Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 698 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#361 PostWysłany: 23 Cze 2016 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
Nie wyświetla, ale czesto jest nagrany głos z głośników, oczywiście po Maltańsku ;)

X1 oraz X2 przejeżdżają po drodze przez szpital Mater Dei, nie da się go przegapić, bo to wielki moloch. Zobacz trasę na mapie, autobus zjeżdża z obwodnicy, jedzie w kierunku na szpital, a potem wraca tą samą trasą by na rodzie przy skate parku odbić na północ. Wysiądź wlaśnie przy skate partu na Qorqq, przejdź przez ulice, są przejścia podziemne tam nawet, wieć nie musisz nawet pamiętać, by wpierw spojżeć w prawo zamiast lewo (ruch lewostronny).

Maltańczycy są pomocni, zawsze możesz dopytać w autobusie.

-- 23 Cze 2016 16:41 --

W sumie to nie wiem, czemu odpowiedziałem, skoro twoje pytanie było retoryczne ;)

"pytanie retoryczne «zwrot w postaci pytania, na które nie oczekuje się odpowiedzi, gdyż jest ona znana»"
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
bicyk1 uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#362 PostWysłany: 23 Cze 2016 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
Dasz link do stronki gdzie jest dokladny rozklad i trasa autobusow x1 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#363 PostWysłany: 23 Cze 2016 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
bonieq2 napisał(a):


-- 23 Cze 2016 16:44 --

https://www.publictransport.com.mt/en/route/X1

-- 23 Cze 2016 16:45 --

Tu masz mape ze swoim hostelem i przystankiem

bonieq2 napisał(a):
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
bicyk1 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#364 PostWysłany: 24 Cze 2016 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
Krajów: 12 / 5.6%
niebieski
bonieq2 napisał(a):
Nie wyświetla, ale czesto jest nagrany głos z głośników, oczywiście po Maltańsku ;)


Jak się nie wyświetla jak się wyświetla. Może nie zawsze bo czasami coś jest popsute (mela, this is Malta), ale w większości autobusów normalnie wyświetla się nazwa kolejnego przystanku.
A nagranie jest najpierw po maltańsku, a później po angielsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#365 PostWysłany: 24 Cze 2016 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
Mea culpa, poważnie nie zauważyłem jakoby następny przystanek poprawnie się gdzieś wyświetlał. Przynam jednak, że autobusami na Malcie nie poruszam się za często, bo do pracy na całe szczęscie chodzę piechotą :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#366 PostWysłany: 24 Cze 2016 13:03 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3237
srebrny
gdanszczanka76 napisał(a):
Bonieq2 dla ciebie sprawa jest oczywista,ale jak ktoś nie wie jak sprawdzić drogę
to oczywista oczywistość może nie być oczywista :lol:

No tak, trzeba szanować, że ktoś nie radzi sobie z mapą, z komunikacją, z językiem polskim itd. - po to tu sobie pomagamy. Ale w sumie... skąd na tym forum ktoś, kto nie potrafi znaleźć drogi z autobusu do hotelu?

bonieq2 napisał(a):
Mea culpa, poważnie nie zauważyłem jakoby następny przystanek poprawnie się gdzieś wyświetlał. Przynam jednak, że autobusami na Malcie nie poruszam się za często, bo do pracy na całe szczęscie chodzę piechotą :)

Teraz już prawie w każdym jest, choć oczywiście czasami wyświetlają się bzdury. Dwa lata temu, gdy jeszcze jeździły trupy podwykonawców, to na liniach lotniskowych nie było. Zapowiadanie głosowe niby jest, ale często wyciszają.

bonieq2 napisał(a):
Edit - @obibok mnie uprzedził, ale przegrać z nim w kwestii komunikacji miejskiej to jak wygrać :D

Dzięki.
À propos: Przy okazji wprowadzania letniego rozkładu znów narobili burdelu i przez ponad tydzień na stronie była tylko dezinformacja. Teraz jest ok i dowiadujemy się m.in, że totalnie przebudowali linie nocne. Zostały tylko cztery, przy czym N11 i N13 jak dotychczas, a N10 i N12 objeżdżają po kolei wszystko co się da, zastępując pozostałe dotychczasowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#367 PostWysłany: 24 Cze 2016 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
Krajów: 12 / 5.6%
niebieski
@bonieq2 ja mam tą wątpliwą przyjemność jeżdżenia do pracy autobusem (St. Paul's Bay-Mellieha), mój chłopak też (St.Paul's Bay-Sliema) i przystanki się jak najbardziej wyświetlają. Ale jak już wspomniałam zawsze coś się może popsuć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#368 PostWysłany: 24 Cze 2016 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
My po prostu kupiliśmy dość szybko samochód. Moja żona pracuje w Marsa/Qormi, mieszkamy w Sliema. Dojazd do pracy potrafił zająć jej łącznie nawet 1,5h, a to około 8 km (sic!). Samochodem schodzi 15 minut. W drodze powrotnej dodatkowe 10 minut na znalezienie miejsca parkingowego w Sliema ;)

