Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#201 PostWysłany: 27 Paź 2022 05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5600
platynowy
Tak czarnohumorystycznie wizyta w ambasadzie KSA kojarzy mi sie z duzym ryzykiem, zwlaszcza w Turcji...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#202 PostWysłany: 27 Paź 2022 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5947
Loty: 768
Kilometry: 1 121 779
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
Ale po takiej wizycie problem wizy odwiedzającego znika ostatecznie
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#203 PostWysłany: 16 Gru 2022 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
Ktoś składał wniosek przez tę stronę? https://visa.mofa.gov.sa/Account/Loginindividuals
Ile trwało wydanie wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#204 PostWysłany: 16 Gru 2022 15:16 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
^^ chodzi o ewizę? Ona jest od razu po płatności, ale przez visitsaudi.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#205 PostWysłany: 16 Gru 2022 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
Tak. Można też składać przez tę stronę. Jest ok. 100 zł tańsza.
Tylko pytanie ile się czeka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#206 PostWysłany: 16 Gru 2022 15:28 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
100 zł czyli ile SAR? Bo na visitsaudi kosztuje 535SAR i zawiera ubezpieczenie a na lotnisku kosztuje 480SAR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#207 PostWysłany: 16 Gru 2022 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
Niecałe 120 USD z ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#208 PostWysłany: 16 Gru 2022 15:39 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
To nie wiem, wydawało mi się, że zgodnie z tym:
https://www.visitsaudi.com/en/travel-regulations
wiza na stronie, którą podałeś jest tylko dla obywateli GCC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#209 PostWysłany: 19 Gru 2022 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
Jestem po rozmowie z ambasadą w Warszawie, więc przekazuję co ustaliłem:
Polacy nie powinni składać wniosków o wizę turystyczną przez stronę: https://visa.mofa.gov.sa/

Wnioski o wizę turystyczną trzeba składać tylko przez stronę: https://www.visitsaudi.com/en
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#210 PostWysłany: 22 Gru 2022 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2022
Posty: 5
Halko czy ktoś wie czy potrzeba mi wiza na przesiadkę w dammamie do Indii - mam dwa osobno kupione loty Wizz i indiaair i mam przesiadkę 10h
Czy potrzebuje wizy tranzytowej? Zwykłej?
Mogę dostać ja na lotnisku?
Nie mogę dodzwonić się do ambasady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#211 PostWysłany: 22 Gru 2022 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
2 tematy niżej, wystarczy poszukać...

wiza-tranzytowa-w-arabii-saudyjskiej,1226,167921
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#212 PostWysłany: 22 Gru 2022 17:23 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1560
Loty: 1029
Kilometry: 1 596 894
Krajów: 130 / 60.8%
niebieski
wiza-tranzytowa-w-arabii-saudyjskiej,1226,167921&start=0
Wszyscy podróżni mogą przejechać przez KSA bez wizy, o ile nie opuszczą strefy tranzytowej lotniska w oczekiwaniu na połączenie.

"Do I need a visa to transit through Saudi Arabia?
If you're transiting through Saudi Arabia, you may need a transit visa if the connecting time between your flights is more than 12 hours."
https://klient.serwiskonsularny.pl/files/33_pl.pdf (zakreślasz np. "transit")
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#213 PostWysłany: 26 Gru 2022 23:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26090
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Nie pisz/spamuj na 2och roznych tematach, bo tylko bałagań robisz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
 
      
Offline
#214 PostWysłany: 27 Gru 2022 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
Wszystkie odpowiedzi na twoje pytania są zawarte na stronie MSZ, co do wydawania wizy na lotnisku w Dammamie, zadzwoń/przejedź się do Ambasady bo tu nikt nie zna odpowiedzi na pytanie jak już pytałeś w dwóch wątkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#215 PostWysłany: 01 Sty 2023 20:33 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 30
pawfazi napisał(a):
Jestem po rozmowie z ambasadą w Warszawie, więc przekazuję co ustaliłem:
Polacy nie powinni składać wniosków o wizę turystyczną przez stronę: https://visa.mofa.gov.sa/

