Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#401 PostWysłany: 08 Sty 2021 12:41 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Aha, czyli prawo nie musi być pisane jednoznacznie i konkretnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#402 PostWysłany: 08 Sty 2021 12:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26060
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
Poczytaj regulamin darmowego Big Milka i rozporządzenie dot. kwarantanny po powrocie do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#403 PostWysłany: 08 Sty 2021 12:54 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Ale to przecież Niemcy, "ordnung muss sein", więc gdzie ten ordnung?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#404 PostWysłany: 08 Sty 2021 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Krajów: 10 / 4.7%
Zbanowany
niebieski
vincenz napisał(a):
Taka specyfika niemieckich przepisów. Władze ufają ludziom na tyle, że jak napiszą "bezzwłocznie", to ludzie pojadą prosto do swojego kraju, bez zwiedzania i zakupów po drodze. Im więcej ludzi zacznie kombinować, tym bardziej śruba zostanie dokręcona.

To prawda, to zaufanie widać chociażby np. w pociągach. Jeździłem wiele razy trasą Berlin - Frankfurt Oder i może raz na 10 przejazdów była kontrola biletów. A w polskich pociągach każdy wie jak jest. Łapanie każdego podróżnego, co wsiądzie po drodze.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#405 PostWysłany: 08 Sty 2021 12:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26060
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
Jest porządek, bo państwo ufa mieszkańcom, a mieszkańcy nie szukają sposobów oszukania państwa/łamania prawa.
8 lat pracuję dla niemieckiej firmy, nie mamy jakiegoś wpisanego prawa/regulaminu, ale jest zaufanie. I za to uwielbiam ten kraj
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#406 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:01 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
A gdzie ja kogoś chcę oszukać? Chciałbym jedynie wiedzieć co to znaczy "zbędny postój" Prawo ma być pisane jednoznacznie, jasno i konkretnie, tego wymagasz w Polsce więc nie wiem czemu nie mogę wymagać tego samego w innych krajach na świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#407 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:04 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1934
Loty: 688
Kilometry: 1 366 499
Krajów: 64 / 29.9%
niebieski
Ale czego ty oczekujesz, ze ktos napisze, ze jak chcesz siku ale jeszcze nie zaczelo leciec po gaciach to "postoj zbedny", a jak zaczelo to "niezbedny"? Jak troche chce sie kupe zbedny, a jak rozwolnienie to niezbedny? Kazdy, w miare ogarniety obywatel chyba jest w stanie ocenic co jest "zbedne" a co "niezbedne".
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#408 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26060
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
Zbędny postój: Jadąc z Görlitz do Netterden możesz się zatrzymać do stacji benzynowej, kupić coś do jedzenia, kimnąć się, do toalety. Nie możesz za to pojechać okrężną drogą żeby zwiedzić lokalne atrakcje.

To jest zaufanie obecnych rządów/Polizei dla ludzi

A jak gadamy o zaufaniu, niektórzy nawet zakładu nie zapłacili którego przegrali: ot-zaklad,18,152289
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#409 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:08 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Tak? To wytłumaczysz mi w takim razie co to znaczy "zbędny postój" w kontekście tranzytu? Bo może pobyt na lotnisku wcześniej też będzie traktowany jako zbędny postój i mam jechać tylko bezpośrednio na lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#410 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26060
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
Widać nie dociera

Wytłumaczę ci to w bajce

Jadąc z Rodu Kraka do najnowszego lotniska w Europie, za Odrą, możesz się zatrzymać w ramach postoju: na stacji benzynowej, w toalecie , matkecie/piekarni/knajpce w celach jedzenia
lub na postoju wyprostować nogi.

Nie możesz za to zatrzymać się w Dreźnie i np pospacerować po mieście lub zwiedzić jakiś zamek po drodze albo pozbierać poziomek.

Alles klar?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#411 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:22 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2923
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
@PAWEL980 musisz sam sobie odpowiedzieć, czy postój jaki planujesz jest faktycznie niezbędny aby osiągnąć cel? Czy naprawdę potrzebujesz dokładnych wytycznych?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#412 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:30 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Zeus napisał(a):
Widać nie dociera

Wytłumaczę ci to w bajce

Jadąc z Rodu Kraka do najnowszego lotniska w Europie, za Odrą, możesz się zatrzymać w ramach postoju: na stacji benzynowej, w toalecie , matkecie/piekarni/knajpce w celach jedzenia
lub na postoju wyprostować nogi.

Nie możesz za to zatrzymać się w Dreźnie i np pospacerować po mieście lub zwiedzić jakiś zamek po drodze albo pozbierać poziomek.

Alles klar?


Nie rób ze mnie idioty bo nie pytam o postoje w celu zwiedzania czegokolwiek. Pytam o postój w tranzycie to znaczy jak traktowana jest wcześniejsza obecność na lotnisku czy "postój" w kontekście przebywania gdziekolwiek w momencie kiedy nie mogę dojechać na lot "bezpośrednio" i muszę się "zatrzymać" oczekując na lot. Tego w przepisach państwa niemieckiego nie ma sprecyzowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#413 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26060
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
Inaczej nie dociera do ciebie. Tak samo było z twoimi dawnymi nickami na forum...

Myślenie logiczne. Jak pokażesz policjantowi rezerwację na lot, jak cię zatrzyma, i powieśz ze jestem tranzytowo i lot mam za x godzin, to jest normalny postój.