-- 24 Cze 2016 13:55 --

A z wyświetlaniem przystanków czy też bez, Mater Dei ciężko przegapić ;) więc @bicyk1 na pewno trafi. Zastanawiam się tylko po jakim czasie znienawidzi maltańską komunikację publiczną ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#369 PostWysłany: 24 Cze 2016 14:12 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 3
Czy aplikacja na smartfony talinja https://play.google.com/store/apps/deta ... aapp&hl=pl działa? Ktoś miał okazję ją testować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#370 PostWysłany: 24 Cze 2016 15:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3237
srebrny
Jeśli to to, co poleca na swej stronie MPT, to znajomi mieli i mówili, że słabe (nieintuicyjne). Raczej korzystali z wyszukiwarki na GoogleMaps (to obecnie najpewniejsze źródło danych rozkładowych) i moich map.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#371 PostWysłany: 24 Cze 2016 16:42 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 428
niebieski
Pytanko mam: czy Marsaskala jest jakoś połączona komunikacyjnie z innym miastem niż Valetta? Czy jednak jadąc gdziekolwiek trzeba z taką przesiadką? Wiem, że sama muszę do tego usiąść porządnie, ale tak pytam trochę na początek. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#372 PostWysłany: 24 Cze 2016 17:31 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3237
srebrny
Z Marsaskali jest dużo bezpośrednich autobusów do innych miejsc: do Trójmiasta (124), do węzła Mater Dei (135, 204), do lotniska (119, 135) i do Paoli (świątynie Tarxien).
Ja nawet polecam zazwyczaj znajomym, że aby uniknąć tłoku w autobusach z Valletty, warto kombinować z tymi liniami uzupełniającymi, tylko one jeżdżą raz na godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off
asiasz uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#373 PostWysłany: 24 Cze 2016 18:45 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 428
niebieski
Dziękuję Ci bardzo. Czyli nie jest tak żle? Przepraszam : co to jest Trójmiasto? Ja z Gdyni i mam skojarzenie tylko jedno.. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#374 PostWysłany: 24 Cze 2016 18:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3237
srebrny
To to samo, tylko Gdańsk się nazywa Il-Kalkara, Sopot Il-Birgu, a Gdynia Bormla.
A w sprawie autobusów odsyłam do mapy:
http://open.phototrans.net/20,1192,0.html
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
asiasz uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#375 PostWysłany: 25 Cze 2016 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 198
Loty: 6
Kilometry: 7 056
Krajów: 5 / 2.3%
niebieski
obibok napisał(a):
To to samo, tylko Gdańsk się nazywa Il-Kalkara, Sopot Il-Birgu, a Gdynia Bormla.


Małe sprostowanie :)
Trójmiasto (Three Cities) to Birgu (Vittoriosa), Isla (Senglea) i Bormla (Cospicua). Kalkara się już nie łapie. Zresztą nie miała nadanych praw miejskich.
_________________
Paweł Choiński
Blog - https://www.moja-malta.pl i przewodnik - https://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#376 PostWysłany: 25 Cze 2016 01:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3237
srebrny
Dzięki, Paweł. Właśnie nie byłem pewien, a pisałem w pośpiechu.
Góra
 Profil Relacje PM off
ahdar lubi ten post.
 
      
Offline
#377 PostWysłany: 06 Sie 2016 21:08 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2444
Loty: 74
Kilometry: 95 761
Krajów: 16 / 7.5%
niebieski
Mam nocleg z Airbnb, da się jakoś podać na hoppa lokalizacje gdzie ma przyjechać bus ? Czy tylko możliwe jest to pod hotelami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#378 PostWysłany: 07 Sie 2016 16:24 

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 1
Jedziemy na Maltę na początku września. Planujemy wynająć samochód, ze względu na spóźniające się autobusy, czekanie itp. Czy znacie może zaufane wypożyczalnie samochodów, które są w stanie wypożyczyć w ndz w nocy samochód na lotnisku?

Dodatkowo mam pytanie, jak z policją na Malcie? Nikt o tym nie wspominał :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#379 PostWysłany: 07 Sie 2016 17:06 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2292
Loty: 44
Kilometry: 65 890
Krajów: 15 / 7.0%
niebieski
Policja na malcie z moich besrwacji bardzo pomocna, jak to w większości krajów zachodniej Europy. Miałem z nimi styczność dwa razy. Raz szukałem apteki to nie dość ze powiedzieli gdzie jest to zaproponowały podwózkę.(odmówiłem było blisko na nogach) Drugi raz widzieliśmy kolizje drogowa i zostaliśmy aby byc ewentualnymi swiadkami wszystko przebiegło w miarę sprawnie.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#380 PostWysłany: 08 Sie 2016 10:16 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Krajów: 26 / 12.2%
niebieski
[quote="ddorothyy94"]Jedziemy na Maltę na początku września. Planujemy wynająć samochód, ze względu na spóźniające się autobusy, czekanie itp. Czy znacie może zaufane wypożyczalnie samochodów, które są w stanie wypożyczyć w ndz w nocy samochód na lotnisku?

Moje zdanie to wziąść prywatny transfer do hotelu ( 2 osoby/12 euro)dojedziesz bezpiecznie
Na Malcie nie ma oświetlonych dróg, 8-) wiec jedziesz na pałę. Szerokość dróg i ruch lewostronny też daje popalić .
Spóźniające się autobusy ??? Hmm.Ostatnio jakoś się namnożyło info na tym forum całkiem dziwnych,że 2-3 godziny jedzie autobus przez całą wyspę co jest nieprawdą. Taki natłok jest tylko w sezonie ,no i jak jest wypadek.
Przy okazji jak ktoś jeździ tylko X to tak ma.
Byłam parę razy na tej wysepce i po doświadczeniach w prowadzeniu auta
w Omanie,Turcji czy nawet Kirgizji, jesteśmy z mężem zdania,że szkoda nerwów :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 698 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group