Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Bezpośredni link do NZ eTA jak ktoś chce szybko złożyć i nie czytać całego wątku:

https://nzeta.immigration.govt.nz/

Mozna też użyć apki NZeTA:
Google https://play.google.com/store/apps/deta ... 15-1&pli=1
Apple https://apps.apple.com/nz/app/nzeta/id1470900142

Przez Apke jest tańsza NZ eTA NZD $17. Przez WWW kosztuje drożej NZD $23.

IVL jest potrzebne, gdy chce się opuścić lotnisko - kosztuje w każdym wariancie tyle samo czyli NZD $100

by @pawfazi


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: NZ eTA od 1.10.2019
#1 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 593
Loty: 343
Kilometry: 720 379
Krajów: 59 / 27.6%
niebieski
Od 1.10.2019r. do przekroczenia granicy Nowej Zelandii potrzebna będzie elektroniczna "wiza" eTA (electronic travel authority), system zacznie działać od lipca 2019r. eTA będzie można uzyskać online, będzie ważna 2 lata i będzie wydawana za opłatą ("small processing fee and tourist tax"). Zwolnieni z obowiązku uzyskania eTA będą obywatele Australii.

Więcej szczegółów na stronie https://www.etanewzealand.com.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
#2 PostWysłany: 05 Sie 2019 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3036
Loty: 554
Kilometry: 1 342 494
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
Troche przegieli z tym, wymagaja tego rowniez przy tranzycie. Wsparcie dla budzetu ....

https://www.immigration.govt.nz/new-zea ... visa/nzeta

Do tego rowniez dochodzil 35 dolarow za oplate srodowiskowa: https://www.immigration.govt.nz/new-zea ... paying-ivl To juz dla tych, ktorzy odwiedzaja NZ. Pasazerowie w tranzycie nie musza placic.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 05 Sie 2019 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 742
niebieski
An NZeTA request costs NZD $9 on our free app, or NZD $12 if completed online.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 05 Sie 2019 17:24 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1934
Loty: 688
Kilometry: 1 366 499
Krajów: 64 / 29.9%
niebieski
No czyli $9 (przez app) + 35$ = 44$. Rzeczywiscie troche pojechali...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5 PostWysłany: 05 Sie 2019 20:07 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 7504
Loty: 638
Kilometry: 1 410 728
Krajów: 76 / 35.5%
Kurczę, ja wiem,ze Europa itd. Ale ja jestem za metodą "chilijską" czyli nakładaniem tej samej opłaty na obywateli kraju do którego CHilijczycy muszą płacić
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Sie 2019 22:26, edytowano w sumie 1 raz
CH
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#6 PostWysłany: 05 Sie 2019 23:40 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3563
srebrny
Dla mieszkańców UE niekoniecznie byłoby to korzystne. Zresztą niedługo się przekonamy - wobec planów wprowadzenia ETIAS zapewne będziemy płacić na zasadzie wzajemności w wielu krajach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 06 Sie 2019 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3036
Loty: 554
Kilometry: 1 342 494
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
Jak wszyscy to wprowadza, to osoby w przeszłości aresztowane badz karane nie beda mogly pojechac na wakacje. Kazdy z tych systemów o to pyta.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 09 Paź 2019 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2917
Loty: 1051
Kilometry: 2 320 782
Krajów: 147 / 68.7%
HON fly4free
Przeczytałem tutaj https://www.cntraveler.com/story/us-travelers-now-need-an-electronic-visa-to-enter-new-zealand, że NZeTA będzie potrzebna by wjechać do Nowej Zelandii. Trzeba aplikować 72h przed podróżą. Nie jest to właściwie wiza, ale haracz, który trzeba zapłacić by wjechać do kraju.

Podobnie jest w USA i Australią dla nacji, które nie potrzebują wizy.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 09 Paź 2019 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Chyba można połączyć z nz-eta-od-1-10-2019,850,140252
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
Offline
#10 PostWysłany: 13 Paź 2019 15:07 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Jeśli mam tylko przesiadkę i nie opuszczam lotniska a dalej lecę do Polinezji to co?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#11 PostWysłany: 01 Gru 2019 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 33
neverstopexploring napisał(a):
Jeśli mam tylko przesiadkę i nie opuszczam lotniska a dalej lecę do Polinezji to co?


