Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Internet w Chinach
#121 PostWysłany: 01 Gru 2024 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@Garmond bo Makau nie ma na liście.
Mi działał w Chinach (nie trzeba VPN, jest Polskie IP) i Hong Kongu.
Makau i Tajwanu nie ma na liście.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#122 PostWysłany: 01 Gru 2024 23:24 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 314
Loty: 146
Kilometry: 356 602
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
No chyba dam sobie spokój z kupowaniem lokalnych kart. Będę w 5 krajach na tym wyjeździe - jeśli licząc Hong Kong i Makau. Chyba kupię w T-Mobile za 149zł Mam taką kartę data jako backup do Home Office za 10 zł. Dokupię do niej pakiet 10GB - niestety za 149zł i wsadzę w router. Będę miał wszystko podłączone. 2 telefony prywatny i służbowy telefon kobiety, laptop i co tam jeszcze będzie chciało. Drogo ale wygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#123 PostWysłany: 02 Gru 2024 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@rafafi

12GB za 100 MOP (50zł) do kupienia u operatora CTM w Makau.

Działa świetnie w Makau, Hong Kongu i Chinach.
Idziesz do salonu, kupujesz, płacisz (można kartą), dajesz paszport i po 15min jest aktywne.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#124 PostWysłany: 02 Gru 2024 12:22 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1435
Loty: 366
Kilometry: 574 940
Krajów: 53 / 24.8%
platynowy
W apce Trip też są dostępne różne oferty (3rd party) eSIM. Także w pakiecie Chiny/Hongkong/Makau. Trzeba szukać w Attractions&Tours.
Ceny generalnie na poziomie apek eSIM, ale te lubią nie mieć np. jednej usługi CN/HK/MO. Jeśli ktoś potrzebuje, także w opcji unlimited.
Sprawdzone w HK/CN, działało bez problemów, przykładowe ceny poniżej.

Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#125 PostWysłany: 02 Gru 2024 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 766
Loty: 52
Kilometry: 133 086
Krajów: 23 / 10.8%
srebrny
Jak działają np. Eskimo, Roamless, Saily, esim.io, Yesim? Oferują darmowe ok. 1 GB lub kilka $ wymienne na GB i w sumie skoro mam być chwilę w Chinach i ponoć jest trudno z zakupem karty sim jak nie jest się Chińczykiem, to zastanawiam się nad tymi rozwiązaniami, żeby chociaż mieć internet do płatności Wechat/Alipay.
Czy jak mam taką "zagraniczną" kartę, to tez nie otworzę FB, Gmail, Messenger itp.?
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#126 PostWysłany: 02 Gru 2024 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@Kris$

Mając zagraniczną kartę SIM z Roamingiem to odpalisz każdą stronę i nawet nie zauważysz, że jesteś w CN. Jest tunelowanie sieci. Nie potrzeba VPN.

Sprawdzone poprzez eSIM od Airalo, Orange PL i kartę SIM lokalnego operatora CTM z Makau.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#127 PostWysłany: 02 Gru 2024 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 585
niebieski
aeonflux napisał(a):
W apce Trip też są dostępne różne oferty (3rd party) eSIM. Także w pakiecie Chiny/Hongkong/Makau. Trzeba szukać w Attractions&Tours.
Ceny generalnie na poziomie apek eSIM, ale te lubią nie mieć np. jednej usługi CN/HK/MO. Jeśli ktoś potrzebuje, także w opcji unlimited.
Sprawdzone w HK/CN, działało bez problemów, przykładowe ceny poniżej.

Image Image Image
W przypadku SIM trio.com - świeża uwaga - konieczna jest rejestracja SIM w rządowej agencji w HK oraz Tajwanie. Mnie nie działała, polegałem na wifi, które jest wszędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#128 PostWysłany: 11 Mar 2025 08:48 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 75
Loty: 123
Kilometry: 349 934
Krajów: 33 / 15.4%
Ktoś kojarzy ostatnie ceny za kartę SIM na lotnisku w hong kongu? Pakiet na tydzień jakieś 5-10gb. Nie wiem czy kupić eSIM czy taniej będzie fizyczna karta?
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa|Japonia|Laos|Tajlandia|Hong Kong|Macao|Francja|Panama|Kostaryka|Chile|Boliwia|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#129 PostWysłany: 14 Mar 2025 01:07 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1435
Loty: 366
Kilometry: 574 940
Krajów: 53 / 24.8%
platynowy
Zobacz eSIMy w apce Trip, są też łączone gdybyś chciał się wybrać do Chin lub Makau.
Góra
 Profil Relacje PM off
M_Karol lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#130 PostWysłany: 15 Mar 2025 17:14 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 153
Loty: 106
Kilometry: 190 104
Krajów: 41 / 19.2%
@Maciek737 i @aeonflux
jak oceniacie jakość i szybkość internetu w Chinach kontynentalnych zamawianego w Trip.com?
Czy korzystając z internetu Trip.com (bez VPN) mogliście łączyć się z Whatsapp, Facebook, etc? Teoretycznie powinna być taka możliwosc zgodnie z informacją przy pakietach.
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Internet w Chinach
#131 PostWysłany: 15 Mar 2025 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@M_Karol

