Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#221 PostWysłany: 10 Sty 2023 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 784
Loty: 244
Kilometry: 492 931
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
patpul napisał(a):
pawfazi napisał(a):
Ode mnie chcieli raz w hotelu wizę

Mnie w hotelu w Dżuddzie tylko koleżka młody zapytał z jednoznacznym uśmiechem, że skoro jestem إِلئ بولند, (ila bulanda) z Polski, to czy może mam coś ciekawego w plecaku ? .


Ale w sensie, że co? Kremówkę papieską? :lol:
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#222 PostWysłany: 10 Sty 2023 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@gecko
Pewnie chodziło o trunek wyskokowy
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tomaszl75 lubi ten post.
 
      
Offline
#223 PostWysłany: 11 Sty 2023 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 278
Loty: 857
Kilometry: 1 613 974
Krajów: 79 / 36.9%
niebieski
tartal napisał(a):
pytanie do już aplikujących o wizę... czy trzeba mieć zdjęcie ?

Aplikując o e-vise musisz mieć/dodać zdjęcie w jpg (nie pamiętam czy inny format) to konieczne bo na wizie jest Twoje zdjęcie.

patpul napisał(a):
Wiza na 90 dni łącznie, ważna przez rok.


W/g mnie to ważność wizy jest na 12 miesięcy od wydania , długość pobytu max 90dni i co najważniejsze MULTIPLE czyli wielokrotnie w ciągu roku można odwiedzić KAS a to już inaczej wygląda biorąc pod uwagę cenę wizy i ceny lotów z VIE które pozwalają na kilka wizyt ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#224 PostWysłany: 11 Sty 2023 21:45 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 129
Orientujecie się czy na 7h przesiadkę JED potzebna jest wiza, lub aplikowanie o jakiś inny dokument?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#225 PostWysłany: 11 Sty 2023 21:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Ile razy to będzie....

Passengers transiting through Dammam (DMM), Jeddah (JED) or Riyadh (RUH) with a confirmed onward ticket for a flight to a third country within 12 hours. They must stay in the international transit area of the airport and have documents required for the next destination.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#226 PostWysłany: 11 Sty 2023 21:54 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1723
niebieski
W/g mnie to ważność wizy jest na 12 miesięcy od wydania , długość pobytu max 90dni i co najważniejsze MULTIPLE czyli wielokrotnie w ciągu roku można odwiedzić KAS a to już inaczej wygląda biorąc pod uwagę cenę wizy i ceny lotów z VIE które pozwalają na kilka wizyt ;)[/quote]


czyli każda wiza jest wielokrotnego przekraczania przez 12 miesięcy ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#227 PostWysłany: 11 Sty 2023 22:38 

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 18
tomaszl75 napisał(a):
patpul napisał(a):
Wiza na 90 dni łącznie, ważna przez rok.


W/g mnie to ważność wizy jest na 12 miesięcy od wydania , długość pobytu max 90dni i co najważniejsze MULTIPLE czyli wielokrotnie w ciągu roku można odwiedzić KAS


IMO to właśnie napisałem ;) A może to zbyt duży skrót myślowy był :D
12 miesięcy ważności, w tym czasie można przebywać łącznie 90 dni niezależnie od liczby wizyt.

Tak, połączenia z VIE są git. Choć gdy ja leciałem były tylko do Dammam. A żeby było ciekawej, kupowałem - nie pamiętam - jakoś w sierpniu, po 35 USD. W tym samym czasie z FCO można było kupić po 16 USD. Cóż, zbyt ciężko w nocy to robiłem i nie sprawdziłem na spokojnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tomaszl75 lubi ten post.
 
      
Offline
#228 PostWysłany: 11 Sty 2023 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 278
Loty: 857
Kilometry: 1 613 974
Krajów: 79 / 36.9%
niebieski
Sądzę że każda wystawiona jest w MULTIPLE bo to automat ;) !

-- 11 Sty 2023 22:55 --

tartal napisał(a):
czyli każda wiza jest wielokrotnego przekraczania przez 12 miesięcy ???


Tak , taką otrzymałem i sądzę że z automatu każdy wniosek tak się kończy.

Załączniki:
Screenshot_4.jpg
Screenshot_4.jpg [ 91.69 KiB | Obejrzany 1921 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#229 PostWysłany: 18 Sty 2023 01:01 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1723
niebieski
Przepraszam że w tym dziale…

Czy w związku z Covidem to trzeba mieć coś ? Tzn szczepienia itp to wiem że nie..

A ta aplikacja potrzebna ??

