Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 459 62 00
DE +49 69 209 777 777
+49 69 86799555
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9584 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 476, 477, 478, 479, 480  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#9561 PostWysłany: 13 Maj 2026 19:33 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 461
niebieski
Poproszę o poradę:
Mam bilet za mile w pierwszej klasie LH na trasie GDN-MUC-DEL, z tym, że na trasie GDN-MUC.w C. Pojawiła się anulacja odcinka GDN-MUC i zmienili bilet na trasę GDN-FRA-DEL i całość w biznesie, a nie w pierwszej klasie. Polska infolinia, proszę o zmianę na trasę GDN-FRA-MUC-DEL, aby zachować lot MUC-DEL ten sam, który miałem - informacja, że brak miejsc za mile pierwszej klasie i brak dostępności na trasie MUC-DEL. Zalecają kontakt z centralą w Niemczech. Tam ta sama odpowiedź, że brak miejsc za mile (w systemie LH oczywiście są dostępne). Wyjaśniam, że przecież anulowany został tylko odcinek GDN-MUC więc niech przerzucą na GDN-FRA-MUC (czasowo jest okej, i te bilety w biznesie są dostępne za mile), bo przecież na trasie MUC-DEL mój bilet powinien być dostępny. Odbijam się od ściany i słyszę, albo przyjmuję ofertę w biznesie przez FRA, albo anuluję i otrzymuję całkowity zwrot i kupuję sobie za kasę bilet w pierwszej klasie lub zmiana na inny termin.

Z waszego doświadczenia: czy da się jakoś ich przekonać do tego, aby utrzymali mój bilet na trasie MUC-DEL i mimo wszystko zmienili mi rezerwację na GDN-FRA-MUC-DEL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#9562 PostWysłany: 13 Maj 2026 20:04 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
A nie działa samodzielna zmiana, którą wprowadzili niedawno?
https://www.miles-and-more.com/pl/pl/pr ... e-mmp.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9563 PostWysłany: 13 Maj 2026 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 585
niebieski
To przechodzi wszelkie najgorsze wyobrażenia, co dzieje się w LH.

Czy było tak, że otrzymałes nowy bilet z nową trasą w C zamiast F i postawili Cię przed dokonaną zmianą?

Opcją ambitną jest zakup tej trasy z możliwością anulowania do 24h; w F i telefon, że udało Ci się znaleźć miejsce i albo to sami ogarną, albo skończy się w sądzie.

Ewentualnie infolinia amerykańska oraz drążenie, dlaczego skasowano rezerwację miejsca na nieodwołanym odcinku.

Do tego roku takie historie raczej nie miały miejsca, podejrzewam że wszelkie odwołane rejsy bez pardonu i PROAKTYWNIE zmienia taśmowo nowe pokolenie ekspertów Lufthansy oczywiście nie w Niemczech.

OT na szczęście Swiss jeszcze delikatnie oparł się tej pauperyzacji i działa po staremu. W listopadzie stanęli na wysokości zadania w podobnej sytuacji i zmienili na NH. Stock LX.

W przypadku ubiegania się o zwrot i rekompensatę za downgrade też rzucają kłody pod nogi i to raczej nie będzie korzystna opcja...


Ostatnio edytowany przez Maciek737, 13 Maj 2026 20:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#9564 PostWysłany: 13 Maj 2026 20:14 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 461
niebieski
@Pecel87 U mnie nie ma tej możliwości


Ostatnio edytowany przez moss_LOT, 13 Maj 2026 20:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9565 PostWysłany: 13 Maj 2026 20:15 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 467
Loty: 527
Kilometry: 603 687
Krajów: 38 / 17.8%
niebieski
elwirka napisał(a):
Jednak przy ręcznym wprowadzaniu Ethiopiana za lot międzykontynentalny mam od kilku dni "błąd techniczny', więc tak do końca nie naprawili.