Jak masz kartę SIM Orange/Nju z Polski i kupisz sobie pakiet np. 10GB/79zl to działa od strzała po wylądowaniu gdyż masz Polskie IP. Nic nie jest blokowane. Działał też w Hong Kongu. Na Tajwanie i Makau nie gdyż pakiet tych miejsc nie obowiązuje.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#132 PostWysłany: 15 Mar 2025 17:24 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1435
Loty: 366
Kilometry: 574 940
Krajów: 53 / 24.8%
platynowy
Wszystkie używane przeze mnie aplikacje działały normalnie.
Pomiarów prędkości nie robiłem - byłem tam na urlopie, a nie w pracy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#133 PostWysłany: 15 Mar 2025 17:25 

Rejestracja: 13 Lip 2024
Posty: 13
Cześć,

jakie darmowe VPN byście polecili, biorąc pod uwagę też współpracę z AliPay?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#134 PostWysłany: 15 Mar 2025 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@Przekliniak

Przeczytaj posty powyżej
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#135 PostWysłany: 16 Mar 2025 12:19 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 75
Loty: 123
Kilometry: 349 934
Krajów: 33 / 15.4%
AAA90 napisał(a):
Ktoś kojarzy ostatnie ceny za kartę SIM na lotnisku w hong kongu? Pakiet na tydzień jakieś 5-10gb. Nie wiem czy kupić eSIM czy taniej będzie fizyczna karta?

Odpowiem sama sobie, wzięłam Airalo dla wygody i z przyzwyczajenia, no i nie polecam. Prawie nie działa internet, bardzo wolno się ładują strony i mapy. Sieć 3HK.
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa|Japonia|Laos|Tajlandia|Hong Kong|Macao|Francja|Panama|Kostaryka|Chile|Boliwia|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#136 PostWysłany: 24 Mar 2025 14:08 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 153
Loty: 106
Kilometry: 190 104
Krajów: 41 / 19.2%
Update z wyjazdu. Polecam eSIM zakupiony na Trip.com
Cena za 1 dzień przy pakiecie 1gb/dzien (po wykorzystaniu pakietu internet mocno zwalnia) to niecałe 2 zł. W zupełnosić wystarczy do komunikacji z krajem, sprawdzenia mapy, poczty, płatności. Płatności przez AliPay i WeChat to podstawa, bez tego bardzo trudno funkcjonować.
Ważna informacja, na wymienionym wyżej pakiecie można używać bez VPN Facebook, Messenger, What’s Up, Gmail, Revolut.
Tak, wspomniane strony/aplikacje sa blokowane jeśli łączymy się przez zwykłe WiFi.
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#137 PostWysłany: 28 Mar 2025 00:03 

Rejestracja: 14 Sie 2014
Posty: 19
Ja z kolei ogarnąłem net w Chinach przez eSIM od XOXO eSIM. Pomogli mi od razu po zakupie – wysłali instrukcję, sprawdzili czy QR się aktywował poprawnie, i co najważniejsze – na miejscu wszystko zadziałało od strzała.
Zasięg był mega – byłem i w Pekinie, i w Szanghaju, i nawet niżej w Shenzhen – zero problemów, internet śmigał przez cały wyjazd.
Nie trzeba było dokupować żadnych VPN-ów. Ten eSIM ma wbudowany VPN, więc wszystko działało normalnie – Facebook, Google, Revolut, WhatsApp – bez żadnych kombinacji. Zero dodatkowej konfiguracji.

Jakby ktoś potrzebował, to mam jeszcze kod rabatowy z mojego konta: WITAJ5 – może się komuś przyda na start ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Wankej lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#138 PostWysłany: 10 Kwi 2025 18:33 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1435
Loty: 366
Kilometry: 574 940
Krajów: 53 / 24.8%
platynowy
Kronikarsko: niedawno testowałem eSIM z aplikacji Yesim podczas pobytu w prowincji Yunnan. Podobnie jak używane poprzednio Flexiroam oraz oferty z apki Trip - także Yesim spisał się bez zarzutu. Także podczas trekkingu w górach (przełom rzeki Jinsha) i na terytorium Tybetańskiej Autonomicznej Prefektury Dêqên (Shangri-La).
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#139 PostWysłany: 14 Maj 2025 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2025
Posty: 2
-- 14 Maj 2025 14:04 --

heja mam pytanko i prosze o łopatolocziną odpowiedz;)

Wyjeżdzam pierwszy raz do chin. Dużo ogladalem i czytałem żeby zainstalować VPN, kupic chińska akrte na lotnisku lub esim chinski i moje pytanie jest teraz takie jak zrobic by było najlepiej by wszystko działało
czy starczy mi kupic przed wyjazdem np sam Esim do chin czy procz Esima potrzebne jest takze vpn?

i kolejne pytanie...jak si ekonfiguruje VPN ? poprosut trzeba lokalizacje ustawic i tyle?
Dzieki za odp.

-- 14 Maj 2025 14:07 --

jeszcze tylko dodam że miejsce podrózy to Pekin

i jeszcze jedne pytanie odnosnie Alipay
chcialem zalozyc zainstalowac i wyskoczyło ostrzezenie o mozliwej utracie środków to normalne?:P thx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#140 PostWysłany: 14 Maj 2025 14:18 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2776
Loty: 291
Kilometry: 621 848
Krajów: 46 / 21.5%
złoty
jeśli Twój telefon ma esim to kup sobie esim tutaj:

https://www.trip.com/things-to-do/detail/40017785

te ESIM dostają IP/internet z Singapuru lub Hong Kongu - nie ma problemu z żadnymi blokadami, żaden VPN nie jest potrzebny.

Polecam, używałem w marcu.


Ostatnio edytowany przez seal, 14 Maj 2025 14:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group