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#230 PostWysłany: 18 Sty 2023 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
@tartal Nic nie jest potrzebne z dodatkowych dokumentów oprócz wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tartal uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#231 PostWysłany: 26 Lut 2023 20:21 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Czy przy wizie po przylocie, które jednak jest trochę tańsza niż ta online, zmuszają do wykupienia jakiegoś ubezpieczenia?
Mam certyfikat ubezpieczenia z PKO Platinum, więc zawsze to trochę taniej by bylo niż e-visa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#232 PostWysłany: 27 Lut 2023 20:20 

Rejestracja: 27 Lut 2023
Posty: 3
Hej a w Riyadzie, jeżeli mam przesiadkę i kolejny lot z innego terminalu niz ten na który przyleciałem to da się jakoś w tej tam przejsc w obrębie tej strefy trsnzytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#233 PostWysłany: 01 Mar 2023 16:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
tartal napisał(a):
pytanie do już aplikujących o wizę... czy trzeba mieć zdjęcie ?

Może już za późno na odpowiedź, ale tak, potrzebne jest zdjęcie. W dodatku musiałem się nagimnatykować, bo rozmiar tylko w zakresie 5-100 kb, wymiary 200x200.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#234 PostWysłany: 01 Mar 2023 17:08 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 249
niebieski
Pragnę uściślić: czy zdjęcie potrzebne jest także do wizy załatwianej po przylocie ?
Z tego co wiem, wizę otrzymuje sie w specjalnych automatach, tak ?

Jak to wygląda w praktyce ?
Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#235 PostWysłany: 01 Mar 2023 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
yarku20 napisał(a):
Hej a w Riyadzie, jeżeli mam przesiadkę i kolejny lot z innego terminalu niz ten na który przyleciałem to da się jakoś w tej tam przejsc w obrębie tej strefy trsnzytowej?


Jakie linie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#236 PostWysłany: 01 Mar 2023 19:54 

Rejestracja: 27 Lut 2023
Posty: 3
hej Saudia a potem przesiadka na KLM. Bilet kupilem jako jeden na stronie Saudii. KLM to ich partner niby ale zastanawiam sie czy sie nie wkopalem i nie bede musial wykupywac wizy..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#237 PostWysłany: 01 Mar 2023 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
Jeżeli to podróż na jednym bilecie (na 99% tak) to do 12h nie trzeba wizy. Nawet jeżeli ją potrzebujesz to dla pasażerów Saudia jest ona ZA DARMO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#238 PostWysłany: 02 Mar 2023 09:24 

Rejestracja: 27 Lut 2023
Posty: 3
Kacper Szymanski napisał(a):
Jeżeli to podróż na jednym bilecie (na 99% tak) to do 12h nie trzeba wizy. Nawet jeżeli ją potrzebujesz to dla pasażerów Saudia jest ona ZA DARMO.


No właśnie mam nadzieję bo czytam wszedzie sprzeczne informacje ? np na stronie konsulatu RP, pisze ze wiza potrzebna jeżeli się zmienia terminal a ja właśnie lecę potem z innego terminalu. Zarówno Saudi jak i Polska ambasada w Arabii nie są w stanie mi odpowiedzieć na moje pytanie odsyłając mnie do linków z których nie wynika odpowiedź na moje pytanie ??‍♂️ a opcji wyrobienia darmowej wizy na Saudi nie pamiętam żebym miał przy rezerwacji biletu, teraz również nie mam takiej opcji po zalogowaniu się na manage Booking numerem z mojej rezerwacji..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#239 PostWysłany: 02 Mar 2023 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
Spytaj na visitsaudi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#240 PostWysłany: 05 Mar 2023 16:11 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 145
Loty: 356
Kilometry: 808 221
Krajów: 80 / 37.4%
Czy ktoś znalazł gdzieś jakieś wiarygodne informacje lub ma doświadczenia z wjazdem do Arabii Saudyjskiej przez granicę lądową (konkretnie chodzi mi o Bahrajn) na eWizie?

Na stronie https://visa.visitsaudi.com/Home/TermsConditions jest informacją, że: "8.4 The eVisa is valid for entry through all airports and / or seaports.", natomiast na innych, nieoficjalnych stronach (np. https://saudi-arabia-evisa.com/saudi-ar ... assengers/) piszą, że wjazd granicą lądową z Bahrajnem i ZEA również jest możliwy.

Napisałem maila z pytaniem do visitsaudi.com i czekam na odpowiedź, natomiast ciekawy jestem czy ktoś to przetestował w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group