Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 06 Lut 2016 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 7
Loty: 28
Kilometry: 73 686
Krajów: 12 / 5.6%
Image

Niemalże rok temu wsiedliśmy w samolot w Modlinie i polecieliśmy do Belgii, konkretnie do jej stolicy. Oczywiście po uprzednim dokonaniu rezerwacji hotelu i lotów.

Image

Image

Wylądowaliśmy na małym lotnisku podobnym do tego naszego w Modlinie - Bruksela Charleroi. Tam wsiedliśmy w autobus, który zawiózł nas do centrum Charleroi, gdzie zakupiliśmy bilety na pociąg do Brukseli. Do pociągu wskoczyliśmy 15 sekund przed jego odjazdem, po uprzednim rozpaczliwym zapytaniu się niezwykle pomocnych policjantów o peron z którego odjeżdża nasz pociąg :) Jechaliśmy ok. 40 min.

Image

Wysiedliśmy na dworcu Bruxelles Midi, czyli dworcu południowym w Brukseli. To było ogromne miejsce, przypominało dworzec centralny w Warszawie wraz z podziemiami i wszystko pomnożone razy dwa. Nic więc dziwnego, że zanim znaleźliśmy punkt sprzedaży biletów miejskich minęło 20 min :) A potem kolejne pół godziny na znalezienie naszego tramwaju (który swoją drogą jeździł na powierzchni i pod ziemią). Pierwsze wrażenie z Brukseli było takie, że Warszawa jest niezwykle czysta. Ilość śmieci zalegająca na ulicach, jak i na samych peronach podziemnych była zatrważająca. Stolica Europy jest po prostu brudna.

Po wyjściu z tramwaju na powierzchnię wylądowaliśmy na jednej z główniejszych ulic w Brukseli. A potem przez 25 min szukaliśmy naszego hotelu, który okazał się być rzut kamieniem od głównej ulicy. Na kolana nas nie powalił, ale nie o to chodziło, miał posłużyć po prostu do noclegu :) Po zameldowaniu się i zostawieniu zbędnych rzeczy, przeszliśmy do głównej ulicy, w celu znalezienia miejsca do posilenia się po męczącej podróży. Ciekawym widokiem okazał się hotel Marriott (tak ten Marriott) z mieszczącym się na parterze McDonaldem. Jednak swe kroki skierowaliśmy ku Pizzy Hut. Po posiłku ruszyliśmy na zwiedzanie Brukseli :D

Pierwszym punktem w planie naszej wycieczki było Atomium. Jest to 103-metrowy model kryształu żelaza, który został zbudowany z okazji wystawy światowej w Brukseli w 1958 r. jako symbol ówczesnych naukowych oraz technicznych osiągnięć „wieku atomu”. Jak widać na zdjęciach (poniżej) składa się ta budowla z 9 kul (atomów) połączonych ze sobą rurami. W tychże kulach znajdują się wystawy stałe i sezonowe.

Więcej o Atomium :) -> http://globalnapara.blogspot.com/2016/0 ... omium.html

Image

Kolejnym punktem miał być Oceade, czyli aquapark. Niestety z powodu naszej obsuwki czasowej, o której pisaliśmy wcześniej, nie opłacało nam się już wchodzić na pływalnię.

Zamiast tego wybraliśmy się w kolejne miejsce, czyli do Chinese and Japanese Towers (Garden of the Japanese Tower, Garden of the Chinese Pavilion), które Patrycja zlokalizowała wcześniej w zupełnie innym miejscu niż były w rzeczywistości. Dotarliśmy do nich w 5 min, a nie w 30 min :) Po przejściu się po parku, pooglądaniu pięknych widoków i przeszkodzeniu pewnej parze, ruszyliśmy dalej.

Image

Image

Całą resztę dnia, aż do 22:30 zwiedzaliśmy starszą część Brukseli, tam gdzie znajduje się najwięcej zabytków, wliczając w to Place Ste. Catherine; Place St. Gery, Grand Casino Brussels czy Grand Place (Wielki Plac w Brukseli), gdzie na wiosnę ustawiany jest dywan kwiatowy. Niestety jako, że jest ustawiony dopiero na wiosnę, nie dane nam było podziwianie go. Przeszliśmy się wąskimi uliczkami do Les Galeries Saint Hubert (Galeria Handlowa), gdzie Patrycji zaświeciły się oczy na widok tysięcy wspaniałych wyrobów cukierniczych :) Potem ruszyliśmy do ostatniego punku wycieczki na ten dzień, czyli do Manneken Pis (Siusiający chłopiec), który niestety nas zawiódł, bo był strasznie malutki, myśleliśmy, że będzie większy, chociaż odrobinę :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

http://globalnapara.blogspot.com/2016/0 ... i-cz1.html

Drugi dzień w Brukseli :) -> http://globalnapara.fly4free.pl/blog/18 ... -dni-cz-2/

Zapraszamy Was na naszego bloga oraz fanpage na FB
http://globalnapara.blogspot.com/
https://www.facebook.com/globalnapara/

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 21 Lut 2016 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 7
Loty: 28
Kilometry: 73 686
Krajów: 12 / 5.6%
Image

Jeżeli chce się dużo zwiedzić w ciągu jednego dnia, największym minusem jest wtedy przymus wstania skoro świt. Tak też zaczął się drugi dzień naszej wycieczki po Brukseli :)

Image

Image

Image

Już o godzinie 8:00 wymeldowaliśmy się z hotelu i w ciągu dwudziestu minut dostaliśmy się (na piechotę :P ) pod Katedrę św. Michała i św. Guduli.

Image

Image

Potem przedostaliśmy się pod Parlament Europejski z zamiarem wejścia do środka. Niestety wycieczka ruszyła już 15 min przed naszym przybyciem, a kolejna była planowana na godzinę 10:00 co kolidowało z resztą naszych planów. Miłym gestem było umieszczenie tablicy pamiątkowej dla zasług NSZZ Solidarność w dwóch językach.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Następnym punktem wycieczki było Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej. Budynek przed który dotarliśmy przypominał ogromny barokowy dworzec kolejowy. Na początku nie mogliśmy zdecydować się do którego wejścia pójść. Zdecydowała jednak zasada prawej ręki i do tego też wejścia się udaliśmy i jak się okazało, w środku znajdował się cel naszej podróży.

Więcej o Królewskim Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej -> http://globalnapara.blogspot.com/2016/0 ... um-si.html

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Zwiedzanie zajęło nam trochę dłużej niż zakładaliśmy (ok. 3h). Z muzeum wybraliśmy się do starszej części Brukseli, gdzie zjedliśmy obiad.

Image

Image

Image

Image

Image

Po posiłku pojechaliśmy na dworzec kolejowy i stamtąd przedostaliśmy się do miasta Charleroi, z którego wyruszyliśmy do portu lotniczego, skąd polecieliśmy do Polski :)

Image

Image

http://globalnapara.blogspot.com/2016/0 ... -cz-2.html

Pierwszy dzień w Brukseli :) -> http://globalnapara.fly4free.pl/blog/17 ... -dni-cz-1/

Zapraszamy Was na naszego bloga oraz fanpage na FB
http://globalnapara.blogspot.com/
https://www.facebook.com/globalnapara/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group