Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/
Odnowienie wygasłej wizy:

https://www.ustraveldocs.com/pl/en/rene ... ew-my-visa

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 164  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1021 PostWysłany: 11 Sie 2015 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Loty: 71
Kilometry: 219 061
Krajów: 20 / 9.4%
W FORMULARZU DS-160 JEST RUBRYKA Z AKTUALNĄ SZKOŁĄ I ZATRUDNIENIEM.

Mam pytanie.

Skoro ja studiuję i pracuję to wpisałem pracę.
Dobrze byłoby umieścić też szkołę bo to "więź z krajem" a nie ma żadnego "add".

Ktoś miał taką sytuację?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1022 PostWysłany: 11 Sie 2015 00:36 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 167
Powinieneś wpisać co jest twoim głównym zajęciem .
Jeżeli praca jest dodatkiem do studiów to wpisać ze studiujesz lub odwrotnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1023 PostWysłany: 11 Sie 2015 14:56 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 7
Mam pytanie. Mam wizę w starym paszporcie ważną do końca sierpnia 2016 r., wyjazd mam zaplanowany na marzec 2016.
Mogę lecieć na tej wizie czy jest jakiś wymóg odnośnie czasu ile musi być ważna aby wjechać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1024 PostWysłany: 11 Sie 2015 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
możesz lecieć
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off
Adams555 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1025 PostWysłany: 11 Sie 2015 15:06 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 441
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
Krajów: 59 / 27.6%
niebieski
Wiza musi być ważna w momencie wjazdu. Dlugosc pobytu określa urzędnik imigracyjny na granicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adams555 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1026 PostWysłany: 11 Sie 2015 15:15 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 7
Dzięki za info :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1027 PostWysłany: 11 Sie 2015 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Loty: 71
Kilometry: 219 061
Krajów: 20 / 9.4%
Miał ktoś sytuację, że urzędnik na lotnisku powiedział, że nie wygląda się jak na zdjęciu?
Chodzi mi o sytuację w której ktoś np. stracił/przybrał szybko na wadze lub ściął włosy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1028 PostWysłany: 11 Sie 2015 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Nie liczę na wiele, ale może akurat jest coś o czym nie wiem.

Czy jeśli miałem wizę, ważną jeszcze 9 lat, ale straciłem paszport w którym ona była i mam teraz nowy... To jest jakaś szansa tańszego załatwienia nowej "wlepki" do nowego paszportu? Czy nie ma żadnej opcji i muszę normalnie przechodzić całą procedurę od nowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1029 PostWysłany: 11 Sie 2015 16:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4226
Loty: 343
Kilometry: 671 009
Krajów: 64 / 29.9%
Nie wiem jak jest teraz, ale ja kilka lat temu miałam taką sytuację, że miałam wizę w starym paszporcie, oraz miałam już nowy paszport. I w Ambasadzie mi powiedzieli, że mogę ją jakoby "przenieść" do nowego.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1030 PostWysłany: 11 Sie 2015 17:08 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 892
niebieski
kiew napisał(a):
Nie liczę na wiele, ale może akurat jest coś o czym nie wiem.

Czy jeśli miałem wizę, ważną jeszcze 9 lat, ale straciłem paszport w którym ona była i mam teraz nowy... To jest jakaś szansa tańszego załatwienia nowej "wlepki" do nowego paszportu? Czy nie ma żadnej opcji i muszę normalnie przechodzić całą procedurę od nowa?


Co to znaczy ze straciłeś?
Jezeli nie masz starego paszportu z wiza to niestety zaczynasz od nowa :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1031 PostWysłany: 11 Sie 2015 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
kiew napisał(a):
Nie liczę na wiele, ale może akurat jest coś o czym nie wiem.

