Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Taxi Dubaj
#1 PostWysłany: 28 Wrz 2014 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Czy w Dubaju mozna znalezc taksowki przy kazdej stacji metra? Szczegolnie intetesuje mnie stacja Marina.

Jesli nie to skad najlepiej zamawiac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2014 17:03 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Są na każdym możliwym kroku, bez problemu znajdziesz :)

No i za pół darmo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Odp: Taxi Dubaj
#3 PostWysłany: 01 Paź 2014 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
A jeszcze zadam moze glupie pytanie..
Potrzebuje taxi na krotki odcinek (ok.800 m) - czy moze byc z tym problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#4 PostWysłany: 01 Paź 2014 21:12 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 746
srebrny
Nie powinno być problemu z taxi przy Marinie - co najwyżej w nocy mogą nie stac pod stacją (bo metro nie jeździ) tylko będą krążyli w kółko i szukali klienta.
Z krótkimi odcinkami nie powinno być problemu - taksówkarzami sa głównie hindusi, najwyżej coś pogada pod nosem i tyle :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#5 PostWysłany: 02 Paź 2014 11:18 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Nie będzie problemu bo i tak jest coś takiego jak stawka minimalna.

Normalnie stawka początkowa to 3AED + 1,6AED za kilometr, nie mniej jednak niż 10AED.

Innymi słowy zapłacisz 10AED niezależnie czy jedziesz 100 metrów, czy 6 kilometrów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odp: Taxi Dubaj
#6 PostWysłany: 03 Paź 2014 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Jednak byl problem.. Tzn. dwie kolejne taksowki nie chcialy takiego kursu. Drugi powiedzial wprost, ze to 2 min pieszo, wiec nie. Chyba w turbotrampkach te 2 min...Ja szłam ponad 20, ale moze dlatego, ze w poludnie i z walizkami.
Ale dzis jechalam ok. 1 km i bylo ok. Tzn taksowkarz do konca nie wiedzial gdzie jest punkt docelowy, ale zawiozl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#7 PostWysłany: 03 Paź 2014 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 336
Loty: 277
Kilometry: 682 222
Krajów: 58 / 27.1%
niebieski
A z lotniska stawka początkowa to 25AED, inna sprawa że trzeba też uważać bo mogą wieźć do miejsca docelowego na około.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#8 PostWysłany: 17 Lis 2014 08:32 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6257
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Krajów: 42 / 19.6%
naimad napisał(a):
A z lotniska stawka początkowa to 25AED, inna sprawa że trzeba też uważać bo mogą wieźć do miejsca docelowego na około.


Nam naliczyli 20 AED ;)

Mixer napisał(a):
Nie będzie problemu bo i tak jest coś takiego jak stawka minimalna.

Normalnie stawka początkowa to 3AED + 1,6AED za kilometr, nie mniej jednak niż 10AED.

Innymi słowy zapłacisz 10AED niezależnie czy jedziesz 100 metrów, czy 6 kilometrów.


Dokładnie to wygląda tak:
Taxi z postoju 10 AED
Taxi złapane 3 AED

Cena w mieście 1.86 AED/1 km na lotnisko od 1.71/1 km (zależy od auta) sedan najtańszy. Za 30/40s. stania w korku 0.5 AED

Co do krótkich kursów, taksówkarze nie chcą wozić, miałem tak 3-4 razy chodziło o odcinek ~4 KM.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Odp: Taxi Dubaj
#9 PostWysłany: 17 Lis 2014 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Z lotniska początkowa to 20 lub 25, w zależnosci od rodzaju samochodu.

Ja nie mialam problemu z kursami powyzej 2 km. Krotszych czasami faktycznie nie chca brac, choc jest oplata minimalna.

Dokładna rozpiska:

Załączniki:
uploadfromtaptalk1416218363557.jpg
uploadfromtaptalk1416218363557.jpg [ 61.61 KiB | Obejrzany 3992 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#10 PostWysłany: 18 Sty 2015 22:23 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
ile może kosztować taxi z lotniska do Burj Al Arab?
i z Burj Al Arab do Dubai Mall?

należy się umawiać za kurs czy jechać zgodnie z licznikiem (i mieć nadzieję, że nikt przy nim nie majstrował :P)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#11 PostWysłany: 18 Sty 2015 22:41 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 232
niebieski
http://www.dubaitaxi.ae/en/Pages/TaxiFa ... lator.aspx

znalazlem taka strone
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#12 PostWysłany: 18 Sty 2015 22:58 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
oo bardzo fajna! :D dzięki!

a z doświadczenia możecie potwierdzić te orientacyjne ceny?

edit:

hmm poklikałam sobie trochę i zdziwiło mnie, że kurs z lotniska do Burj Al Arab jest tańszy o 6 rano niż kurs z Burj Al Arab to Dubai Mall o 10.00 :| dziiwne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#13 PostWysłany: 26 Lut 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 74
Loty: 70
Kilometry: 132 559
Krajów: 14 / 6.5%
Przylatujemy do Dubaju o 22:40 więc metra już nie złapiemy czy w takim razie taxi to jedyny wybór?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#14 PostWysłany: 27 Lut 2015 05:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 193
Loty: 141
Kilometry: 275 605
Krajów: 26 / 12.2%
Metro w Dubaju jeździ do 24 lub 1:00 w zależności od dnia tygodnia.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#15 PostWysłany: 27 Lut 2015 14:15 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 746
srebrny
Pytanie ile czasu będzie trwała kontrola paszportowo-wizowa, bo może być różnie.
Można spróbować pobawić się jeszcze autobusami, chociaż w nocy to jest wyzwanie :D
http://dubai-buses.com/downloads.aspx
Tutaj można sprawdzić połączenia i trasy autobusów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#16 PostWysłany: 28 Lut 2015 12:43 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
taxi około 6.00 lotnisko-Burj Khalifa wg licznika ok 50 dirhamów, droga powrotna ok.12.00 30 dirhamów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#17 PostWysłany: 01 Mar 2015 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 74
Loty: 70
Kilometry: 132 559
Krajów: 14 / 6.5%
@Garuda88 z tego co właśnie spr to metro jeździ sobota-czwartek 6-23, a w piątki 14-24. My lądujemy w niedzielę i dlatego o ile to co napisałem jest aktualne to nie zdążymy na metro:( chyba że tak jak pisałeś jeżdzi do 24.00

Czy ktoś może to potwierdzić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#18 PostWysłany: 01 Mar 2015 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2147
srebrny
Ja tu widzę coś innego, sobota-środa do północy a czwartek-piątek do 1 po północy
http://dubaimetro.eu/featured/8320/metr ... n-weekends
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#19 PostWysłany: 01 Mar 2015 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 193
Loty: 141
Kilometry: 275 605
Krajów: 26 / 12.2%
Jest tak jak napisał Andi. Byłem w Dubaju w ubiegłym tygodniu i poruszałem się metrem przez 6 dni. Polecam szczerze, zwłaszcza jak masz hotel w pobliżu stacji. W piątek metro jeździ od 13.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Taxi Dubaj
#20 PostWysłany: 27 Gru 2015 14:54 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 193
Loty: 62
Kilometry: 149 896
Krajów: 18 / 8.4%
Cześć, po przeczytaniu tematu wnioskuję, że nie będzie problemu ze złapaniem taxi z lotniska po przylocie o 2 w nocy oraz z hotelu na lotnisko na 3:45 ;)

Mam rację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group