Potrzebujesz transit visa. https://www.immigration.govt.nz/new-zealand-visas/apply-for-a-visa/tools-and-information/your-journey-to-new-zealand/before-you-travel-to-new-zealand/transit-passengers
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 11 Cze 2024 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3295
Loty: 427
Kilometry: 665 187
Krajów: 68 / 31.8%
platynowy
A jak zdarzy Wam się zapomnieć o obowiązku wypełnienia NZeTA jak niżej podpisanemu, to nie bójcie nic: nawet podczas checkin na lotnisku można to zrobić :lol:

Chociaż, kiedy po wypełnieniu i opłaceniu przychodzi mail z info: This is normally within 72 hours but on occasion may take longer to człowiek zaczyna myśleć nad alternatywnym planem podróży :lol: Ale na szczęście ze Status: Pending na Status: Issued czas oczekiwania(na drugiego maila) wyniósł cholernie długie 2 minuty ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#13 PostWysłany: 03 Wrz 2024 05:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5597
platynowy
To haracz za wjazd do NZ idzie w górę. Zamiast $35 będzie $100 od 1/10/24

Tourists will have to pay $100 to enter NZ


https://www.rnz.co.nz/news/national/526 ... o-enter-nz
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#14 PostWysłany: 03 Wrz 2024 22:38 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 540
niebieski
Można by w ramach rewanżu zrobić to samo dla Nowozelandczyków w Europie...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#15 PostWysłany: 03 Wrz 2024 22:54 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3563
srebrny
Wkrótce będzie, jest duże opóźnienie we wdrożeniu.
https://travel-europe.europa.eu/etias_en

Obawiam się że wiele krajów w ramach rewanżu wprowadzi podobne udogodnienia i podróże będą dla nas droższe.

Sam ETIAS ma być tani, 7 EUR na 3 lata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 03 Wrz 2024 23:39 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 174
niebieski
@jaco027 doprecyzując, z NZD 35 na 100 ma być IVL (The International Visitor Conservation and Tourism Levy) a jeszcze płacisz NZeTA w kwocie NZD 17 (może to też podniosą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#17 PostWysłany: 04 Wrz 2024 15:36 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 334
Loty: 105
Kilometry: 231 322
Krajów: 30 / 14.0%
https://travel-dealz.com/news/new-zeala ... visa-fees/

No niestety pójdzie, jak ktoś się wybiera niedługo to warto kupić wcześniej, esta i tak ważna przez 2 lata.
Góra
 Profil Relacje PM off
Benias uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#18 PostWysłany: 28 Paź 2024 14:32 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4349
złoty
No i niestety już jest +$100. Cena NZeTA w apce nadal $17 czyli total haracz za wjazd do kraju 117 NZD. Gdybym wiedział że coś takiego wprowadzą to bym nie kupował biletu do NZ.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
czeskipepik lubi ten post.
 
      
Offline
#19 PostWysłany: 17 Lis 2024 12:16 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 270
niebieski
Przy innych kosztach takiego wyjazdu, to te ~283pln (tyle mi ściągnęli z Platyny PKO), nie jest jakąś porażającą kwotą. Trochę wkurza taki haracz, no ale trudno.
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
Offline
#20 PostWysłany: 19 Wrz 2025 13:52 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 948
Loty: 139
Kilometry: 227 786
Krajów: 38 / 17.8%
złoty
Mam zagwostkę, może ktoś przerabiał lub po prostu posiada wiedzę.

Lecę:
27.11 BNE-AKL [QF] 18:30-00:45(+1)
28.11 AKL-RAR [NZ] 8:50-13:40(-1)

Wyczytałem już, że muszę mieć NZeTA, ale czy muszę mieć też IVL, jeśli docelowo lecę na Wyspy Cooka?

Mam zabookowany hotel przy lotnisku i planuję opuścić strefę tranzytową, aby się do niego dostać.
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Mikronezja, Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje, Kazachstan, Guam, Wietnam, Filipiny, Svalbard
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group