Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Bankomaty na Ukrainie
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2016 09:58 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Cześć!
Wiecie może, które bankomaty na Ukrainie pobierają swoje opłaty/prowizje?
Gdzieś wyczytałem, że można się naciąć.
Ta wiedza nie jest mi aż tak bardzo potrzebna, bo zawsze biorę gotówkę, ale mam zamiar wyrobić kartę EUR w Kantorze Aliora, to i przy okazji może wyrobię kartę USD, żeby mieć tylko jedno przewalutowanie.
Na Ukrainie wypłacałem tylko kilka razy z bankomatu, dawno temu kartą PLN Inteligo i nie było tragedii z tego co pamiętam, no ale zawsze może być lepiej :)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#2 PostWysłany: 09 Lis 2016 11:32 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 71
Zalezy od banku - CITI ma prowizje (jest to %, lecz nie mniej niz - niestety kwoty nie pamietam, ale stosunkowo duza w odniesieniu do tego ile max mozesz wybrac z ATM - jednorazowo 4000 UAH.
_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 09 Lis 2016 11:42 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Być może źle sformułowałem pytanie.
Nie chodziło mi o polski bank, bo temat znam (podwójne przewalutowanie, karta AliorBank w walucie USD itd.), tylko o ukraińskie bankomaty.
Podobno potrafią naliczyć sobie prowizję, z którą nie mają nic wspólnego polskie banki i TOiP.
Piszę, bo bankomatu CITI jeszcze na Ukrainie nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 02 Lut 2017 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1931
srebrny
Jak jest prowizja, to jest też informacja. Można zrezygnować z wypłaty. Credit Agricole bez prowizji, Privatbank z prowizją, tyle pamiętam.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5 PostWysłany: 02 Lut 2017 19:40 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Prorok czy cuś?
Na/W Ukrainie jestem 2x w roku i akurat jestem teraz ;)
Zagraj jutro w totka.
Ja zabrałem gotówkę jak zawsze, więc nie będę kombinował, ale dzięki za odpowiedź.
Pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
Offline
#6 PostWysłany: 02 Lut 2017 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1931
srebrny
:)
Ja właśnie wróciłem. Baw się brachu dobrze!
Szczególne polubienie za wątpliwość, czy "na", czy "w" ;)
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 14 Cze 2017 09:59 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 378
Loty: 59
Kilometry: 151 609
Krajów: 15 / 7.0%
niebieski
Z powyższego wywnioskowałem (poprawcie jeżeli błędnie), że jeżeli bankomat pobiera extra prowizję to informuje o tym na ekranie przed wypłatą?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 14 Cze 2017 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5947
Loty: 768
Kilometry: 1 121 779
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
Po wypłacie nie da się zrezygnować z wypłaty.

Bez prowizji są jeszcze OTP i Kredobank i nie jest to kompletna lista. Raiffaisen sucks jak to często mu się zdarza i zmienia decyzję na niekorzystną w ostatnim etapie przed wypłatą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#9 PostWysłany: 14 Cze 2017 13:10 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 378
Loty: 59
Kilometry: 151 609
Krajów: 15 / 7.0%
niebieski
Chodziło mi bardziej o to, czy informuje na ekranie czy trzeba szukać jakiejś informacji na samym bankomacie...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#10 PostWysłany: 06 Lip 2017 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 475
Loty: 278
Kilometry: 487 223
Krajów: 48 / 22.4%
niebieski
Informacja o prowizji właściciela bankomatu pojawia się na ekranie przed wypłatą. Jak wypłacałem w ub. roku na dworcu autobusowym we Lwowie, to jeden bankomat pobierał prowizję, a drugi stojący obok już nie. Ale nazw banków niestety nie pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#11 PostWysłany: 06 Lip 2017 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1723
Loty: 119
Kilometry: 173 776
Krajów: 29 / 13.6%
srebrny
Ostatnio na lotnisku w Boryspolu zapłaciłem 50 UAH prowizji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 21 Sie 2017 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 1055
Loty: 458
Kilometry: 739 672
Krajów: 85 / 39.7%
srebrny
Wiem już, że bezprowizyjne są bankomaty Credit acricole, OTP i Kredobank.
Czy znajdę takowe na IEV?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 22 Sie 2017 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5947
Loty: 768
Kilometry: 1 121 779
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
Bez prowizji są również bankomaty banku pivdiennego. Co prawda sezon już się kończy, ale np w Odessie w Arkadii taki bankomat jest przy Ibizie oraz w centrum handlowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
Offline
#14 PostWysłany: 22 Sie 2017 09:29 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 460
niebieski
Apocalipse napisał(a):
Wiem już, że bezprowizyjne są bankomaty Credit acricole, OTP i Kredobank.
Czy znajdę takowe na IEV?


Tak - znajdziesz w Kijowie, masz wyszukiwarkę bankomatów na Ukrainie.
http://bankomap.com.ua/?bank_keyword=%D ... h_keyword=
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#15 PostWysłany: 22 Sie 2017 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 1055
Loty: 458
Kilometry: 739 672
Krajów: 85 / 39.7%
srebrny
W Kijowe to raczej oczywiste, że znajdę :D Chodzi mi o lotnisko Zhuliany, bo jakoś trzeba zapłacić za taksówkę i flaszkę w środku nocy.
Oficjalna strona lotniska podaje banki: Khreschatyk i Sberbank of Russia, ale nie wiem czy w ich rozumieniu bank = bankomat, czy oddział banku.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 12 Wrz 2017 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 1055
Loty: 458
Kilometry: 739 672
Krajów: 85 / 39.7%
srebrny
Sam sobie odpowiem - nie ma problemu z bankomatami. Na IEV jest Euronet, który nie pobiera prowizji (należy jedynie pamiętać, aby odrzucić nieludzkie przewalutowanie).
Poza tym, z tego co zaobserwowałem, ok. połowa bankomatów nie pobiera prowizji. Jeżeli dany bankomat chce on nas 50/80 UAH ekstra za wypłatę, klikamy wielki, czerwony guzik i idziemy do następnego. Żadna lista banków nie jest potrzebna.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#17 PostWysłany: 13 Wrz 2017 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 660
Loty: 370
Kilometry: 533 368
Krajów: 56 / 26.2%
niebieski
Spiesząc się wczoraj na lotnisku KBP zauważyłem tylko dwa bankomaty (obok siebie) w okolicy przechowalni bagażu. Oba brały prowizję 50 UAH.
_________________
Iberomat.com - stories from Spain & Portugal. Slow travel, local food, wine, culture & hidden places of the Iberian Peninsula.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#18 PostWysłany: 18 Maj 2018 20:48 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 435
niebieski
Na KBP chyba wszystkie sa z prowizja ;/

Sprawdzalem REVOULT i wszedzie mi walilo prowizje nawet do 110 hrywny ;/


Znalazl ktos na KBP cos bez prowizji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#19 PostWysłany: 19 Maj 2018 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
A revolut ma jakaś listę z których bankomatów można za darmo wybrać pieniądze? Chwalą się że do konkretnej kwoty można wybrać bez opłat a skąd ma wiedziec konsunent z jakich? Chyba wiedzą z kim podpisują umowy więc powinna być taka informacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#20 PostWysłany: 19 Maj 2018 18:50 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2776
Loty: 291
Kilometry: 621 848
Krajów: 46 / 21.5%
złoty
@lukas63 revolut mówi że bezpłatnie czyli bez ich opłaty/prowicji a to co dolicza bankomat to tzw. surcharge na które nie mają wpływu..
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group