lepiej zostać w Cancun czy szukać mniejszego, bardziej tradycyjnego miasteczka na okres tych 3 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 17 Paź 2021 00:53 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 477
niebieski
Ja też jestem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
Offline
#13 PostWysłany: 17 Paź 2021 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 3677
HON fly4free
Może się umówimy w jednym miejscu przed rozpoczęciem parady? Jakaś knajpa w pobliżu?
A na Messengerze jakaś grupę założymy?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#14 PostWysłany: 17 Paź 2021 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
kostek966 napisał(a):
Info dla tych co będą w Cancun, obchody też będą od 31.10 do 2.11, do zobaczenia



Kilka informacji na ten temat:

https://www.haciendatresrios.com/rivier ... in-cancun/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#15 PostWysłany: 17 Paź 2021 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 292
Loty: 1083
Kilometry: 2 310 802
Krajów: 61 / 28.5%
niebieski
@Garmond nasza czwórka jest za! Dobry pomysł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 17 Paź 2021 22:35 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 417
Loty: 144
Kilometry: 297 591
Krajów: 34 / 15.9%
niebieski
To sporo nas będzie +2 osoby
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
Offline
#17 PostWysłany: 20 Paź 2021 20:05 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
Krajów: 35 / 16.4%
niebieski
Ja będę w stolicy, ale raczej tylko 2/3 listopada. Wcześniej będę szukać szczęścia w Oaxaca - wiem, że cmentarze zamknięte ale póki co do końca nie wiadomo czy tylko te duże...
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#18 PostWysłany: 20 Paź 2021 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 2257
Loty: 369
Kilometry: 708 029
Krajów: 59 / 27.6%
srebrny
Zeus napisał(a):
Si :)

taki podrozniczy duzy cel,
od kilku lat planuje, ale poki co jeszcze się nie udało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#19 PostWysłany: 21 Paź 2021 19:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26094
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Przygotowanie do parady idą wielką parą

Załącznik:
CDMX1.jpg
CDMX1.jpg [ 73.54 KiB | Obejrzany 1798 razy ]


Załącznik:
CDMX2.jpg
CDMX2.jpg [ 221.44 KiB | Obejrzany 1798 razy ]


Oraz plakat parady :)

Załącznik:
CDMX3.jpg
CDMX3.jpg [ 108.65 KiB | Obejrzany 1798 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#20 PostWysłany: 22 Paź 2021 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 3677
HON fly4free
A skąd pewność że jest na miejscu?
Przecież to mogą być zdjecia z sieci...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group