Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/
Odnowienie wygasłej wizy:

https://www.ustraveldocs.com/pl/en/rene ... ew-my-visa

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 164  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2981 PostWysłany: 11 Lis 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 2247
Loty: 369
Kilometry: 708 029
Krajów: 59 / 27.6%
srebrny
eskie napisał(a):
pazur napisał(a):
. Więc można przyjąć , że wszyscy którzy mają 40 lat i więcej , angielskiego nie mieli okazji nawet liznąć

mam 48 lat, angielski miałem w LO, w roku 1986

no to jeszcze czekam ina informacje o tym gdzie sie uczyleś?
Pcim czy spora aglomeracja

Jestem rocznik 1989,
u mnie to ylo mieszane do konca podstawowki niektore klasy mialy niemiecki niektore angielski
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2982 PostWysłany: 11 Lis 2019 22:50 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3731
Loty: 40
Kilometry: 97 863
Krajów: 11 / 5.1%
srebrny
A co to ma wspólnego z wiza do usa?

Ps. Trzeba bylo mtv ogladac...

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2983 PostWysłany: 11 Lis 2019 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2314
Loty: 625
Kilometry: 983 931
Krajów: 33 / 15.4%
niebieski
Jak ktos sie urodzil (prawie juz) w latach 90., to moze nie wiedziec, co to prawdziwa MTV ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2984 PostWysłany: 12 Lis 2019 03:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1415
niebieski
Ten wątek już dawno zamienił się w pyskówkę, więc muszę dodać coś od siebie :mrgreen:
pazur napisał(a):
zawołali młodego chłopaka -pogranicznika [ zapewne jakiegoś Polonusa] który mówił z nami po polsku. To samo na JFK , a nawet na Heathrow w Londynie[ przed wylotem

Z kim i o czym rozmawiałeś na Heathrow przed wylotem? :) Na checkinie, czy masz jedną walizkę, czy dwie?

A żeby nie było, że offtop - przez lotniska amerykańskie przewalają się całe potoki pasażerów bez znajomości języka, często odpowiedniki polskich Januszy i Grażyn z Chin i innych egzotycznych krajów. Nikt do nikogo nie woła, chyba że wezmą ich na secondary screening, to faktycznie zawołają do nich, ale supervisora. Ale jak nic nie gadasz, to bardziej rozsądne jest wydrukowanie odpowiedzi na wszystkie standardowe pytania (czas podróży, cel, miejsca, rodzina w US, pieniądze, praca) niż oczekiwanie, że będą kogokolwiek szukać. To proszenie się o kłopoty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2985 PostWysłany: 12 Lis 2019 07:52 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
-- 12 Lis 2019 06:25 --

manyaky napisał(a):
Ten wątek już dawno zamienił się w pyskówkę, więc muszę dodać coś od siebie :mrgreen:
pazur napisał(a):
zawołali młodego chłopaka -pogranicznika [ zapewne jakiegoś Polonusa] który mówił z nami po polsku. To samo na JFK , a nawet na Heathrow w Londynie[ przed wylotem

Z kim i o czym rozmawiałeś na Heathrow przed wylotem? :) Na checkinie, czy masz jedną walizkę, czy dwie?

.


Akurat ta rozmowa na londyńskim lotnisku nie dotyczyła pierdoły typu ile mam walizek , jak sugerujesz, Do każdego podchodził ktoś z Security [ chyba] i wypytywał o wszystko. Z kim ? Po co ? Pokazać paszport z wizą itp. Coś w rodzaju kontroli " profilaktycznej" jaką robią Izraelici przed lotem ich liniami El Al. Bo coś takiego przerobiłem tylko raz, kiedyś jak leciałem tymi liniami do TLV.

-- 12 Lis 2019 06:52 --

eskie napisał(a):
pazur napisał(a):
. Więc można przyjąć , że wszyscy którzy mają 40 lat i więcej , angielskiego nie mieli okazji nawet liznąć

mam 48 lat, angielski miałem w LO, w roku 1986


Raczej chodziło mi o naukę angielskiego w szkole podstawowej. W czasach komuny jej nie było. A to 8 lat nauki mniej od najmłodszych lat. A w LO ja np angielskiego nie miałem. Tylko rosyjski i francuski [ z którego praktycznie nic się nie nauczyłem, jak i cała reszta klasy].
A pojęcie raczej mam , bo cała moja trójka dzieci płynnie mówi po angielsku, bez żadnych dodatkowych prywatnych lekcji. Tylko to co w szkole. Jak się dziecko uczy języka od 7 roku życia przez minimum12 lat [ 6 lat podstawówki+ 3 lata gimnazjum + 3 lata liceum] ] efekty są.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2986 PostWysłany: 12 Lis 2019 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1555
Loty: 650
Kilometry: 1 481 629
Krajów: 94 / 43.9%
srebrny
OT - w czasach komuny jak najbardziej był j. angielski w szkole podstawowej jako obowiązkowy łącznie z j. rosyjskim wiadome z autopsji :D ba jedna klasa miała także niemiecki z przepięknymi podręcznikami z NRD eh to były czasy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2987 PostWysłany: 12 Lis 2019 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1677
Loty: 70
Kilometry: 138 694
Krajów: 24 / 11.2%
niebieski
Robaku napisał(a):
no to jeszcze czekam ina informacje o tym gdzie sie uczyleś?
Pcim czy spora aglomeracja