Czy jeśli miałem wizę, ważną jeszcze 9 lat, ale straciłem paszport w którym ona była i mam teraz nowy... To jest jakaś szansa tańszego załatwienia nowej "wlepki" do nowego paszportu? Czy nie ma żadnej opcji i muszę normalnie przechodzić całą procedurę od nowa?

nie chce Cie zmartwić ale hamerykańcy w taki przypadku odmawiają duplikatu wizy i bardzo często trafiasz na czarna listę i zerowa szansa na następną wizę
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1032 PostWysłany: 11 Sie 2015 17:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4226
Loty: 343
Kilometry: 671 009
Krajów: 64 / 29.9%
@becek sugerujesz, że wezmą go za handlarza lewymi dokumentami?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1033 PostWysłany: 11 Sie 2015 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
nie wiem za kogo, ale wiem od pracownika ambasady ze utrata wizy znacząco zmniejsza szanse uzyskanie wizy w przyszłości
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1034 PostWysłany: 11 Sie 2015 17:37 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 316
niebieski
^^
Urban legend, czarna wołga itp. :roll: Niestety, musisz starać się o nową i wcześniejsze posiadanie wizy będzie miało jednak mniejsze znaczenie (choć jakieś mieć będzie) niż aktualna sytuacja zawodowa/rodzinna :oops: :oops: Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1035 PostWysłany: 11 Sie 2015 17:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4226
Loty: 343
Kilometry: 671 009
Krajów: 64 / 29.9%
@kamwad z tym to na dwoje babka wróżyła :lol:
Raz dostałam wizę bez pracy, bez szkoły, bez majątku, tylko na piękne oczy. A raz nie dostałam jak pracowałam w fajnej korporacji i niezle mi się wiodło. Może miałam wtedy katar czy coś, że oczy były zamglone. :P
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1036 PostWysłany: 11 Sie 2015 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Loty: 71
Kilometry: 219 061
Krajów: 20 / 9.4%
DOKONAŁEM OPŁATY ZA WIZĘ I....

potrzebny jest numer MRV receipt do wpisania

Gdzie on się znajduje?

Czy ja go otrzymam na mail?

Co mam wpisać w rubryce Receipt Number?

Czy mam rozumieć, że wpłaty jeszcze nie zaksięgowali i później w rubryce Receipt Number mam wpisać numer CGI??

HELP!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1037 PostWysłany: 11 Sie 2015 21:58 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6257
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Krajów: 42 / 19.6%
Bart Funk-cho napisał(a):
Miał ktoś sytuację, że urzędnik na lotnisku powiedział, że nie wygląda się jak na zdjęciu?
Chodzi mi o sytuację w której ktoś np. stracił/przybrał szybko na wadze lub ściął włosy.


Moja 1 wizyta w USA i urzędnik mocno się głowił. Na fotce łysa głowa (jak kryminał) foto jak byłem w wojsku, a teraz broda i zaczeska. Po, patrzał, przyjrzał się i tylko spytał się czy byłem w wojsku. Do tego jeszcze krótka rozmowa i pieczątka na 6 miesięcy.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1038 PostWysłany: 13 Sie 2015 04:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Loty: 71
Kilometry: 219 061
Krajów: 20 / 9.4%
PYTANIE O CZAS POBYTU

Czy jeśli w formularzu DS-160 napisałem, że zamierzam zwiedzać stany powiedzmy od 20.X do 30.X to znaczy, że po dostaniu wizy na sztywno muszę jechać tylko w takim terminie? Chodzi mi o to, że po wydaniu wizy może się okazać, że bilet który mieliśmy na oku został wyprzedany i trzeba lecieć + - 3 dni na innym bilecie.
Rozumiem, że te sztywne ramy pobytu mają znaczenie w momencie jak już przylatujemy do USA i urzędnikowi na lotnisku deklarujemy, tak? Dopiero na tym etapie muszę podać dokładnie co do dnia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1039 PostWysłany: 13 Sie 2015 04:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 530
Loty: 248
Kilometry: 490 163
Krajów: 42 / 19.6%
niebieski
@Bart Funk-cho

Z leceniem + - 3 dni nie będzie żadnego problemu. Zawsze przy wjeździe do Stanów pytają i tak na ile zostajesz, a informacje o wszystkich następnych wyjazdach na tej wizie i tak będziesz podawać dopiero urzędnikom na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#1040 PostWysłany: 13 Sie 2015 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Loty: 71
Kilometry: 219 061
Krajów: 20 / 9.4%
Dzięki

A czy już na miejscu ma prawo mi przyjść do głowy zmiana planów jeśli chodzi o odwiedzane miejsca (np. zwiedzę sobie kolejne miasto z którego akurat wrócę do Polski)??

-- 13 Sie 2015 21:39 --

Dzięki

A czy już na miejscu ma prawo mi przyjść do głowy zmiana planów jeśli chodzi o odwiedzane miejsca (np. zwiedzę sobie kolejne miasto z którego akurat wrócę do Polski)??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 164  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group