Wnioski o wizę turystyczną trzeba składać tylko przez stronę: https://www.visitsaudi.com/en


Hmm, to trochę dziwne, bo nasz MSZ piszę o tej pierwszej: https://www.gov.pl/web/arabiasaudyjska/idp
ale oczywiście bardziej ufam w to, co mówi ambasada :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#216 PostWysłany: 01 Sty 2023 20:52 

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 18
Ja nie wnikałem, brałem z przekierowania z Visit. W sumie ponad 500 riali z ubezpieczeniem. Nie trzeba żadnego innego - potwierdzone przez Visit. Wiza na 90 dni łącznie, ważna przez rok. Całość - z wypełnieniem formularza grubo w nocy - trwała z 15 minut. Na mail dostajesz i ubezpieczenie i wizę ze zdjęciem (warto wcześniej przygotować jakiś jpg). Na miejscu dajesz paszport i wizę, tak czy inaczej jeszcze raz robią ci fotę (jeśli jesteś pierwszy raz), pobierają odciski palców (tak samo przy kupnie karty telefonicznej, np. Zajn) i ciśniesz w kraj. Nikt później nic nie chce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#217 PostWysłany: 01 Sty 2023 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
Auleeno napisał(a):
pawfazi napisał(a):
Jestem po rozmowie z ambasadą w Warszawie, więc przekazuję co ustaliłem:
Polacy nie powinni składać wniosków o wizę turystyczną przez stronę: https://visa.mofa.gov.sa/

Wnioski o wizę turystyczną trzeba składać tylko przez stronę: https://www.visitsaudi.com/en


Hmm, to trochę dziwne, bo nasz MSZ piszę o tej pierwszej: https://www.gov.pl/web/arabiasaudyjska/idp
ale oczywiście bardziej ufam w to, co mówi ambasada :)
W ambasadzie Arabii Saudyjskiej w Warszawie skomentowali to krótko. Cytuje: Nie bierzemy odpowiedzialności za to co jest publikowane na stronach MSZ.
To nie pierwszy raz, że treści na stronach MSZ mijają się z prawdą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Offline
#218 PostWysłany: 01 Sty 2023 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
patpul napisał(a):
Ja nie wnikałem, brałem z przekierowania z Visit. W sumie ponad 500 riali z ubezpieczeniem. Nie trzeba żadnego innego - potwierdzone przez Visit. Wiza na 90 dni łącznie, ważna przez rok. Całość - z wypełnieniem formularza grubo w nocy - trwała z 15 minut. Na mail dostajesz i ubezpieczenie i wizę ze zdjęciem (warto wcześniej przygotować jakiś jpg). Na miejscu dajesz paszport i wizę, tak czy inaczej jeszcze raz robią ci fotę (jeśli jesteś pierwszy raz), pobierają odciski palców (tak samo przy kupnie karty telefonicznej, np. Zajn) i ciśniesz w kraj. Nikt później nic nie chce.
Ode mnie chcieli raz w hotelu wizę. Ale finalnie pieczątka w paszporcie z wpisanym numerem też im wystarczyła.
Góra
 Profil Relacje PM off
patpul lubi ten post.
patpul uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#219 PostWysłany: 01 Sty 2023 22:35 

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 18
pawfazi napisał(a):
Ode mnie chcieli raz w hotelu wizę

Mnie w hotelu w Dżuddzie tylko koleżka młody zapytał z jednoznacznym uśmiechem, że skoro jestem إِلئ بولند, (ila bulanda) z Polski, to czy może mam coś ciekawego w plecaku ? I to tyle z przygód w Dammam, Medynie, Dżuddzie i Rijadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
Offline
#220 PostWysłany: 10 Sty 2023 14:29 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1724
niebieski
pytanie do już aplikujących o wizę... czy trzeba mieć zdjęcie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group