| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| SkyMiles (Delta) skymiles-delta,1575,58328 | Strona 3 z 3 |
| Autor: | mucha [ 12 Gru 2022 19:48 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
500 mil za połączenie kont Delta i Starbucks. Punkty wpadają do 24h. https://www.deltastarbucks.com/content/ ... rview.html (jakby ktoś miał problem z zalogowanie się do Sbx to VPN może być potrzebny) Załącznik: sbx.png [ 23.03 KiB | Obejrzany 2708 razy ] | |
| Autor: | billabong [ 12 Gru 2022 22:58 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
Dzięki - mi wpadły w mniej niż 20 minut. | |
| Autor: | marek2011 [ 14 Wrz 2023 00:41 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
Znaczące zmiany [na gorsze] w programie DL od 2024 ; w skrócie wyraźnie podwyższone progi MQD wymagane na poszczególne statusy do odpowiednio 6k-12k-18k-35k; w bieżącym roku (odnowienie statusu na 2024) obowiązują dotychczasowe + dalsze ograniczenia w dostępie do poczekalni; tutaj dla nie-rezydentów US najbardziej zauważalne będzie wykluczenie wstępu w przypadku biletu w basic Y bez względu na posiadany status i metodę dostępu. | |
| Autor: | Zeus [ 14 Wrz 2023 13:13 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
A tutaj całość zmian, po ang https://travel-dealz.com/news/delta-sky ... ification/ | |
| Autor: | krzysiekk86 [ 14 Lut 2024 00:52 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
Czy ktoś ma doświadczenia z wstecznym naliczaniem mil do SkyMiles za loty inną linią (Saudia)? Mam dwa loty, za które powinny mi się naliczyć jakieś mile, a że w SkyMiles mile póki co nie przepadają, to zdecydowałem się wrzucić je właśnie tam. Wypełniłem formularz na stronie już ponad miesiąc temu i cisza. Ani zwrotnego maila, ani żadnej odpowiedzi. Ktoś ostatnio miał taką sytuację i wie, ile trzeba realnie czekać na uznanie claima? | |
| Autor: | marek2011 [ 14 Lut 2024 11:19 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
@krzysiekk86: zadzwoń , to powinno przyspieszyć sprawę. | |
| Autor: | mucha [ 14 Lut 2024 13:13 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
@krzysiekk86 niestety, ale dane wysyłane przez ten ich formularz chyba zawsze idą prosto do kosza. Najlepiej zadzwonić i mieć przygotowany nr biletu, agent połączy się ze SkyMiles desk i naliczą loty praktycznie o razu na telefonie (z początku będzie na wyciągu liczba 0, po 24-48h wskoczą poprawne mile). | |
| Autor: | marek2011 [ 22 Mar 2025 11:58 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
Program DL kończy współpracę z China Southern Airlines. Mile za/na loty CZ będzie można naliczać / wykorzystywać do 9 sierpnia br. Od 10 sierpnia ustaje także (i tak mocno ograniczone) respektowanie wzajemnych statusów między obiema liniami. | |
| Autor: | kameander [ 22 Mar 2025 16:33 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
@krzysiekk86 Ostatnio naliczałem tam wstecznie Areolineas Argentinas i Air Europę. Pierwsze zgłoszenie olali. Podbiłem po jakimś czasie, ktoś odpisał. Wypisałem w jednym mejlu wszystkie loty, za jakie coś chcę, z połowę odrzucili, bo coś tam. Trochę jeszcze popisałem, chyba z trojgiem kolejnych konsultantów i na koniec zaliczyli mi wszystkie brakujące loty na wszystkich kontach. Tak że warto się poboksować. | |
| Autor: | lukasz666 [ 04 Cze 2025 14:15 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
Hey, mam 24 tys. mil i szukam na co atrakcyjnego można by je zużyć i nic nie odnajduję. Może ktoś kojarzy jakieś trasy. Generalnie interesuje mnie cały świat, bo w przyszłym roku planuję 2 trasy RTW. | |
| Autor: | mucha [ 10 Cze 2025 13:40 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
@lukasz666 z perspektywy podróży z Europy to nie bardzo. Do 24k można znaleźć tanie krajówki w USA i loty stamtąd do AmŚr i AmPłd. Np. LAX-NYC za 10k + podatki $6, MIA-BOG za 12k +$21, itp. Bardziej aby domknąć jakąś podróż niż specjalnie palić na jakiś bilet. | |
| Autor: | marek2011 [ 10 Cze 2025 21:01 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
@lukasz666: możesz też coś w Azji znaleźć, ale stawki są rożne w zależności od trasy / linii i nie zawsze idą w parze z dystansem lotu czy cenami za $. Przykładowo za 15 k może mieć C między Koreą a Japonią ale pospolita krajówka w Indonezji typu DPS-CGK kosztuje w Y 22,5 k mil. Krajówki w US zaczynają się od 5k mil. | |
| Autor: | piroJack [ 08 Paź 2025 01:59 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
lukasz666 napisał(a): Hey, mam 24 tys. mil i szukam na co atrakcyjnego można by je zużyć i nic nie odnajduję. Może ktoś kojarzy jakieś trasy. Generalnie interesuje mnie cały świat, bo w przyszłym roku planuję 2 trasy RTW. @lukasz666 JFK-AMS masz za 24k +6$ - to najtańszy transatlantyk. Transpacyfików szczerze nie patrzyłem, ale może warto się pobawić wyszukiwarką lotów DL. Dodatkowo jest dużo ofert USA (najtaniej z BOS, JFK, IAH, ORD i MIA) <--> Ameryka Łacińska (Ekwador, Meksyk, Gwatemala, Kolumbia) w DL, AM, LA | |
| Autor: | marek2011 [ 05 Gru 2025 06:38 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
Pewnie mało osób tu siedzi statusowo w programie DL, ale dla zainteresowanych informacja: DL zmieniła właśnie zasady wykorzystywania GUC na loty KL; do tej pory można było użyć GUC mając bilet w Y bezpośrednio do C, jeśli na danym locie była dostępność klasy rezerwacyjnej Z, a to dawało niemal pewność upa dla rezerwacji z nieco większym wyprzedzeniem. Według nowych reguł, żeby to zrobić, trzeba będzie mieć bilet w premium eco - czyli tak jak w przypadku innych linii, gdzie możliwe jest użycie GUC. | |
| Autor: | mucha [ 19 Maj 2026 17:47 ] |
| Temat postu: | Re: SkyMiles (Delta) |
Jakby ktoś miał jakieś mile które się kiszą i nie wystarczą na jakiś sensowny lot to dobrą opcją jest spalenie ich na hotel poprzez serwis Delta Stays. Można użyć samych mil albo mile+dopłata $$. Jest to strona-klon Expedii więc wszystkie hotele dostępne tam będą możliwe do zarezerwowania (stawki przedpłacone oczywiście). Przelicznik nie jest korzystny więc wydawanie większej liczby mil nie ma sensu, ale przy mniejszych kwotach ma to sens. | |
| Strona 3 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |