Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 644 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#301 PostWysłany: 29 Cze 2017 10:39 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 493
Loty: 142
Kilometry: 220 645
Krajów: 38 / 17.8%
niebieski
Czy zmiany cen biletów na pociągi Intercity Hyundai o 10% (drożej w niedziele i piątki, taniej w czwartki i soboty) to są od dawna czy jakiś nowy wynalazek?

http://www.uz.gov.ua/en/passengers/ticket_discounts/

PRICES OF TICKETS FOR HYUNDAI TRAINS (Intercity+)

On Thursdays and Saturdays, a 10% discount will be applied, and the price of tickets on Fridays and Sundays will be increased by 10%.

If round trip tickets are bought, there is a 10% discount.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#302 PostWysłany: 03 Lip 2017 09:56 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 459
niebieski
Od dzisiaj można kupować bilety Przemyśl - Kijów na stronie Укрзалізници
http://booking.uz.gov.ua/

Załączniki:
8.PNG
8.PNG [ 48.03 KiB | Obejrzany 1692 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#303 PostWysłany: 03 Lip 2017 16:17 

Rejestracja: 03 Lip 2017
Posty: 1
Chciałbym zapytać o wasze doświadczenia z płatnościami na stronie http://booking.uz.gov.ua/en/

Mam do dyspozycji tylko kartę debetową, dlatego zastanawiam się czy komuś przechodziła płatność taką kartą. Nie mogę znaleźć nigdzie informacji dotyczących preferowanej karty, ale domyślam się, że raczej będę musiał szukać karty kredytowej do tej płatności.

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#304 PostWysłany: 03 Lip 2017 17:56 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
-- 03 Lip 2017 17:56 --

Ukraincy placa zazwyczaj kartami debetowymi, wiec sam mozesz rowniez sprobowac.

-- 03 Lip 2017 17:56 --
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lip 2017 19:10, edytowano w sumie 1 raz
podwojony
Góra
 Profil Relacje PM off
fik_ignac uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#305 PostWysłany: 03 Lip 2017 18:19 

Rejestracja: 28 Paź 2011
Posty: 28
W zeszłym roku bez problemu płaciłem zwykłą debetówką za bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off
fik_ignac uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#306 PostWysłany: 08 Lip 2017 19:04 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
W sierpniu podobno będę sam jechał pociągiem Kijów - Użhorod. Zastanowię się między Compartment / 2-Cl. Sleeper a Berth / 3-Cl. Sleeper (najtaniej).
Jeżeli na 100% sam to co proponujecie ?

Klasa 3 np nr 16 to łózko na górze?

Image

Klasa 2
Coach number 8 - 336 UAH
Coach number 10 - 223 UAH
Jaka jest różnica ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#307 PostWysłany: 08 Lip 2017 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Loty: 69
Kilometry: 71 075
Krajów: 22 / 10.3%
Zbanowany
@Alexis93
Jeśli lubisz się integrować to bierz trzecią klase, z tym że dobrze by było dolne łóżko dla wygody. I odradzam te miejsca 37-54 bo są w przejściu. Jak chcesz trochę więcej wygody (spokoju) to bierz drugą klase.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#308 PostWysłany: 08 Lip 2017 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1931
srebrny
Przeważnie ludzie polecają dolne łóżko, bo więcej miejsca.
Ja wolę górę, zwłaszcza na dłuższej trasie. Rano ludzie zaczynają się kręcić, dolne łóżko siłą rzeczy zamienia się w miejsce do siedzenia dla pasażera z góry i dołu. Jak leżysz na górze, to nikt Cię na siłę na dół ściągał nie będzie. Można pokimać trochę dłużej, a jak masz ochotę ze współpasażerami porozmawiać, to wystarczy się lekko wychylić i już. Jedno zastrzeżenie: góra wymaga nieco zwinności, bo trzeba wchodzić / schodzić i umieć się wygodnie ułożyć, średnio sprawny człowiek sobie poradzi.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#309 PostWysłany: 08 Lip 2017 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 533
Loty: 59
Kilometry: 74 637
Krajów: 23 / 10.8%
srebrny
Ja jeszcze nie polecam pierwszego i ostatniego "przedziału". Cały wagon przechodzi w drodze do toalety i na papierosa. Jak ktoś się boi upadku z wysokości można od prowadnicy wypożyczyć pasy do zapięcia na pięterku.


Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#310 PostWysłany: 09 Lip 2017 03:25 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 490
niebieski
dlatego wlasnie moim zdaniem miejsca 44 i 46 sa optymalne - u gory, w srodku wagonu i nie wypadniesz przy ewentualnym hamowaniu pociagu :lol:

plackarta sama w sobie generuje pewny noizz takze i w nocy, cos jak hardsleeper :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#311 PostWysłany: 25 Lip 2017 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 544
Loty: 73
Kilometry: 140 206
Krajów: 30 / 14.0%
niebieski
-- 25 Lip 2017 00:12 --

Hej, wybieram się niebawem nocnym najtańszym platzkartem z Kijowa do Lwowa, i mam takie pytanie: posiadam wielki bagaż, czy będzie miejsce go gdzieś umieścić czy muszę spać na nim w miejscu do leżenia?

-- 25 Lip 2017 01:01 --

Czy może dla przewozu większego bagażu lepiej wybrać tzw. 2 class czyli "compartment" ? Jeśli ktoś może to proszę o odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#312 PostWysłany: 25 Lip 2017 02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 533
Loty: 59
Kilometry: 74 637
Krajów: 23 / 10.8%
srebrny
Dużej walizki nie zmieścisz w schowku pod dolną leżanką, ale na półkę pod sufitem wejdą dwie walizki typu "trumna"

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#313 PostWysłany: 25 Lip 2017 02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 544
Loty: 73
Kilometry: 140 206
Krajów: 30 / 14.0%
niebieski
Ninoczka napisał(a):
Dużej walizki nie zmieścisz w schowku pod dolną leżanką, ale na półkę pod sufitem wejdą dwie walizki typu "trumna"

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Chcesz przez to powiedzieć że jest możliwość przewiezienia bagażu "pod sufitem" jak to wygląda? skoro ja wybieram miejsce górne to chyba ja jestem pod sufitem, chyba że jest jakieś miejsce na bagaż proszę o odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#314 PostWysłany: 25 Lip 2017 02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 533
Loty: 59
Kilometry: 74 637
Krajów: 23 / 10.8%
srebrny
Jeszcze ponad górnym łóżkiem jest półka. Leżą na niej zwinięte materace. Półka jest wielkości leżanki.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#315 PostWysłany: 27 Lip 2017 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 544
Loty: 73
Kilometry: 140 206
Krajów: 30 / 14.0%
niebieski
Dzięki za pomoc, kupiłem bez problemu, za przejazd w 3 klasie z Kijowa do Lwowa zapłaciłem prawie 113 hrywien, czyli jakieś ponad 16 zł za 620 km, bardzo tanio! a dodam jeszcze że z Lwowa kupiłem bilet na Leo Exspress do Bogumina za 19 zł :) co daje w sumie 35 zł za 1140 km :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#316 PostWysłany: 27 Lip 2017 14:28 

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 4
Cześć, czy ktoś ogarnia alternatywę dla pociągu Lwów-Odessa. W Internetach nie ma żadnych miejsc na pociągi, nawet w kolejnych kilku dniach. Jest nas 6 osób. Planujemy tę podróż 14. sierpnia (za późno się ogarnęliśmy). Może jakiś pociąg z przesiadką, jeśli tak to gdzie (przesiadka w Winnicy możliwa tylko dla Intercity+ i wychodzi koło 70 zł?

Oczywiście powinno być tanio (w końcu ten nocny pociąg w 3 kl. kosztuje 20 zł). Czy może liczyć na to, że 2 dni przed odjazdem uda się kupić bilety na dworcu we Lwowie?

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#317 PostWysłany: 27 Lip 2017 14:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 8116
niebieski
@Guziko Liczyć można,ale chyba za jakąś łapówkę ,co tam jest normalne.Pewności w sezonie nawet na to nie ma.Trzeba mieć plan B ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#318 PostWysłany: 27 Lip 2017 14:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Z łapówkami może być ciężko, bo zaczęła się kampania - anti łapówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#319 PostWysłany: 27 Lip 2017 14:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 8116
niebieski
@Zeus jeszcze dużo wody upłynie zanim będą efekty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#320 PostWysłany: 27 Lip 2017 14:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Co racja, to racja, ale co jak co, Ukraina się zmienia na plus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 644 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group