Ale jak lot będzie za 2-3 dni, to już nie jest normalny postój.
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#414 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:45 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2923
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
To ja jeszcze dorzucę do pieca, bo teoretycznie mając lot bladym świtem można by pokusić się o nocleg w hotelu przy lotnisku ze względu np. na brak możliwości dojazdu na daną godzinę na lotnisko. Z tego co wiem, to hotele działają w bardzo ograniczonym zakresie m.in. dla tego typu wyjątkowych przypadków. Nie znajdziesz listy wyjątkowych przypadków w żadnym akcie prawnym, bo to po prostu nie możliwe, żeby wszystkie wymienić. Dlatego należy używać głowy (własnej).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#415 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Traveling to Germany: What you need to know about coronavirus restrictions

Cytuj:
The regulation does not apply to people who are merely passing through Germany. They must leave Germany again by the fastest route. Also, those who have been in a risk area for less than 24 hours during transit with neighboring countries are not affected by the quarantine obligation. Other exceptions include commuters as well as doctors and nurses and when visiting close relatives.
https://www.dw.com/en/traveling-germany ... a-54124541
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#416 PostWysłany: 08 Sty 2021 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 19
barbo napisał(a):
W wyniku zmiany rozkładu muszę spędzić blisko 17 godzin na lotnisku we Frankfurcie (przylot z Funchal po 20.00 16.01, odlot do Wrocławia o 13.00 17.01). Do dziś Madera, z której przylecę była na liście krajów/regionów bezpiecznych, od soboty już cała Portugalia jest na liście Instytutu Kocha. Czyli jeśli dobrze rozumiem, nie mogę pójść do hotelu i wrócić na lotnisko. Czy ktoś ma pomysł na nocleg, poza siedzeniami na lotnisku? Dzięki z góry za pomysły.

Miałam zaplanowany taki sam lot - tylko, że tydzień później - niestety na razie odpuściłam. Rozeznawałam się w odniesieniu do hoteli - i też znalazlam, że tylko w podróży służbowej. A na jakiejs stronie rezerwacyjnej (chyba booking) o hotelu NH przy lotnisku pisali, że nawet test PCR wymagają. Z dziećmi miałam jechać, więc troche słabo. Ale Lufa daje jakiś tam bagaż - można zainwestowac w maty samopompujace. Ale z drugiej strony perspektywa długiego lotu w maseczce a potem 17 godzin na lotnisku w maseczce??? Suma sumarum - zawiesiłam loty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#417 PostWysłany: 08 Sty 2021 14:13 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1432
niebieski
a nie prosciej zadzwonic do Lufthansy? Skoro zmienili rozklad to moze pomoga z hotelem kolo lotniska?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#418 PostWysłany: 08 Sty 2021 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 294
Loty: 598
Kilometry: 996 691
Krajów: 81 / 37.9%
niebieski
''Tranzyt (przejazd) przez Niemcy
Co najmniej do 21 stycznia 2021 r. loty pasażerskie z Irlandii do Niemiec będą dostępne tylko dla osób posiadających negatywny wyniku testu na koronawirusa wykonanego najwcześniej 48h przed przylotem (nie dotyczy dzieci do 6 r. życia). Aktualnie wymogi spełniają testy PCR i szybkie testy antygenowe, jeżeli ich czułość ≥ 80% i stwoistość ≥ 97%. Wynik testu musi być w języku niemieckim lub angielskim. Dalszy tranzyt do Polski jest możliwy, jednak linia lotnicza odmówi wejścia na pokład w przypadku braku wyniku testu.''
https://www.gov.pl/web/niemcy/informacj ... -niemczech
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#419 PostWysłany: 09 Sty 2021 17:58 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 114
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Krajów: 38 / 17.8%
08.01 lądowałem w Berlinie (trasa MEX - MAD - BER). Przy taśmach bagażowych stała policja (2 osoby) i wybrane osoby przepytywała (co? Nie wiem, nie słyszałem, mnie nie pytali o nic). Wyjście bez żadnych problemów. Żadnych testów czy formularzy nie wypełniałem, nikt nie sprawdzał. Przyjechał po mnie szwagier na lotnisko w Berlinie (jechał na trasie Dolnośląskie - Berlin), po przekroczeniu granicy (Słubice) na odcinku pierwszych 10km - 3 auta policji. Ale nikt jego nie kontrolował. Na trasie powrotnej z Berlina do Polski, także nikt nas nie zatrzymywał, ale kilka aut policji na trasie Berlin - granica(Słubice) było widocznych.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#420 PostWysłany: 10 Sty 2021 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3227
złoty
Info na świeżo odnosnie testow na wjezdzie w Bawarii (lotnisko Monachium). Wiec po przylocie można zrobic test od razu ( trzeba zrobic maks. do 48h jesli wraca sie z kraju podwyzszonego ryzyka) i sa one bezplatne dla każdego . Procedura trwa ok 8min. Nalezy wypełnić formularz ktory otworzy sie z www po zeskanowaniu QR kodu. Co więcej, kolejna stacja testowa jest po wyjsciu z terminala, co oznacza ze kazdy moze sie przetestować kto przyjedzie na lotnisko ( bez konieczności przylotu) rowniez bezplatnie. Wiem że co niektórych taka informacja zainteresuje bo nikt o nic nie pyta, czy ktos jedzie dalej, robi tranzyt etc. Wyniki przychodza na maila po niemiecku i angielsku w jednym formularzu

Update - test o godz 10:31, wynik na mailu 20:30

Załączniki:
Komentarz do pliku: Stacja do testowania po wyjsciu z terminali znajduje sie dokladnie na wprost
20210110_104007.jpg
20210110_104007.jpg [ 279.12 KiB | Obejrzany 1383 razy ]
Komentarz do pliku: Stacja do testowania po przylocie, przed wyjsciem
20210110_103953.jpg
20210110_103953.jpg [ 233.12 KiB | Obejrzany 1383 razy ]
Komentarz do pliku: Kod QR
20210110_105147.jpg
20210110_105147.jpg [ 200.03 KiB | Obejrzany 1383 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group