Radom
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2988 PostWysłany: 12 Lis 2019 09:56 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
chester0 napisał(a):
OT - w czasach komuny jak najbardziej był j. angielski w szkole podstawowej jako obowiązkowy


Bajki opowiadasz. Bo jakoś przez 8 lat nie zauważyłem , że mam angielski. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2989 PostWysłany: 12 Lis 2019 10:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9101
Loty: 205
Kilometry: 300 878
Krajów: 30 / 14.0%
Pytania i dyskusja o ESTA: :arrow: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2990 PostWysłany: 12 Lis 2019 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2964
Loty: 378
Kilometry: 561 154
Krajów: 66 / 30.8%
HON fly4free
kostek966 napisał(a):
Mogę potwierdzić na świeżo, najpierw kupiłem bilety do Kanady, a przed wylotem robiłem ETA, przyszły na maila po 30 sekundach,
na lotnisku w Toronto podaję paszport, pan mówi do mnie dzień dobry i dalej rozmawiamy po polsku, Janusze przyjeżdżajcie, tylko pamiętajcie o napiwkach w knajpkach

Też miałem ETA natychmiast i obyło się bez problemów ale nie bezstresowo. Zupełnie bezstresowego sposobu nie było do Kanady i nie ma do USA.

Lądowałem w Toronto około 1.00 w nocy czasu europejskiego i musiałem wytężać zwoje i rozmawiać dość długo po angielsku i żadne z tych panów i pań języków raczej nie znało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2991 PostWysłany: 12 Lis 2019 17:13 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1934
Loty: 688
Kilometry: 1 366 499
Krajów: 64 / 29.9%
niebieski
No i co teraz bedzie z fotografem "na przeciwko", przeciez biedak pojdzie z torbami :((((
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2992 PostWysłany: 12 Lis 2019 21:35 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 1204
Loty: 373
Kilometry: 756 324
Krajów: 79 / 36.9%
srebrny
No to ja Was pociesze. Lecialem z Gwatemali do Miami. Moj urzednik na lotnisku w Miami nie mowil po... angielsku, tylko hiszpanski.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2993 PostWysłany: 13 Lis 2019 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 3677
HON fly4free
Szczegóły starań spółek państwowych wpomagających uzyskanie wiz:
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,254 ... =BoxOpImg5

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2994 PostWysłany: 13 Lis 2019 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 12594
HON fly4free
Pierwszy Polak bez wizy w USA. "Wiadomości" TVP urządziły szoł jak z lądowania na Księżycu :)
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... jak-z.html

Dziś okazało się, że ten "pierwszy" Polak to pracownik TVP :)
https://natemat.pl/290411,pierwszy-pola ... cownik-tvp
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2995 PostWysłany: 13 Lis 2019 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 621
Loty: 211
Kilometry: 294 777
Krajów: 33 / 15.4%
niebieski
obywatel Pasiakowa :lol:
https://lowicz24.eu/artykul/pierwszy-po ... izy/859776
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2996 PostWysłany: 13 Lis 2019 14:21 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 233
niebieski
Szybkie pytanie - która kolejka na lotnisku mając wizę? ;) ESTA czy jak wczesniej z wizą. Choć w sumie nie jestem pewien czy pytanie zasadne, czy kolejka nie była wiza/esta... HELP ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2997 PostWysłany: 13 Lis 2019 14:24 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1934
Loty: 688
Kilometry: 1 366 499
Krajów: 64 / 29.9%
niebieski
Zwykle (rozni sie miedzy lotniskami) jest ta sama kolejka dla wizowcow i "first time ESTA users". Wszystko zreszta jest zawsze oznaczone a poza tym jest mnostwo obslugi, ktora ci powie gdzie isc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2998 PostWysłany: 13 Lis 2019 14:30 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 233
niebieski
No właśnie tak mi się wydawało ;) Dzięki za potwierdzenie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2999 PostWysłany: 14 Lis 2019 14:30 

Rejestracja: 07 Lis 2012
Posty: 10
lataczuk napisał(a):
Zwykle (rozni sie miedzy lotniskami) jest ta sama kolejka dla wizowcow i "first time ESTA users". Wszystko zreszta jest zawsze oznaczone a poza tym jest mnostwo obslugi, ktora ci powie gdzie isc.


Lecę z dziewczyną ona pierwszy raz ESTA, ja mam wizę. Wiec pasowało by podejść razem, co jeśli będą osobne kolejki? hmm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3000 PostWysłany: 14 Lis 2019 15:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9101
Loty: 205
Kilometry: 300 878
Krajów: 30 / 14.0%
Złapiecie się za kontrolą paszportową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 164  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group