@elwirka
Wyślij e-mail na adres ffp@lot.pl załączając karty pokładowe i potwierdzenie rezerwacji. Powinni pomóc.
U mnie już wszystko się zgadza, mile za wszystkie loty naliczone pomimo, iż dalej status "in progress".
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
Offline
#9566 PostWysłany: 13 Maj 2026 20:19 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 461
niebieski
@Maciek737 po prostu zmienili mi rezerwacje i tyle. Lot jest dopiero w lipcu więc jeszcze sporo czasu. Natomiast ich sposób podejścia do pasażera co najmniej zaskakuje mnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9567 PostWysłany: 19 Maj 2026 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 1265
Loty: 202
Kilometry: 404 130
Krajów: 81 / 37.9%
złoty
W aplikacji widzę, że skrócono czas do 8 dni, po których można wysłać prośbę o naliczenie mil za odbyty lot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9568 PostWysłany: 22 Maj 2026 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2965
Loty: 378
Kilometry: 561 154
Krajów: 66 / 30.8%
HON fly4free
Wchodzę w apkę, rezerwuj nagrodę, wpisuję lotniska i datę, mieli mieli i wypluwa tyle:

Załączniki:
IMG_6181.png
IMG_6181.png [ 176.94 KiB | Obejrzany 1165 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9569 PostWysłany: 22 Maj 2026 22:55 

Rejestracja: 20 Lis 2025
Posty: 29
Loty: 41
Kilometry: 89 339
Krajów: 11 / 5.1%
Ja często mam tego typu błędy, po jakimś czasie znowu zacznie działać (witamy w LH)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9570 PostWysłany: 29 Maj 2026 16:33 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 3038
złoty
Znów zmiany na "lepsze" w m&m ?
Fajny ten koszt zwrotu w taryfie FLEX ;)

Załączniki:
FLEX.png
FLEX.png [ 148.77 KiB | Obejrzany 941 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
Offline
#9571 PostWysłany: 29 Maj 2026 17:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10316
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Na to wygląda:
https://travel-dealz.com/news/miles-mor ... -may-2026/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
Offline
#9572 PostWysłany: 04 Cze 2026 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8098
platynowy
Ponoć wycofali się z tych opłat (za wyjątkiem biletów w F), zarówno w przypadku lotów za mile, jak i kupionych tradycyjnie:

https://loyaltylobby.com/2026/06/04/luf ... rst-class/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#9573 PostWysłany: 11 Cze 2026 16:17 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 3038
złoty
Czy ktoś trafił na bilety LOT z WAW do BKK za mile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9574 PostWysłany: 24 Cze 2026 09:48 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1667
Loty: 37
Kilometry: 97 719
Krajów: 14 / 6.5%
srebrny
Nie wiem kiedy to się pojawiło, ale w szczegółach konta widać mile wygasające nie tylko w najbliższym kwartale. Nie wiem jak daleko to sięga, ale u mnie widać te wygasające w grudniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9575 PostWysłany: 24 Cze 2026 10:08 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 3038
złoty
No właśnie o co chodzi z tymi milami które tracą ważność? U mnie jest, że są chronione a u żony, że tracą ważność 31.12.2026 - oboje mamy kk z Żubrem od dawna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9576 PostWysłany: 24 Cze 2026 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5611
złoty
to się pokazuje już od wielu lat, ich błąd, oczywiście mile nie wygasną jeśli robi się obroty na kk
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#9577 PostWysłany: 24 Cze 2026 10:43 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1667
Loty: 37
Kilometry: 97 719
Krajów: 14 / 6.5%
srebrny
U mnie nie ma informacji, że są chronione mimo, że mam kartę, ale to zawsze chyba tak działało, że te stare się wyświetlały jako wygasające, a dopiero później się przedłużały dzięki karcie.
To co się zmieniło (chyba, że coś pomieszałem) jest użyteczne głównie dla osób bez karty - te wygasające widać też na następne kwartały, a nie tylko następny
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#9578 PostWysłany: 24 Cze 2026 10:47 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 3038
złoty
Co ciekawe u mnie jest komunikat, że są chronione, a że mamy Pooling to właściwie loguję się tylko na moje konto więc tych "wygasających" u żony jakoś nie widziałem ;)
Rozumiem, że nie mam się czym martwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9579 PostWysłany: 24 Cze 2026 14:37 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 199
niebieski
Przepraszam ale gdzie widać ważność mil? Przejrzałem całą app i nie widzę. Jedno konto z podpięta karta drugie bez, pamiętam, że kiedyś to się wyświetlało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9580 PostWysłany: 24 Cze 2026 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5611
złoty
kiedyś to było widać z linku na górze strony, czy jeszcze jest to aktywne to nie wiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9584 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 476, 477, 478, 479, 480  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Heps, lukaszlew7777 oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group