Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#421 PostWysłany: 13 Sty 2021 15:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
https://www.n-tv.de/politik/Testpflicht ... 88132.html

Będą wprowadzać obowiązek posiadania negatywnego testu aby móc wsiąść do samolotu do DE z "niektórych państw gdzie jest nowa mutacja wirusa, lub państw gdzie jest bardzo wysokie ryzyko". :(
Więc niedługo odpadnie opcja lotu beztestowego lotu do DE + tranzyt nie-publicznym środkiem transportu do PL.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#422 PostWysłany: 13 Sty 2021 16:47 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1481
Loty: 265
Kilometry: 510 675
Krajów: 34 / 15.9%
niebieski
https://www.dw.com/pl/zaostrzone-zasady ... a-56212839
Gdyby ktoś szukał artykułu po polsku - nie ma jeszcze informacji jakie to kraje w szczególnie wysokim wskaźniku i w których występuje "zmutowany" wirus. Mają również obowiązywać wyjątki, m.in. dla osób, które tylko przejeżdżają przez Niemcy, a za takie coś może być chyba uznany transfer z lotniska do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#423 PostWysłany: 13 Sty 2021 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8094
platynowy
Mam nadzieję, że zachowają rozsądek w sprawie tranzytu (w przeciwieństwie np. do Holandii) i utrzymają obecny porządek rzeczy, który daje Lufthansie sporą przewagę nad niektórymi konkurentami.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#424 PostWysłany: 14 Sty 2021 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3227
złoty
Od 18.01 Bawaria wprowadza nakaz noszenia masek FFP-2 w komunikacji miejskiej/podmiejskiej oraz w sklepach. W pierwszym tygodniu nakazu w wypadku braku ludzie nie beda karani mandatami, tylko upomnieniami.

Załączniki:
FFP2.JPG
FFP2.JPG [ 118.79 KiB | Obejrzany 2071 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#425 PostWysłany: 15 Sty 2021 15:04 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html

Dzisiaj RKI opublikowało nową listę państw, podzielonych na kategorie:

1. Area of variant of concern - (areas at particularly high risk of infection due to widespread occurrence of SARS-CoV-2 virus variants of concern)
2. risk areas (NOT high incidence areas)


Na moje oko, to nie jest ta kategoryzacja państw, która będzie decydowała o konieczności posiadania testu przed podróżą. Ale pewien nie jestem. Nie widzę nigdzie jasnej informacji o tym gdzie lista ta ma się pojawić, pomimo że rozporządzenie o którym pisaliśmy powyżej chyba juz weszło w życie(?).
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#426 PostWysłany: 15 Sty 2021 16:14 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1432
niebieski
Kategoryzacja jest po to, zeby moc ustalac inne reguly wjazdu dla roznych grup krajow np dla niektorych krajow trzeba bedzie miec test zrobiony przed przyjazdem (np Irlandia) a dla innych starczy test robiony po przylocie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#427 PostWysłany: 15 Sty 2021 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 2
Wlasnie spedzilam jakies 2h dzwoniac i czytajac i nadal nie rozumiem,czy beda ode mnie chcieli testu w nastepna srode czy nie. Bede tranzytem we Frankfurcie.
Lista z RKI nie ma zadnego sensownego podzialu, zeby moc cokolwiek zrozumiec niestety. Jedyne co trafila mi sie taka tabelka Lufthansy :(

https://www.lufthansa.com/us/en/travell ... egulations



NBE322 napisał(a):
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html

Dzisiaj RKI opublikowało nową listę państw, podzielonych na kategorie:

1. Area of variant of concern - (areas at particularly high risk of infection due to widespread occurrence of SARS-CoV-2 virus variants of concern)
2. risk areas (NOT high incidence areas)


Na moje oko, to nie jest ta kategoryzacja państw, która będzie decydowała o konieczności posiadania testu przed podróżą. Ale pewien nie jestem. Nie widzę nigdzie jasnej informacji o tym gdzie lista ta ma się pojawić, pomimo że rozporządzenie o którym pisaliśmy powyżej chyba juz weszło w życie(?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#428 PostWysłany: 15 Sty 2021 17:56 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1432
niebieski
ta lista nie dotyczy (poki co) tranzytu z Polski gdzies dalej,
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#429 PostWysłany: 15 Sty 2021 18:25 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Gdyby ktoś ewentualnie wracał z Berlina z Brandenburgii i nie ma ochoty na ,,kwarantynę" w Polsce czyli wraca nie zbiorowym transportem to Follow Me ma taxi indywidualne(Mercedes lub Beemka :P ) przystosowane do takiego powrotu . Sprawdzałem cenę dla 2 osób i wyszło ok 440pln :mrgreen: Całkiem miło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#430 PostWysłany: 15 Sty 2021 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 3677
HON fly4free
A wiecie że istnieje takie coś co nazywa się BlaBla i całkiem dobrze funkcjonuje (w rozsądnej cenie) na trasie Berlin - Polska?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#431 PostWysłany: 15 Sty 2021 19:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
Dobra, analizując tekst z podlinkowanej strony RKI oraz nowego rozporządzenia jeszcze raz za pomocą polecanego tutaj deepL, doszedłem do poniższych wniosków.
Będę używał tutaj niemieckiej terminologii, żeby można było łatwiej odszukać/weryfikować.

Na dzisiaj rozróżnia się trzy rodzaje państw:
1. Risikogebiete
2. Virusvarianten-Gebiete
3. Hochinzidenzgebiete

Przed nowym rozporządzeniem z 13/01 sytuacja była jasna. Do tej pory istniały tylko te pierwsze dwie grupy państw ryzyka, do grupy 1 należy (prawie) cały świat, a do grupy 2 należą dodatkowo Wielka Brytania, Irlandia i RPA. Obie listy tez do odnalezienia na stronie RKI - wszystko jasne.

Dla kategorii 1 obowiązują ciut bardziej wyluzowane obostrzenia: obowiązkowa kwarantanna 10 dniowa po przyjeździe do DE, obowiązkowy formularz oraz wymóg zrobienia sobie testu przed lotem lub max 48h po przylocie do DE. Dodatkowo zwolnienie z tych wszystkich wymogów jeśli lecimy do DE w celu tranzytu.
Dla kategorii 2 jest to co powyżej z tą różnicą, że trzeba mieć test już przed wylotem - również jeśli przylatujemy w celu tranzytu.

Teraz, w moim rozumieniu, odkąd weszło nowe rozporządzenie z 13/01, pojawiła się ta nowa trzecia grupa państw "Hochinzidenzgebiete", dla której również będzie obowiązywał obowiązek testu przed wylotem. Nie jest jasne (nigdzie nie jest dokładnie powiedziane) czy dla tej grupy państw będzie obowiązywał wyjątek dla przylotów w celach tranzytu. Na podstawie tego że dla grupy 2 wyjątek ten nie obowiązuje, można przypuszczać że dla grupy 3 również nie będzie obowiązywać. Dodatkowo, i co najważniejsze, nigdzie nie da się znaleźć które państwa należą do grupy 3. Być może póki co ta lista jest po prostu pusta, ale w każdym momencie mogą się na niej pojawić jakieś państwa. RKI na swojej stronie jednoznacznie przypomina nam przy liście państw kategorii Risikogebiete że to nie jest lista Hochinzidenzgebiete. " Risikogebiete (KEINE Hochinzidenzgebiete) "


Jeśli ktoś ma jakieś świeże info albo może potwierdzić czy powyższa analiza się zgadza - to byłbym wdzięczny :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#432 PostWysłany: 16 Sty 2021 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3227
złoty
Hochinzidenzgebiete - Naleza do nich ''obszary'' gdzie ilosc przypadow z ostatnich 7 dni na 100tys mieszkancow przekracza 200. Nie jest sprecyzowane czy mowa o calych krajach, ale podejrzewam, ze bedzie podzial na regiony.

''Neu ist auch, dass nun Gebiete mit einer Inzidenz, die ein Mehrfaches über derjenigen von Deutschland liegt, mindestens aber 200 Neuinfektionen auf 100.000 Einwohner innerhalb von sieben Tagen''
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#433 PostWysłany: 17 Sty 2021 16:09 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 222
Loty: 27
Kilometry: 49 997
Krajów: 16 / 7.5%
niebieski
Czy lecąc z Wielkiej Brytanii (Londyn) do Berlina, a potem samochodem do Polski przed wejściem na pokład samolotu w UK będzie wymagane okazanie testu z wynikiem negatywnym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#434 PostWysłany: 17 Sty 2021 16:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26061
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Według tego co jest napisane tu: https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/germany raczej tak. Myślę ze spora szansa ze cię nie wpuszczą w boardingu z UK.

Chociaż w Timatic

Kod:
Passengers who have stayed in the United Kingdom or South Africa in the past 10 days are required to either hold a negative Covid-19 test result tested within 48 hours before arrival in Germany, or undergo a Covid-19 test upon arrival in Germany.

Passengers holding a negative test result obtained before travel must ensure that the test result has met the requirements stated on https://www.rki.de/tests.

This does not apply to nationals and residents of Germany arriving from South Africa, however if they do not have the negative test result they must travel immediately to their home and follow the local quarantine regulations.


Kod:
Passengers who have stayed in the United Kingdom or South Africa in the past 10 days are required to either hold a negative Covid-19 test result tested within 24 hours before arrival in Düsseldorf, Munich or and Nürnberg or undergo a Covid-19 test upon arrival.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin lubi ten post.
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#435 PostWysłany: 17 Sty 2021 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1148
Loty: 48
Kilometry: 47 050
Krajów: 13 / 6.1%
niebieski
Kochani prosze o odpowiedz, jedziemy w lutym do Berlina z Wroclawia pociagiem Eurocity, z Berlina Wizzair do Budapesztu, moje pytanie brzmi co z kwarantanna w Niemczech obowiazuje nas?? Jalby nie bylo nie bedzie to tranzyt na lotnisku a przesiadka z pociagu na samolot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#436 PostWysłany: 17 Sty 2021 16:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26061
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Do lutego to kawał czasu. A podróż pociągiem do BER i potem przesiadka na samolot, to tranzyt.
Tak jak pół forumowiczów z tego tematu robi.
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#437 PostWysłany: 18 Sty 2021 17:00 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
Od 19 stycznia do Virusvarianten-Gebiete dopisują Brazylię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#438 PostWysłany: 19 Sty 2021 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3227
złoty
Teoretycznie jescze nieoficjalne info, ale lockdown bedzie przedluzony do 15.02.2021 (powoluje sie na prase Niemiecka ktora mowi o przeciekach)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#439 PostWysłany: 19 Sty 2021 17:59 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1432
niebieski
a do tego wprowadzone beda regulacje o tym, jakie maski beda dozwolone a jakie nie. Wychodzi na to, ze w sklepach i srodkach komunikacji maski materialowe nie beda juz dopuszczone. Pytanie jak to bedzie sie mialo do np przylotu do Niemiec liniami innymi niz Lufa.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#440 PostWysłany: 19 Sty 2021 18:05 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Bayern coś wprowadzi, a później idzie na całe Niemcy.
Teraz zaczynają już mówić o zagrożeniu czeskim i ew.kontroli granicznej. Domagają się, by wszystkie landy wprowadziły wspólną politykę. W czwartek pewnie dowiemy się o nowych regulacjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group